Gdańsk atrakcje imprezy zdjecia relacje o piłce nożnej

BROD2610

Strona główna Z miasta Gdańska Choinka 2013

Gdańska Choinka 2013

choinka k.pacewicz

Przywitanie Św. Mikołaja, rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą ozdobę choinkową, zapalenie światełek na Gdańskiej Choince
05.12.2013 r. (czwartek), godz. 17.00
Gdańsk Główne Miasto, Długi Targ
Wstęp wolny

 „Przypływam do Gdańska STOP Czekajcie na mnie na Zielonym Moście STOP 5.12.2013 STOP godz. 17.00 STOP Do zobaczenia STOP Mikołaj”

Gdańsk był pierwszym miastem gdzie w 1989 r. narodziła się tradycja zapalania światełek na drzewku bożonarodzeniowym ustawionym w centrum miasta.

Od 1999 r. Fundacja Choinki Gdańskiej oraz klub "Plama" Gdański Archipelag Kultury wspólnie organizują zimowe imprezy plenerowe, do których należą: "Gdańska Choinka" i "Gdańska Wigilia".

Gdańska Choinka jest imprezą, która odbywa się każdego roku 5. grudnia, w tym roku wydarzenie to odbędzie się już po raz XXV. Imprezę poprzedza rozpisanie konkursu skierowanego do najmłodszych gdańszczan na najpiękniejszą ozdobę choinkową. Nagrodzone prace ozdobią choinkę ustawioną na Długim Targu przy fontannie Neptuna. Na przygotowanej scenie ustawionej przy choince konferansjer wraz z Prezydentem Gdańska w oczekiwaniu na Św. Mikołaja przedstawia dzieciom i ich rodzicom historię imprezy i zdradza tajemnicę dlaczego Mikołaj przybywa do Gdańska co roku drogą morską.

Św. Mikołaj przybije do nabrzeża gdzie powitany zostanie przez dzieci oczekujące na niego na Zielonym Moście. Św. Mikołaj wraz z dziećmi i swoją barwną świtą udadzą się w kierunku choinki by wręczyć nagrody za wyróżnione ozdoby choinkowe i uroczyście zapalić 30 tysięcy światełek na 25-metrowej Gdańskiej Choince.

Organizator: Miasto Gdańsk, Fundacja Choinki Gdańskiej, „Plama” Gdański Archipelag Kultury.
Wydarzenie wspierają wolontariusze Regionalnego Centrum Wolontariatu.

.