Gdańsk atrakcje imprezy zdjecia relacje o piłce nożnej

BROD2610

Strona główna Archiwum Kultura i Rozrywka Światowej sławy widowisko w Ergo Arenie

Światowej sławy widowisko w Ergo Arenie

cirque-du-soleil-feature


W rankingu najdoskonalszych środków ekspresji, mowa ciała zajmuje bodaj najwyższą pozycję. Wiedzą o tym członkowie teatralnej grupy Cirque du Soleil, a teraz przyjechali do Polski ze swoim najsłynniejszym widowiskiem Saltimbanco, by powiedzieć o tym również nam. Kanadyjscy artyści wystąpią u nas w dniach 19-22 stycznia 2012 w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie.Grupa Cirque du Soleil to kilkunastu artystów ulicznych, którym przewodzi wielki wizjoner, Guy Laliberté. Stworzył on m.in. nową wizję cyrku (Cirque Réinventé), w której zrezygnowano z udziału zwierząt, a cyrkowy humor zastąpiono artyzmem wysokiej klasy z elementami teatru i opery, bogatymi kostiumami i imponującą choreografią. Grupa występuje na najlepszych scenach świata – swoim występem uświetniła galę rozdania Oscarów w 2002 r., czy finał Super Bowl w 2007 r. Występowała także przed rodziną królewską w Dubaju, czy na scenach Las Vegas. Obecnie grupa składa się z pięciu tysięcy osób, gdzie ponad 1200 stanowią artyści z 50 różnych krajów. Ich występy obejrzało już ponad sto milionów widzów w trzystu miastach. Teraz zawitali także do nas.

O Saltimbanco:

Saltimbanco jest najdłużej granym widowiskiem Cirque du Soleil w tournée. Od 1992 r., podbija sceny wyprzedanych sal na wszystkich kontynentach, mając w sumie ponad 11, 5 miliona entuzjastycznych fanów.

Obsada Saltimbanco - pięćdziesięciu artystów z dwudziestu krajów – wzbogaca przedstawienie o akrobacje i pokazy sprawności fizycznej: niewiarygodną równowagę, skoki i obroty w „Chińskich tyczkach” czy „Rosyjskiej huśtawce”, popisy na trapezie i bungee, żonglerkę i akrobacje rowerowe oraz występy klaunów.

Saltimbanco pokazuje ludzi mieszkających w mieście, podobieństwa i różnice między nimi, rodziny i grupy, uliczny zgiełk, piętrzące się drapacze chmur. To autorskie widowisko jest całe zainspirowane miastem i jego kolorowymi mieszkańcami. Pełne koloru, zabawy i zachwytu Saltimbanco jest przedstawieniem, na którym bawić się będzie cała rodzina.

Repertuar (19 - 22 stycznia 2012)

Czwartek 19/01/12 20.00

Piątek 20/01/12 20.00

Sobota 21/01/12 16.00, 20.00

Niedziela 22/01/12 13.00, 17.00

CENY BILETÓW:  125 PLN, 190 PLN, 250 PLN

Bilety będą w sprzedaży od środy 20 października od godz. 11:00. Więcej informacji o przedstawieniu i biletach oraz możliwość ich zakupu na stronach

www.alterartshow.pl

www.cirquedusoleil.com/saltimbanco.  

Piotr Szulc

.
Web Tasarım Ajansı