Gdańsk atrakcje imprezy zdjecia relacje o piłce nożnej

BROD2610

Strona główna Piłka nożna GOSRiT Luzino trzeci w Polsce w Pucharze Orlika

GOSRiT Luzino trzeci w Polsce w Pucharze Orlika

DSC 0826

W dniach 10-13.10.2012 w Warszawie odbył się finał krajowy Turnieju Orlika o Puchar Donalda Tuska. Województwo pomorskie w dwu kategoriach wiekowych dziewcząt reprezentowały zawodniczki GOSRiT Luzino, które wygrały finały wojewódzkie w Gniewinie. Bardzo udanie zaprezentowały się oba nasze zespoły prowadzone przez trenerów Rafała Freitag oraz Tomasza Myszewskiego. Dziewczyny urodzone w roczniku 1999 – 2000 sklasyfikowane zostały na 12 miejscu, natomiast dziewczyny z roczników 2001 – 2002 zajęły 3 miejsce. Warto nadmienić, we wszystkich edycjach Pucharu Orlika Luzino występowało zawsze w finałach krajowych. W 2010 roku dziewczyny zajęły 14 miejsce, w 2011 roku odpowiednio 5  i 12, w 2012 roku 3 i 12 miejsce.

W dniu 10.10.2012 zespoły zostały zakwaterowane w hotelu następnie udały się na oficjalne otwarcie i losowanie grup, które losował trener U-18 kadry Polski p. Marcin Dorna wraz ze swoimi piłkarzami, którzy zajęli 3 miejsce w Europie. GOSRiT Luzino wylosował następujące zespoły: dziewczyny młodsze Orzeł Wałcz, Mustang Wielgie, Kora Korycin dziewczyny  starsze Stilon Gorzów, Olimp Gościno, Biała Nyska. Czwartek to pierwszy dzień rozgrywek, które zaczynały dziewczyny starsze. Nie było to udany dzień dla naszych dziewcząt, które przegrały swoje mecze z bardzo silnymi zespołami. Po południu swoje zmagania rozpoczynały dziewczyny młodsze. W pierwszym meczu zremisowały bezbramkowo z zespołem, który w tym roku wygrał ogólnopolski turniej z „Podwórka na Stadion” Orzeł 2001 Wałcz. W kolejnym meczu nie dały szans zespołom z Wielgie i Korycin wygrywając odpowiednio 4:2 oraz 6:0. Bramki strzelały tego dnia Klaudia Pietkun 5x, Monika Formella 3x oraz Oliwia Werra 2x. Dziewczyny starsze uplasowały się niestety na ostatnim miejscu natomiast dziewczyny młodsze na pierwszym w swojej grupie.

Piątek to dzień fazy pucharowej. Na początek zagrały dziewczyny starsze, które chciały udowodnić że potrafią grać i wygrywać. W pojedynku ćwierćfinałowym finału B o awansie decydowały rzuty karne. Po bramce Dagmary Penkowskiej spotkanie zakończyło się remisem 1:1 z Integro Staszów. Bardzo dobrze podczas rzutów karnych zaprezentowała się Julia Damps, która obroniła wszystkie rzuty karne i zawodniczki z Luzina zagrały dalej o jak najwyższa pozycję. W kolejnym meczu Luzinianki zagrały z zespołem GSP Trepcza. Po bardzo wyrównanym meczu niestety uległy 0:1 i pozostała walka o miejsce 11 w turnieju. Szanse w tym meczu dostały wszystkie zawodniczki ulegając zespołowi Debeściaki Węgorzewo i tym samym sklasyfikowane zostały na 12 miejscu w całym turnieju. Podczas sesji popołudniowej swoje zmagania rozpoczynały dziewczyny młodsze. W pierwszym swoim meczu Luzinianki o wejście do półfinału zmierzyły się z zespołem Płóczki Górne. Po bramkach Moniki Formelii oraz Klaudii Pietkun mogliśmy cieszyć się z awansu do półfinału. W meczu o wejście do finału dziewczyny z Luzina spotkały się z zespołem Cerekwianki Polska Cerekiew. Mimo bardzo wyrównanego meczu niestety nie udało się osiągnąć wygranej i dziewczyny uległy 3:0 tym samym pozostała nam walka o 3 miejsce w turnieju. Mecz o miejsce trzecie to  najbardziej emocjonujący pojedynek podczas całego turnieju. Luzinianki spotkały się z zespołem, z którym rywalizowały w grupie „Orzeł Wałcz”. Podczas fazy grupowej był remis tym razem jakiś z zespołów musiał wygrać. W pierwszej połowie przewagę uzyskały dziewczyny z Wałcza prowadząc 1:0. Na druga połowę zabrakło już sił i to wykorzystał zespół z Luzina. Po dwóch indywidualnych akcjach Oliwi Werra , udało się zakończyć spotkanie wynikiem 2:1 i tym samym trzecie miejsce w turnieju stało się faktem. Dodatkową nagrodą dla dziewczyn był udział w towarzyskim meczu POLSKA – RPA, który odbył się na stadionie narodowym w Warszawie.    

Sobota to dzień finałów oraz wręczania nagród. Finały najlepszych zespołów w czterech kategoriach odbyły się na Warszawskiej Hali Torwar. Ceremonie otwarcie finałów prowadził Dariusz Szpakowski. Kilka słów powiedział także premier Donald Tusk i zaczęły się mecze finałowe. Najlepszymi zespołami w kategorii dziewcząt i chłopców zostały: MUKS Praga Warszawa, Dubler Opole, Sprint Katowice, Hercules Grabice.

Po zakończeniu finałów dla trzech najlepszych zespołów w każdej kategorii odbyło się uroczyste wręczanie nagród, pucharów oraz pamiątkowych dyplomów. Nagrody wręczała pani Minister Sportu Joanna Mucha oraz multi medaliści olimpijscy Tomasz Majewski, Piotr Małachowski. Pani minister dostała od zawodniczek z  Luzina pamiątkową piłkę Euro wraz z autografami.

Cieszę się  bardzo z postawy dziewczyn w turnieju. – powiedział po turnieju trener Tomasz Myszewski- Grały naprawdę bardzo dobrze. Cieszę się tym bardziej że to już trzecia edycja turnieju, w której bierzemy udział i tym razem udało się stanąć na podium. Od trzech lat startujemy, wygrywając województwo i cieszę się że praca w klubie owocuje na takich turniejach. Taki sukces motywuje do dalszej pracy, mam nadzieje że za rok uda się powtórzyć sukces”   

 

W zespole dziewcząt młodszych wystąpiły:  Sara Pendowska, Oliwia Pendowska, Julia Klawikowska, Klaudia Pietkun, Monika Formella, Martyna Marszał, Katarzyna Wenta, Sandra Lesner, Oliwia Werra, Zuzanna Kalbarczyk

W zespole dziewcząt starszych wystąpiły: Julia Damps, Weronika Kalbarczyk,  Paulina Brzeska, Weronika Mutke, Ewelina Pielowska, Barbara Mudlaff, Dagmara Penkowska, Katarzyna Lesner, Klaudia Kunkel, Marta Węglińska. 

 

GOSRiT Luzino

.