Gdańsk atrakcje imprezy zdjecia relacje o piłce nożnej

BROD2610

Strona główna Pomorska strefa walk Ossowski: Czas zbrojeń trwa. Ba! Nawet testy wprowadzamy!

Ossowski: Czas zbrojeń trwa. Ba! Nawet testy wprowadzamy!

piechottta

Nowy rok, nowe plany, nowe gwiazdy… wszystko nowe! W polskim MMA dzieje się, organizacje zbroją się do swoich pierwszych gal, inne są już po noworocznych debiutach i przygotowują nowe przedsięwzięcia. Muszę zacząć jednak od tego, co zdumiało mnie ostatnio najbardziej.

Po PLMMA w Wilanowie Bartłomiej Kurczewski i Marian Ziółkowski zostali poddani testom antydopingowym, co jest nowością na naszej scenie MMA. Taką informację przekazał w wywiadzie Mirosław Okniński. W sumie takie badanie nie byłyby aż tak zdumiewające, gdyby nie fakt, że zrobiła je organizacja, która nie ma pieniędzy, jak przecież sama o osobie mówi. Zobaczymy, czy testy będą stosowane częściej w PLMMA, a może także gdzie indziej. Ja śmiem wątpić i mam ku temu powody.

Małe podsumowanie stycznia. Poza Wilanowem i wygraną Ziółkowskiego nad Kurczewskim warto wspomnieć o Time of Masters w Sopocie i FEN 5 w Lubinie. Nad morzem spotkałem się z bardzo dobrą organizacją gali i solidnym poziomem sportowym. O ile spodziewałem się zwycięstwa Piechoty w walce wieczoru, o tyle walka Krefta z Szymańskim wywarła na mnie duże wrażenia. Nagle dowiedziałem się, jak dużym potencjałem sportowym dysponuje Roman Szymański, który poddał i tak uważanego z talent i czołówkę wagi lekkiej, Jacka Krefta. Poza tym udany debiut w MMA zaliczył kulturysta Akop Szostak, a kolejne zwycięstwo, tym razem w K-1, dopisał Michał Wlazło.

FEN 5 także muszę zaliczyć do imprez udanych, choć sam osobiście do Lubina się nie udałem. Prawie pełna hala, przyzwoity poziom sportowy, uratowana walka wieczoru i show w stylu KSW dają ocenę pozytywną. W końcu jednak cieszę się, że gale FEN zawitają „na żywo” do Polsatu i Polsatu Sport. Odnośnie gali 6 marca to ja osobiście wieszczę jej sukces. Na polsatowskiej emisji gali mogą do świadomości tzw. Januszy przebić się takie nazwiska jak Mora, Światek, Zontek czy „Pudzianowski FEN-u”, czyli Tyberiusz Kowalczyk.

Zbliża się też KSW 30, ale tej gali chciałbym poświęcić oddzielny wpis. Niemniej jednak impreza bez tzw. wielkiej gwiazdy może być bardzo, bardzo udana. To czas by w świadomości potencjalnego fana na stałe zapisały się nazwiska Mańkowski ,Gamrot, Moks i inni. Aha no i oczywiście UFC odkryła już część karty walk gali w Krakowie. Na razie jest tam piątka Polaków + Seth Baczynski, choć ja liczę jeszcze, że również Łukasz Sajewski zawalczy w stolicy małopolski.

Waldek Ossowski – polskiemma.blog.pl

obserwuj@_polskieMMA>

.