Gdańsk atrakcje imprezy zdjecia relacje o piłce nożnej

BROD2610

Strona główna Pomorskie wiadomości POWIAT GDAŃSKI- DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ” NA DROGACH POWIATU GDAŃSKIEGO

POWIAT GDAŃSKI- DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ” NA DROGACH POWIATU GDAŃSKIEGO

Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim wspólnie z policjantami z „PRĘDKOŚĆ”. Głównym celem prowadzonych przez policjantów działań było zapobiegania wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

W piątek (27 stycznia br.) policjanci z pruszczańskiej drogówki oraz podległych komisariatów przy wsparciu funkcjonariuszy z oddziałów prewencji policji w Gdańsku przeprowadzili działania pod nazwą „PRĘDKOŚĆ”. Podczas działań policjanci kontrolowali czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. W trakcie akcji policjanci byli szczególnie wyczuleni na te kategorie przestępstw i

wykroczeń drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry

- to najpoważniejsze „grzechy” kierowców. Podczas swojej pracy funkcjonariusze wykorzystywali sprzęt pomiarowy m.in. videorejestratory, mierniki prędkości oraz urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie.

Podczas całej akcji skontrolowano 62 kierujących, ujawniono 44 wykroczenia z czego 28 za przekroczenie dozwolonej prędkości.

 

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim

 

 

 

 

 

 

 

.

This domain was registered by Youdot.io