Gdańsk atrakcje imprezy zdjecia relacje o piłce nożnej

BROD2610

Strona główna Sport Zapasy Sukces gdańszczan na Igrzyskach Policji i Pożarnictwa

Sukces gdańszczan na Igrzyskach Policji i Pożarnictwa

Adam Muszynski podiumOd pierwszego do dziesiątego sierpnia w Belfaście odbywały się Światowe Igrzyska Policji i Straży Pożarnej - World Police and Fire Games. Wzięło w nich udział dwóch Gdańszczan, strażak i policjant. To co ich łączy, to fakt, że obaj są mistrzami Polski MMA, obaj są w tej dyscyplinie niepokonani i obaj reprezentują gdański klub Bjj i MMA Akademia Sarmatia.

Obaj też wrócili z Irlandii z medalami, choć jeden w sportach walki, a drugi w swojej drugiej pasji, sportach siłowych.

Adam Muszyński w Igrzyskach startował w zapasach. Ważąc 90 kg zdobył srebrny medal w kategorii do 97 kg. Wygrał trzy walki i uległ dopiero w finale utytułowanemu Gadzimuradowi Murmagomedowowi z Rosji. Adam na co dzień jest funkcjonariuszem gdańskiej policji. Ćwiczy sztuki walki w klubie Akademia Sarmatia i ma na swoim koncie liczne tytuły w Mixed Martial Arts i Brazylijskim jiu-jitsu, w tym Mistrzostwo Polski MMA w 2010 roku. W zapasach startował po raz pierwszy.

Mariusz Marciniak ma za sobą między innymi turę w Legii Cudzoziemskiej. Aktualnie pracuje w gdańskiej straży pożarnej. Oprócz sportów walki, w których także ma liczne sukcesy (min Mistrzostwo Polski MMA w 2011 roku), jego pasją jest wyciskanie sztangi. W tej dyscyplinie zdobył Mistrzostwo Polski Służb Mundurowych. I w niej to właśnie, w kategorii 82,5 kg, zdobył w irlandzkich igrzyskach złoty medal.