Gdańsk atrakcje imprezy zdjecia relacje o piłce nożnej

BROD2610

Strona główna Trzeci sektor Wydarzenia Akcja „Kolorowy Piórnik”, czyli wyprawki szkolne dla osieroconych dzieci

Akcja „Kolorowy Piórnik”, czyli wyprawki szkolne dla osieroconych dzieci

 

W wakacje większość z nas planuje wypoczynek, a ci, którzy mają dzieci, przynajmniej część urlopu podporządkują wspólnym wyjazdom. To czas relaksu i spełniania marzeń. Wprawdzie na liście letnich zadań jest skompletowanie szkolnych wyprawek naszych pociech, jednak na razie pakujemy torby na wyjazdy i rezerwujemy terminy wycieczek.

To naturalne, potrzebujemy wytchnienia, a na myślenie o obowiązkach przyjdzie pora. Przecież o nich nie zapomnimy - jesteśmy odpowiedzialnymi rodzicami, którzy, jak co roku, wyposażą swoje dzieci we wszystko, co będzie im w szkole niezbędne. Rodzice od tego są - od pamiętania, by świat dziecka był kolorowy i bezpieczny. A co, jeśli rodziców zabraknie?

Kiedy dziecku umiera kochana osoba, zmienia mu się cały świat, Jego bliscy i ono samo muszą od nowa nauczyć się żyć. O poczuciu bezpieczeństwa nie ma mowy. Osieroconej rodzinie zawsze potrzebne jest wsparcie psychiczne, ale często też pomoc finansowa. Powrót do szkoły, kiedy w plecakach brakuje szkolnych przyborów, nie ma zeszytów, książek, bo zwyczajnie nie ma za co je kupić, lub z tego samego powodu w ogóle nie ma plecaków, może być bolesny, a nawet upokarzający.

Od dziesięciu już lat o poczucie bezpieczeństwa i socjalnej stabilizacji dzieci, którym umarł ktoś bliski, stara się Fundusz Dzieci Osieroconych działający przy Fundacji Hospicyjnej. Każdy może się przyłączyć do akcji „Kolorowy Piórnik”, zebrać przybory szkolne: plecaki, piórniki, zeszyty, flamastry, kredki, długopisy i przekazać je na adres: Fundacja Hospicyjna, 80-208 Gdańsk, ul. Chodowieckiego 10. Wyprawki trafią do podopiecznych Funduszu w kilkudziesięciu hospicjach w całej Polsce.

Uruchomiony został również charytatywny SMS; na numer 7279 można wysłać wiadomość o treści POMAGAM (koszt: 2 zł + VAT), z której całkowity dochód zostanie przekazany na rzecz Fundacji. Zachęcamy również do przekazywania darowizn na konto: 93 1540 1098 2001 5562 4727 0011.

Fundacja Hospicyjna, od ponad dekady promuje idee hospicyjne i wolontariackie w społeczeństwie. Organizacja wspiera nie tylko pacjentów hospicjum, ale i ich bliskich; pomaga w obliczu chorób, cierpienia i żałoby. Problemy te nie omijają dzieci, których bliscy byli pod opieką hospicjum, dlatego w 2006 r. powołano Fundusz Dzieci Osieroconych. Pomoc świadczona jest w formie wsparcia ekonomicznego rodzinie, której sytuacja materialna wraz z odejściem jednego z jej członków często się pogarsza. Udzielane jest ono w postaci stypendiów edukacyjnych, prezentów z okazji Świąt czy Dnia Dziecka, szkolnych wyprawek oraz letnich i zimowych obozów wypoczynkowych, terapeutycznych czy językowych. Do tej pory skorzystało z niego ok. 7500 osieroconych dzieci. Każdy może przyłączyć się do akcji prowadzonych przez Fundację, przekazać darowiznę finansową lub rzeczową bądź zorganizować własną zbiórkę. W trakcie dziesięciu lat pracy Funduszu udało się przygotować już 3000 prezentów z okazji Dnia Dziecka, ufundować stypendia o wartości 400 000 zł dla 400 dzieci oraz zebrać 1300 wyprawek szkolnych.

Dzieci radzą sobie same tylko w bajkach. Pomóż osieroconym dzieciom. Więcej informacji na www.funduszdzieci.pl

 

.

This domain was registered by Youdot.io