Gdańsk atrakcje imprezy zdjecia relacje o piłce nożnej

BROD2610

Strona główna Relacje Jak grać o piłkę - pierwszy dzień święta blogerów

Jak grać o piłkę - pierwszy dzień święta blogerów

blog-forum-I-00

Gruntowny trening i dobra rozgrywka to podstawa dla czołowych zawodników polskiej blogosfery. Niestety nie wystarczy mieć po prostu czegoś do powiedzenia. Jak twierdzi Natalia Hatalska (ekspert w dziedzinie alternatywnych form komunikacji): "Może kontent jest king, ale dystrybucja jest queen", dlatego trzeba wiedzieć, jak w świecie internetu grać o piłkę.

Blog Forum Gdańsk ma okazję po raz kolejny gościć wybitnych przedstawicieli nowych mediów, tym razem w miejscu na tę okazję doprawdy wybornym - na stadionie PGE Arena. Od rana (13 października) trwają - transmitowane także online - panele dyskusyjne, bloki wykładów i prelekcje. Wszystko urządzone z elegancją i smakiem podtrzymuje wszechobecny entuzjazm i humor, a różnorodność uczestników inspiruje do ciekawych dyskusji.

Jedną z nich okazała się otwarta rozmowa na temat osobowości YouTube i tego jak się nią stać. Już na wstępie Jakub Dębski (kanał Ogarnij Się) na pytanie Krzysztofa Gonciarza "czy może kimś takim być zwykła osoba z ulicy?" obrócił rozmowę w żart. Okazuje się, że vlogger to człowiek orkiestra, z jednej strony wygrywający z innymi mediami swą autentycznością, z drugiej poniekąd prezentujący swe alter ego. Tomasz Machała z kolei, uchylając rąbka tajemnic dziennikarzy zdradził, że w rzeczywistości większość z nich kwestionuje wiarygodność blogerów. Nie dziwi też jego uwaga, że media tradycyjne owe alternatywne oskarżają o amatorstwo i przyczynę schodzenia dziennikarstwa na psy. Jednak Blog Forum absolutnie temu stwierdzeniu przeczy. O tym jak pisać lepiej i sprawniej mówiła chociażby wieloletnia producentka telewizyjna i redaktorka Anna Luboń. Storytelling, czyli sposób pisania rodzący konkretne skojarzenia, gdzie obraz staje się przestrzennym zbiorem informacji przyciąga więcej czytelników i przynosi lepsze efekty. Z kolei Matylda Kozakiewicz radziła nawet używania wulgaryzmów, ale tylko od czasu do czasu. Metod niewątpliwie jest wiele. Grunt to po prostu zbudować wokół bloga czytelników, komentatorów, przy okazji też... hejterów - słowem: całą społeczność. Tylko wtedy piłka jest w grze.

Magdalena Czubaszek
fot.Magdalena Czubaszek

.


This domain was registered by Youdot.io