Strona główna Pytania 10 nadchodzących technologii, które zmienią świat

10 nadchodzących technologii, które zmienią świat

Od najbardziej podstawowych narzędzi wynalezionych takich jak dźwignia i koło pasowe do super autostrady informacyjnej znanej jako Internet, z której korzystamy na co dzień, innowacje zawsze miały moc przekształcania sposobu życia.

Teraz jednak mamy przywilej żyć w epoce, w której innowacje technologiczne pojawiają się w szybkim tempie. Żyjemy teraz w złotej erze technologii, gdzie nowsze innowacje są wprowadzane szybciej niż nasza uwaga może dogonić.

Tak bardzo jak poprawiliśmy się jako społeczeństwo, wciąż jest wiele sposobów, w jaki nasze życie może być ulepszone. I już teraz, wiele nowych technologii są przygotowane, aby zrobić wpływ.

Oto nasza lista technologii, które mają szansę zmienić świat w ciągu najbliższych kilku lat.

LiFi

LiFi, co oznacza Light Fidelity, to nowa, rewolucyjna technologia, która obiecuje dostarczać dane z prędkością transmisji 100 razy większą niż WiFi. Wykorzystuje ona światło widzialne jako medium transferowe w transmisji danych, w przeciwieństwie do fal radiowych WiFi.

A ponieważ widmo światła widzialnego jest 100 000 razy większe niż widmo radiowe, LiFi zapewnia dużo większą przepustowość niż WiFi i może zapewnić ulgę w zakresie widma, unikając zbliżającego się kryzysu widma.

LiFi ma kilka zalet w porównaniu z WiFi, które obejmują bezpieczeństwo, ochronę, poziom dopuszczalnych zakłóceń i prywatność.

Internet przedmiotów (IoT)

IoT z biegiem lat stopniowo rozszerzał swoje wykorzystanie i zastosowania, dzięki czemu zyskał sporą rzeszę zwolenników. W obecnej formie wiele z naszych urządzeń elektronicznych ma już możliwość połączenia z internetem i chmurą w celu szerszej kontroli nad ich funkcjonalnością, o czym świadczą inteligentne domy i ilość kontroli, jaką zapewniają przy użyciu jedynie smartfonów.

Ale dzięki konwergencji z uczeniem maszynowym, czujnikami, systemami wbudowanymi i analityką w czasie rzeczywistym, IoT może być w stanie zmienić świat poprzez wyeliminowanie interwencji człowieka w dążeniu do większej automatyzacji.

Immersive Virtual Reality

Immersyjność to podstawowy aspekt rzeczywistości wirtualnej (VR), który pozwala użytkownikowi na zawieszenie niewiary podczas eksploracji świata stworzonego cyfrowo. Prawdziwie wciągające doświadczenie oznaczałoby objęcie wszystkich zmysłów, w tym węchu i dotyku, ponieważ bodźce oddziałują bezpośrednio na mózg. Jednak do tego jeszcze daleko.

Niemniej jednak, wciąż czyni się wielkie postępy w tworzeniu wciągających doświadczeń VR.

Augmented Reality (AR)

Dzięki zdolności AR do nakładania wygenerowanych komputerowo obrazów i informacji na rzeczywiste otoczenie i w czasie rzeczywistym, może ona wywrzeć wpływ w ciągu najbliższych kilku lat. Chociaż technologia jest już od dłuższego czasu, jej najbardziej popularny przypadek użycia był tylko z mobilnych gier (Pokemon Go!) i aplikacji powiększania twarzy (SnapChat i filtry FaceApp).

  6 Ukrytych strategii jak zwiększyć swoją produktywność

Ale pojawiło się wiele nowych firm, które już eksperymentują nad innymi przypadkami użycia AR, w tym optymalizacją działań w miejscu pracy, takich jak w prezentacjach wizualnych i tworzeniu modeli w skali dla rozwoju produktu.

3D Printing

Koncepcja druku 3D istnieje od lat 70. ubiegłego wieku, ale dopiero w drugiej połowie lat 2010 nabrała dużego rozpędu. Za pomocą druku 3D można wytwarzać różne obiekty z pliku cyfrowego zawierającego specyfikację obiektu i przy użyciu plastiku jako głównego materiału.

Ale bada się również inne zastosowania i materiały. Materiały drukowane w 3D nie są już wytwarzane wyłącznie przy użyciu plastiku. obecnie bada się druk 3D z metalu, co może wpłynąć na sposób, w jaki podchodzimy do produkcji sprzętu. prowadzone są również badania nad drukiem 3D z materiałów organicznych, a różne firmy prowadzą eksperymenty mające na celu drukowanie żywności i części zamiennych ludzkich organów.

5G

Podczas gdy wiele krajów zaczyna dopiero drapać powierzchnię tego, co może zrobić technologia 4G, my już jesteśmy na progu wykorzystania 5G, która obiecuje jeszcze większe prędkości transferu danych, gdziekolwiek się znajdujesz.

5G obiecuje bogactwo możliwości, ponieważ oferuje szybsze połączenia z mniejszym zatłoczeniem, z urządzeniami IoT wiodącymi prym jako podstawowy przypadek użycia. Dzięki łączności 5G różne sektory będą chciały skorzystać ze zwiększonej zdolności do przesyłania danych, co obejmuje między innymi telekomunikację, produkcję, transport i IT.

LiFi jest podobno wykorzystywane jako medium transferowe, więc przyszłość dla łączności danych rysuje się w jasnych barwach.

  Czym jest brak siły?

Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe

Asystenci głosowi najlepszych firm technologicznych, czyli Siri (Apple), Alexa (Amazon) i Asystent Google (Google), są doskonałymi przykładami możliwości technologii AI. Daje ona maszynom zdolność do przetwarzania informacji z różnych źródeł danych i dostarczania odpowiednich danych wyjściowych.

Z kolei uczenie maszynowe daje maszynom zdolność do poprawy swoich obecnych możliwości poprzez przetwarzanie różnych bodźców. Doprowadza technologię AI do jej prawdziwej formy, daleko wykraczającej poza proste stwierdzenia logiczne typu „jeśli – to”, które są obecnie wykorzystywane w innych zastosowaniach.

  Jak opisałbyś rewolucję francuską?

W miarę postępów w dziedzinie uczenia maszynowego i AI jesteśmy na progu osiągnięcia prawdziwej inteligentnej technologii, która może jeszcze bardziej podnieść naszą efektywność.

Gesture-Based Computing

Koncepcja interakcji opartych na gestach istnieje już od jakiegoś czasu, począwszy od Raportu mniejszości i spopularyzowana przez Tony’ego Starka w filmach Marvela o Iron Manie. A od czasu wprowadzenia smartfonów, technologia ta była w użyciu na co dzień do takich działań jak robienie zrzutów ekranu, powiększanie lub minimalizowanie okna, a nawet zamykanie aplikacji.

A w miarę postępu technologicznego możemy być świadkami coraz większego polegania na gestach w codziennych funkcjach.

Domed Settlements

Podczas gdy technologia jest wciąż daleka od tego, co widzimy raz po raz w filmach science fiction, wciąż czyni się wielkie postępy w tworzeniu tych kopułowych osiedli. Takie jak przypadek w Dubaju, gdzie megastruktura jest obecnie budowana, obejmując ponad 8 milionów stóp kwadratowych ziemi.

W ramach tej planowanej osady, klimat może być kontrolowany, co może być wykorzystane do wspierania życia na innych planetach, lub na tej jednej, gdy w końcu poddaje się z powodu zbyt wielu uszkodzeń.

Green Technology

Wiele alternatyw dla obecnych technologii, które obecnie posiadamy, jest badanych w celu stworzenia bardziej ekologicznych inicjatyw, które produkują mniej emisji.

Główne sektory, w których opracowywane są zielone technologie, to produkcja żywności, wytwarzanie energii i transport. W miarę jak staramy się łagodzić i odwracać szkody wyrządzane Ziemi, możemy oczekiwać, że zielone technologie staną się podstawą naszego codziennego życia.

Quantum Computing

Komputery kwantowe wykorzystują różne niemal mistyczne zjawiska kwantowo-mechaniczne, takie jak splątanie, superpozycja czy dekoherencja, aby wygenerować ekstremalną moc obliczeniową, co daje początek superkomputerom.

Większa moc obliczeniowa może zostać wykorzystana do poprawy sytuacji społecznej, np. poprzez wynalezienie nowych leków, które mogą zabić nawet odporne szczepy bakterii, lub do zmniejszenia naszego uzależnienia od paliw kopalnych poprzez poprawę wydajności pojazdów elektrycznych.

Konieczność jest naprawdę matką wynalazku. Wiele z wymienionych powyżej technologii zrodziło się z wielkiej konieczności. Jednak każda z nich zapowiada, że już wkrótce zawładnie naszym życiem, a niektóre z nich pojawią się szybciej niż mogłoby się wydawać. Która z nich najbardziej cię ekscytuje?

Najchętniej czytane

Jak oglądać The Last of Us

Czy zacząłeś The Last of Us jeszcze? A może wolicie nie cierpieć z powodu koszmarów w niedzielne wieczory? Tak czy inaczej, wiedzcie, że jest...

15 najlepszych seriali do oglądania na Apple TV+ w 2022 r

Oryginalna zawartość Apple TV+ może wydawać się trudna do przebrnięcia - w porównaniu z rozpoznawalnością Disney+ czy długoletnimi programami HBO - ale to właśnie...

Meiigoo S8 Review: Budżetowy bezel-less Smartphone z 4GB RAM+64GB ROM!

Ten telefon to kolejny przykład niespodziewanego prezentu, gdy się z nim pracuje. Niedawno Samsung wprowadził na rynek swój nowy flagowy smartfon S8. Użytkownicy lubią design i zaokrąglony kształt S8 i dlaczego nie jest to coś nowego i świeżego, jak również. Po Samsungu, wiele chińskich producentów smartfonów również pracuje nad tym samym projektem. Teraz Meiigoo S8

Jaka grupa ograniczała władzę konsulów w Republice Rzymskiej?

Jaka grupa ograniczała władzę konsulów w Republice Rzymskiej?Władza absolutna wyrażała się w imperium konsula (q.v.), ale jej arbitralne sprawowanie było ograniczone: konsulowie, nominowani przez senat i wybierani przez lud w Comitia Centuriata (zgromadzeniu ludowym), sprawowali urząd tylko przez rok, a każdy konsul miał prawo weta wobec decyzji drugiego.W jaki sposób Rzymianie ograniczali władzę polityczną każdego

Czy udzielenie pożyczki jest działalnością inwestycyjną?

Czy udzielona pożyczka jest działalnością inwestycyjną?Ponieważ udzielone i pobrane pożyczki (wraz z odsetkami) są częścią programu rządowego, działalność pożyczkowa jest wykazywana jako działalność operacyjna, a nie inwestycyjna.Czym są przepływy pieniężne z działalności finansowej?Przepływy pieniężne z działalności finansowej (CFF) to sekcja rachunku przepływów pieniężnych spółki, która pokazuje przepływy netto środków pieniężnych, które są wykorzystywane do finansowania

Które stwierdzenie jest prawdziwe w odniesieniu do roztworu kwasowego?

Które stwierdzenie jest prawdziwe o roztworze kwasowym?Roztwór kwaśny to taki, w którym stężenie jonów hydroniowych jest większe niż jonów wodorotlenkowych. Dzięki temu pH jest mniejsze niż 7. Roztwór kwasowy jest elektrolitem i przewodzi prąd. Roztwór zasadowy ma większe stężenie jonów wodorotlenkowych niż jonów wodorowych i ma pH większe niż 7.Który z poniższych jest roztworem kwasowym?Wiele

Dlaczego Chiny roszczą sobie prawo do Tybetu?

Dlaczego Chiny roszczą sobie prawo do Tybetu?Chiny nie roszczą sobie żadnych pretensji do suwerennych praw nad Tybetem w wyniku militarnego podporządkowania i okupacji Tybetu po inwazji na ten kraj w latach 1949-1950. Zamiast tego opiera swoje roszczenia do Tybetu wyłącznie na teorii, że Tybet był integralną częścią Chin przez wiele stuleci.Jak Chiny zdobyły Tybet?Tybetańscy rebelianci

SEO dla branży usługowej, czym się różni i co powinieneś zrobić

SEO nie jest podejściem uniwersalnym. Podczas gdy podstawy pozostają takie same, są rzeczy, które trzeba będzie zrobić inaczej w różnych branżach i rodzajach biznesu. Uzyskanie ruchu jest end-all, to musi być odpowiedni rodzaj ruchu, który jest dlaczego, gdzie koncentruje się i jak SEO jest zrobione jest ważne. Jeśli chodzi o branże usługowe, istnieje kilka różnych

Co dzieje się podczas wychwytywania elektronów?

Co się dzieje podczas wychwytu elektronu?Wychwyt elektronu jest sposobem rozpadu beta, w którym elektron - zwykle z wewnętrznej (niskoenergetycznej) orbity - jest "przechwytywany" przez jądro atomowe. Elektron reaguje z jednym z protonów jądra, tworząc neutron i produkując neutrino. Jądro pochodne może być w stanie wzbudzonym.Dlaczego dochodzi do wychwytu elektronu?Wychwytywanie elektronów to rodzaj rozpadu, w którym

Vivienne Westwood, wpływowa tropicielka mody, umiera w wieku 81 lat

(LONDYN) - Vivienne Westwood, wpływowa modowa...

Pozostałe newsy

  6 Ukrytych strategii jak zwiększyć swoją produktywność

Jak oglądać The Last of Us

Czy zacząłeś The Last of Us jeszcze? A może wolicie nie cierpieć z powodu koszmarów w niedzielne wieczory? Tak czy inaczej, wiedzcie, że jest...

Przedstawiamy Bassa Reevesa, kolejny spinoff Yellowstone

Jeśli nie sądziliście, że np Yellowstone extended universe of shows could get any more confusing, well, you would lose that bet today. Poznaj 1883:...

That ’90s Show Season 2 Could Feature a Love Triangle

That '90s Show właśnie wylądował na Netflixie - i nostalgiczni fani już mają nadzieję na drugi sezon. Szczerze mówiąc, nie dziwimy się im. Nowy...

Only Death Could Silence David Crosby

Jest rok 2018 i piszę profil Davida Crosby'ego, prowadząc do mojego wywiadu z nieżyjącym już singer-songwriterem, szelki. Nie mam pojęcia, czego się spodziewać. Jednym...

Najbardziej oczekiwane seksowne seriale 2023 roku

Przyznam się: Oglądam zdecydowanie za dużo telewizji, nawet jak na dziennikarza rozrywkowego. Od sitcomów z lat 90-tych, przez komedie szkolne, po dystopijne dramaty -...