Strona główna Show Biznes 10 najlepszych podcastów roku 2023 (jak na razie)

10 najlepszych podcastów roku 2023 (jak na razie)

1

Love, Janessa

Jeśli tajemnice catfishingu jak wirus 2021 true crime pod Sweet Bobby są twoim dżemem, to przygotuj się na upadek dla Love, Janessa. Serial produkcji BBC i CBC skupia się na Janessie Brazil – kobiecie, której wizerunek został wykorzystany do wyłudzenia tysięcy dolarów od niezliczonych ofiar. W trakcie trwania serialu, prowadząca i dziennikarka Hannah Ajala wyrusza na poszukiwanie tej „współczesnej Heleny Trojańskiej” – oraz oszustów stojących za jej fałszywymi postaciami w sieci.

Listen Now

2

Skazanie Maxa B

spotify

Spotify

Od 2019 roku śledczy serial antologiczny Gimlet, Conviction, uhonorował indywidualne historie związane z systemem wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych – rzucając nowe światło na instytucję i nasze społeczeństwo jako całość. W najnowszym sezonie Conviction, którego premiera odbyła się w tym miesiącu, serial skupia się na historii Maxa B, urodzonego w Harlemie i uwielbianego rapera, którego pączkujący stardom został ucięty, gdy próba zabezpieczenia podobno worka z gotówką zakończyła się wyrokiem 75 lat więzienia.

Listen Now

3

Lead by Example z Bobem Myersem

Jeśli masz już maksimum na podcastach sportowych – lub musisz niechętnie odciąć się od nich – ten sportowy pod jest idealną serią, aby uzupełnić swoje nawyki słuchania. Gospodarzem jest dyrektor generalny Golden State Warriors Bob Myers, Lead by Example przedstawia liderów ze świata sportu i nie tylko, rozpakowując unikalne sposoby, w jakie stali się oni liderami w swoich dziedzinach.

Do tej pory odcinki obejmowały Steph Curry omawiając jego dziedzictwo w koszykówce i poza nią, a Maya Moore Irons o tym, jak pivoted od bycia gwiazdą WNBA do lidera w reformie systemu sprawiedliwości. Opis serialu zapowiada gości z różnych dziedzin, jednak, w tym polityki i rozrywki.

Listen Now

Reklama – Continue Reading Below

4

Wakanda Forever: The Official Black Panther Podcast

spotify

Marvel Studios

W związku ze śmiercią ukochanego aktora Chadwicka Bosemana, kontynuując dziedzictwo m.in Czarna Pantera franczyzy wydawała się niemożliwa – a jednak niesamowicie potrzebna. Powstały w ten sposób sequel, Black Panther: Wakanda Forever, to niewątpliwie głęboki sukces, którego fundamentem jest spuścizna Bosemana. Ale droga do tego celu nie była łatwa.

W serii podcastów od Marvela i Proximity Media, Ta-Nehisi Coates – nagrodzony National Book Award autor, dziennikarz i scenarzysta wielu tomów komiksu Black Panther-offers inside look at the creative process behind Wakanda Forever.

Listen Now

5

Podcast HBO „The Last of Us

Jeśli jest jedna rzecz, którą HBO wie, jak robić najlepiej, to jest to rozpoczynanie rozmowy. Od jego post-epizody, za kulisami featurettes, do niedzielnych premier nocnych, które prawie gwarantują watch party i live-tweeting, strumieniowanie serialu HBO daje gwarantowany bilet do *The Discourse.*

  Czy powstanie Top Gun 3?

Po ryczącej erze, która była Biały Lotos Niedziele przyszły i poszły, kolejny ukochany serial HBO wypełnił pustkę: The Last of Us. Trzymająca w napięciu fabuła thrillera o przetrwaniu pandemii stanowi doskonałą pożywkę dla fanowskich teorii, recapsów i ogólnego podniecenia. Jeśli cotygodniowe spotkania na żywo (i nasze własne recapy) nie wystarczyły, by napełnić zbiornik do czasu emisji kolejnego sezonu, podcast HBO jest idealnym sprzymierzeńcem w podróży po serialu.

Listen Now

6

Astrologia nadchodzącego tygodnia z Chani Nicholas

Jest rok 2023. Czas minął, planety się przesunęły, a gwiazdy przemówiły: To oficjalnie passé być facetem na imprezie wyśmiewającym każdego, kto wierzy w astrologię. Jak w latach 2010 „facet, który wyśmiewa się z każdego, kto jest weganinem” – poziom irytacji. Przez wszystkie środki, trzymaj się mocno tej zdrowej dawki sceptycyzmu – ale nadszedł czas, aby sprawdzić swoje ego w drzwiach, gdy ktoś pyta o swoją wielką trójkę.

Jeśli jesteś gotowy, aby rozszerzyć swoje horyzonty trochę, Astrologia nadchodzącego tygodnia jest idealną serią podcastów, która pozwoli ci zacząć. Prowadzony przez astrologa, autora i aktywistę Chani Nicholas, Astrologia nadchodzącego tygodnia oferuje prognozę nadchodzących wydarzeń astrologicznych w danym tygodniu, dzięki czemu można czuć się przygotowanym i w zgodzie z otaczającym nas światem. Wydany w małych odcinkach, które zazwyczaj trwają tylko 10 do 20 minut, Nicholas sprawia, że astrologia jest zabawna, istotna i dostępna. Nastaw się na kilka tygodni, a będziesz opowiadał znajomym, co Jowisz oznacza dla Twoich planów weekendowych w krótkim czasie.

  Tak, szefie! The Bear powróci na 2. sezon

Posłuchaj teraz

Reklama – Continue Reading Below

7

Niereformowalny

limitowana seria podcastów iHeartPodcasts, Unreformed, rzuca bezprecedensowe światło na prowadzoną przez państwo szkołę poprawczą dla nieletnich znaną jako Mt. Meigs w Montgomery w Alabamie. Co ważniejsze jednak, Unreformed opowiada historię byłych uczniów Mt. Meigs (którzy podobno opisywali Mt. Meigs jako obóz niewolniczy) oraz pięciu dziewczyn, które pracowały nad zdemaskowaniem instytucji po ucieczce z niej w 1968 roku.

Prowadzona przez pisarkę, reporterkę oraz ekspertkę od więziennictwa i prokuratury Josie Duffy Rice, Unreformed przemawia bezpośrednio do byłych studentów Mt. Meigs, ponieważ śledzi trajektorię instytucji od bycia proponowaną bezpieczną przystanią dla czarnej młodzieży w Alabamie, do bycia „wczesnym prototypem więzienia dla zysku”

Listen Now

8

Najzimniejsza sprawa w Laramie

the coldest case in laramie

Spotify

Jeśli w ogóle interesujesz się podcastami o prawdziwych zbrodniach, to jest mała lub żadna szansa, że nie znasz Serial. I nie bez powodu. Jeśli chodzi o opowiadania audio o prawdziwych zbrodniach, niewiele jest zespołów produkcyjnych z tak konsekwentnie wciągającymi fabułami jak Serial. Ich najnowsza seria z The New York Times nie jest wyjątkiem.

  Który z poniższych elementów stanowi dowód, że doszło do transakcji gospodarczej?

Prowadzona przez nagrodzoną Pulitzerem reporterkę Kim Barker, The Coldest Case in Laramie szczegółowo opisuje morderstwo Shelli Wiley – sprawę, która miała miejsce podczas nastoletnich lat Barker w jej rodzinnym mieście Laramie, Wyoming. Bardziej szczegółowo, seria bada, jak były policjant, który został aresztowany za morderstwo (i rzekomo nawet przyznał się do zbrodni) mógł w niewytłumaczalny sposób wycofać swoje zarzuty przez dekady.

Listen Now

9

Normalne plotki

Spójrz, bez względu na to, ile zastrzeżeń wstawiamy do rantów z naszymi najlepszymi przyjaciółmi, aby zakwalifikować nasze plotki jako całkowicie nie-gossip, rzeczywistość jest: Plotki się zdarzają. Nawet więcej niż to, plotki mogą być dobre. Wspaniałe. Zdrowe. Nawet bardzo ważne! Kiedy przychodzi co do czego, pytanie nie brzmi „plotkować czy nie plotkować”, ale raczej jak plotkować. I, jak powie ci każdy dobry plotkarz, kluczem do dobrego plotkowania versus złe plotkowanie – jest wszystko o stawkę.

To, przynajmniej, jest etos gospodarza Kelsey McKinney-który postawił na dostarczanie słuchaczom najbardziej tantalizujących, odległych i niskich stawek plotek możliwych każdego tygodnia. Albo, jak to określiła: Normal Gossip. Czerpiąc z historii nadesłanych przez czytelników, McKinney i jej goście w zabawny sposób opisują życie innych ludzi, nie rujnując go. Efektem jest cotygodniowa pogawędka, która zaspokoi twoje plotkarskie pragnienie na cały tydzień, bez poczucia winy i konsekwencji.

Listen Now

Reklama – Continue Reading Below

10

Grown

ćma uprawiana

Spotify

Jeśli jesteś fanem podcastów storytellingowych np The Moth, to ta nowa seria od dwóch gawędziarzy z Moth z pewnością wyląduje na waszej liście „do posłuchania”. Prowadzą Aleeza Kazmi i Alfonso „Fonzo” Lacayo, Grown to eksploracja dorastania, dorosłości i tego trudnego miejsca pomiędzy nimi.

Używając curated selections of Ćma opowieści na te tematy, wraz z wywiadami na ulicy, dziennikami audio i nie tylko, Kazmi i Lacayo oferują jednoczącą soczewkę do często izolującego okresu w naszym życiu. Dzięki takim tematom jak „Sekrety”, „Młodzi punkowcy” oraz „Kultura i tożsamość”, Kazmi i Lacayo proponują ujednolicający obraz tego okresu Grown z pewnością trafi w sedno, niezależnie od tego, czy dopiero wchodzisz w dorosłość, czy udajesz profesjonalistę.

Listen Now

Najchętniej czytane

Lori Harvey zwyciężyła w aksamitnej sukience na czerwonym dywanie w Cannes

Lori Harvey zwyciężyła w aksamitnej sukience na czerwonym dywanie w Cannes Sukienka Dundas bez pleców Lori Harvey...

Dlaczego Rosja i Wielka Brytania rywalizowały o władzę w Persji?

Dlaczego Rosja i Wielka Brytania rywalizowały o władzę w Persji?Dlaczego Rosja i Wielka Brytania rywalizowały o władzę w Persji? Rosja chciała chronić swoje południowe interesy i dokonać ekspansji w Azji Środkowej. Wielka Brytania chciała chronić swoje interesy w Indiach. Brytyjczycy wzięli te rozdrobnione grupy ludzi i zwrócili je przeciwko sobie.Jakie zasoby naturalne Wielka Brytania zabrała

Które z poniższych działań było wynikiem budowy Kanału Erie?

Która z poniższych rzeczy była wynikiem budowy Kanału Erie?Kanał Erie był drogą wodną opracowaną w stanie Nowy Jork na początku XIX wieku, która miała kilka różnych pozytywnych skutków, w tym: 1) Bardziej wydajny środek transportu towarów- Koszt wysyłki towarów z Nowego Jorku na współczesny środkowy zachód drastycznie spadł dzięki rozwojowi Kanału Erie.Jaki był jeden efekt

Jak zmienić widok Package Explorer w Eclipse?

Jak zmienić widok Package Explorer w Eclipse?Kroki do odtworzenia: Otwórz Eclipse, uruchamiając C:Program Fileseclipse.exe. Przełącz się do perspektywy JavaEE, jeśli nie jest jeszcze otwarta. Otwórz Package Explorer. Kliknij Vew Menu -> Package Presentation -> Hierarchical. Zobacz efekty tej zmiany (OK) Zamknij Eclipse. Otwórz Eclipse.Jak przywrócić mój obszar roboczy w Eclipse?Przywracanie uszkodzonej przestrzeni roboczej w EclipseJeśli

Jak znaleźć liczbę moli atomów wodoru?

Jak znaleźć liczbę moli atomów wodoru?Explanation: Aby wyznaczyć liczbę atomów wodoru, podziel masę etanolu przez jego masę molową, aby otrzymać mole etanolu. Pomnóż to przez sześć atomów wodoru na cząsteczkę etanolu i przez liczbę Avogadro, aby otrzymać liczbę atomów wodoru.Ile moli znajduje się w atomie wodoru?Ilość jakiejkolwiek substancji w gramach, która jest liczbowo równa jej

Mark Ruffalo o tym, dlaczego on i Jennifer Garner rozeszli się po 13 Going On 30

Możemy zarobić prowizję z linków na tej stronie, ale polecamy tylko produkty, które popieramy.13 Going On 30 to ikoniczny rom-com. Historia dojrzewania zawiera niezapomnianą...

Witaj świecie!

Witaj na WordPressie. To jest twój pierwszy post. Edytuj go...

Jakie dowody potwierdzają teorię endosymbiotyczną?

Jakie dowody potwierdzają teorię endosymbiotyczną?Istnieje wiele dowodów na to, że mitochondria i plastyd powstały z bakterii, a jednym z najsilniejszych argumentów na poparcie teorii endosymbiotycznej jest to, że zarówno mitochondria, jak i plastyd zawierają DNA, które różni się od tego z jądra komórkowego oraz że posiadają własną maszynerię biosyntezy białek.Czym jest teoria endosymbiozy i jakie

Pozostałe newsy

  Czy członkowie wojska muszą zmieniać prawo jazdy?

Lori Harvey zwyciężyła w aksamitnej sukience na czerwonym dywanie w Cannes

Lori Harvey zwyciężyła w aksamitnej sukience na czerwonym dywanie w Cannes Sukienka Dundas bez pleców Lori Harvey...

Wykres urodzeniowy Cardi B pokazuje, że jest klasyczną Wagą, ale jej znak Wenus wskazuje na bardziej prywatną stronę

Podczas gdy jej niezaprzeczalny talent i urok odegrały oczywiście główną rolę w jej awansie do supergwiazdy, wykres urodzeniowy Cardi B może ujawnić inne klucze...