Strona główna Show Biznes 10 starych anime, które wciąż są warte obejrzenia (lub ponownego obejrzenia!)

10 starych anime, które wciąż są warte obejrzenia (lub ponownego obejrzenia!)

Anime istnieje już od dłuższego czasu. Generalnie z rozrywką jest tak, że z czasem rzeczy tracą na znaczeniu. To co mogło być szałem kilka lat temu, teraz może wydawać się po prostu kiepskie!

Jest tylko kilka dzieł, które wytrzymują próbę czasu i stają się klasykami. Podczas gdy niektóre z nich mogły być częścią naszego dzieciństwa, mogliśmy nie odkryć niektórych z tych innych klasyków.

Tak więc, jeśli szukasz zmiany i chcesz czegoś klasycznego, oto 10 anime, z którymi nie możesz się pomylić!

Klasyki mają w sobie niepowtarzalny urok i niosą ze sobą poczucie nostalgii. Wytrzymują też próbę czasu i udaje im się zachować aktualność. Hunter×Hunter, Mushishi, Monster i Samurai Champloo to niektóre z klasyków, które zawsze będą się trzymać.

10 Hunter× Hunter

Hunter×Hunter to świetne anime, jeśli szukasz klasyki do obejrzenia lub ponownego obejrzenia. Ma świetną fabułę, dobry rozwój postaci i jest super wciągające. Jest to coś, w co warto zainwestować swój czas.

Tak naprawdę nie można jej nic zarzucić i osobiście uważam, że powinna była stworzyć większy szum. Jedynym mankamentem były ogromne przerwy, jakie zaliczyła manga.

I. Linia fabularna

Hunter×Hunter to opowieść o młodym chłopcu o imieniu Gon, chłopcu, który wyrusza na misję, by zostać Pro-Hunterem i ufundować sobie ojca, słynnego Łowcę, który porzucił go w młodym wieku.

Historia idzie dalej, aby zbadać dziwaczne przygody, przez które Gon i jego przyjaciele przechodzą jako Łowcy. Jest coś bardzo ludzkiego i ujmującego w tym, jak ta historia się układa i gorąco polecamy obejrzeć.

10 Starych Anime, które wciąż są warte obejrzenia (lub ponownego obejrzenia!)
Killua Zoldyck | Źródło: Fandom

9 Cowboy Bepop

Lata miną, ale Cowboy Bepop pozostanie klasykiem. Jest to fajne, ekscytujące i coś, co zdecydowanie warto obejrzeć. Jest o kowbojach w kosmosie, koncepcja, która jest odświeżająca nawet po 23 latach.

I. Plotline

Cowboy Bepop to opowieść o czterech łowcach nagród, którzy podróżują w kosmos, aby schwytać przestępców. Spotykają wielu ludzi i przeżywają wiele przygód.

8 Samurai Champloo

Samurai Champloo to kolejne anime, które ma podobny klimat do Cowboy Bepop. To anime jest bardziej dzikim melanżem historii okresu Edo i współczesnej kultury hip-hopu i bohemy.

To również robi świetną robotę, aby umieścić unikalny spin na to, co mogło być tylko kolejnym pokazem samurajów. Animacja i praca z linią tego anime jest świetna i jest to coś, czego nie widzimy zbyt często.

I. Linia fabularna

Historia skupia się na poszukiwaniu przez Fuu samuraja, który pachnie słonecznikami. Spotyka ona Mugena i Jina, którzy mają bardzo różne osobowości. Kontynuują swoje poszukiwania, które prowadzą ich w niezliczone sytuacje.

Fabuła skupia się głównie na tym, jak ci ludzie walczą ze swoimi przeciwnościami i uczą nas czegoś w zamian.

10 Starych Anime, które wciąż są warte obejrzenia (lub ponownego obejrzenia!)
Samurai Champloo

7 Inuyasha

Jeśli mamy zamiar zbadać każdy gatunek, to romans będzie jednym z nich. Szczerze mówiąc, Inuyasha nie jest jedną z największych historii tam. Jednak bierze prostą historię i robi to dobrze.

  Visa przoduje w innowacjach finansowych dzięki Blockchain i rozliczeniom w Stablecoin

Sprawia, że jego bohaterowie są wiarygodni, a emocje są starannie przedstawione. Jest to jedno z tych anime, które prawdopodobnie oglądaliśmy jako dzieci. Teraz więc nadszedł właściwy czas, by powrócić do tego nostalgicznego serialu.

I. Linia fabularna

Seria skupia się na dziewczynie z gimnazjum, Kagome Higurashi, która jest isekaid w okresie Sengoku po wpadnięciu do studni, gdzie spotyka półdemona, Inuyashę.

Przypadkowo rozbija klejnot, który wyłania się z jej ciała i razem wyruszają w podróż, aby przywrócić ten klejnot, zanim wpadnie w ręce półdemona Naraku.

6 Gurren Lagann

Gurren Lagann to jedno z najlepszych power anime, jest przekombinowane i ma absurdalne postacie. Jest wysoce rozrywkowe i głośne. Wielkość tego anime polega na tym, że nie traktuje się go zbyt poważnie.

Nie próbuje komplikować fabuły. W przypadku Gurren Lagann to, co widzimy, jest tym, co dostajemy! Bohaterowie są świetni, spekulanci i jest to po prostu wybujała wyobraźnia dobrze zrobiona.

I. Linia fabularna

Gurren Lagann rozgrywa się w przyszłości, w której Ziemia zostaje przejęta i rządzona przez Króla Spirali. Król ten zmusza ludzi do życia w podziemnych wioskach. Wioski te nie mają żadnego kontaktu ze światem powierzchniowym.

Simon jest potulnym młodym kopaczem, który łączy się z ekscentrycznym delikwentem o imieniu Kamina, który zachęca go do osiągnięcia celu, jakim jest dotarcie na powierzchnię.

10 Starych Anime, które wciąż są warte obejrzenia (lub ponownego obejrzenia!)
Gurren Lagann | Źródło: Fandom

5 Code Geass

Code Geass, cóż można powiedzieć, to po prostu czysta genialność. Osobiście nigdy nie preferowałem Mecha anime. Jednak gdy już odłożysz swoje uprzedzenia i wczujesz się w nie, to całkiem nieźle się to ogląda.

  Jak trzymać się swojej rutyny ćwiczeń: 6 skutecznych wskazówek

Jest ciekawe, inteligentne i bardzo dobrze zrobione. Postacie nie są jednowymiarowe i mają wiele warstw. Jasne, może nie są do końca zdrowe, ale na pewno są fascynujące. To anime również potrafi utrzymać intrygę przez cały czas jego trwania.

I. Linia fabularna

Osadzony w alternatywnej linii czasowej, Code Geass śledzi historię wygnanego księcia, Leloucha vi Britannia. Otrzymuje on „moc absolutnego posłuszeństwa” od kobiety o imieniu C.C.

Korzystając z tej tajemniczej mocy, Lelouch prowadzi rebelię przeciwko rządom Britannii, dowodząc serią ekscytujących bitew mecha.

10 Starych Anime, które wciąż są warte obejrzenia (lub ponownego obejrzenia!)
Code Geass | Źródło: IMDb

4 FullMetal Alchemist

Fullmetal Alchemist jest powszechnie uważany za jedno z największych anime wszech czasów. O ile większość z nas oglądała serię Brotherhood, to oryginał jest czymś, czego nam brakowało.

Główna różnica wynika z tego, jak wiernie te anime zaadaptowały materiał źródłowy. O ile Brotherhood ściśle trzymał się mangi, o tyle oryginał pozwolił sobie na swobodę, a efekt?

Jedno z najmroczniejszych i najbardziej niepokojących anime. Bardziej rozbudowało postacie, jedynym miejscem, w którym mu brakuje, byłby dział animacji. Tak więc polecam to anime.

  Co to jest 3 poziom łańcucha pokarmowego? , Co to jest 3 poziom łańcucha pokarmowego?

I Linia fabularna

Anime śledzi historię braci Elric, gdy szukają sposobu na przywrócenie swoich ciał do normalności. Następnie potykają się w sieć głębszych spisków i dowiadują się, że ich cały kraj może być zagrożony i próbują powstrzymać ruinę.

10 Starych Anime, które wciąż są warte obejrzenia (lub ponownego obejrzenia!)
Full Metal Alchemist | Źródło: IMDb

3 Serial Experiments Lain

Serial Experiments Lain to jedno z najbardziej intrygujących i pokręconych anime. To arcydzieło, które rozciąga ludzką wyobraźnię. Jest niezrównane pod względem intelektualnym i zapewnia oszałamiającą umysł podróż w ekstremalne tematy psychologiczne.

To anime ma szeroki zakres złożonych idei, których nie można rozbić ani uprościć. Jest zdecydowanie aktualne nawet w dzisiejszym świecie. Można powiedzieć, że obrazowało wiele rzeczy, znacznie przed czasem.

W sumie jest to doświadczenie życia i powinieneś go obejrzeć, jeśli jesteś w ciemniejszej stronie anime.

I. Linia fabularna

Seria śledzi Lain Iwakura, dorastającą dziewczynę w Japonii, i jej związek z Wired, który jest systemem komunikacji. Z powodzeniem przedstawia społeczne wyobcowanie, paranoję i uzależnienie od technologii.

10 Starych Anime, które wciąż są warte obejrzenia (lub ponownego obejrzenia!)
Serial Experiments Lain | Źródło: Fandom

2 Potwór

No właśnie, na nasze kolejne arcydzieło – Monster. To anime sprawiło, że najdłużej czułem się nieswojo, a głównym powodem było to, jak przerażająco podobne jest do prawdziwego życia.

Eksploruje takie tematy jak ludzkie uwarunkowania, socjopaci oraz kwestie takie jak wartości ludzkiego życia. Pisanie tego anime jest naprawdę wyjątkowe i zapewnia ci powolne spalanie.

Ale, szczerze mówiąc, pod koniec dnia, jest to naprawdę anime, na które warto poświęcić swój czas.

I. Linia fabularna

Historia obraca się wokół Kenzo Tenmy, japońskiego chirurga mieszkającego w Niemczech, którego życie staje się pogmatwane po tym, jak wplątuje się w związek z Johanem Libertem. Jest on jednym z jego byłych pacjentów, a także niebezpiecznym seryjnym mordercą o bardzo wysokich zdolnościach intelektualnych.

10 Starych Anime, które wciąż są warte obejrzenia (lub ponownego obejrzenia!)
Monster | Źródło: IMDb

1 Mushishi

Mushishi posiada największy storytelling, jaki widziałem w świecie anime. Nie jest ona krzykliwa, groteskowa czy absurdalna. To po prostu czysty, zwykły magiczny storytelling. Jest tak prosta, a jednocześnie tak pięknie urzekająca.

Udaje mu się opowiadać fascynujące i spójne historie bez konieczności polegania na wybujałości. Jest to jedno z tych anime, o których nie można zapomnieć i w jakiś sposób budzi w nas filozoficzną stronę. Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś DEFINITYWNIE obejrzeć to anime.

I. Linia fabularna

Seria śledzi Ginko, człowieka, który poświęca się utrzymaniu ludzi chronionych przed nadprzyrodzonymi stworzeniami zwanymi Mushi. Każdy odcinek bada inną historię i angażuje inną postać.

Czasami zamieszczamy linki do sklepów internetowych i/lub kampanii internetowych. Jeśli klikniesz na jeden z nich i dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielką prowizję. Aby uzyskać więcej informacji, przejdź tutaj.

Rób małe rzeczy z wielką miłością – Happy Sharing 🙂

Read More

Najchętniej czytane

Pełny tekst: Gow. Arkansas Sarah Huckabee Sanders – odpowiedź GOP na „State of the Union” Bidena

Uwagi Gov. Arkansas Sarah Huckabee Sanders (R) GOP Response to President Joe Biden's State of the Union Address:Dobry wieczór. Jestem Sarah Huckabee Sanders.Bycie mamą...

Dlaczego Kongres daje biurokratycznym agencjom uprawnienia administracyjne?

Dlaczego Kongres daje agencjom biurokratycznym uprawnienia administracyjne?Ustawom może brakować jasnych, konkretnych szczegółów na temat tego, jak powinny być wprowadzone w życie, więc biurokracja federalna ma władzę dyskrecjonalną, aby podejmować decyzje o tym, jakie działania należy podjąć - lub których nie należy podejmować - podczas wprowadzania ustaw w życie, a także władzę tworzenia przepisów dotyczących tego

Dlaczego przekaz kulturowy jest ważny?

Dlaczego przekaz kulturowy jest ważny?Przekaz kulturowy dla ludzi Uważa się, że uczenie się kulturowe jest szczególnie ważne dla ludzi. Ten czas zależności daje również czas na kulturowe uczenie się przed wejściem w dorosłość. Na podstawie uczenia się kulturowego ludzie tworzą, zapamiętują i zajmują się ideami.၂၀၂၀၊ ဒီ ၁၅Dlaczego kultura jest ważna w naszym społeczeństwie?Oprócz wartości wewnętrznej

HEBER VALLEY, UTAH: Idealne miejsce na Après-Play przez cały dzień

Olympic Venue Skiing:A jeśli szukasz zamienić dzień zjazdu na trochę narciarstwa biegowego, to trafiłeś we właściwe miejsce. Soldier Hollow Nordic Center to oryginalny...

Jakie są dwie cechy skał prekambryjskich?

Jakie są dwie cechy skał prekambryjskich?Jakie są dwie cechy charakterystyczne skał prekambryjskich? 1 - Skały prekambryjskie są bardzo stare. 2 - Mają bardzo mało skamieniałości. Jak zmiany geologiczne wpływają na ewolucję?Jak formy życia zmieniały się przed końcem eonu prekambryjskiego quizlet?Jak zmieniały się formy życia przed końcem eonu prekambryjskiego? Były lądem, więc zwierzęta, które mogły żyć

Jak daleko może wisieć materiał z tyłu ciężarówki?

Jak daleko materiał może zwisać z tyłu ciężarówki?Zgodnie z prawem federalnego rozporządzenia o rozmiarach Departamentu Transportu Stanów Zjednoczonych, Twoja tarcica może wystawać 3 stopy przed pojazdem, 4 cale z boku i 4 stopy z tyłu. Jeśli tarcica wystaje na więcej niż 4 stopy, musi być odpowiednio oznaczona.Jak daleko coś może wystawać z pojazdu?Ładunek nie może

NBA Power Rankings: Czy Luka wystarczy, by Mavericks zaliczyli prawdziwy run?

Tak wiele jak Luka Doncic robi dla swojej drużyny na boisku, jego zespół robi o wiele mniej, gdy go na nim nie ma. Dallas...

Jak to się nazywa, gdy żadna z mas powietrza nie posuwa się do przodu?

Jak to się nazywa, gdy żadna z mas powietrza nie posuwa się naprzód?Front stacjonarny (lub quasi-stacjonarny) jest frontem atmosferycznym lub strefą przejściową pomiędzy dwoma masami powietrza, kiedy żadna z mas powietrza nie przemieszcza się w kierunku drugiej z prędkością przekraczającą 5 węzłów (około 6 mil na godzinę lub około 9 kilometrów na godzinę) przy powierzchni

Pozostałe newsy

  Co to jest 3 poziom łańcucha pokarmowego? , Co to jest 3 poziom łańcucha pokarmowego?

Pełny tekst: Gow. Arkansas Sarah Huckabee Sanders – odpowiedź GOP na „State of the Union” Bidena

Uwagi Gov. Arkansas Sarah Huckabee Sanders (R) GOP Response to President Joe Biden's State of the Union Address:Dobry wieczór. Jestem Sarah Huckabee Sanders.Bycie mamą...

Mitt Romney do George’a Santosa podczas State of the Union: „You Don’t Belong Here

Sen. Mitt Romney (R-UT), nieudany kandydat Partii Republikańskiej na prezydenta w 2012 roku, potwierdził, że powiedział osaczonemu Rep. George'owi Santosowi (R-NY): "Nie należysz tutaj"...

Biden zapomina, kiedy Super Bowl Sunday jest podczas State of the Union

Prezydent Joe Biden wydawał się zapomnieć, kiedy Super Bowl Sunday występuje mniej niż 15 minut w jego State of the Union address we wtorek...

Republikanie krzyczą „Zabezpieczyć granicę” podczas przemówienia Bidena o stanie państwa

Niektórzy republikańscy członkowie Kongresu krzyczeli "Zabezpieczcie granicę!" podczas przemówienia prezydenta Bidena o stanie państwa we wtorek wieczorem, co zmusiło 80-latka do kilku chwil przerwy.Biden...

FACT CHECK: Biden twierdzi, że ograniczył koszty insuliny dla pacjentów Medicare

CLAIM: Prezydent Joe Biden twierdził podczas wtorkowego State of the Union, że Democrats' Inflation Reduction Act umieścił miesięczny cap 0f $35 na kosztach insuliny...