Show Biznes

11 najlepszych smutnych piosenek z 2022 r

Spójrzmy prawdzie w oczy, smutne piosenki są powodem, dla którego trwamy. Zbyt śmiałe stwierdzenie? Trzymamy się tego. Smutne piosenki zapewniają nam komfort, dają nam przestrzeń do odczuwania naszych emocji, zanim będziemy gotowi się odkurzyć. Mogą pomóc ci poczuć się dostrzeżonym i jakbyś nie był sam. W końcu, w historii ludzkości, ktoś tam na pewno czuł jakikolwiek smutek i rozpacz czujesz. Na szczęście dla nas, niektóre z tych osób są w stanie wyrazić to w swojej muzyce i pomóc nam poczuć się jak możemy odnieść. Nie ma w tym żadnego wstydu. Ale następnym razem, gdy potrzebujesz wypuścić trochę emocji, nie rób tego w ciszy, zrób to z tymi artystami. Oto ścieżka dźwiękowa dla twojej następnej sesji płaczu.

1Mitski – Heat Lightening

„Heat Lighting” to całkiem możliwe, że jedna z najlepszych smutnych piosenek, jakie usłyszysz w swoim życiu, aż do… następnej piosenki Mitski, którą usłyszysz. Poza uroczystym brzmieniem piosenki, „Heat Lightening” doskonale opisuje uczucie zastygnięcia w smutku. „I’ve laid awake since one/And now it’s four o’clock/Though I’ve held on/Can’t carry it much longer” – śpiewa. Później dodaje: „Well, I’ve held on/But feel a storm approaching” Biorąc pod uwagę, że amerykańsko-japońska piosenkarka wydała w lutym swój szósty, bardzo oczekiwany album studyjny, Laurel Hell, wybranie jednej piosenki z tego albumu na tę listę było nie lada wyczynem. Z drugiej jednak strony, przynajmniej nie było to wybieranie najlepszej smutnej piosenki z jej dyskografii, bo wtedy bylibyśmy tu cały dzień.

2Harry Styles – Matilda

Czy to naprawdę zaskoczenie, że piosenka zatytułowana „Matilda” będzie traktowała o komplikacjach związanych z rodzinnym odrzuceniem? Harry Styles nawiązuje do historii Matyldy, która była słynnie źle traktowana przez swoją rodzinę, by wyrazić bezimiennej osobie, że rozumie jej ból. Ale co ważniejsze, że ich ból nie musi trwać wiecznie. „Możesz pozwolić temu odejść/ Możesz urządzić imprezę pełną wszystkich, których znasz/ Możesz założyć rodzinę, która zawsze okaże ci miłość/ Nie musisz żałować, nie” – przypomina na koniec.

3Sabrina Carpenter – bo podobał mi się chłopak

Nie będziemy się zajmować internetowym dramatem, który ogarnął biedną Sabrinę Carpenter, (która spotkała się z groźbami śmierci i nienawiścią po tym, jak krążyły plotki, że była „drugą dziewczyną” wspomnianą w utworze Olivii Rodrigo Sour). Ale na pewno będziemy się zastanawiać nad tym wrażliwym i emocjonalnym popowym kawałkiem (uwielbiamy go).

4Wet – I’m Not Her

Off ich najnowszego projektu, Pink Room, indie grupa, Wet zajmuje się rozdzierającym serce uczuciem nie bycia wystarczającym dla kogoś. „You get over someone else/But that was never me/I’m not her”, śpiewa główna wokalistka Kelly Zutrau. Jej głos jest czysty i wyraźny, a jednocześnie niesamowicie ciężki w odbiorze przy lekkim brzmieniu pianina. To idealna piosenka do włączenia przed wejściem do wanny i dobrym wypłakaniem się.

5Cian Ducrot – All For You

Straciłeś kochanka? Czy to była twoja wina? Pozwólcie, by Cian Ducrot przeprowadził Was przez te skomplikowane emocje z „All For You” Z tylko pianinem w tle przeciwko zgrzytliwemu, silnemu, złamanemu sercu wokalowi Ducrot’a twoje uczucia żalu są gwarantowane, aby wypłynąć na powierzchnię. „I powinienem był zadzwonić/And I should have tried/And I should have walked you home every night”, śpiewa. Może i jest to emocjonalne, ale może ta piosenka pomoże Ci uporać się z żalem?

6SZA – Miles

Powodem, dla którego SZA ma pod wieloma względami głos pokolenia, jest jej zdolność do doskonałego reprezentowania wewnętrznych zawirowań i niepewności odczuwanych przez każdego, kto wchodzi w wiek dojrzały. „Miles” nie jest inaczej. W krótkim utworze z wersji deluxe jej uznanego przez krytyków albumu, CTRL, artystka zajmuje się uczuciami nienawiści do siebie, porównaniami i strachem przed upływającym czasem nad gitarą akustyczną. „And why can’t I be like everybody else?/Losin’ my mind, think I look good when I’m really just high/Scared of my life, can a bitch get by?” śpiewa.

7Joji – glimpse of us

Być może jedna z najpopularniejszych piosenek tego roku, jak dotąd, Joji zabiera nas w podróż w „Glimpse of Us” W powolnym, prowadzonym na pianinie utworze zmaga się z rozdzierającą serce realizacją, że jego partner nigdy nie będzie mierzył się z utraconą miłością. Kiedy patrzy w oczy swojej nowej kochanki, widzi tylko ukochaną, którą stracił. „Said I’m fine and said I moved on/I’m only here passing time in her arms/Hopin’ I’ll find a glimpse of us.”

8FKA twigs – Tears In The Club

Ta sprężysta piosenka od FKA Twigs i The Weeknd różni się znacznie od wielu utworów znajdujących się na tej liście. Głównie dlatego, że chcesz do niego tańczyć… w klubie… prawdopodobnie ze łzami w oczach. To, panie i panowie, jest to, co określilibyśmy jako prawdziwy smutny bop.

9London Is Lonely – Holly Humberstone

Długie związki na odległość są trudne i Holly Humberstone wie o tym. W „London Is Lonely” ta początkująca piosenkarka szczegółowo opisuje melancholie związane z przeprowadzką do nowego miejsca i samotność, która ciągnie się za nią. Śpiewa o oddalaniu się od ukochanej osoby i poczuciu zagubienia oraz izolacji w nowym miejscu. Jeśli właśnie przeprowadziłeś się z dala od bliskich, słuchaj tej piosenki z ostrożnością. Może wydać się zbyt prawdziwa.

10Sir – Satysfakcja

W tym powolnym i groovy R&B utworze, wyjątkowy Sir croons nad wyciszonym bitem o próbach i trudnościach toksycznego związku. Sir zajmuje się uczuciami pragnienia dla rzeczy, aby dostać się lepiej, ale nigdy nie robią, a mimo to, pobyt razem. „As much as I hope one day, things could still workWe both know the deal,” he sings.

11Lucky Daye – Used To Be

Kolejnym croonerem R&B pasującym do tego zestawienia jest Lucky Daye. „Used To Be” to piosenka na złamanie serca w najbardziej tradycyjnym znaczeniu. Jak można się domyślić po tytule, rzeczy kiedyś były w jedną stronę, a teraz nie są. W przypadku tego utworu, Lucky był kiedyś czyjś, a teraz nie jest i to boli. Z sennymi harmoniami i instrumentami w tle, „Wish I would’ve known/That love would let us go’/Cause I used to be yours”, śpiewa. Jeśli chcesz to włączyć i płakać o byłym, nie martw się, nie będziemy cię oceniać.

Ta treść jest tworzona i utrzymywana przez osobę trzecią i importowana na tę stronę, aby pomóc użytkownikom w podaniu ich adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnych treści można znaleźć na stronie piano.io

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button