Show Biznes

13 najlepszych filmów wojennych na Netfliksie

Od zarania Hollywood wojna była częstym tematem w amerykańskim kinie. (Zobaczcie pierwszego zdobywcę Oscara za najlepszy film: Opowieść o II wojnie światowej Skrzydła.) Z biegiem lat wojna w kinie stała się odrębnym gatunkiem filmowym. Filmy wojenne. W tych tragicznych, moralnie trudnych warunkach fabuły są napędzane przez sekwencje akcji i zmagania psychologiczne. (Nie licząc jednoosobowych epopei popcornowych w stylu Marka Wahlberga)

Poza amerykańską fascynacją bohaterstwem i poświęceniem wojskowych, gatunek filmów wojennych zaczął przybliżać nam głębsze etyczne komplikacje wojny jako takiej. Podczas gdy wiele filmów skupia się na gloryfikacji i romantyzacji, twórcy wykorzystują subiektywność medium do głębszego, uczłowieczonego spojrzenia na prawdziwe okrucieństwa czasu wojny. Dzięki tym historiom możemy spróbować zbliżyć się do machinacji, która często wydaje się nam tak odległa emocjonalnie.

Jeśli szukasz miejsca, w którym mógłbyś zapoznać się z najlepszymi filmami wojennymi XXI wieku, nie mogłeś trafić lepiej niż na Netflix. Od pełnych akcji rekonstrukcji, przez poruszające dramaty historyczne, pełne komentarzy farsy, a nawet jeden film Spike’a Lee – oto 13 najlepszych filmów wojennych do obejrzenia na platformie.

Szukasz więcej rzeczy do obejrzenia? Sprawdź nasze Najlepsze filmy 2022 roku.

Mimo że film Spike’a Lee Da 5 Bloods nie zdobył w sezonie nagród należnego mu uznania, można się założyć, że nie zostanie szybko zapomniany. Przejmujący portret grupy zjednoczonych weteranów wojny w Wietnamie to jedno z najlepszych dzieł Lee – i będzie to również charakterystyczny, mocny pokaz talentu zmarłego Chadwicka Bosemana.

Watch Now

Ponad dwa lata po tym, jak Król trafił na Netflix, wciąż zastanawiamy się, jak to się stało, że ten film nie okazał się większym hitem. Timmy Chalamet! Robert Pattinson! Pojedynek na drodze przez historię opartą na sztukach z „Henriad” Szekspira Cięcie na misce Chalameta najwyraźniej nie było wystarczająco mocne, by przebić się przez kulturę.

Watch Now

OK, Ekstradycja nie jest dokładnie filmem wojennym . Ale ta lista potrzebuje jednego z tych romansów o najemnikach, którzy nie chcą nic stracić. Ten podgatunek nie może być bardziej wielki, głupi i zabawny niż ten tutaj.

Oglądaj teraz

Oparty na książce Declana Powersa, The Siege of Jadotville: The Irish Army’s Forgotten Battle, ten dramat wojenny opowiada historię jednostki Armii Irlandzkiej, która w 1961 roku brała udział w misji pokojowej ONZ w Kongo. Wyreżyserowany przez Richiego Smytha film zdobył uznanie na irlandzkich festiwalach.

Watch Now

Młody chłopak o imieniu Agu zostaje zmuszony do przyłączenia się do grupy rebeliantów, aby walczyć w krwawej wojnie domowej, która rozdziera na strzępy jego nienazwany kraj w Afryce Zachodniej. Idris Elba występuje w roli charyzmatycznego przywódcy rebeliantów, znanego tylko jako Komendant, który prowadzi Agu i jego kolegów na mroczną i brutalną ścieżkę.

Watch Now

Najpierw zabili mojego ojca

Angelina Jolie wyreżyserowała ten dramat, oparty na prawdziwej historii dzieciństwa kambodżańskiej działaczki na rzecz praw człowieka Loung Ung, która żyła pod rządami Czerwonych Khmerów w latach 70. XX wieku, kiedy to jej rodzina została zmuszona przez komunistyczny reżim do umieszczenia w obozie pracy.

Watch Now

Chris Pine gra Roberta Bruce’a, koronowanego króla Szkocji, który zostaje wygnany ze swojego kraju i zbiera grupę banitów, którzy mają mu pomóc w odzyskaniu tronu.

Watch Now

Brad Pitt gra twardego, ale szalonego amerykańskiego generała, który zostaje wysłany do Afganistanu, aby uporządkować wojskowy bałagan po ośmiu latach wojny. W tej mrocznej komedii wojennej, otoczony przez wyczerpanych i rozczarowanych żołnierzy, musi zmierzyć się z biurokratycznymi przeszkodami.

Watch Now

Epicka opowieść Christophera Nolana o alianckiej ewakuacji z Dunkierki we Francji podczas II wojny światowej. W filmie Dunkierka w rolach młodych żołnierzy czekających na ratunek wystąpili Harry Styles i Fionn Whitehead. Składając hołd filmom wojennym z lat 60-tych, takim jak Bitwa o Anglię (1969) i Bitwa o Algier (1966), Nolan porusza się między plażą a samolotami na niebie, aby namalować pełny obraz „cudu w Dunkierce”.

Watch Now

Gwiazdorska obsada: Tom Hanks, Matt Damon, Tom Sizemore, Vin Diesel i Ed Burns wystąpiła w Szeregowcu Ryanie, filmie o II wojnie światowej w reżyserii Stevena Spielberga. Obiecując, że nie zostawią nikogo w tyle, kapitan John Miller (Hanks) i jego kompania muszą wrócić po inwazji na Normandię, aby odnaleźć szeregowca Jamesa Ryana (Damon) i sprowadzić go do domu.

Watch Now

Rozszerzona wersja „Redux” filmu Francisa Forda Coppoli Apocalypse Now zawiera 49 minut dodatkowego materiału do jednej z najwspanialszych historii wojennych, jakie kiedykolwiek zostały opowiedziane na taśmie filmowej. W tym brutalnym filmie o wojnie w Wietnamie występują: Marlon Brando, Robert Duvall, Martin Sheen, Laurence Fishburne, Dennis Hopper i Harrison Ford.

Oglądaj teraz

Wojskowy film akcji z Azji Południowo-Wschodniej, Paskal dramatyzuje prawdziwą historię komandora porucznika Armana Anwara, dowódcy elitarnej jednostki Malezyjskiej Królewskiej Marynarki Wojennej, której zadaniem było uratowanie tankowca porwanego przez somalijskich piratów w 2011 roku.

Watch Now

Brutalny i wybuchowy epicki film wojenny w reżyserii Stanleya Kubricka Full Metal Jacket śledzi losy amerykańskich marines, którzy przechodzą żmudne i wymagające szkolenie przed wysłaniem ich na samobójczą misję w Wietnamie.

Watch Now

Ta zawartość jest tworzona i utrzymywana przez osobę trzecią, a następnie importowana na tę stronę, aby ułatwić użytkownikom podawanie adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnej zawartości można znaleźć na stronie piano.io

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button