Strona główna Show Biznes 14 filmów i seriali dotkniętych przez strajk pisarzy

14 filmów i seriali dotkniętych przez strajk pisarzy

Filmy i programy telewizyjne dotknięte strajkiem pisarzy

Image Source: ABC

Wszyscy najbardziej utalentowani aktorzy, wyszukane scenografie i wydatki na produkcję na świecie nie uratują źle napisanego serialu. (Dla porównania zobaczcie finał ósmego sezonu „Gry o Tron”). Nasze ulubione filmy i programy telewizyjne byłyby niczym bez dobrego pisania – i to jest dokładnie to, co Writers Guild of America (WGA) daje jasno do zrozumienia, odkąd rozpoczęła strajk 2 maja.

Strajk następuje po miesiącach nieudanych negocjacji między WGA a Alliance of Motion Picture and Television Producers (AMPTP). „Chociaż nasz Komitet Negocjacyjny rozpoczął ten proces z zamiarem zawarcia sprawiedliwego porozumienia, odpowiedzi studiów były całkowicie niewystarczające, biorąc pod uwagę egzystencjalny kryzys, z którym zmagają się pisarze” – napisało konto WGA na Twitterze w pierwszym dniu strajku. Wkrótce po ogłoszeniu informacji o strajku, gwiazdy takie jak Drew Barrymore i Quinta Brunson wyraziły swoje poparcie, a Barrymore w geście solidarności zrezygnowała z prowadzenia gali MTV Movie & TV Awards.

Podczas strajku pisarzy, pisarze wstrzymują wszelkie pisanie, pitching i poszukiwanie pracy, co oznacza, że wiele bardzo oczekiwanych programów zostało opóźnionych. Niektóre niekompletne programy z gotowymi scenariuszami również zostały wstrzymane, ponieważ pisarze zazwyczaj pozostają na planie i wprowadzają poprawki w miarę potrzeb w trakcie procesu filmowego. Nie jest jasne, jak te przerwy wpłyną na poszczególne programy; możliwe, że niektóre z nich zostaną opóźnione o tygodnie lub miesiące, w zależności od długości strajku, podczas gdy inne mogą skrócić swoje nowe sezony lub nie wznowić ich w ogóle.

Ahead, zobacz, czy twój ulubiony program został wstrzymany z powodu strajku.

Filmy i programy telewizyjne dotknięte strajkiem scenarzystów:

Strajk pisarzy oficjalnie opóźnił trzeci sezon „Yellowjackets”, z pokojem pisarzy zamkniętym zaledwie dzień po zebraniu się po raz pierwszy. W odpowiedzi, showrunner Ashley Lyle zatweetował, „Cóż, mieliśmy dokładnie jeden dzień w pokoju pisarzy #YellowJackets S3. To było niesamowite, twórczo ożywcze i bardzo zabawne, i jestem bardzo podekscytowana, aby wrócić do tego, jak tylko #WGA dostanie uczciwą umowę. #1u #unionstrong.”

Cóż, mieliśmy dokładnie jeden dzień w pokoju pisarzy #YellowJackets S3. To było niesamowite, i twórczo ożywcze, i tak wiele zabawy, i jestem bardzo podekscytowany, aby wrócić do tego, jak tylko #WGA dostanie uczciwą umowę. #1u #unionstrong ✊🐝

– Ashley Lyle (@ashannlyle) 2 maja 2023 r

1 / 14

2Filmy i seriale dotknięte strajkiem scenarzystów: „Stranger Things”

Movies and TV Shows Affected by the Writers' Strike:

Produkcja piątego i ostatniego sezonu „Stranger Things” również została wstrzymana z powodu strajku. „Pisanie nie kończy się, gdy zaczyna się filmowanie” – napisali showrunnerzy Matt i Ross Duffer na Twitterze 6 maja. „Podczas gdy jesteśmy podekscytowani, aby rozpocząć produkcję z naszą niesamowitą obsadą i ekipą, nie jest to możliwe podczas tego strajku. Mamy nadzieję, że wkrótce zostanie osiągnięte sprawiedliwe porozumienie, abyśmy wszyscy mogli wrócić do pracy. Do tego czasu – ponad i poza. #wgastrong.”

Duffers tutaj. Pisanie nie kończy się, gdy zaczyna się filmowanie. Podczas gdy jesteśmy podekscytowani rozpoczęciem produkcji z naszą niesamowitą obsadą i ekipą, nie jest to możliwe podczas tego strajku. Mamy nadzieję, że wkrótce dojdzie do porozumienia i wszyscy będziemy mogli wrócić do pracy. Do tego czasu – bez odbioru. #wgastrong

– stranger writers (@strangerwriters) 6 maja 2023 r

2 / 14

3Movies and TV Shows Affected by the Writers’ Strike: „Abbott Elementary”

Movies and TV Shows Affected by the Writers' Strike:

Źródło obrazu: ABC

„Abbott Elementary” to kolejny serial, który został zakłócony przez strajk. „Żądamy, że ten przemysł jest jednym, który może utrzymać karierę” Brittani Nichols, „Abbott Elementary” pisarz i kapitan Writers Guild of America West, powiedział Democracy Now na 2 maja. Nichols dodał, że pisarze w Hollywood muszą zmagać się z „gig economy” i że studia przedkładają Wall Street nad pracowników.

Twórca serialu, Quinta Brunson, również wyraził poparcie dla strajku. „Jestem pisarką. Jestem w wga. Ja również strajkuję!” zatweetowała. „Nie mam tu żadnej realnej władzy poza dołączeniem do mojego związku zawodowego w żądaniu sprawiedliwego wynagrodzenia dla pisarzy!”

Nie używam już tej aplikacji, ponieważ szczerze mówiąc jest to dla mnie trochę za dużo – ale chcę tylko wyjaśnić to –

Jestem pisarką. Jestem w Wga. Jestem również w strajku! Nie mam tu żadnej realnej władzy poza przyłączeniem się do mojego związku w żądaniu sprawiedliwego wynagrodzenia dla pisarzy! #wgastrong https://t.co/37sRWayILs

– quinta brunson (@quintabrunson) 3 maja 2023 r

3 / 14

4Filmy i programy telewizyjne dotknięte strajkiem scenarzystów: „Saturday Night Live”

Movies and TV Shows Affected by the Writers' Strike:

„Saturday Night Live” był natychmiastową ofiarą strajku pisarzy, ponieważ nowe odcinki są dość mocno napisane w całości na tydzień przed ich emisją. Program miał trzy odcinki 48 sezonu, kiedy strajk wstrzymał produkcję, a były członek obsady Pete Davidson, gwiazda „Sukcesji” Kieran Culkin i „Biały Lotos” Jennifer Coolidge byli ustawieni jako gospodarze, według Variety.

4 / 14

5Movies and TV Shows Affected by the Writers’ Strike: „Severance”

Movies and TV Shows Affected by the Writers' Strike:

„Severance” już wcześniej był nękany przez doniesienia o opóźnieniach na planie z powodu problemów wśród zespołu produkcyjnego, ale show oficjalnie wstrzymał produkcję 8 maja.

5 / 14

6Shows TV Affected by the Writers’ Strike: „Rycerz Siedmiu Królestw: The Hedge Knight”

Shows TV Affected by the Writers' Strike:

Zaledwie kilka tygodni po tym, jak Max zapowiedział kolejny prequel „Gry o tron” zatytułowany „A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight”, serial został wstrzymany.

George R. R. Martin potwierdził jednak, że „House of the Dragon” sezon drugi idzie pełną parą. „Za oceanem drugi sezon 'House of the Dragon’ rozpoczął filmowanie 11 kwietnia i będzie kontynuowany w Londynie i Walii. Scenariusze do ośmiu odcinków s2 były wszystkie ukończone miesiące temu, na długo przed rozpoczęciem strajku” – napisał Martin w poście na blogu z 7 maja. „Każdy odcinek przeszedł przez cztery lub pięć szkiców i liczne rundy poprawek, by odnieść się do uwag HBO, moich uwag, obaw związanych z budżetem itp. Nie będzie żadnych dalszych poprawek. Pisarze wykonali swoją pracę; reszta jest w rękach reżyserów, obsady i załogi … i oczywiście smoków.”

Martin wyraził również swoje poparcie dla strajku w poście. „Przeszedłem przez kilka z tych [strikes] odkąd po raz pierwszy zacząłem pisać dla telewizji i filmu w 1986 roku. Strajk z 1988 roku, pierwszy, którego byłem częścią, trwał 22 tygodnie, najdłuższy w historii Hollywood” – napisał. „Strajk 2007-2008, najnowszy, trwał 100 dni. Ten może potrwać dłużej. Problemy są ważniejsze, a ja nigdy nie widziałem Gildii tak zjednoczonej jak teraz.”

6 / 14

7Movies and TV Shows Affected by the Writers’ Strike: Late-Night Talk Shows

Movies and TV Shows Affected by the Writers' Strike: Late-Night Talk Shows

Late-night talk shows, w tym „The Late Show With Stephen Colbert,” „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon,” „Late Night With Seth Meyers,” „The Daily Show,” i „Jimmy Kimmel Live!”, wszystkie zaczęły emitować powtórki, gdy rozpoczął się strajk. Wiele odcinków tych programów jest pisanych w dniu ich emisji, co oznacza, że nie mogą one funkcjonować bez pisarzy.

7 / 14

8Filmy i seriale dotknięte strajkiem scenarzystów: „Cobra Kai”

Movies and TV Shows Affected by the Writers' Strike:

Pokój pisarzy szóstego sezonu „Cobra Kai” Netflixa również został zamknięty, gdy rozpoczął się strajk. „Nienawidzimy strajkować, ale jeśli musimy, to strajkujemy mocno” – pisarz Jon Hurwitz tweetował 2 maja. „Pencils down in the Cobra Kai writers room. Nie ma pisarzy na planie. To nie są wesołe czasy, ale to niestety konieczne. W momencie, gdy uczciwa umowa jest w miejscu, wrócimy do kopania tyłka. W międzyczasie, wysyłamy siłę i wsparcie do komitetu negocjacyjnego. Dacie radę.”

Nienawidzimy strajkować, ale jeśli musimy, to uderzamy mocno. Ołówki w pokoju pisarzy Cobra Kai. Żadnych scenarzystów na planie. To nie są wesołe czasy, ale to niestety konieczne. W momencie, w którym pojawi się uczciwa umowa, wrócimy do kopania tyłków. W międzyczasie, przesyłając siłę i… https://t.co/99UulF7HeW

– Jon Hurwitz (@jonhurwitz) 2 maja 2023 r

8 / 14

9Filmy i seriale dotknięte strajkiem scenarzystów: „Billions”

Movies and TV Shows Affected by the Writers' Strike:

Produkcja dramatu o Wall Street „Billions” została wstrzymana w trzecim dniu strajku po tym, jak pikietujący zablokowali wejście do studia, jak podaje Deadline. Produkcja została jednak wznowiona 4 maja (bez scenarzystów na planie), a strajkujący nadal zakłócają proces filmowania.

9 / 14

10Filmy i seriale dotknięte strajkiem scenarzystów: „Hacks”

Movies and TV Shows Affected by the Writers' Strike:

HBO Max’s „Hacks” również wstrzymał produkcję swojego trzeciego sezonu, według Deadline, a filmowanie podobno nie zostanie wznowione, dopóki strajk się nie skończy. „Jesteśmy zdruzgotani, że nie możemy być teraz z naszą niesamowitą załogą i obsadą, ale nie było tu innej opcji” – zatweetowała 5 maja showrunnerka Jen Statsky. „Pisanie dzieje się na każdym etapie procesu – produkcji i post włącznie. To właśnie sprawia, że programy i filmy są dobre. To jest to, co sprawia, że są możliwe.”

Jesteśmy zdruzgotani, że nie jesteśmy teraz z naszą niesamowitą ekipą i obsadą, ale nie było tu innej opcji. Pisanie dzieje się na każdym etapie procesu – produkcji i post włącznie. To właśnie sprawia, że programy i filmy są dobre. To sprawia, że są one możliwe. #wgastrong https://t.co/aU8QqUDEwu

– Jen Statsky (@jenstatsky) 5 maja 2023 r

10 / 14

11Movies and TV Shows Affected by the Writers’ Strike: „Loot”

Movies and TV Shows Affected by the Writers' Strike:

Maya Rudolph’s Apple TV+ series „Loot” shut down production on its second season after picketers reportedly swarmed the Bel-Air mansion where much of the show is filmed, per The Hollywood Reporter. Przyszłość serialu pozostaje niejasna.

11 / 14

12Movies and TV Shows Affected by the Writers’ Strike: „Bunk’d”

Movies and TV Shows Affected by the Writers' Strike:

Najdłużej emitowany przez Disney Channel program live-action, „Bunk’d”, zawiesił kręcenie siódmego sezonu 7 maja, jak podaje Deadline. Dwanaście z 20 odcinków sezonu zostało podobno ukończonych.

12 / 14

13Filmy i seriale dotknięte strajkiem scenarzystów: „Zło”

Movies and TV Shows Affected by the Writers' Strike:

Produkcja nad czwartym sezonem „Evil” została wcześnie zamknięta po tym, jak pikietujący pisarze zamknęli filmowanie w Brooklynie, według Deadline.

To są faceci, którzy zamknęli Evil… #WGAStrong https://t.co/0E4ETRv6JF

– WGA Strike Captain Warren Leight (@warrenleightTV) 6 maja 2023 r

13 / 14

14Filmy i seriale dotknięte strajkiem scenarzystów: „Blade”

Movies and TV Shows Affected by the Writers' Strike:

Marvel’s „Blade” został po raz pierwszy oficjalnie zapowiedziany na Comic-Conie cztery lata temu, a teraz trafił na kolejne opóźnienie. Według The Hollywood Reporter, scenarzysta Nic Pizzolatto właśnie podpisał się na przepisanie scenariusza, kiedy doszło do strajku, przesuwając film kierowany przez Mahershala Ali jeszcze dalej w przyszłość.

14 / 14

Najchętniej czytane

  Dziwnie przekonujący argument za porzuceniem samochodu

Lori Harvey zwyciężyła w aksamitnej sukience na czerwonym dywanie w Cannes

Lori Harvey zwyciężyła w aksamitnej sukience na czerwonym dywanie w Cannes Sukienka Dundas bez pleców Lori Harvey...

Dlaczego warto zatrudnić ekspertów od usług SEO dla handlu elektronicznego?

Ecommerce to wschodzący sposób na handlowanie towarami. Jest to szybkie i łatwe do transakcji ze sprzedawcą, jak również jest to również dość opłacalne. Istnieje wiele sukcesów, które zostały udokumentowane już z powodu tego biznesu, jak mówi nam ta strona. Staje się on coraz bardziej kuszący, ponieważ więcej osób jest teraz zainteresowanych pracą w domu lub

Trzy technologie nowej ery mają zmodyfikować proces audytu

21st era cyfrowa jest wszystko ustawić, aby korzystać z technologii w sposób, który wcześniej były niemożliwe. Dzisiaj, to wszystko jest ustawione, aby wpłynąć na sposób SEO i innych powiązanych audytów, jak również. I na poparcie tego jest jednym z istotnych ustaleń, które jest raport KPMG, o nazwie "Audyt 2025". Na podstawie raportu, około 80% respondentów

Jaka jest zmiana energii wewnętrznej układu, który wykonuje 400 dżuli?

Jaka jest zmiana energii wewnętrznej układu, który wykonuje 400 dżuli?Kiedy układ zużywa 400 J (lub wykonuje 400 J pracy), oznacza to, że energia wewnętrzna zmniejsza się o 400 J. Kiedy pochłania 700 J ciepła, oznacza to, że 700 J jest dodane do całkowitej obecnej energii wewnętrznej. Mamy więc całkowitą zmianę -400 + 700=300 J w

10 Best iPhone X Alternatives you can Buy at very Affordable Price![2017 Edition]

iPhone X - rewolucja? A może są lepsze alternatywy?Apple właśnie świętował swoją 10th Anniversary dla swojego pierwszego iPhone'a, wprowadzając na rynek pierwszy telefon z nowej linii produktów, iPhone X. Apple iPhone X może być drogim smartfonem z tagiem cenowym na oczy w wysokości $999.00 i $1,149.00 dla modeli 64GB i 256 GB, odpowiednio, ale to

Jaka jest zasada działania barwy Grama?

Jaka jest zasada działania barwnika Grama?Barwnik jest zatrzymywany, ponieważ ściana komórkowa bakterii gram-dodatniej nie jest tak przepuszczalna jak ściana komórkowa bakterii gram-ujemnej. Dlatego, gdy odbarwiacz jest stosowany do rozmazu, fiolet krystaliczny zostanie zachowany, jeśli bakteria jest gram-dodatnia, a bakteria pojawi się niebieska lub fioletowa.Jak interpretować wyniki barwienia metodą Grama?Plama Grama jest zabarwiona na fioletowo. Kiedy

George Clooney, Gladys Knight i U2 wśród 2022 wyróżnionych w Kennedy Center

45. ceremonia wręczenia nagród Kennedy Center odbywa się w ten weekend, a za całokształt osiągnięć artystycznych wyróżnieni zostaną: aktor George Clooney, chrześcijańska piosenkarka Amy...

Juice It Up! Otwiera pierwszą lokalizację w Arizonie w Ehrenberg

Juice It Up! Wchodzi do Arizony z otwarciem w EhrenbergWiodąca sieć Smoothie & Superfruit Bowl dumnie debiutuje w stanie Wielkiego KanionuNewport Beach, CA (RestaurantNews.com)...

Sukcesja Sezon 4, Odcinek 4 Recap

Jeśli szokujący ostatni odcinek Sukcesja polegała na rozdmuchaniu serialu na dziesiątki pytań - w tym tygodniu chodzi o udzielenie odpowiedzi. Czy tata na pewno...

Czarna Pantera: Wakanda Forever to jeden z najdłuższych filmów Marvela

W multiwersum Marvela minęło sporo czasu od pojawienia się narodu Wakandy - ale może się wydawać, że jeszcze więcej dłużej czas w teatrze dla...

Pozostałe newsy

  Zobacz jak Shiloh Jolie-Pitt pokazuje swoje ruchy w najlepszych filmach tanecznych

Lori Harvey zwyciężyła w aksamitnej sukience na czerwonym dywanie w Cannes

Lori Harvey zwyciężyła w aksamitnej sukience na czerwonym dywanie w Cannes Sukienka Dundas bez pleców Lori Harvey...

Lori Harvey pokazuje swoje pośladki i brzuch w ekstremalnie wyciętej sukience

Lori Harvey na gali amfAR na festiwalu filmowym w Cannes ...

Scott Disick powraca do trzeciego sezonu „The Kardashians” ze swoimi charakterystycznymi powiedzonkami

Scott Disick powrócił do centrum uwagi po zajęciu tylnego siedzenia w drugim sezonie "The Kardashians" Disick, eks Kourtney Kardashian i ojciec trójki ich dzieci,...