Strona główna Pytania 15 Różnic pomiędzy kotłami elektrycznymi a olejowymi

15 Różnic pomiędzy kotłami elektrycznymi a olejowymi

Wykorzystanie kotłów w domach istnieje od wieków, ale ich konstrukcja z czasem drastycznie się zmieniła. Oryginalne piece spalające węgiel nie były zbyt wydajne ani bezpieczne w użyciu dla domów. Ewoluowały więc w kierunku palników olejowych, które były znacznie praktyczniejsze i miały pewne pozytywne zalety w stosunku do węgla. Kotły elektryczne to nowsze wersje, które nie muszą być podłączone do komina lub czegokolwiek; podłączają się do gniazdka elektrycznego zamiast gazu lub oleju, aby wytworzyć ciepło. Kotły elektryczne są zwykle spotykane tylko w budynkach mieszkalnych ze względu na ich rozmiar. W tym artykule, omówimy kotły elektryczne vs kotły olejowe.

Safety

Kotły olejowe są bezpieczniejsze od elektrycznych, ponieważ do ogrzewania wody używają gazu lub oleju, a nie wysoce łatwopalnego jak energia elektryczna. Jednak nowoczesne kotły olejowe mają zabezpieczenia, które pomagają zapobiegać problemom zanim się wydarzą. Na przykład, jeżeli lampka pilotowa w kotle zgaśnie, spowoduje to automatyczne wyłączenie kotła. Można również sprawdzić poziom oleju w kotle, co pomoże utrzymać jego bezpieczną pracę. Kotły elektryczne są również bezpieczne, ale mogą nie posiadać tych zabezpieczeń.

Efficiency

Ponieważ kocioł elektryczny jest zasilany energią elektryczną, nie trzeba go napełniać żadnym palnym paliwem, takim jak olej czy gaz. Kotły elektryczne mogą być bardziej wydajne niż kotły olejowe, ponieważ nie wytwarzają żadnych gazów spalinowych, które muszą być odprowadzane z domu. Jednak niektóre kotły elektryczne są mniej wydajne niż niektóre kotły olejowe, ponieważ kocioł elektryczny musi wykorzystywać energię elektryczną, podczas gdy kocioł olejowy wykorzystuje tylko paliwo do produkcji energii.

Cost-Effectiveness

Kocioł olejowy jest zazwyczaj bardziej opłacalny niż kotły elektryczne, ponieważ wykorzystuje mniej kosztowne źródło paliwa. Możesz zaoszczędzić pieniądze na kotle olejowym do ogrzewania domu, używając taniego źródła energii, takiego jak propan lub olej napędowy. Jedynym minusem jest korzystanie z energii elektrycznej z sieci energetycznej, która może być droga. Sprawdź ten artykuł, jeśli zastanawiasz się, ile energii potrzeba do ogrzania pokoju.

Easy Installation

Wiele kotłów elektrycznych jest łatwych w instalacji, ponieważ nie wymagają one żadnego specjalnego odpowietrzenia, co oznacza, że można je umieścić w prawie każdym miejscu. Kocioł olejowy będzie wymagał jakiegoś systemu wentylacyjnego, zwykle przez dach lub ścianę. Możesz potrzebować profesjonalnego instalatora kotła, jak Easy Boiler Company, aby pomóc z kotłem olejowym, jeśli starszy model nie wykorzystuje nowoczesnej technologii.

Long Service Life

Kotły elektryczne mogą przetrwać dziesiątki lat, jeśli są odpowiednio pielęgnowane. Powinieneś nadążyć z regularną konserwacją, aby zapewnić, że działa skutecznie i nie zepsuje się podczas zimnych miesięcy zimowych. Kotły olejowe mogą również trwać przez wiele lat, jeśli zrobisz swoją regularną konserwację na nich, jak również. Należy zlecić fachowcowi serwisowanie kotła olejowego co najmniej raz w roku, aby upewnić się, że działa on bezpiecznie.

  Zaangażowanie w solidną strategię link buildingu jest kluczowe dla Twojego SEO

Easy to Control

Ponieważ kotłem olejowym można sterować zdalnie, np. za pomocą aplikacji na smartfonie, są one łatwiejsze do kontrolowania niż kotły elektryczne. Możliwość włączenia lub wyłączenia pieca z telefonu pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię. Kotły elektryczne można również kontrolować poprzez termostat, który jest łatwy w użyciu i dostępie.

Noises

Kotły olejowe mogą czasami wydawać dziwne odgłosy podczas użytkowania, ale nie są to poważne problemy, które powinny budzić niepokój, chyba że zdarzają się często. Kotły elektryczne mogą również wydawać pewne odgłosy podczas pracy, ale mogą nie być tak hałaśliwe jak kotły olejowe. Jeśli zdecydujesz się na kocioł elektryczny, wybierz taki, który ma delikatny szum, gdy jest uruchomiony, więc nie czujesz się, jakbyś mieszkał w pralni.

Instant Heating

Piece olejowe będą potrzebowały znacznie więcej czasu na ogrzanie domu niż elektryczność, ponieważ paliwo musi się spalić zanim powstaną jakiekolwiek produkty użytkowe. Kotły elektryczne przekazują energię elektryczną do elementów grzewczych w kotle natychmiast, co oznacza, że Twój dom może czuć się ciepło, jeśli była w nim już gorąca woda lub jeśli włączyłeś przełącznik tuż przed wejściem do środka. Ten artykuł bardzo dobrze opisuje, ile kosztuje eksploatacja grzejników olejowych.

Resale Value

Jeśli rozważasz modernizację swojego kotła, kotły olejowe mają najlepszą wartość odsprzedaży. To dlatego, że większość ludzi używa kotłów olejowych do ogrzewania swoich domów, więc będą one w wysokim popycie, gdy przyjdzie czas na sprzedaż. Kotły elektryczne nie mają wysokiej wartości odsprzedaży z tego właśnie powodu.

  Który z poniższych zestawów liczby kwantowej nie jest prawidłowy?

Better Air Quality

Piece olejowe mogą pozostawić za sobą pewne nadmiarowe gazy, które są niebezpieczne do oddychania w płucach, jeśli był wewnętrzny wyciek lub coś poszło nie tak z piecem. Piece olejowe mogą produkować tlenek węgla, który nie ma zapachu i jest niemożliwy do wykrycia bez odpowiedniego sprzętu, co czyni go śmiertelnym w dużych dawkach. Kotły elektryczne również wytwarzają te szkodliwe substancje chemiczne w ilościach śladowych, ale w znacznie mniejszych niż piece olejowe.

Maintenance

Ponieważ kotły elektryczne są podłączone bezpośrednio do rur wodnych, należy okresowo dodawać do nich neutralizator, który zapobiegnie powstawaniu korozji. Ponieważ piece olejowe nie mają bezpośrednio nic podłączonego do nich, nie ma nic, co mogłoby spowodować ich korozję w czasie.

  Jak tworzyć quizy wielokrotnego wyboru, aby generować leady?

Interior

Piece olejowe są na ogół znacznie większe niż kotły elektryczne, więc trzeba będzie zaplanować przestrzeń potrzebną do uzyskania jednego. Może trzeba będzie opróżnić pokoje lub przenieść rzeczy w domu, aby pomieścić piec olejowy. Kotły elektryczne są zazwyczaj znacznie mniejsze niż piece olejowe, więc mogą nie wymagać tyle miejsca poza domem, jeśli zdecydujesz się umieścić je na zewnątrz.

Cost of Ownership

Posiadanie pieca olejowego będzie kosztować mniej w dłuższej perspektywie, ponieważ taniej jest zasilać wyższe BTU ognie przez cały sezon zimowy, co pozwala na ogrzewanie domu w niższej temperaturze. Piece elektryczne mają tendencję do spalania przez baterie szybko, ponieważ muszą pracować ciężej, aby ogrzać swój dom. Możesz chcieć rozważyć wyłączenie systemu paneli słonecznych z dodatkowymi bateriami podczas dokonywania tego przełączenia lub upewnić się, że masz dużo pod ręką, jeśli zdecydujesz się na wybranie kotła elektrycznego.

Installation Time

Instalacje kotłów elektrycznych mogą trwać znacznie dłużej niż kotłów olejowych ze względu na przewody, które trzeba przeprowadzić przez ściany. Piece olejowe są znacznie łatwiejsze do zainstalowania, ponieważ nie mają żadnych rur lub węży dołączonych bezpośrednio do nich, tak, że zajmie to mniej czasu. Jeśli skończysz się uzyskanie pieca olejowego dla domu, upewnij się, że masz dużo paliwa pod ręką przez cały czas, więc jesteś gotowy, gdy inny zamrożenie przychodzi wzdłuż tego sezonu zimowego.

Operation

Piece olejowe są znacznie łatwiejsze w obsłudze, ponieważ nie trzeba się martwić o dodawanie paliwa przez cały czas. Kotły elektryczne wymagają niewielkich ilości energii elektrycznej w ciągu dnia, co może kosztować więcej, jeśli sieć energetyczna z jakiegokolwiek powodu ulegnie awarii. Możesz potrzebować generatora lub dodatkowych baterii, jeśli uważasz, że może to być problem dla Twojego domu w przyszłości.

Wrapping Up

Kotły elektryczne są bezpieczniejsze w domu, ponieważ nie używa się w nich paliwa, co oznacza, że nie ma ryzyka powstania tlenku węgla. To pomoże utrzymać Ciebie i Twoją rodzinę bezpieczną od wszelkich oparów, które mogą powodować problemy zdrowotne lub nawet śmierć, jeśli są wdychane do płuc. Jeśli masz małe dzieci, piec olejowy może nie być najlepszą opcją do ogrzewania domu. Kocioł elektryczny, z drugiej strony, uwalnia niektóre szkodliwe gazy w znacznie niższym tempie niż to, co wychodzi z kotła olejowego.

Najchętniej czytane

Courteney Cox zaskakuje fanów „Przyjaciół” podczas trasy koncertowej Warner Bros: „It’s Monica!”

Courteney Cox właśnie zrobiła dzień, tydzień i rok, kilku szczęśliwych fanów "Przyjaciół", którzy zamachnęli się na planie serialu w Burbank, CA, na wycieczkę 30...

Na czym polega somatyczna terapia genowa?

Co robi somatyczna terapia genowa?Terapia genowa komórek somatycznych polega na umieszczeniu ludzkiego genu w komórkach somatycznych żywej osoby - komórkach, które nie produkują jajeczek i spermy, które z kolei produkują następne pokolenie. Terapia genowa komórek somatycznych miałaby na celu wyleczenie choroby tylko u pacjenta, a nie u jego potomków.Które ze stwierdzeń definiuje somatyczną terapię genową

Czy można poznać kogoś po jego numerze telefonu?

Wydaje się, że w dzisiejszych czasach każdy ma telefon komórkowy, więc dlaczego tak trudno jest znaleźć kogoś, jeśli wszystko, co masz, to jego numer telefonu? Jednym z problemów jest to, że firmy telefoniczne nadal wymieniają telefony stacjonarne w książce telefonicznej, ale numery telefonów komórkowych nie są w tych listach automatycznie. Trudno jest kogoś namierzyć, mając

7 porad, jak wzbudzić zainteresowanie i zdobyć uwagę odbiorców

Twoja grupa docelowa składa się z ludzi, którzy już kochają lub mogą kochać twoje produkty. Na przykład, jeśli twój produkt jest fizycznym przedmiotem, który kupują od ciebie, to chcesz, aby łaknęli więcej wiedzy o tych produktach. Czasami Twój produkt jest bardziej abstrakcyjny, jak wiedza, którą dzielisz się z nimi na blogu. Niezależnie od tego, jaki

Który z nich jest paramagnetycznym gatunkiem reaktywnym?

Który z nich jest paramagnetycznym gatunkiem reaktywnym?Rozwiązanie : Wolny rodnik jest paramagnetyczny w przyrodzie.Który z poniższych gatunków jest paramagnetycznym jonem węgla?Opcja B jest poprawna.Czy karbon jest paramagnetyczny?Odpowiedź: (b) karbanion jest paramagnetyczny.Czy singletowy karben jest paramagnetyczny?Karbeny singletowe są sparowane spinowo. W języku teorii wiązań walencyjnych cząsteczka przyjmuje strukturę hybrydową sp2. Karbeny trypletowe mają dwa niesparowane elektrony.

Jak obliczyć tax equivalent yield z obligacji komunalnej? , Jak obliczyć tax equivalent yield na obligacji komunalnej?

Jak obliczyć rentowność ekwiwalentu podatkowego obligacji komunalnej?Obliczanie Tax Equivalent YieldZnajdź odwrotność swojej stopy podatkowej, lub innymi słowy, użyj (1 - twoja stopa podatkowa). Jeśli na przykład płacisz 25 procent podatku, twoja odwrotność będzie (1 - . Podziel to na rentowność obligacji wolnej od podatku, aby dowiedzieć się o rentowności równoważnej podatkowi. Na przykład, jeśli dana

Co to są normalne konta?

Czym są konta normalne?Saldo debetowe lub kredytowe, którego należałoby się spodziewać na określonym koncie w księdze głównej. Na przykład konta aktywów i konta kosztów mają zwykle salda debetowe. Przychody, zobowiązania i konta kapitału własnego mają zwykle salda kredytowe.Czym są zwykłe konta debetowe?Konta, które zwykle mają saldo debetowe, obejmują aktywa, wydatki i straty. Przykładami takich kont

Jak przekonać rodziców do rezygnacji ze sportu?

Jak przekonać rodziców do rezygnacji ze sportu?Bądź szczery - o swoich uczuciach i powodach. Być może będziesz musiał porozmawiać także z trenerem. Zazwyczaj rodzice nie są tak źli, jak się spodziewasz - lub nawet wcale nie są źli - gdy faktycznie powiesz im, co jest nie tak. Jeśli nie czujesz, że rozmowa z rodzicami byłaby

Co to jest ruch reprezentowany przez linię poziomą na wykresie odległości i czasu?

Jaki ruch przedstawia linia pozioma na wykresie odległości i czasu?Pozioma linia na wykresie odległość-czas nie pokazuje żadnej zmiany w odległości, dlatego nie ma ruchu. Obiekt jest nieruchomy.Jaki rodzaj ruchu przedstawia linia pozioma na wykresie ruchu?Podsumowanie: Wykres prędkość - czas pokazuje nam jak zmienia się prędkość poruszającego się obiektu w czasie. Im bardziej stromy wykres, tym

Jak nazywa się górna część lodowca?

Jak nazywa się górna część lodowca?Górna część lodowca, gdzie akumulacja przewyższa ablację, nazywana jest strefą akumulacji.Jakie są strefy lodowca?Podczas ruchu wyróżnia się trzy części lodowca: Strefa poślizgu bazowego; Strefa przepływu plastycznego; oraz Strefa sztywna. Strefa sztywna jest krucha i czasami jest łamana w szczeliny. Płyty lodowe poruszają się wraz z tymi trzema strefami, ale często

Pozostałe newsy

  Który z poniższych procesów jest niespontaniczny?

Courteney Cox zaskakuje fanów „Przyjaciół” podczas trasy koncertowej Warner Bros: „It’s Monica!”

Courteney Cox właśnie zrobiła dzień, tydzień i rok, kilku szczęśliwych fanów "Przyjaciół", którzy zamachnęli się na planie serialu w Burbank, CA, na wycieczkę 30...

Cody Rigsby zorganizował wakacyjne zajęcia na Peletonie, więc oczywiście Mariah Carey wpadła do niego

Święta oficjalnie uderzają w Twoją rutynę treningową. Jeśli nie masz jeszcze świątecznej playlisty lub ulubionych filmów o tematyce świątecznej, nie obawiaj się - Cody...

Channing Tatum udostępnia pierwsze zdjęcie twarzy swojej córki Everly w słodkim poście

RozrywkaChanning Tatum podzielił się zdjęciem z córką"Byłem naprawdę zdenerwowany, gdy stałem się samotnym tatą i mając do wychowania małej dziewczynki, nie mogąc mieć zasobów...

71 najlepszych filmów świątecznych wszech czasów

W przypadku, gdy nie słyszeliście, grudzień jest tutaj. Tak, jesteśmy w nim. Right now. A to oznacza, że niedługo zrobi się wesoło na Boże...

GigFinesse zdobywa 3,6 mln dolarów w ramach rundy finansowania zalążkowego – Bessemer Venture Partners, Cosmic Venture Partners na pokładzie

Photo Credit: GigFinesseGigFinesse zabezpiecza 3,6 mln dolarów w rundzie finansowania zalążkowego z Bessemer Venture Partners i Cosmic Venture Partners na pokładzie.GigFinesse, platforma...