Strona główna Show Biznes 18 letnich filmów, które musisz obejrzeć razem z dziećmi

18 letnich filmów, które musisz obejrzeć razem z dziećmi

Letnie filmy do oglądania z dziećmi

Po długim, męczącym dniu spędzonym na odhaczaniu zabawnych aktywności z letniej listy rzeczy do zrobienia, rodzinny wieczór filmowy to idealny sposób na zjednoczenie wszystkich przed snem. Zanim jednak wciśniesz przycisk odtwarzania na jednym z tych samych filmów, które twoje dzieci proszą o oglądanie przez cały rok (witaj, Frozen!), rozważ przedstawienie im letnich filmów, w których występuje kilkoro dzieci, które są takie jak one. Szczególnie słodkie może być oglądanie letnich filmów, które były twoimi ulubionymi, gdy byłeś młodszy. I choć może to być ryzykowna propozycja – media dla dzieci się zmieniły i nie każdy starszy film dla dzieci może obecnie przyciągnąć uwagę maluchów – istnieje kilka wypróbowanych i sprawdzonych letnich filmów dla dzieci, które nigdy nie wyjdą z mody.

Od starszych klasyków, takich jak „The Goonies”, po nowsze letnie filmy dla dzieci, które z pewnością przetrwają przez wieki, przygotowaliśmy idealną listę filmów dla Ciebie i Twojej rodziny, przez które możesz przejść tego lata.

1„Heavyweights”

Powody, dla których muszą to zobaczyć tego lata: Chociaż przesłanka tego filmu jest całkowicie przestarzała, jego humor jest wieczny. Szalony Ben Stiller sprawi, że twoje dzieci wpadną w napady chichotu, będą chciały zaprzyjaźnić się z każdym dzieckiem w Camp Hope i będą błagać cię o szansę wskoczenia na „The Blob”

Na co zwrócić uwagę: Kultura dietetyczna jest ogromnym tematem, a ten film może pomóc w ułatwieniu rozmów o tym, jak zasilać swoje ciało zdrową żywnością, jednocześnie promując równowagę. W filmie pojawiają się też drobne wulgaryzmy i sceny pierdzenia, które mogą wywołać niekontrolowany śmiech.

Wiek, dla którego najlepiej się nadaje: od 9 lat

1 / 18

2„The Baby-Sitters Club”

Powody, dla których muszą go zobaczyć tego lata: Na letnim obozie siedmiu nastolatków pracuje nad otwarciem biura dla swojej grupy opiekunek. Każdy z członków klubu musi stawić czoła indywidualnym zmaganiom w trakcie filmu, ale ostatecznie wymyślają, jak współpracować, aby utrzymać swoje marzenia o otwarciu biura przy życiu.

Na co zwrócić uwagę: Ten film jest najlepszym przykładem na to, że dziecko podejmuje złą decyzję – taką jak kłamstwo – i całkowicie się z niej uczy. Jeśli chcesz, będziesz miał dobre okazje, aby odnieść się do niektórych błędów popełnianych przez nastolatków po drodze!

Wiek, dla którego najlepiej się nadaje: od 9 lat

2 / 18

3„Karate Kid”

Powody, dla których powinni go zobaczyć tego lata: Nieprawdopodobna przyjaźń Daniela i pana Miyagi to przyjaźń na wieki wieków. Ten kultowy film traktuje o znęcaniu się i okazywaniu współczucia nawet w trudnych sytuacjach, zapewniając wspaniałe momenty do nauki. Twoje dzieci dowiedzą się również, co oznacza „wax on, wax off”, a także inne perełki Miyagi.

Na co zwrócić uwagę: Pomijając zastraszanie i intensywną rywalizację, o ile żadne z twoich dzieci nie poradzi sobie z krwawieniem z nosa lub dwoma, ta gra nie jest taka zła.

Wiek, dla którego najlepiej się nadaje: 10 lat i więcej

3 / 18

4„Pułapka na rodziców”

Powody, dla których muszą go zobaczyć tego lata: Chociaż wersja z 1961 roku jest świetnym filmem, twoje dzieci mogą bardziej odnosić się do remake’u, który zawiera tę samą fabułę. Dwoje bliźniaków rozdzielonych przez rozwiedzionych rodziców, gdy byli niemowlętami, znajduje się na letnim obozie i zamienia się miejscami w planie odzyskania rodziców. To zabawne, sprytne i Lindsay Lohan w szczytowej formie (dwukrotnie!).

Na co zwrócić uwagę: Na początku jest scena DIY przeszywająca uszy, która wciąż sprawia, że drżę ponad 20 lat później, ale w przeważającej części ten film to 127 minut zdrowej rodzinnej zabawy.

Wiek, dla którego najlepiej się nadaje: od 6 lat

4 / 18

5„The Little Rascals”

Powody, dla których muszą go zobaczyć tego lata: Pierwsza miłość, gokarty, pokazy talentów i wiele więcej składają się na ten kultowy film, który obejmuje dosłownie każdy aspekt dziecięcego lata w jednym psotnym małym pakiecie. Ponadto mini Bug Hall i uroczy Travis Tedford pokażą dzieciom, że nawet najlepsi przyjaciele czasami się kłócą, ale przy odrobinie pracy zawsze mogą wybaczyć i zapomnieć.

Na co zwrócić uwagę: Termin „He-Man Woman Haters Club” i ogólne spojrzenie dzieci na płeć mogą wywołać kilka znaczących rozmów.

Wiek, dla którego najlepiej się nadaje: od 7 lat

5 / 18

6„Dziennik cwaniaczka: Pieskie dni”

Powody, dla których muszą to zobaczyć tego lata: Greg Heffley nie może się doczekać, by przez całe lato grać tylko w gry (podobnie jak kilka innych dzieci, które możesz znać), ale jego tata decyduje, że powinni spędzić razem trochę czasu z ojcem i synem, co wywołuje kilka żenujących wpadek, które doprowadzą twoje dzieci do napadów chichotu.

Na co zwrócić uwagę: Mnóstwo żartów z sikaniem, pierdami i glutami.

Wiek, dla którego najlepiej się nadaje: od 8 lat

6 / 18

7„Bractwo podróżujących majtek”

Powody, dla których muszą go zobaczyć tego lata: To najlepszy film o najlepszych przyjaciółkach. Dziewczyny dorastają razem, dzielą się ze sobą wszystkim fizycznie i emocjonalnie oraz uczą się radzić sobie z tym, jak przyjaźń zmienia się i rośnie wraz z nimi. Film udowadnia również, że przyjaciółki mogą razem przetrwać wszystko, nawet całe lato spędzone osobno.

Na co zwrócić uwagę: Dziewczyny pomagają Bridget poradzić sobie ze stratą matki, co jest nieco denerwujące, jest też trochę języka – kiedy Carmen osiąga punkt krytyczny ze swoim ojcem – i scena lub dwie z kilkoma gorącymi i ciężkimi pieszczotami.

Wiek, dla którego najlepiej się nadaje: 12 lat i więcej

7 / 18

8„The Sandlot”

Powody, dla których powinni go zobaczyć tego lata: Pewnego lata Scotty Smalls staje w obliczu zmagań związanych z wyprowadzką od swoich przyjaciół i koniecznością nawiązania nowych znajomości, co może być powodem do niepokoju dla małych dzieci przechodzących przez to samo. Film udowadnia, że można zaprzyjaźnić się nawet z najbardziej nieprawdopodobnymi ludźmi i że choć coś może wydawać się przerażające, możesz stawić temu czoła z ludźmi, którzy cię wspierają (a jeśli okaże się, że nie jest to przerażające, możesz spotkać uroczego psa lub emerytowanego baseballistę).

Na co zwrócić uwagę: Sceny pokazujące postrzeganie Bestii przez chłopców są nieco przerażające.

Wiek, dla którego najlepiej się nadaje: od 8 lat

8 / 18

9„The Way, Way Back”

Powody, dla których powinni go zobaczyć tego lata: Dla dzieci, które kiedykolwiek czuły, że trudno jest im się dopasować, historia 14-letniego Duncana będzie odpowiednia. To słodka opowieść o dojrzewaniu, która zaczyna się od tego, że Duncan jest zmuszony spędzić całe lato na plaży z mamą i jej irytującym nowym chłopakiem, ale niektórzy nieprawdopodobni przyjaciele i fajna praca zmieniają jego perspektywę.

Na co zwrócić uwagę: Ten film jest zdecydowanie bardziej dla nastolatków, ponieważ zawiera sporo alkoholu i przekleństw, a także kilka innych pomysłów dla dorosłych.

Wiek, dla którego najlepiej się nadaje: od 13 lat

9 / 18

10„Dennis the Menace”

Powody, dla których powinni go zobaczyć tego lata: W każdym małym dziecku jest trochę Dennisa. Sprawi, że twoje dziecko będzie wydawać się aniołem – to znaczy, dopóki nie zdecyduje się zacząć naśladować niektórych jego wybryków ze swoimi przyjaciółmi. Przede wszystkim ten sprawi, że twoje dziecko pęknie.

Na co zwrócić uwagę: Sceny z Christopherem Lloydem w roli Switchblade Sama mogą być nieco przerażające dla młodych oczu, ale Dennis na tyle szybko wbija go w ścianę, że komedia dość szybko wraca do gry.

Wiek, dla którego najlepiej się nadaje: od 7 lat

10 / 18

11„My Girl”

Powody, dla których muszą to zobaczyć tego lata: Ten film powinien być pierwszą miłością każdego dziecka, ponieważ Vada i Thomas J. sami są dziećmi. Film porusza tematy śmierci (rodzica i przyjaciela), trwałych przyjaźni, samotnego rodzicielstwa i rodzinnego dziwactwa (i akceptacji tego, czym jest). To mocny film, który na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Na co zwrócić uwagę: Niewiele jest scen filmowych bardziej tragicznych niż nagła śmierć i pogrzeb Thomasa J. (BRB, płacz). Śmierć jest głównym tematem tego filmu, więc niektóre dzieci mogą potrzebować mocnego przytulenia podczas trudnych scen.

Wiek, dla którego najlepiej się nadaje: 10 lat i więcej

11 / 18

12„The Notebook”

Powody, dla których muszą go zobaczyć tego lata: Fabuła filmu pokazuje przebieg letniego romansu dwojga nastolatków i choć nie każdy związek trwa w tych pierwszych dniach, film nie umniejsza znaczenia pierwszej miłości. To świetny film do pokazania nastolatkom, którzy zaczynają interesować się randkami.

Na co zwrócić uwagę: Chociaż można przewinąć do przodu jedną scenę seksu, ten film jest zdecydowanie przeznaczony dla nastolatków, ponieważ nie ma w nim zbyt wiele dla młodszych dzieci. Zakończenie filmu jest nieco przygnębiające – lub coś, co lubię nazywać „tragicznie pięknym” – ale nastolatek powinien być w stanie sobie z tym poradzić.

Wiek, dla którego najlepiej się nadaje: 14 lat i więcej

12 / 18

13„Flipper”

Powody, dla których muszą to zobaczyć tego lata: Poza faktem, że występuje w nim dziecko Elijah Wood i jego jasne niebieskie oczy? Ta historia chłopca, który martwi się spędzeniem całego lata ze swoim wujkiem po rozwodzie rodziców, kończy się opowieścią o silnej więzi między dzieckiem a zwierzęciem (i jak najlepiej wykorzystać niektóre niezbyt dobre sytuacje).

Na co zwrócić uwagę: Trochę wulgaryzmów, picia, palenia i przemocy – zwłaszcza na początku, gdy delfin zostaje zabity.

Wiek, dla którego najlepiej się nadaje: od 9 lat

13 / 18

14„The Goonies”

Powody, dla których muszą to zobaczyć tego lata: Kiedy dwaj bracia dowiadują się, że mogą stracić swój dom, wraz z innymi „Goonies” wyruszają na poszukiwanie skarbów, aby znaleźć sposób na utrzymanie domu. Zawierający kultowe „truflowe shuffle” i dzieciaka o pseudonimie „Leniwiec”, ten film sprawi, że dzieci będą chichotać przez całą przerwę wakacyjną i może zainspirować niektórych „poszukiwaczy skarbów” z przyjaciółmi.

Na co zwrócić uwagę: Przekleństwa, dużo przekleństw!

Wiek, dla którego najlepiej się nadaje: 10 lat i więcej

14 / 18

15„Luca”

Źródło obrazu: Disney/Pixar

Powody, dla których muszą go zobaczyć tego lata: Przede wszystkim ten film jest piękny po prostu ze względu na scenerię. Luca, tytułowy bohater, spędza niezapomniane lato nad włoskim morzem, ale jest jeden problem. To nie jest ludzki chłopiec, to morski potwór.

Na co zwrócić uwagę: Kilka przerażających i intensywnych scen.

Wiek, dla którego najlepiej się nadaje: od 5 lat

15 / 18

16„Hotel Transylwania 3: Letnie wakacje”

Źródło obrazu: Sony Pictures Releasing/Courtesy Everett Collection

Powody, dla których powinni go zobaczyć tego lata: Nawet jeśli nie widziałeś dwóch pierwszych części, świat Hotelu Transylwania to zawsze dobra zabawa. Dołącz do Draculi i jego rozszerzonej rodziny na luksusowym statku wycieczkowym potworów, aby przeżyć nową rundę przygód.

Na co zwrócić uwagę: Pojawiają się pewne seksualne aluzje, ale większość z nich przejdzie dzieciom koło nosa.

Wiek, dla którego najlepiej się nadaje: od 5 lat

16 / 18

17„High School Musical 2”

Powody, dla których muszą go zobaczyć tego lata: Kąpiel w basenie? Wycieczka do spa? Czas przedstawić dzieciom świat według Sharpay Evans. Śpiewaj razem z tą blond łotrzycą, która próbuje zerwać licealne miłości Troya i Gabrielli. Nie martw się, to będzie świetna zabawa.

Na co zwrócić uwagę: Przedstawia dość odkażoną wersję życia nastolatków.

Wiek, dla którego najlepiej się nadaje: od 8 lat

17 / 18

18„Camp Rock”

Źródło obrazu: Disney Channel / dzięki uprzejmości Everett Collection

Powody, dla których muszą go zobaczyć tego lata: Aktorski debiut braci Jonas to coś, czego nie można przegapić tego lata! Oprócz zabawnych piosenek, możesz opowiedzieć swojemu dziecku historie o tym, za którym Jo Bro tęskniłeś przez te wszystkie lata.

Na co zwrócić uwagę: Języki takie jak „palant”, „głupek”, „frajer” i „zamknij się” są używane sporadycznie.

Wiek, dla którego najlepiej się nadaje: od 7 lat

18 / 18

Najchętniej czytane

Sudańskie zawieszenie broni załamuje się, przeciągając negocjacje

Sudańczycy lojalni wobec armii narodowej uczestniczą w demonstracji poparcia dla szefa armii Abdela Fattaha al-Burhana w mieście Al-Kadarif w Sudanie, 20 kwietnia. Armia wycofała...

Biały Dom i Republikanie zaczynają kształtować porozumienie w sprawie pułapu zadłużenia

Podejmuj świadome decyzje dzięki FTBądź na bieżąco z istotnymi wydarzeniami korporacyjnymi, finansowymi i politycznymi na całym świecie.Bądź na bieżąco i dostrzegaj pojawiające się zagrożenia...

Czy posterunki policji sprawdzają foteliki samochodowe?

Czy posterunki policji sprawdzają foteliki samochodowe?Stacje kontroli znajdują się często w lokalnych salonach samochodowych, komisariatach policji, remizach strażackich, szpitalach i wielu innych miejscach. Stacje kontroli można również znaleźć dzwoniąc pod numer 1-866-SEAT-CHECK lub odwiedzając stronę http://www.seatcheck.org/.Czy możesz mieć 3 foteliki samochodowe z tyłu?Dzieci do lat 3 muszą być w foteliku samochodowym. Jeśli nie ma miejsca

Eddie Murphy żartuje, że Dreamworks powinno było zrobić film o osiołku przed „Puss in Boots”

Tak, fani "Shreka", Eddie Murphy chętnie zrobiłby "Shreka 5" - i chce też filmu z Osłem. Gwiazda "You People" podzieliła się ostatnio swoimi przemyśleniami...

Paul Rudd przypadkowo odsłonił swoje jądra publiczności na żywo

Paul Rudd jest znany z wielu rzeczy: bycia heartthrobem lat 90-tych, posiadania własnej franczyzy w kinowym uniwersum Marvela oraz nieśmiertelności (mężczyzna wygląda dokładnie tak...

Skąd się biorą neuronowe komórki macierzyste?

Skąd się biorą neuronowe komórki macierzyste?Neuronowa komórka macierzysta, w dużej mierze niezróżnicowana komórka pochodząca z ośrodkowego układu nerwowego. Neuronalne komórki macierzyste (NSCs) mają potencjał, aby dać początek komórkom potomnym, które rosną i różnicują się w neurony i komórki glejowe (komórki nieneuronalne, które izolują neurony i zwiększają szybkość wysyłania sygnałów przez neurony).Czy zarodkowe komórki macierzyste mogą

Jak wykorzystać marketing afiliacyjny jako kanał sprzedaży dla Twojego biznesu online

Model biznesowy za affiliate marketingu jest stosunkowo prosta, obejmująca dwie strony, detalista i marketer / online właściciela firmy. Detalista oferuje programy partnerskie, które są lista produktów są skłonni pozwolić osoby trzeciej do sprzedaży w ich imieniu w zamian za prowizję. Marketer następnie promuje te przedmioty.Jak wiele dochodów można w gromadzeniu jest w dół do dwóch

Eli Roth wciąż znajduje nowe sposoby, by cię przerazić

Coś nowego jest tu od Eli Rotha. Nie, to nie jest Hostel: Część III czyli kolejny sequel do Cabin Fever, lub inny zwykły, stary...

Co to jest tendencja centralna w edukacji?

Czym jest tendencja centralna w edukacji?Średnią z danych uzyskuje się przez dodanie wszystkich wartości i podzielenie przez liczbę obserwacji. Często średnia jest modelowana jako punkt równowagi. Wartość ta jest przydatna do przewidywania przyszłych wyników, gdy w zbiorze danych nie ma wartości skrajnych.Gdzie możemy wykorzystać tendencję centralną w naszych codziennych sprawach?Odpowiedź: Odpowiedź. Mediana i tryb są

Pluszowa sukienka Billie Eilish w kolorze nude ma klimat randki z lat 90

Billie Eilish pozowała w nagiej bieliźnie na Instagramie w ramach promocji swojej drugiej premiery zapachowej,Eilish No. 2. Gwiazda opublikowała rozmyty filmik w stylu vintage,...

Przemyśl zabawę z Holi – SEMrush ma dla Ciebie idealną grę

Ostateczny quiz SEO - Ile z nich uda ci się zdobyć?W tym holi sprawdź swoją wiedzę na temat SEO i blogowania w porównaniu z najlepszymi blogerami w całym kraju. Quiz SEMrush Holi daje Ci doskonałą okazję! Zainspirowany duchem Holi, SEMrush nawiązał współpracę z ekspertami, aby szerzyć wiedzę o SEO i blogowaniu w zabawny sposób. Gra

Pozostałe newsy

Sudańskie zawieszenie broni załamuje się, przeciągając negocjacje

Sudańczycy lojalni wobec armii narodowej uczestniczą w demonstracji poparcia dla szefa armii Abdela Fattaha al-Burhana w mieście Al-Kadarif w Sudanie, 20 kwietnia. Armia wycofała...

Alabama ogranicza sportowców transpłciowych w sporcie uniwersyteckim

Gubernator Alabamy Kay Ivey podpisała we wtorek ustawę zakazującą osobom transpłciowym udziału w sporcie uniwersyteckim. Zdjęcie wykonane przez Biuro Gubernatora Alabamy/UPI | Zdjęcie licencyjne31...

French Open w tenisie: Garcia wśród porażek kobiet; Alcaraz, Tsitsipas awansują

Najwyżej rozstawiony Carlos Alcatraz z Hiszpanii gra przeciwko Taro Danielowi z Japonii podczas meczu drugiej rundy Roland Garros French Tennis Open w Paryżu w...

Stany Zjednoczone domagają się milionów niezapłaconych grzywien od syna gubernatora Wirginii Zachodniej

Departament Sprawiedliwości składa pozew przeciwko 13 spółkom węglowym należącym do Jamesa Justice'a III, syna gubernatora Wirginii Zachodniej, w celu ściągnięcia niezapłaconych kar i opłat....

Fed stoi w obliczu trudnej bitwy, ponieważ liczba wolnych miejsc pracy rośnie

W kwietniu powstało ponad 10 milionów nowych miejsc pracy, co pokazuje, że wysiłki zmierzające do schłodzenia gospodarki poprzez kolejne podwyżki stóp procentowych nie przyniosły...