Strona główna Show Biznes 23 oskarżycielki Harveya Weinsteina i ich historie

23 oskarżycielki Harveya Weinsteina i ich historie

Harvey Weinstein w Sądzie Najwyższym 5 czerwca 2018 roku w Nowym Jorku.

Image Source: Getty / Drew Angerer

5 października 2017 roku The New York Times opublikował szczegółową relację z domniemanych aktów napaści seksualnej i molestowania Harveya Weinsteina. Ta historia, wśród innych kluczowych wydarzeń, doprowadziła do orzeczenia winy Weinsteina w procesie o napaść seksualną w Nowym Jorku w 2020 roku, w którym został skazany na 23 lata więzienia za przestępstwa seksualne (później się odwołał). Teraz dziennikarki Timesa (Jodi Kantor i Megan Twohey), które doniosły o nadużyciach Weinsteina i pomogły ruchowi #MeToo wystartować w Hollywood, są tematem udramatyzowanego filmu zatytułowanego „She Said”, opartego na ich książce o tym samym tytule.

Po tym, jak początkowa historia Kantora i Twohey’a wybuchła, więcej kobiet, w tym Rose McGowan i Ashley Judd, zgłosiło się i opowiedziało swoje historie o współzałożycielu The Weinstein Company, który został zwolniony 8 października 2017 r., W wyniku jego oskarżeń i opublikowanego dzieła Timesa.

W dniu 10 października 2017 r., The New Yorker opublikował kolejne exposé na temat zarzutów Weinsteina, z raportem Ronana Farrowa. Ten kawałek wyszczególnił jeszcze bardziej przerażające relacje od kobiet, które twierdziły, że zostały zmuszone do wykonywania aktów seksualnych, zmuszone do oglądania Weinsteina masturbacji lub molestowane przez potężnego hollywoodzkiego producenta w tym czy innym czasie. Podczas gdy kilka kobiet zeznawało, gazeta ujawniła również szereg ugód zawartych z kobietami, które przez lata pozostawały anonimowe. W swoim artykule Farrow powiedział, że rozmawiał z 13 kobietami, które powiedziały, że były wykorzystywane seksualnie przez Weinsteina

The New York Times wydał kontynuację swojego początkowego kawałka w dniu 10 października 2017 r., Wyszczególniając dodatkowe relacje z pierwszej ręki od kobiet, które zarzucały nadużycia lub molestowanie przez Weinsteina, w tym historie od Gwyneth Paltrow i Angeliny Jolie

Weinstein jest obecnie narażony na dodatkowe zarzuty o napaść seksualną w drugim procesie w Los Angeles, gdzie może otrzymać maksymalny wyrok ponad 100 lat więzienia, jeśli zostanie skazany, według Deadline.

Od stycznia 2020 roku ponad 100 kobiet ujawniło się publicznie na temat zhańbionego hollywoodzkiego potentata, zgodnie z pełną listą oskarżeń Weinsteina przez The Cut. Wiele z nich ma nawiedzająco podobne historie do siebie, a niektóre czekały lata, aby poczuć się wystarczająco bezpiecznie, aby ujawnić się. Poniżej przedstawiamy 23 z tych kobiet, które odważnie opowiedziały swoje historie o rzekomym molestowaniu seksualnym, napaści i gwałcie doznanym z rąk Weinsteina.

1. Ashley Judd

Image Source: Getty / Michael Stewart

Judd była jedną z pierwszych znanych kobiet, które wyszły i podzieliły się swoją historią o Weinsteinie. Jeszcze w 2015 roku pierwotnie opowiedziała swoją historię Variety, ale pominęła nazwisko mężczyzny, który próbował naciskać ją do aktów seksualnych, ale w exposé New York Timesa, które ukazało się 5 października 2017 roku, jej historia zawierała nazwisko potentata i to, co rzekomo zrobił ponad dwie dekady temu.

Judd przypomniała sobie, że hollywoodzki producent zaprosił ją do hotelu Peninsula Beverly Hills na spotkanie, a kiedy przybyła, została wysłana na górę do jego pokoju, gdzie stał w szlafroku, poprosił ją o masaż, a później zapytał, czy obejrzy go pod prysznicem, donosił The New York Times.

„Powiedziałam „nie”, na wiele sposobów, wiele razy, a on zawsze wracał do mnie z jakąś nową prośbą”, Judd wspominała o początkowym zaproszeniu na masaż, a następnie propozycji prysznica, z których wszystkie odrzuciła. „To było wszystko to targowanie się, to przymusowe targowanie się”

Aby uciec z pokoju, Judd powiedziała Weinsteinowi, że jeśli chce ją dotknąć, będzie musiała wygrać Oscara za jeden z jego filmów, a następnie wyszła. Powiedziała, że w tym czasie powiedziała o tym doświadczeniu swojej zmarłej matce, Naomi Judd, co doprowadziło ją do opowiedzenia Variety o spotkaniu.

2. Rose McGowan

Image Source: Getty / Michael Tullberg

Absolwentka „Charmed” jest kolejną gwiazdą, która pojawiła się w początkowej historii The New York Times z 2017 roku. Nawet po opublikowaniu raportu McGowan nadal wypowiadała się na temat rzekomego traktowania jej i innych kobiet przez Weinsteina.

Według The New York Times, McGowan osiągnęła ugodę z Weinsteinem w wysokości 100 000 USD w 1997 roku, gdy miała 23 lata, po incydencie w pokoju hotelowym na Festiwalu Filmowym Sundance. Chociaż McGowan nie skomentowała w ramach historii, podzieliła się swoim poparciem dla niej na Twitterze po jej opublikowaniu, aby pokazać solidarność ze wszystkimi dotkniętymi kobietami. „To jest o strukturze władzy, która musi zostać obalona. Nie mogę podziękować kobietom, które zgłosiły się & szefowi pisarzy w #NYT wystarczająco”, napisała w usuniętym tweecie. „Kobiety walczą dalej. I do mężczyzn tam, wstańcie. Potrzebujemy was jako sojuszników. #bebrave”, napisała w innym, prosząc ludzi, aby zgłosili się i wspierali kobiety, które były odważne.

W dniu 12 października 2017 r., Po tym, jak jej konto zostało tymczasowo zawieszone, McGowan podwoiła się. W serii od czasu usunięcia tweetów (wszystkie zawierają uchwyt Twittera dyrektora wykonawczego Amazon Jeffa Bezosa), złożyła więcej alarmujących roszczeń przeciwko Weinsteinowi.

1) @jeffbezos Powiedziałam szefowi twojego studia, że HW mnie zgwałcił. W kółko to powtarzałem. On powiedział, że to nie zostało udowodnione. Powiedziałam, że to ja jestem dowodem.

– rose mcgowan (@rosemcgowan

2) @jeffbezos Miałem już sprzedany scenariusz, który napisałem do twojego studia, był w fazie rozwoju. Kiedy usłyszałem, że Weinstein jest w trakcie realizacji

– rose mcgowan (@rosemcgowan)

3) @Jeffbezos Siłą rzeczy błagałem głowę studia, żeby zrobiła to, co należy. Zostałem zignorowany. Deal został zrealizowany. Amazon zdobył brudnego Oscara.

– rose mcgowan (@rosemcgowan) October 12, 2017

4) @jeffbezos I called my attorney & said I want to get my script back, but before I could, #2 @amazonstudios called to say my show was dead

– rose mcgowan (@rosemcgowan) October 12, 2017

4) @jeffbezos Wzywam Cię do zaprzestania finansowania gwałcicieli, domniemanych pedosów i molestujących seksualnie. Kocham @amazon, ale w Hollywood panuje zgnilizna

– rose mcgowan (@rosemcgowan) October 12, 2017

5) @jeffbezos Bądź zmianą, którą chcesz zobaczyć w świecie. Stań po stronie prawdy. #ROSEARMY #Amazon

– rose mcgowan (@rosemcgowan) 12 października 2017 r

3. Louise Godbold

LOS ANGELES, CALIFORNIA - FEBRUARY 25: Louise Godbold przemawia podczas Silence Breakers Hold Press Conference In Los Angeles Following Guilty Verdict In Harvey Weinstein Trial w Los Angeles City Hall 25 lutego 2020 roku w Los Angeles, Kalifornia. (Photo by Rodin Eckenroth/Getty Images)

Image Source: Getty / Rodin Eckenroth

Louise Godbold, która jest współwykonawczynią organizacji nonprofit Echo Parenting & Education, wcześniej twierdziła, że w latach 90. została zaatakowana podczas wycieczki po biurze firmy Weinstein Company. 9 października 2017 roku Godbold opublikowała wpis na blogu o przerażającym wydarzeniu, pisząc, „[it was an] wycieczka biurowa, która stała się okazją do uwięzienia mnie w pustej sali konferencyjnej, błaganie o masaż, jego ręce na moich ramionach, gdy próbowałem pokonać odwrót … wszystko, gdy nie chciałem zrazić najpotężniejszego człowieka w Hollywood”

Jej wpis na blogu podziękował również tym, którzy zgłosili się ze swoimi historiami i zbadał, dlaczego ci, którzy są wykorzystywani lub zaatakowani, wydają się obwiniać siebie.

4. Louisette Geiss

Image Source: Getty / Emma McIntyre

Była aktorka Louisette Geiss wystąpiła z zarzutami o molestowanie seksualne wobec hollywoodzkiego producenta 10 października 2017 roku. Przeprowadziła konferencję prasową ze swoim adwokatem Glorią Allred i twierdziła, że w 2008 roku Weinstein próbował zmusić ją do oglądania jego masturbacji na Sundance Film Festival – historia, która jest aż nazbyt znajoma wśród tych domniemanych ofiar.

„Poszliśmy do jego biura i odbyliśmy wspaniałą rozmowę o jego aktualnym filmie i o filmie, który pitchowałem” – powiedział Geiss w oświadczeniu za pośrednictwem Variety. „Wydawał się szczerze zainteresowany scenariuszem, którego byłem współtwórcą. Po 30 minutach wymówił się, by pójść do łazienki”

Kontynuowała: „Wrócił w szlafroku z otwartym przodem. Powiedział mi, żebym dalej mówiła o moim filmie i że zamierza wejść do swojej gorącej kąpieli, która znajdowała się w pokoju przylegającym do jego biura, kilka kroków dalej. Mówiłem dalej, gdy on wchodził do jacuzzi. Kiedy skończyłem swój pitch, poprosił mnie, żebym patrzył jak się masturbuje”

„Powiedziałam mu, że wychodzę. Szybko wyszedł z gorącej kąpieli” – wspominała. „Gdy poszłam po torebkę, aby wyjść, złapał mnie za przedramię i pociągnął do swojej łazienki i błagał, abym patrzyła jak się masturbuje. Moje serce biło i byłam bardzo przestraszona”

5. Emily Nestor

Emily Nestor (która miała wtedy 25 lat) była tymczasową asystentką front-desk dla Weinstein Company w 2014 roku i powiedziała, że pierwszego dnia w pracy była ofiarą niechcianych zalotów Weinsteina. Nestor opowiedziała The New Yorker o wydarzeniach, które rzekomo miały miejsce w jej pierwszym dniu, począwszy od tego, że dwóch pracowników powiedziało jej, że jest „typem” Weinsteina fizycznie i że zhańbiony producent odnosił się do niej jako „ładnej dziewczyny”

Po poproszeniu o jej numer telefonu – i zmuszeniu jej do zapisania go – Nestor powiedziała, że Weinstein próbował nakłonić ją do spotkania z nim na drinki tej nocy. Powiedziała, że ponieważ nie przyjmował odmowy, Nestor zaproponowała wczesnoporanne spotkanie przy kawie następnego dnia, na które Weinstein się zgodził i powiedział jej, żeby spotkała się z nim w Peninsula w Beverly Hills, gdzie się zatrzymał. Przez całe godzinne spotkanie, jak powiedziała Nestor, Weinstein chwalił się swoimi słynnymi podbojami i tym, jak mógłby pomóc jej w karierze, gdyby przeprowadziła się do Londynu.

„Powiedział: 'Wiesz, moglibyśmy się świetnie bawić'” – wspominała Nestor. „’Mógłbym umieścić cię w moim londyńskim biurze, a ty mogłabyś tam pracować i mogłabyś być moją dziewczyną'” Powiedziała, że odrzuciła wszystkie jego propozycje i patrząc wstecz na spotkanie przy kawie, wie, że było to „podręcznikowe molestowanie seksualne”

„To całkiem jasny przypadek molestowania seksualnego, kiedy twój przełożony, C.E.O., prosi jednego ze swoich podwładnych, tymczasowego, o seks z nimi, zasadniczo w zamian za mentorstwo”, powiedziała. „’Nie’ nie oznaczało dla niego 'nie’. Byłam bardzo świadoma, jak bardzo było to niestosowne. Ale czułam się w pułapce”

6. Laura Madden

Laura Madden uczestnicząca w międzynarodowej premierze filmu She Said podczas BFI London Film Festival 2022 w Royal Festival Hall, Southbank Centre, Londyn. Data zdjęcia: Piątek 14 października 2022 r. (Photo by Ian West/PA Images via Getty Images)

Image Source: Getty / Ian West/PA Images

Inna była pracownica Weinsteina, Laura Madden, powiedziała wcześniej, że została poproszona o robienie masaży swojemu szefowi począwszy od 1991 roku w hotelach zarówno w Dublinie, jak i w Londynie, zgodnie z exposé New York Timesa. „To było takie manipulacyjne” – powiedziała w wywiadzie. „Ciągle zadajesz sobie pytanie – czy to ja jestem problemem?”

Madden powiedziała, że w końcu powiedziała swojej przyjaciółce i koleżance Karen Katz (która pracowała w dziale akwizycji) co się stało. „Byłyśmy wtedy takie młode” – powiedziała Katz w rozmowie z Timesem. „Nie rozumiałyśmy jak bardzo było to złe, ani jak Laura powinna sobie z tym poradzić”

  Czym i gdzie jest dolina popiołów w "Wielkim Gatsbym"?

7. Lauren Sivan

Image Source: Getty / Gabriel Olsen

9 października 2017 Reporterka telewizyjna Lauren Sivan usiadła z Today’s Megyn Kelly i opisała dziesięcioletni incydent, który według niej miał miejsce, gdy spotkała Weinsteina na przyjęciu w nowojorskiej restauracji. Sivan powiedziała, że Weinstein próbował ją pocałować po zwabieniu jej do kuchni restauracji, a kiedy nie chciała się podporządkować, zmusił ją do oglądania, jak się masturbuje zamiast tego.

„Po prostu stałam tam oniemiała. Nie mogłam uwierzyć w to, czego byłam świadkiem” – powiedziała Sivan o rzekomym zdarzeniu. Kontynuowała wyjaśnianie horroru, który wydarzył się po tym, jak po raz pierwszy go odrzuciła, mówiąc, że powiedział jej: „Cóż, wtedy po prostu stań tam i bądź cicho”, a następnie masturbował się przed nią

„Najbardziej poniżającą częścią tego wszystkiego było to, że 20 minut wcześniej prowadził ze mną tę wspaniałą rozmowę”, powiedziała. „Czułam się taka wspaniała i pochlebna przez niego. A potem bycie powiedzianym 'stań tam i bądź cicho’ zanegowało wszelkie ciepłe uczucia.”

8. Gwyneth Paltrow

Image Source: Getty / Jonathan Leibson / Stringer

10 października 2017 roku The New York Times opublikował drugi artykuł o Weinsteinie z gwiazdami Hollywood dzielącymi się własnymi historiami o Weinsteinie. Jedna od Gwyneth Paltrow, która powiedziała, że mniej więcej w czasie, gdy grała Jane Austen w „Emmie” w wieku 22 lat, ona również była molestowana seksualnie przez Weinsteina w hotelu Peninsula Beverly Hills.

  Jakie są dwa różne rodzaje drzew?

Spotkanie było nierówne na początku, powiedziała, ale pod koniec, Weinstein położył na niej ręce i próbował nakłonić ją do przyjścia do jego sypialni na masaż. „Byłem dzieckiem, byłem zapisany, byłem skamieniały”, powiedziała po ujawnieniu, że była molestowana seksualnie przez człowieka, który pomógł jej dać wielką przerwę w Hollywood. Paltrow powiedziała również, że powiedziała Bradowi Pittowi o spotkaniu, ponieważ był jej chłopakiem w tym czasie, a on następnie skonfrontował Weinsteina.

„Krzyczał na mnie przez długi czas”, wspominała o reakcji Weinsteina na to, że powiedziała Pittowi o molestowaniu. „To było brutalne.”

9. Tomi-Ann Roberts

W 1984 roku, kiedy Tomi-Ann Roberts miała zaledwie 20 lat i pracowała jako kelnerka w Nowym Jorku, twierdzi, że Weinstein przekonał ją do przesłuchania do filmu, który reżyserował ze swoim bratem. Po wysłaniu jej scenariusza, poprosił o spotkanie w swoim hotelu, aby omówić film, Roberts opowiedziała w wywiadzie dla The New York Times.

Kiedy przybyła do hotelu, powiedziała, Weinstein był nagi w swojej wannie i powiedział jej, że „uzyskanie nagości przed nim” pomoże jej być lepszym podczas przesłuchania, ponieważ jej postać może mieć scenę topless. Roberts powiedziała, że pamięta, że użyła wymówki o byciu pruderyjnym, aby wyjść z sytuacji.

10. Katherine Kendall

Kiedy Katherine Kendall miała 23 lata, została ciepło przyjęta do rodziny Miramax przez Weinsteina, który spotkał się z nią w 1993 roku. Po ich wstępnym spotkaniu, jak powiedziała, zaprosił ją na seans, który, jak powiedziała The New York Times, był właściwie samotną wyprawą do kina z nim

Powiedziała, że w drodze powrotnej zapytał, czy może zatrzymać się w swoim domu, aby coś odebrać, i chociaż Kendall była zdenerwowana tym, zgodziła się. Zrobił jej drinka, rozmawiali o filmach, a potem, jak wyjaśniła Kendall, zrobiło się bardzo nieprofesjonalnie. Po wyjściu do łazienki, powiedziała, Weinstein wrócił ubrany w szlafrok i poprosił ją o zrobienie mu masażu, mówiąc: „Wszyscy to robią” Kiedy odmówiła, wyszedł i wrócił nagi i uwięził ją w pokoju, powiedziała. „Dosłownie mnie gonił”, powiedziała. „Nie pozwolił mi przejść obok niego, aby dostać się do drzwi”

11. Judith Godrèche

Image Source: Getty / Todd Williamson / Stringer

W 1996 roku francuski aktor został zaproszony przez Weinsteina na śniadanie na festiwalu w Cannes, aby omówić swój film „Ridicule”, który grał na festiwalu, a który jego firma właśnie nabyła, wspominała Judith Godrèche w rozmowie z The New York Times.

Chociaż spotkanie rozpoczęło się z kobietą wykonawczą Miramax w hotelu, skończyło się na tym, że Weinstein poprosił Godrèche do swojego pokoju, aby zobaczyć widok i omówić kampanię oscarową filmu, powiedziała.

„Byłam tak naiwna i nieprzygotowana”, powiedziała o tym wydarzeniu. Raz w swoim pokoju Weinstein rzekomo zapytał aktora, czy mógłby zrobić jej masaż, a ona go odrzuciła. „Następną rzeczą, którą wiem, jest to, że on naciska na mnie i ściąga mój sweter” Godrèche powiedziała, że udało jej się wybiec z pokoju zanim coś jeszcze się stało, ale kiedy powiedziała o tym kobiecie z zarządu, ta powiedziała jej: „To jest Miramax. Nie możesz nic powiedzieć.”

12. Dawn Dunning

Dawn Dunning pracowała jako kelnerka w nocnym klubie, kiedy poznała nagrodzonego Oscarem producenta. Na początku Dunning myślała, że Weinstein był przyjazny i profesjonalny, zwłaszcza, że kiedyś dał jej i jej chłopakowi bilety na obejrzenie „The Producers” na Broadwayu, powiedziała The New York Times. Ta dynamika zmieniła się, gdy została zaproszona na kolację z nim w hotelu na Manhattanie.

Kiedy przybyła do hotelu, powiedziała, że została poproszona o pójście na górę do jego apartamentu, ponieważ jego spotkanie było opóźnione. Dunning powiedziała, że zrobiła to, o co ją poproszono, a kiedy dotarła do apartamentu, zobaczyła Weinsteina w szlafroku. Rzekomo powiedział jej, że ma umowę na trzy filmy z Miramax, ale tylko jeśli będzie miała z nim trójkącik, na co ona się roześmiała, zakładając, że żartował.

„Nigdy nie uda ci się w tym biznesie”, powiedziała, że powiedział jej. „Tak właśnie działa ten biznes” Dunning powiedziała, że natychmiast opuściła pokój i zmieniła swoją ścieżkę kariery, aby stać się projektantem kostiumów wkrótce potem.

13. Angelina Jolie

Image Source: Getty / James Devaney

W 2017 roku aktor „By the Sea” powiedział The New York Times, że pod koniec lat 90. podczas promocji filmu „Playing by Heart” był odbiorcą niechcianych zalotów ze strony Weinsteina.

„Miałam złe doświadczenia z Harveyem Weinsteinem w młodości i w rezultacie zdecydowałam się nigdy więcej z nim nie pracować i ostrzegać innych, gdy to robili” – powiedziała Jolie w mailu do publikacji. „Takie zachowanie wobec kobiet w każdej dziedzinie, w każdym kraju jest nie do przyjęcia”

14. Asia Argento

Image Source: Getty / Dominique Charriau

Włoski aktor i reżyser Asia Argento powiedziała, że została seksualnie zaatakowana przez Weinsteina 20 lat temu, ale nie mówiła o tym aż do 2017 roku z obawy, że może on zrujnować jej karierę. W tym samym roku aktor otworzył się na The New Yorker i podzielił się swoją przerażającą historią, w której znacznie starszy producent rzekomo siłą uprawiał na niej seks oralny po tym, jak powiedziała „nie”.

W 1997 roku Argento powiedziała, że została zaproszona na przyjęcie organizowane przez Miramax na Francuskiej Riwierze, lub tak jej się wydawało. Kiedy tam dotarła, odkryła, że była jedyną osobą tam, w pokoju hotelowym, inną niż Weinstein, powiedziała. Weinstein rzekomo zaczął od chwalenia jej pracy, zanim przebrał się w szlafrok i przyniósł balsam. „Poprosił mnie o zrobienie masażu. Byłam, jak, 'Słuchaj, człowieku, nie jestem f*cking fool,'” Argento powiedział publikacji. „Ale, patrząc wstecz, jestem f*cking fool. I wciąż próbuję dojść do ładu z tym, co się stało”

Po tym jak początkowo powiedziała „nie”, Argento powiedziała, że niechętnie zgodziła się na zrobienie mu masażu, co następnie doprowadziło do tego, że Weinstein zmusił ją do otwarcia nóg i uprawiania na niej seksu oralnego wbrew jej woli. „[He] przeraził mnie, a on był taki duży” – powiedziała. „To nie zatrzymywałoby się. To był koszmar.”

15. Lucia Evans

Lucia Evans (która była znana jako Lucia Stoller, gdy to wydarzenie rzekomo miało miejsce) poznała Weinsteina jeszcze w 2004 roku, gdy była na ostatnim roku w Middlebury College. Pomimo słyszenia plotek o Weinsteinie, Evans powiedziała, że dała mu swój numer, ponieważ chciała zostać aktorem. Powiedziała, że Weinstein szybko zaczął do niej dzwonić i prosić o spotkanie, aż pewnego dnia Evans zgodziła się na spotkanie w ciągu dnia w biurze Miramax.

Początkowo na spotkaniu była kobieta zajmująca się castingiem, Evans wspominała w wywiadzie dla The New Yorker, ale kiedy wyszła, sprawy szybko eskalowały.

„On natychmiast jednocześnie schlebiał mi i poniżał mnie i sprawiał, że czułam się źle o sobie” – wspominała o spotkaniu. Po opowiedzeniu jej o kilku rolach, do których byłaby dobra, Weinstein zaatakował ją, jak twierdziła. „Zmusił mnie do uprawiania seksu oralnego na nim”, powiedziała, zarzucając, że powiedziała „nie”, nawet gdy ściągnął spodnie i pociągnął ją ku sobie. „Powiedziałam, w kółko, 'Nie chcę tego robić, przestań, nie rób tego'”, powiedziała. „On jest dużym facetem. Obezwładnił mnie.”

Powiedziała, że w końcu „po prostu jakby się poddałam. To jest najstraszniejsza część tego, i dlatego on jest w stanie robić to tak długo tak wielu kobietom: ludzie się poddają, a potem czują, że to ich wina.”

16. Mira Sorvino

Image Source: Getty / Jeffrey Mayer

W 1995 roku Mira Sorvino powiedziała, że znalazła się w sytuacji, w której niestety znalazło się zbyt wiele kobiet (w Hollywood i na całym świecie) i powiedziała, że czekała, by powiedzieć coś o Weinsteinie, ponieważ wiedziała, że jej historia jest „łagodna” w porównaniu z innymi.

Podczas gdy na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto w tym roku, skończyła w pokoju hotelowym sam na sam z Weinsteinem, powiedziała. „Zaczął masować moje ramiona, co sprawiło, że czułam się bardzo niekomfortowo, a następnie próbował stać się bardziej fizyczny, jakby gonił mnie wokół”, powiedziała The New Yorker. Sorvino powiedziała, że była w stanie wyjść z sytuacji zanim sprawy się pogorszyły, mówiąc mu, że nie umawia się z żonatymi mężczyznami – w tym czasie był żonaty z Eve Chilton – ponieważ jest to sprzeczne z jej religią.

Sorvino powiedziała, że pomimo ucieczki w Toronto, kilka tygodni później Weinstein zadzwonił do gwiazdy „Romy and Michele’s High School Reunion” po północy, mówiąc, że chce się spotkać, aby porozmawiać o marketingu dla jej obecnego filmu. Próbowała umówić się na spotkanie w knajpie, ale Weinstein powiedział jej, że przyjdzie do niej, a ona natychmiast „zwariowała”, jak powiedziała. Kiedy tam dotarł, Sorvino powiedziała mu, że jej nowy chłopak jest w drodze, a on wyszedł. Powiedziała, że nigdy więcej jej nie ścigał, a kiedy później kariera Sorvino się załamała, czuła, że było to częściowo spowodowane tą nocą.

  Mamy do czynienia z krajowym niedoborem jaj - oto co musisz wiedzieć

17. Ambra Battilana Gutierrez

Image Source: Getty / Mike Coppola

Ambra Battilana Gutierrez mogła mieć zaledwie 22 lata, gdy została rzekomo zaatakowana przez Weinsteina, ale nie bała się zgłosić go na policję. W 2015 roku Gutierrez poznała Weinsteina na przyjęciu z okazji „New York Spring Spectacular” w Radio City Music Hall. Później otrzymała maila, że chciał umówić się na spotkanie, na co Gutierrez się zgodziła.

Kiedy była na spotkaniu w lokalizacji The Weinstein Company’s Tribeca, producent nie mógł przestać gapić się na jej piersi, donosił The New Yorker. Powiedziała, że zapytał, czy są prawdziwe i rzucił się na nią, obmacując jej piersi i próbując włożyć rękę w jej spódnicę, gdy protestowała. Kiedy przestał, próbował przekupić ją biletami na spektakl na Broadwayu, a zamiast spotkać się z nim na spektaklu, poszła na nowojorską policję i zgłosiła go za napaść.

Będąc na posterunku NYPD, Weinstein zadzwonił do niej, a ona odebrała z podsłuchującym policjantem. Zgodziła się spotkać z nim następnej nocy i założyła podsłuch, aby spróbować uzyskać przyznanie się do winy na nagraniu. Według doniesień, Gutierrez spotkała się z nim, nakłoniła go do opowiedzenia o aktorach, którym pomagał, a kiedy już wciągnął ją na górę w swoim hotelu, zapytała go, dlaczego zaatakował ją poprzedniego dnia. „Och, proszę, przepraszam, po prostu wejdź” – powiedział Weinstein na nagraniu. „Jestem do tego przyzwyczajony. Wejdź. Proszę.”

Pomimo posiadania „dowodów”, których potrzebowali, według policjanta zajmującego się sprawą w tym czasie, aby oskarżyć Weinsteina o wykorzystywanie seksualne trzeciego stopnia, prokurator okręgowy na Manhattanie zdecydował się nie wnosić zarzutów ze względu na przeszłość Gutierrez, która spowodowała problemy w oparciu o jej zaangażowanie w sprawę łapówkarstwa z powrotem w 2010 roku i inne incydenty.

18. Emma de Caunes

Image Source: Getty / FRANCOIS LO PRESTI / Stringer

Podczas kolejnej imprezy na festiwalu filmowym w Cannes, tym razem w 2010 roku, Weinstein rzekomo żerował na kolejnym aktorze. Po spotkaniu z francuską aktorką Emmą de Caunes na festiwalu, powiedziała, że Weinstein zaprosił ją na spotkanie na lunch w Paryżu kilka tygodni później, powiedziała The New Yorker. de Caunes twierdziła, że powiedział jej, że potrzebuje kobiecej roli głównej do filmu, który produkował we Francji, który był adaptacją książki. Kiedy zapytała, jak się ona nazywa, stwierdził, że nie pamięta tytułu książki,

Weinstein powiedział jej „mam ją w swoim pokoju” i chociaż powiedziała, że próbowała się wykręcić od wejścia z nim na górę, de Caunes w końcu się poddała. Będąc na górze, odebrała telefon i usłyszała, jak włącza się prysznic, a następnie Weinstein wyszedł nago i kazał jej położyć się na łóżku, powiedziała.

  Na jakie cykle biogeochemiczne wpływa wylesianie?

„Byłam bardzo skamieniała. Ale nie chciałam mu pokazać, że byłam skamieniała, bo czułam, że im bardziej ja wariowałam, tym bardziej on był podekscytowany” – powiedziała de Caunes. „To było jak myśliwy z dzikim zwierzęciem. Strach go nakręca”

Gdy zaczęła wychodzić, de Caunes pamiętała, Weinstein krzyknął: „Nic nie zrobiliśmy! To tak jakbyśmy byli w filmie Walta Disneya!” Zajęło to całą jej odwagę, powiedziała de Caunes, ale powiedziała wtedy: „’Zawsze nienawidziłam filmów Walta Disneya’ I wtedy wyszłam. Trzasnęłam drzwiami.”

19. Jessica Barth

PASADENA, CA - APRIL 22: Jessica Barth uczestniczy w Opening Night Of 'Belleville,' presented by Pasadena Playhouse 22 kwietnia 2018 roku w Pasadenie w Kalifornii. (Photo by JB Lacroix/WireImage)

Image Source: Getty / JB Lacroix/WireImage

Jessica Barth powiedziała, że poznała Weinsteina na przyjęciu z okazji Złotych Globów w 2011 roku, a następnie została zaproszona na spotkanie biznesowe w Peninsula. Kiedy przybyła, ona również została poproszona do jego pokoju, ponieważ to „nic wielkiego”, powiedziała. Aktor wspominał spotkanie w wywiadzie dla The New Yorker, mówiąc, że kiedy weszła na górę, Weinstein zamówił szampana i sushi.

Ich dyskusja rozpoczęła się od oferty roli filmowej, powiedziała, i szybko stała się o korzyściach seksualnych, na co Barth powiedział: „To się nie stanie.” Pamięta, że Weinstein powiedział: „Więc co by się stało, gdybyśmy, powiedzmy, napili się szampana, a ja rozebrałabym się i zrobiłbyś mi masaż?”

Wstała, aby wyjść, a Weinstein zaczął ją obrażać, mówiąc, że musi schudnąć, przed obiecaniem spotkania z kobietą zarządzającą, powiedziała. Barth powiedziała, że chwyciła numer kierownika, a następnie wyszła, płacząc.

20. Rosanna Arquette

Image Source: Getty / Tara Ziemba

Rosanna Arquette w kilku publikacjach opowiedziała o swoim spotkaniu z Weinsteinem, w wyniku którego jej kariera mocno ucierpiała. Według Arquette, jeszcze na początku lat 90. miała odebrać nowy scenariusz od Weinsteina w hotelu Beverly Hills, a kiedy przybyła na miejsce, powiedziano jej, że ma się z nim spotkać w jego pokoju zamiast w restauracji.

Miał na sobie biały szlafrok, wspominała podczas wywiadu dla The New Yorker. Po tym, jak została poproszona o zrobienie mu masażu, a ona go odrzuciła, mówiąc, że może polecić dobrą masażystkę, Weinstein wziął to w swoje ręce, chwytając jej rękę i próbując umieścić ją na swojej szyi, a następnie przesunąć ją w kierunku jego penisa, powiedziała.

„Moje serce naprawdę biło. Byłem w momencie fight-or-flight”, powiedziała. Arquette powiedziała wtedy, że powiedziała Weinsteinowi: „Nigdy tego nie zrobię” i że „nigdy nie będę tą dziewczyną” Kiedy go odrzuciła, powiedziała, uważa, że jej kariera ucierpiała, ponieważ „sprawił, że rzeczy były dla mnie bardzo trudne przez lata”

21. Cara Delevingne

Image Source: Getty / Tristan Fewings

11 października 2017 roku modelka i aktorka Cara Delevingne podzieliła się swoim rzekomym doświadczeniem z Weinsteinem z reporterem Yasharem Ali, który zamieścił jej oświadczenie na Twitterze:

Właśnie otrzymałem to oświadczenie od @Caradelevingne szczegółowo opisujące jej doświadczenia z Harveyem Weinsteinem. Dziękuję, Cara. pic.twitter.com/SA1D05lYH4

– Yashar Ali 🐘 (@yashar) October 11, 2017

22. Léa Seydoux


Image Source: Getty / Stephane Cardinale

11 października 2017 roku The Guardian opublikował artykuł napisany przez Seydoux, w którym opisała swoje doświadczenia związane z odrzuceniem Weinsteina pewnej nocy. Twierdziła: „Flirtował i gapił się na mnie, jakbym była kawałkiem mięsa. Zachowywał się tak, jakby rozważał moją kandydaturę do roli. Ale ja wiedziałam, że to bzdura. Wiedziałam, bo widziałam to w jego oczach. Miał lubieżne spojrzenie. Wykorzystywał swoją władzę, by zdobyć seks”

Seydoux opowiedziała również, jak Weinstein zaprosił ją do swojego pokoju hotelowego na drinki, gdzie, jak powiedziała, była zmuszona fizycznie go odeprzeć. „Rozmawialiśmy na kanapie, gdy nagle skoczył na mnie i próbował mnie pocałować”, powiedziała. „Musiałam się bronić. Jest duży i gruby, więc musiałem być siłą, aby się mu przeciwstawić. Wyszłam z jego pokoju, dokładnie zdegustowana”

W utworze Seydoux opowiedziała również o tym, jak obserwowała Weinsteina zachowującego się w ten sposób przy różnych okazjach na przestrzeni lat – widziała, jak otwarcie chwalił się swoimi seksualnymi eskapadami na kolacjach branżowych, była świadkiem, jak podrywał kobiety na BAFTAs i balu Met Life – i jak nikt nigdy nic nie powiedział. Wspomniała też krótko o podobnych wstrząsających doświadczeniach z innymi reżyserami, b ut nie wymienił żadnych nazwisk.

23. Kate Beckinsale

TORONTO, ONTARIO - SEPTEMBER 14: Kate Beckinsale bierze udział w imprezie pt

Image Source: Getty / Shawn Goldberg/WireImage

Beckinsale dodała swój głos do mieszanki 12 października 2017 roku, w długim podpisie na Instagramie, gdzie zarzuciła, że Weinstein po raz pierwszy podszedł do niej, gdy miała zaledwie 17 lat. Następnie przypomniała sobie późniejsze spotkania z nim, gdzie sprawił, że poczuła większy dyskomfort.

Zostałam wezwana na spotkanie z Harveyem Weinsteinem w hotelu Savoy, gdy miałam 17 lat. Założyłam, że będzie to w sali konferencyjnej, co było bardzo powszechne.Kiedy przybyłam, recepcja powiedziała mi, że mam iść do jego pokoju. Otworzył mi drzwi w swoim szlafroku. Byłam niesamowicie naiwna i młoda i nie przyszło mi do głowy, że ten starszy, nieatrakcyjny mężczyzna będzie oczekiwał ode mnie jakiegokolwiek zainteresowania seksualnego. Po odmówieniu alkoholu i oznajmieniu, że rano mam szkołę, wyszłam, niespokojna, ale bez szwanku. Kilka lat później zapytał mnie, czy próbował czegoś ze mną podczas tego pierwszego spotkania.Zdałam sobie sprawę, że nie pamięta, czy mnie zaatakował, czy nie. Miałam to, co uważałam za granice – odmówiłam mu zawodowo wiele razy w ciągu lat – niektóre z nich skończyły się tym, że krzyczał na mnie, nazywając mnie pizdą i wypowiadał groźby, niektóre z nich sprawiły, że ze śmiechem mówił ludziom „Kate żyje, by powiedzieć mi „nie”” To mówi o statusie quo w tym biznesie, że byłem świadomy, że stojąc dla siebie i mówiąc nie do rzeczy, podczas gdy to nie pozwoliło mi czuć się bezkompromisowy w siebie, niewątpliwie zaszkodziło mojej karierze i nigdy nie było coś czułem się wspierany przez nikogo innego niż moja rodzina.Chciałabym pochwalić kobiety, które zgłosiły się do nas i przyrzec, że możemy dzięki temu stworzyć nowy paradygmat, w którym producenci, menadżerowie, dyrektorzy i asystenci oraz wszyscy, którzy w przeszłości wzruszali ramionami i mówili „no cóż, to tylko Harvey/pan X/wstaw nazwisko”, zdadzą sobie sprawę, że my, jako liczba, możemy wpłynąć na prawdziwą zmianę.Dla każdego momentu jak ten, były tysiące, gdzie wrażliwa osoba zwierzyła się ze skandalicznego nieprofesjonalnego zachowania i odkryła, że nie ma żadnej możliwości odwołania się, z powodu atmosfery strachu, w której wydaje się, że prawie wszyscy żyją. Miałem przyjaciela mężczyznę, który, w oparciu o moje doświadczenie, ostrzegł młodą aktorkę, która powiedziała, że idzie na kolację z Harveyem, aby była ostrożna. Następnego dnia otrzymał telefon, że już nigdy nie będzie pracował w innym filmie Miramaxu; dziewczyna już spała z Harveyem i powiedziała mu, że mój przyjaciel ją ostrzegł. Przestańmy pozwalać naszym młodym kobietom być seksualnym mięsem armatnim i pamiętajmy, że Harvey jest emblematem systemu, który jest chory i że mamy pracę do wykonania.

A post shared by Kate Beckinsale (@katebeckinsale) on

Najchętniej czytane

The Last of Us zostało przedłużone na 2. sezon

Ta historia nie zawiera spoilerów do The Last of Us Part II. Jesteście bezpieczni. (Na razie.)Grizzled survivalists, przychodzę do was z dobrą wiadomością. HBO's...

Które planety mają mniejszą masę niż Ziemia?

Które planety mają mniejszą masę niż Ziemia?Jaka jest masa pozostałych planet w naszym układzie słonecznym?Planety (w kolejności od najmniej masywnej do najbardziej masywnej)Masa (w kilogramach)Masa każdej planety względem ZiemiEarth5.97 x 10241Uranus8.68 x 102514.5Neptune1.02 x 102617.1Saturn5.68 x 102695.2Dlaczego prawie wszystkie kratery, które widzimy na Księżycu są okrągłe?Czym są kratery? Kratery to z grubsza okrągłe, wydrążone otwory

Jakie są trzy główne metody ochrony przed zawałami?

Jakie są trzy główne metody ochrony przed zawałami?Aby zapobiec zawałom: Ściany wykopów pochyłych lub ławkowych.SHORE ściany wykopu z podporami, lub.SHIELD ściany wykopu ze skrzynkami do wykopów.Jakie są trzy metody ochrony pracowników przed zapadającymi się wykopami?OSHA uznaje trzy metody ochrony pracowników przed zapadającymi się wyrobiskami. Są to: Pochylenie, Systemy obudowy, Osłona.Jaki jest sposób ochrony pracowników w

Laura Linney nie widziała zakończenia filmu ” Ozark

Gdybym był teraz Wendy Byrde - a perspektywa ta wydaje mi się w jakiś sposób zarówno pyszna, jak i przerażająca - wypiłbym obrzydliwy łyk...

Preservica ogłasza partnerstwo z australijską firmą DatacomIT w celu zachowania i zabezpieczenia na przyszłość dostępu do krytycznych, długoterminowych informacji cyfrowych

BOSTON, MA, OXFORD, UK i MELBOURNE, AU, 14 stycznia 2023 - (ACN Newswire) - Preservica, globalny lider w dziedzinie archiwizacji Active Digital Preservation, ogłosił...

VIDEO: Eagles’ Defensive End Josh Sweat wysłany do szpitala z brutalnym urazem szyi

Philadelphia Eagles defensive end Josh Sweat został w niedzielę zaniesiony z boiska na noszach po doznaniu niepokojącego urazu szyi.Sweat doznał urazu podczas próby ataku...

Jakie były argumenty za ekspansją?

Jakie były niektóre argumenty za ekspansją?Powody, dla których USA próbowały wpływać na inne narody: (1) Ekonomiczne (2) Militarne (3) Moralne. Podstawowe przyczyny rozszerzania przez USA wpływów w obcych krajach: Powody ekonomiczne - industrializacja pod koniec XIX wieku zwiększyła potrzebę handlu z innymi krajami.Jakie argumenty przemawiały za ekspansją USA w latach 90. XIX wieku?Jakie argumenty przemawiały

Jaki byłby produkt reakcji 1 butenu z bromem?

Jaki będzie produkt reakcji 1 butenu z bromem?Zatem 1-buten w reakcji z cząsteczką bromu daje produkt 1,2-dibromowy. Dlatego nazwa IUPAC produktu to 1,2-dibromobutan. 2) Podany materiał wyjściowy jest alkinem, a struktura alkinu jest przedstawiona poniżej.Jakie jest działanie bromu na but 1 Ene?But-1-en jest kolejnym niesymetrycznym alkenem. Podobnie jak wszystkie inne alkeny, propen reaguje na zimno

Pozostałe newsy

The Last of Us zostało przedłużone na 2. sezon

Ta historia nie zawiera spoilerów do The Last of Us Part II. Jesteście bezpieczni. (Na razie.)Grizzled survivalists, przychodzę do was z dobrą wiadomością. HBO's...

Skurcz pozwala Harrisonowi Fordowi być znowu Harrisonem Fordem

Ktoś pamięta tę bizarro historię sprzed kilku lat, kiedy usłyszeliśmy, że James Dean zostanie odtworzony jako nieświęte, cyfrowe zmartwychwstanie na potrzeby nowego filmu? Mało...

Tobey Maguire jest absolutnie gotowy, by ponownie zagrać Spider-Mana

Tobey Maguire mógł mieć, ahem, no way home w trzecim wpisie Toma Hollanda Spider-Man trylogia, ale fantastyczny team-up Spidey udowodnił, że Maguire zawsze ma...

Dan Auerbach wie, kiedy słyszy

Dan Auerbach ściąga Tomorrow's Gift, trudno dostępne tłoczenie debiutanckiego albumu krautrockowej grupy z 1970 roku, wyciąga z rzędu płyt i bada okładkę. Studiuje groovy,...