Strona główna Show Biznes 35 Iconic Songs That Were Almost Sung By Someone Else

35 Iconic Songs That Were Almost Sung By Someone Else

TLC zdeklasowało „…Baby One More Time”

Autorzy piosenek Max Martin i Rami Yacoub myśleli, że ich piosenka może pasować do girlsbandu z lat 90-tych, który odniósł duży sukces z podobnie zatytułowanym „Baby-Baby-Baby” Jednak zespół czuł, że nie pasuje ona do ich stylu. „To jest dobre dla niej. Ale czy zamierzałem powiedzieć 'Hit me baby one more time’? Hell no!” T-Boz powiedział MTV News po tym, jak wersja Spears stała się ogromnym sukcesem. „Każda piosenka nie jest dobra dla każdego artysty, a kiedy jesteś prawdziwym artystą, wiesz w co wierzysz i co naprawdę chcesz śpiewać”

DODAJ DO SWOJEJ PLAYLISTY

Bruce Springsteen napisał 'Hungry Heart’ dla The Ramones.

„Widziałem Ramones w Asbury Park,” Boss powiedział Jimmy’emu Fallonowi, „I rozmawialiśmy przez chwilę, i byłem jak, 'Człowieku muszę napisać Ramones piosenkę.’ Więc poszedłem do domu, usiadłem przy swoim stole i napisałem ją w czasie, który zajęło mi jej zaśpiewanie. Przyniosłem ją i poszliśmy zrobić demo, albo zagrałem ją dla [Johnny Ramone]a on powiedział: 'Nah, lepiej zachowaj to’ Miał w tej kwestii rację. Spisała się całkiem dobrze”

DODAJ DO SWOJEJ PLAYLISTY

Ed Sheeran nagrał 'Love Yourself’ przed Justinem Bieberem.

„To była piosenka, którą napisałem dla Podziel się. To po prostu by się nie udało”, wyjaśnił Sheeran na 97.1 AMP Radio, według Billboard. „A potem Justin wziął ją i zrobił na niej swoje, wydał jako singiel i uczynił ją tym, czym jest” Brytyjski piosenkarz najwyraźniej nigdy nie stracił miłości do piosenki, chociaż, ponieważ pokrył ją w tym samym miesiącu, w którym zadebiutował jego album.

DODAJ DO SWOJEJ LISTY ODTWARZANIA

Britney Spears i Mary J. Blige prawie nagrały 'Umbrella’

Rihanna, wierzcie lub nie, była m.in trzecia wybór. Terius „The-Dream” Nash i Christopher „Tricky” Stewart zwrócili się do Spears z piosenką najpierw w 2007 roku. Gdy ta odmówiła, zabrali ją do zespołu Mary J. Blige. Ponieważ raperka była wielkim nazwiskiem, jej wytwórnia nie mogła złożyć oferty na piosenkę, dopóki nie uzyskali jej zgody. Kiedy jednak nie udało im się z nią skontaktować, Island Def Jam zgarnęło piosenkę dla swojej wschodzącej gwiazdy, Rihanny.

DODAJ DO SWOJEJ LISTY ODTWARZANIA

’Since U Been Gone’ zaproponowano Pink – a potem Hilary Duff.

Ne-Yo żałuje, że zrezygnował z 'Irreplaceable’

Po tym jak jego demo wyciekło, piosenkarz przyznał, że żałuje, iż nie trzymał się go. „Jedna piosenka, którą oddałem, a nie chciałem, to 'Irreplaceable’ Beyoncé Szczerze mówiąc napisałem tę piosenkę dla siebie. Ale ta piosenka nauczyła mnie bardzo ciekawej lekcji – mężczyźni i kobiety w zasadzie nie myślą tak bardzo inaczej na wielkim planie rzeczy,” powiedział Choice FM, według The Independent. „Jednak mężczyzna, który ją śpiewa, wydaje się trochę mizoginiczny, trochę wredny”

DODAJ DO SWOJEJ PLAYLISTY

Katy Perry i Rihanna nie trafiły do 'Pretty Hurts’

Po tym jak singer-songwriterka Sia wysłała piosenkę do Katy Perry, ta nigdy nie otrzymała odpowiedzi. To właśnie wtedy zdecydowała się przekazać ją w zamian zarówno Rihannie, jak i Beyoncé, wywołując wojnę licytacyjną. Zespół RiRi trzymał utwór przez osiem miesięcy, ale nie wysłał jeszcze zapłaty. Właśnie wtedy, gdy mieli to zrobić, zespół Bey „wślizgnął się do bazy domowej i rzucił pieniądze”, Sia powiedziała ABC News. „To była naprawdę niezręczna sytuacja”

DODAJ DO SWOJEJ PLAYLISTY

’Get Right’ to pierwotnie utwór Ushera.

Kiedy gwiazda R&B skrobnęła piosenkę „Ride” ze swojego albumu z 2004 r, Confessions, producent Rich Harrison dał go następnie Jennifer Lopez. Po tym, jak zachowała niektóre teksty mostu takie same, Usher podobno nawet poprosił o kredyt wydawniczy.

DODAJ DO SWOJEJ PLAYLISTY

Neil Diamond napisał i nagrał 'I’m a Believer’ przed The Monkees.

„Szef mojej wytwórni zwariował” – powiedział Diamond m.in Mojo Magazine w 2008 roku, według People. „Przeszedł przez dach, ponieważ czuł, że oddałem płyty nr 1 innej grupie. Nie mogłem się tym mniej przejmować, bo musiałem płacić czynsz, a Monkees sprzedawali płyty, a mnie nie płacono za moje płyty.”

DODAJ DO SWOJEJ PLAYLISTY

The Chainsmokers najpierw współpracowali z Camilą Cabello przy 'Closer’.

Po tym jak wyciekł krótki klip z demo piosenkarki, Camila przyznała dlaczego The Chainsmokers zastąpili ją Halsey. „Kochałam tę piosenkę, ale musiałam ją odrzucić, ponieważ byłam z [Fifth Harmony] w tym czasie i mieliśmy zamiar wydać album. Zawsze starałam się robić moje solowe rzeczy poza cyklem”, powiedziała Elvis Duran w 2017 roku. „A potem to było jak piosenka numer jeden na świecie!”

DODAJ DO SWOJEJ PLAYLISTY

Janet Jackson nagrała 'I’m a Slave 4 U’ jako pierwsza.

Trudno wyobrazić sobie świat bez ikonicznego występu Britney Spears na wężu, ale jej przebój był w rzeczywistości przeznaczony dla Janet Jackson zamiast. „Królowa, Janet Jackson, nasza sis, zrobiliśmy 'Slave 4 U’, a ona faktycznie nagrała to, ale po prostu nie użyła tego,” Pharrell Williams powiedział Revolt’s Drink Champs podcast. „A kiedy nie użyła go, daliśmy go Britney Spears. Więc zostałem pobłogosławiony wieloma z tego: gdzie artyści nie czuli, że coś jest dla nich, ale miało sens dla kogoś innego.”

  Czego Rosja obawiała się, że USA może zrobić z powodu muru berlińskiego?

DODAJ DO SWOJEJ PLAYLISTY

Ed Sheeran pisząc 'Shape of You’ miał na myśli Rihannę

Po skończeniu piosenki zdał sobie jednak sprawę, że ona najprawdopodobniej go odrzuci. „Zacząłem śpiewać teksty takie jak 'umieszczenie Van the Man na szafie grającej’ i byłem jak, 'Cóż, ona naprawdę nie zamierza tego śpiewać, prawda?’ I wtedy jakby w połowie drogi zdecydowaliśmy, że zrobimy to tylko dla mnie,” powiedział BBC Radio 1, według Bustle.

DODAJ DO SWOJEJ PLAYLISTY

Billy Idol przeszedł na 'Don’t You (Forget About Me)’ zespołu Simple Minds.

Zanim stało się ono hitem, dzięki wydanej w 1985 r The Breakfast Club, utwór został wysłany do Billy’ego Idola. Gwiazda zdecydowała się jednak nie nagrywać go, stwarzając ogromną szansę dla Simple Minds. Szkocki zespół rockowy również prawie odrzucił piosenkę, ale miał zmianę zdania po spotkaniu z reżyserem filmu, Johnem Hughesem, i producentem muzycznym Keithem Forseyem. „Bardzo prosto, polubiliśmy ich i byliśmy jak, 'Dlaczego nie damy temu szansy? Spędzimy kilka godzin, zobaczymy co i jak” – powiedział The Morning Call wokalista Jim Kerr.

DODAJ DO SWOJEJ PLAYLISTY

’Bye Bye Bye’ omal nie trafiło do brytyjskiego boysbandu o nazwie Five.

Grupa, zmontowana przez Simona Cowella w latach 90-tych, została zaoferowana smash hitowi jako pierwsza. Szybko zrezygnowali z piosenki, a jeden z członków podobno nawet powiedział „What a bag of s-” po pierwszym usłyszeniu, według biografii Cowella Sweet Revenge. Wybór zakończył się zranieniem ich kariery – zwłaszcza po tym, jak N*SYNC znalazł światowy sukces. „To naprawdę było bye bye bye po tym. To byłaby płyta, która ich złamała. Złamałbym ten zespół”, powiedział Cowell w 2012 roku Rolling Stone.

  'Avatar: Droga wody' na szczycie pierwszego box office'u 2023 r

DODAJ DO SWOJEJ PLAYLISTY

Meghan Trainor wysłała 'All About That Bass’ do Beyoncé i Adele.

„Niektórzy artyści dostają tysiące piosenek pitolonych i nigdy nie wiedzą, więc sama Beyoncé prawdopodobnie nigdy tego nie słyszała” – powiedziała piosenkarka w rozmowie z The Guardian. „W tamtym czasie nie było żadnych piosenkarzy [who fit the song]. Jedyną była Adele, ale ona nie rapowała i nie śpiewała sassy songów z przekleństwami w nich.” Skończyło się jednak na tym, że się sprawdziło, ponieważ piosenka katapultowała Trainor do gwiazdorstwa.

DODAJ DO SWOJEJ PLAYLISTY

Avril Lavigne stanęła za 'Breakaway’ Kelly Clarkson

’See You Again’ zostało zaprezentowane najpierw Eminemowi.

The Fast & Furious W hołdzie Paulowi Walkerowi pierwotnie mieli wystąpić Charlie Puth i Eminem, a nie Wiz Khalifa. Raper ostatecznie odmówił, aby pracować nad ścieżce dźwiękowej do Southpaw z 50 Centem w zamian. „Ta płyta [’See You Again’] była ogromnym sukcesem dla Wiz Khalifa i dla nich. [Eminem] postanowił zrobić Southpaw ponieważ był zainwestowany w ten projekt”, 50 Cent powiedział później Fuse.

DODAJ DO SWOJEJ PLAYLISTY

’We Can’t Stop’ zostało napisane dla Rihanny.

Odrzuciła go jednak i zamiast tego poszła z inną piosenką z listy przebojów. „Kiedy pierwotnie pracowałem nad 'We Can’t Stop’, mieliśmy zrobione to dla Rihanny. Pomysł był bardziej w stronę Rihanny” – powiedział MTV News producent Mike WiLL Made-It. „Rihanna, od razu usłyszała 'Pour It Up’, a 'We Can’t Stop’ nawet nie słyszała” Kiedy piosenka została przedstawiona Cyrus, pokochała ją i pobiegła z nią.

DODAJ DO SWOJEJ PLAYLISTY

Lady Gaga napisała 'Telephone’ dla Britney Spears.

Paris Hilton przekazała 'Don’t Cha’

„Myślę, że słyszałam tę piosenkę, ale nie w formacie, który wszyscy poznaliśmy i pokochaliśmy” – powiedziała dziennikarzom socjeta w 2006 roku po ukazaniu się utworu Pussycat Dolls. „Gdybym to usłyszała, oczywiście skoczyłabym na okazję”

DODAJ DO SWOJEJ PLAYLISTY

’R.E.M.’ należało kiedyś do T. Paina i Beyoncé.

W 2021 roku T-Pain ujawnił na TikTok, że to on był pierwszym właścicielem utworu całą dekadę wcześniej. Wraz z Pharrellem stworzył w 2011 roku niewydaną piosenkę „Dream”, która trafiła w ręce Beyoncé. Wokalistka , a następnie przekształciła go w niewydany własny utwór, tym razem zatytułowany „Wake Up” Siedem lat później trafił on w końcu na album Grande. „To teraz zupełnie nowa piosenka, ale hook był taki rozmarzony” – wyjaśniła na Twitterze. „To musiało znaleźć dom”

DODAJ DO SWOJEJ PLAYLISTY

’Call Me’ było przeznaczone dla Stevie Nicks.

Nicks musiała przekazać piosenkę ze względu na swój zapchany harmonogram, pozostawiając szansę szeroko otwartą dla Blondie. Giorgio Moroder, kompozytor piosenki, poprosił zespół o napisanie tekstu. „Jak tylko usłyszałem „Deborah [Debbie Harry] śpiewającą surową wersję 'Call Me’, wiedziałem, że mamy hit” – powiedział wtedy, wg Far Out Magazine.

DODAJ DO SWOJEJ PLAYLISTY

Prince szybko odrzucił „Frontin'” Pharrella

„Nie chciał tego…słyszał hak i melodie na wersy. Napisałem trochę inną wersję dla niego. On nie był w to zapatrzony. Odpowiedź była po prostu: 'Nie!'” Pharrell Williams powiedział Revolt’s Drink Champs podcast. Gdy przyszedł czas na samodzielne nagranie utworu, starał się jak najwierniej naśladować wokalistę „Purple Rain”. „To był ja udający go” – zażartował.

DODAJ DO SWOJEJ PLAYLISTY

Jordin Sparks oryginalnie nagrała 'Who Says’

Piosenkarka zamieściła klip swojego demo na TikTok w 2021 roku, mówiąc: „Fun fact: Jeszcze w 2010 roku nagrałam 'Who Says’ Uwielbiałem przesłanie dla tego jednego” Podczas gdy Sparks nie wyjaśnił dokładnie, dlaczego jej utwór upadł, kontynuowała: „Skończyło się na tym, że świetnie pasował do Seleny Gomez. Zabiła go!”

  Troy Baker mówi, że Pedro Pascal jest tak dobry w "The Last Of Us", że zmieniłby swój oryginalny występ

DODAJ DO SWOJEJ PLAYLISTY

’We Found Love’ trafiło najpierw zarówno do Nicole Scherzinger, jak i Leony Lewis.

„Wysłali mi kilka tanecznych utworów, a ja nie byłam w stanie się do nich przekonać i byłam jak 'Och, jest tyle tańca i chcę od niego odpocząć’ To była moja wina. Przespałam to,” Scherzinger powiedziała Notion o piosence Rihanny, według NME.

Lewis tymczasem faktycznie nagrał piosenkę z Calvinem Harrisem. „Nie zobowiązałem się do tego, ponieważ chciałem, aby 'Trouble’ było moim pierwszym singlem, więc myślę, że to był kolejny powód, dla którego poszli z Rihanną”, powiedziała Daily Star. „To było trochę denerwujące, aby zobaczyć, jak wielki hit był na całym świecie, ale gdybym go wydał, może nie zrobiłby tego tak dobrze”

DODAJ DO SWOJEJ PLAYLISTY

’Take Me Home, Country Roads’ mogło być piosenką Johnny’ego Casha.

Współtwórcy Bill Danoff i Taffy Nivert napisali ten klasyk w nadziei, że Cash go nagra. Kiedy jednak usłyszał go John Denver, uparł się, że piosenka musi być jego. W rzeczywistości został całą noc z duetem, aby pomóc w dopracowaniu utworu. „Niesamowita energia Johna była tym, co sprawiło, że to się stało” – powiedział Danoff w rozmowie z News4 Washington. „Potrzeba było Johna, który w tamtych czasach był kulą ognia, aby powiedzieć: 'Cóż, zróbmy to teraz, jak w starym filmie z Mickey Rooneyem; zróbmy show!'”

DODAJ DO SWOJEJ PLAYLISTY

Lupe Fiasco poczuł się zraniony po tym, jak zabrakło go na „Nothin’ on You” B.o.B

Raper nagrał wersję hitu z 2010 roku, ale została ona zezłomowana po tym, jak jego wytwórnia podobno nazwała jego występ „wack” „To był punkt zwrotny”, powiedział The Guardian. „Chodziło mniej o posiniaczone ego, ale bardziej o zuchwałość tego. To było psychicznie destrukcyjne. Mówię to teraz z pewną dozą leseferyzmu, bo mam to już za sobą, ale wtedy, gdy słyszałem to gówno, to mnie rozpieprzyło. Byłem super-depresyjny…”

DODAJ DO SWOJEJ PLAYLISTY

Rihanna przeszła na 'Same Old Love’

’Can’t Get You Out of My Head’ było przeznaczone dla S Club 7.

Pamiętacie ich? Słynna piosenka została faktycznie napisana dla popularnej na przełomie lat ’90/’00 grupy, ale manager Simon Fuller odrzucił ją. „Nawet jeśli Kylie [Minogue] nie była pierwszą artystką, której zaoferowano tę piosenkę, nie wierzę, że miała ona trafić do kogokolwiek innego niż Kylie, i nie wierzę, że ktokolwiek inny wykonałby niesamowitą pracę, jaką wykonała z nią, z teledyskiem, wyglądając super-gorąco,” pisarka Cathy Dennis powiedziała M Magazine, według DigitalSpy.

  Avril Lavigne wciąż ma swój strój z teledysku "Complicated"

DODAJ DO SWOJEJ PLAYLISTY

David Bowie napisał 'Golden Years’ dla Elvisa Presleya.

’I Don’t Want To Miss A Thing’ zostało napisane z myślą o Céline Dion.

„Kiedy to napisałam, myślałam, że skończy się to tak, jak Céline Dion lub ktoś taki”, autorka piosenek Diane Warren powiedziała ShortList z 1998 r Armageddon soundtrack smash. „Kiedy Aerosmith to zrobili, kiedy Steven Tyler to zaśpiewał, stało się to czymś innym”

DODAJ DO SWOJEJ PLAYLISTY

Neil Young pierwotnie dał 'Powderfinger’ Lynyrd Skynyrd.

Niestety, country rockowa grupa nigdy nie miała okazji go nagrać po tym, jak w 1977 roku niszcząca katastrofa lotnicza pozbawiła życia głównego wokalistę Ronniego Van Zanta. W tragedii zginęło pięć innych osób, w tym gitarzysta Steve Gaines i rezerwowa wokalistka Cassie Gaines. Young, który zawsze żywił podziw dla Van Zanta, postanowił dwa lata później sam nagrać piosenkę na swój album Rust Never Sleeps.

DODAJ DO SWOJEJ PLAYLISTY

’Boom Clap’ nie było 'wystarczająco cool’ dla Hilary Duff.

„Wysłaliśmy piosenkę do jej ludzi i nie sądzę, żeby kiedykolwiek ją usłyszała. Ale oni byli jak, 'Ta piosenka nie jest wystarczająco fajna dla Hilary’ A my byliśmy z tego powodu naprawdę smutni! Więc pomyślałem, 'F–k it. Zaśpiewam ją”, powiedziała Charli XCX V magazyn, jak podaje E!

will.i.am napisał 'My Humps’ dla The Pussycat Dolls.

Członek Black Eyed Peas ostatecznie postanowił zatrzymać utwór, dając w zamian The Pussycat Dolls „Beep”. Następnie przekształcił go w duet pomiędzy sobą a Fergie. Kontrowersyjna piosenka, która znalazła się na wydanym w 2005 roku albumie Monkey Business, zakończył się jako jedna z najbardziej udanych piosenek grupy do tej pory.

DODAJ DO SWOJEJ PLAYLISTY

Rod Stewart prawie wykonał 'Physical’

Twórcy piosenki mieli na myśli Roda Stewarta na płytę, ale skończyło się na tym, że zamiast niego wystąpiła Olivia Newton-John. „Roger Davies był wtedy moim menedżerem; zagrał mi ją i wiedziałam, że to bardzo chwytliwa piosenka! Jon Farrar, mój producent, i ja trzymaliśmy się dość blisko dema, chociaż dodał swoje niesamowite gitary”, zmarła aktorka powiedziała Entertainment Weekly w 2017 roku. „Właściwie nie byłam wtedy świadoma, że została napisana dla [Rod Stewart].”

DODAJ DO SWOJEJ PLAYLISTY

Lifestyle EditorJanaya jest redaktorem ds. stylu życia w Hearst Magazines.

Najchętniej czytane

Jakiego wydarzenia z przeszłości chciałbyś być świadkiem?

Jakiego wydarzenia z przeszłości chciałbyś być świadkiem?Historia w trakcie tworzenia - tak nazywamy rzadkie wydarzenia, takie jak upadek muru berlińskiego, koniec II wojny światowej czy Neil Armstrong chodzący po księżycu.Jakie jest najważniejsze wyzwanie, przed którym stoi dziś społeczeństwo przykłady?Przykłady: Infrastruktura transportowa jest największym wyzwaniem, przed którym stoi społeczeństwo, ponieważ aby mieć możliwości ekonomiczne, ludzie potrzebują

Matt Smith wycofał się z niektórych scen seksu w „House of the Dragon”

Matt Smith gra księcia Daemona Targaryena, domniemanego dziedzica żelaznego tronu Targaryenów, w "House of the Dragon", prequelu HBO do "Gry o tron" Najwyraźniej rola...

Który z poniższych nie jest polimerem naturalnym?

Który z poniższych nie jest polimerem naturalnym?Cellulose rayonKtóry z poniższych jest przykładem naturalnego polimeru mukoadhezyjnego?Różne naturalne polimery, które mogą być stosowane w śluzowatych filmach do policzków to chitozan, alginian sodu, tragakanta, żelatyna i guma guar itp.Który z poniższych jest polimerem naturalnym?Polimery naturalne występują w przyrodzie i mogą być wydobywane. Często są one oparte na wodzie.

Jaki jest stan utlenienia każdego pierwiastka w K2Cr2O7 K?

Jaki jest stan utlenienia każdego pierwiastka w K2Cr2O7 K?K2Cr2O7. Prosta algebra. x=+6. Każdy atom Cr ma liczbę utlenienia +6.Jaki jest stan utlenienia każdego pierwiastka w kclo2?To czyni Cl +3) i O jest -2 dla KAŻDEGO tlenu i jak masz to jako -4 dla całości. UŻYTECZNIE, chcesz stanów utlenienia dla KAŻDEGO atomu. Po prawej K jest

Jak cyberpunk Williama Gibsona radykalnie zmienił science fiction

Kiedy William Gibson zobaczył pierwsze dwadzieścia minut Blade Runnera w 1982 roku, był przygnębiony. Napisawszy "jedną trzecią" tego, co stanie się jego debiutancką powieścią,...

Jak bilansuje się reakcje redukcji utleniania w roztworach zasadowych?

Jak bilansuje się reakcje redukcji utleniania w roztworach zasadowych?Solution.Krok 1: Rozdziel półreakcje.Krok 2: Zrównoważ pierwiastki inne niż O i H.Krok 3: Dodaj H2O, aby zrównoważyć tlen.Krok 4: Zbilansuj wodór z protonami.Krok 5: Zrównoważ ładunek za pomocą e-.Krok 6: Zeskaluj reakcje tak, aby miały równą ilość elektronów.Jak zrównoważyć reakcję w roztworze podstawowym?Metoda półreakcji w roztworze podstawowymKrok

Prezydent Biden o strzelaninie w szkole w Teksasie: „Czas przekuć ten ból w działanie”

Wyraźnie zdenerwowany prezydent Biden zwrócił się do narodu w związku z masową strzelaniną w szkole podstawowej Robb w Uvalde, w stanie Teksas, która miała...

Przypominamy: Kristen Bell nie jest właściwie pokryta tatuażami

Źródło obrazu: Getty / Bruce GlikasKristen Bell nie ma na razie żadnych znanych tatuaży.Ludzie zaczęli spekulować na temat jej tuszu na ciele po tym,...

Jakie są podstawowe zasady elektroforezy?

Jakie są podstawowe zasady elektroforezy?Zasady. Elektroforeza to ogólny termin opisujący migrację i rozdzielanie naładowanych cząstek (jonów) pod wpływem pola elektrycznego. Układ elektroforetyczny składa się z dwóch elektrod o przeciwnych ładunkach (anoda, katoda), połączonych medium przewodzącym zwanym elektrolitem.Jaki jest cel elektroforezy kapilarnej?Elektroforeza kapilarna jest techniką analityczną, która rozdziela jony na podstawie ich ruchliwości elektroforetycznej za pomocą

Pozostałe newsy