PytaniaShow Biznes

4 rzeczy, które mogą pomóc ci zasnąć szybciej i bardziej zdrowo – GdanskTown.pl

Czy znajdujesz się podrzucając i obracając się w swoim łóżku w nocy, nie mogąc spać? Czy zdarza ci się budzić w środku nocy i nie potrafisz zasnąć? Czy czujesz się zdrenowany, gdy wstajesz rano i przez cały dzień? Na szczęście możesz przerwać tę męczącą walkę. Oto kilka wskazówek i trików, które sprawią, że będziesz zasypiać szybciej i bardziej spokojnie.

1. Wind-Down Activities

Przeprowadzono kilka badań, które pokazują korzyści płynące z posiadania procesu odprężania, który pomaga w zasypianiu, przy czym kluczem jest konsekwencja. Jeśli powtórzysz etapy odprężenia każdej nocy, twój mózg zostanie powiadomiony, że zbliża się pora nocna. Rozważ swój rytuał „wind-down” jako przełącznik ściemniacza, stopniowo wyciszający umysł i przygotowujący cię do snu. Oprócz zminimalizowania czasu spędzanego na ekranie przed nocą, jest kilka dodatkowych rzeczy, które możesz zrobić, aby się zrelaksować. Czytanie książki, słuchanie podcastu, pisanie w notatniku, a nawet kolorowanie w kolorowance dla dorosłych to wszystko przykłady. Czy kiedykolwiek wyobrażałeś sobie, że możesz spać ze słuchawkami i uznać to za całkiem korzystne? Jeśli w końcu znajdziesz się szeroko obudzony w łóżku z nerwowymi myślami, po prostu połączysz łóżko z niepokojem. Zamiast tego, połóż kres konfliktowi. Wstań i znajdź nowe miejsce do siedzenia. Kontynuuj wykonywanie swoich relaksujących czynności związanych z wiatrem, takich jak czytanie, dopóki nie poczujesz się bardziej zrelaksowany i śpiący. Następnie wróć do swojego łóżka.

2. Zasada trzech godzin

Staraj się przestrzegać zasady trzech godzin, jeśli chodzi o ćwiczenia, posiłki i napoje. W rezultacie w ciągu trzech godzin przed zaśnięciem nie należy wykonywać żadnych forsownych czynności. Wynika to z faktu, że nasze ciała stopniowo ochładzają się w ciągu nocy, aby zwiększyć syntezę melatoniny. Ciężkie ćwiczenia rozgrzewają Cię, utrudniając Twojemu organizmowi ochłodzenie się w sposób potrzebny do zaśnięcia. Unikaj napojów takich jak woda na trzy godziny przed snem. Ostatnią rzeczą, jaką chcesz zrobić, jest konieczność wstania w środku nocy, aby skorzystać z toalety. Zjedz również ostatni duży posiłek w ciągu dnia co najmniej trzy godziny przed snem. Jeśli zjesz za dużo później, możesz mieć niestrawność lub zgagę.

3. Naps

Drzemki są mieczem obosiecznym, ponieważ są zarówno odmładzające, jak i mogą dostarczyć ci energii, jeśli utrzymasz je w przedziale od 15 do 30 minut. Zmniejszą one jednak twoje zmęczenie, co jest pozytywną rzeczą, ale utrudnią ci zasypianie w nocy, ponieważ nie będziesz zmęczony. Dlatego, o ile sytuacja tego nie wymaga, unikaj drzemek, jeśli to w ogóle możliwe. Nawet jeśli drzemiesz, upewnij się, że nie jest to zbyt długa drzemka. Krótka drzemka około południa może pomóc Ci poczuć się odświeżonym i łatwiej zasnąć w nocy.

4. Idealne otoczenie

Kiedy jesteś wystawiony na działanie jasnych świateł, zmienia to Twój hormon melatoniny, utrudniając zapadanie i utrzymywanie snu. Gdy zbliża się wieczór, zmniejsz swoją ekspozycję na niebieskie światło. Wszystko to niebieskie światło uszkadza twój hormon melatoniny, czyniąc go trudnym do zasypiania po raz kolejny. Zadbaj również o chłodną przestrzeń. Twoje ciało naturalnie stara się obniżyć temperaturę ciała, gdy próbujesz zasnąć. O wiele łatwiej będzie Ci zasnąć, jeśli Twój pokój będzie chłodniejszy.

Sen jest niezbędny do utrzymania zdrowego stylu życia i efektywnego wykonywania wszystkich czynności. Mam nadzieję, że te sugestie pomogą Ci w zidentyfikowaniu źródła Twojego problemu ze snem i ogarnięciu radości ze snu.

Related Articles

Back to top button