Show Biznes

40 najlepszych seriali HBO wszech czasów, w rankingu

Rzeczą w każdym rankingu list, jeśli jest uczciwy, jest to, że nie może być nieaktualizowany. Rzeczy zmieniają się wraz z wiekiem. Jak my się starzejemy! Co oznacza, że nadszedł czas – właśnie teraz, w 2022 roku – abyśmy ponownie ocenili ofertę HBO, sieci, która dała nam zbyt wiele dobrego dla naszego własnego dobra, jeśli chodzi o rozrywkę.

Nie można nie docenić dramatu, który zredefiniował telewizję dzięki małej historii o pożądanym Żelaznym Tronie. Jak można nie uchylić czoła przed wspaniałym Larry Sanders Show? A potem są nowicjusze, tacy jak Euphoria, którzy przekształcili często melodramatyczną kategorię dramatów dla nastolatków w najnowocześniejsze narzędzie do opowiadania o używaniu narkotyków i presji społecznej.

A więc oto zestawienie, najlepiej jak potrafimy sobie to wyobrazić: 40 najlepszych programów HBO, w tym nasze spojrzenie na postacie takie jak Tony Soprano i Carrie Bradshaw – dwie postacie, które wprowadziły nieistniejącą już erę antybohaterów. Wiemy, że zawsze są jakieś wielkie opiniony, jeśli chodzi o produkcję z tej ukochanej sieci premium, więc odezwijcie się w komentarzach. Ale nie rzucajcie się na nas z pro-Westworld – wiecie, że ten serial jest nie do ruszenia.

40. We’re Here

Jeśli Queer Eye otworzyło drzwi, We’re Here je wyważyło. Podążając za trzema drag queens w ich społecznościach w całych Stanach Zjednoczonych, serial dokumentalny pokazuje, jak na ich życie wpłynęła, w jakiś sposób, odmienność. Miesza optymizm z surową dawką rzeczywistości – czasami świat nie jest gotowy na to, aby drag queen, czy ktokolwiek inny, żył w zgodzie z prawdą. Ale czyniąc to, odnajduje głęboką prawdę: to nie jest twój problem. You’re here, baby.

Watch Now

39. Big Little Lies

W krucjacie, jaką jest całkowite przejęcie mediów przez Reese Witherspoon, Big Little Lies oznacza jej najbardziej zniuansowany występ. Na podstawie powieści o tej samej nazwie, seria podążała za fabułą książki dość blisko w pierwszym sezonie do zwycięskich efektów. Ale odnowienie okazało się przekleństwem dla serialu. Gdyby nie drugi sezon, Wielkie małe kłamstewka byłyby w pierwszej dziesiątce.

Oglądaj teraz

38. The Outsider

Jeśli wytrzymasz dłużej niż dwa odcinki adaptacji HBO The Outsider Stephena Kinga, to naprawdę zaczyna się rozkręcać. Podążając za śledztwem w sprawie morderstwa młodego chłopca, miniserial z udziałem Jasona Batemana, Bena Mendelsohna i Cynthii Erivo jest mile widzianym dodatkiem do telewizyjnej linii horrorów i zawiera mistrzowskie występy głównych bohaterów.

Oglądaj teraz

37. Westworld

Nikt nie chce, żeby Westworld znalazł się na tej liście bardziej niż Westworld. Często to oczywiste sięganie jest odstręczające. Ale kiedy Westworld pokazuje solidny odcinek, jest jedną z najlepszych rzeczy w telewizji. Gdyby mógł to robić bardziej konsekwentnie, znalazłby się tutaj wyżej.

Watch Now

36. Dziewczyny

Stworzony przez Lenę Dunham, show podąża za czterema młodymi kobietami, gdy wkraczają w dorosłość, mieszkając w Nowym Jorku… na dobre i na złe. Mogą być niechlujne i hipokrytyczne i uprzywilejowane, ale czy nie o to chodzi? Czy spotkaliście już nowojorczyka? To co stworzyła Dunham to triumf, dokumentujący kobiety XXI wieku, które mają odwagę być żądne przygód. I co cementuje Girls’ miejsce na tej liście, to fakt, że jest to serial zbyt fajny, by obchodziło nas, czy w ogóle go pamiętamy.

Watch Now

35. Nasza flaga oznacza śmierć

Zabawne, czułe i pełne niespodzianek, ten swashbuckling komedia ma tylko jeden sezon pod pasem, ale jest przeznaczony do przejść w HBO hali sławy. W centrum serialu jest Gentleman Pirate Stede Bonnet, bogaty właściciel ziemski, który porzuca swoje rozpieszczone życie, aby grabić i plądrować na morzu. Wkrótce wpada na trop niesławnego pirata Czarnobrodego i zakochuje się w nim. Film, w którym występuje wiele postaci LGBTQIA+, jest zarówno zwycięstwem dla reprezentacji queer, jak i dobrą zabawą.

Watch Now

34. Band of Brothers

Mówiąc krótko: jest to miniserial opracowany przez Toma Hanksa i wyreżyserowany przez Stevena Spielberga. To w sumie wszystko, co musisz wiedzieć, prawda?

Dłuższa wersja jest taka, że wojenna epopeja podąża za Kompanią E, gdy wkraczają w II wojnę światową – a 10-odcinkowy serial nadal stoi jako jedna z największych adaptacji bojowych w historii. Po premierze w 2001 roku zdobył nagrodę Emmy za najlepszy miniserial, stając się „prestiżową telewizją”, zanim jeszcze ten zwrot stał się modny.

Oglądaj teraz

33. The Comeback

Cóż. I got it! Te cztery słowa są znakiem rozpoznawczym zszywki Lisy Kudrow, ale The Comeback był trendsetting w inny sposób – był to również jeden z inauguracyjnych programów, które zostały anulowane, a następnie lata później otrzymać leczenie revival. Lisa Kudrow nigdy nie otrzymała należnego jej wynagrodzenia za ten program, ani za dziwną markę komedii, którą wprowadził.

Watch Now

32. Stewardesa

Czy The Flight Attendant to dramat, komedia, thriller, a może tajemnica? Może to trochę wszystkiego – i niezależnie od tego, w jaki sposób, nie narzekamy. Kaley Cuoco gra Cassie Bowden, gorącą stewardessę, która budzi się w hotelowym łóżku z martwym mężczyzną i nie ma pojęcia, co się stało. Dążenie Cassie do rozwiązania zagadki zbrodni prowadzi ją do najmroczniejszych zakamarków jej psychiki, gdzie zmuszona jest zmierzyć się ze swoim alkoholizmem, a także skomplikowanym wychowaniem. Stylowy i pulsujący, The Flight Attendant zachwyci cię, a następnie wbije ci się w jelita.

Watch Now

31. Dolina Krzemowa

Dolina Krzemowa prawie przegapiła swoje okno. Trwająca przez sześć sezonów komedia nadal przyciąga uznanie krytyków i niewielu fanów, nawet teraz kilka lat po jej finale.

Oglądaj teraz

30. Chernobyl

Nie ma to jak masywny wypadek jądrowy, aby zebrać rodzinę wokół telewizora, prawda? Miniserial z 2019 roku był ostoją podczas sezonu nagród i nadal (!) posiada 96-procentową ocenę akceptacji na Rotten Tomatoes.

Watch Now

29. True Blood

Mroczny horror osadzony w Luizjanie, oparty na ostro mówiących, seksownych wampirach z ostrzejszymi zębami? Zapisz nas. Parny dramat w kablówce to jedna z najlepszych telewizji, a Anna Paquin absolutnie błyszczy.

Watch Now

28. Lata i lata

Ta seria 2019 była prawdopodobnie zbyt istotna. Brytyjski program śledzi jedną rodzinę przez wzloty i upadki 15-letniego okresu, skacząc w czasie od odcinka do odcinka – i istnieje w naszej obecnej linii czasu, ponieważ zajmuje się wzrostem nacjonalizmu i rosnącym strachem przed innymi. Serial jest przerażającą kolekcją „co by było gdyby”, co sprawia, że czasami jest to niewygodne, ale zawsze satysfakcjonujące oglądanie.

Oglądaj teraz

27. Euphoria

Posłuchaj. Euforia to dużo do ogarnięcia. (Patrz: dziesiątki kutasów.) To również sprawi, że będziesz wyjątkowo wdzięczny za to, że nie osiągniesz pełnoletności w roku naszego Pana, 2022. Kiedy serial zaczął się w liceum, opierał się na występie Zendayi, ale w miarę upływu kolejnych sezonów, jego obsada podniosła stawkę. The peephole into addiction, drug access, social pressures, and growing up right now is some of the most visually stimulating and thought provoking television around.

” data-vars-ga-product-id=”3160e673-ed6c-4ce0-8de2-5fa8a3ad560c” data-vars-ga-product-price=”0.00″ data-vars-ga-product-sem3-brand=”” data-vars-ga-product-sem3-category=”” data-vars-ga-product-sem3-id=”” href=”https://go.redirectingat.com/?id=74968X1525077&url=https%3A%2F%2Fplay.hbomax.com%2Fseries%2Furn%3Ahbo%3Aseries%3AGXKN_xQX5csPDwEAAABj%3Fcamp%3DgoogleHBOMAX%26action%3Dplay” rel=”nofollow” target=”_blank”>Zobacz teraz

26. Boardwalk Empire

Co się dzieje, gdy połączysz Steve’a Buscemi, New Jersey i erę prohibicji? Kończy się to naprawdę świetnym serialem HBO. Boardwalk Empire spada tak nisko tylko dlatego, że reszta listy jest tak niesamowicie mocna.

Watch Now

25. Szukanie

Podczas gdy Queer as Folk i Queer Eye przecierały szlaki, Looking miał zrewolucjonizować sposób opowiadania o gejach. Serial nigdy nie zdobył masowej widowni, ale jego reakcje są wciąż odczuwalne.

Watch Now

24. Ostre przedmioty

Psychologiczny thriller Amy Adams Ostre przedmioty, oparty na książce o tym samym tytule, zdominował letnie rozmowy telewizyjne kilka lat temu. Grając reporterkę z problemem alkoholowym, Adams wraca do rodzinnego miasta, by zbadać sprawę morderstwa i ponownie trafia pod skrzydła swojej mieszkającej w Missouri matki. To, co następuje, jest niemożliwie mroczne i całkowicie uzależniające.

Watch Now

23. Biały Lotos

W tej sensacyjnej limitowanej serii, grupa uprzywilejowanych dupków zjeżdża do luksusowego kurortu na Hawajach, w tym rodzina, dwoje nowożeńców i samotna kobieta, która przybyła, aby rozrzucić prochy swojej matki. Podróżnicy szybko zderzają się ze sobą, a także z nadętą obsługą hotelu. Gotująca się pod ciśnieniem fabuła wydobywa na światło dzienne tajemnice i zbrodnie, a jednocześnie porusza kwestie kolonializmu, rasizmu i reparacji. To magia HBO w najlepszym wydaniu.

Watch Now

22. Oz

Oz wyprzedzał swoje czasy. Serial, którego akcja toczy się w fikcyjnym więzieniu dla mężczyzn, trwał przez sześć sezonów i poruszał tematy, które w momencie premiery w 1997 roku były zbyt tabu dla innych kanałów. Pomógł zapoczątkować nową erę w telewizji, taką, która pomijając bzdury, podejmuje trudne rozmowy.

Oglądaj teraz

21. Stacja Eleven

Umieszczenie nowego serialu (a co dopiero miniserialu) jest trudne; trudno otrząsnąć się z uprzedzeń nowości. Ale Station Eleven zasługuje na wyróżnienie. Z wybitnymi kreacjami Lori Petty, Himesha Patela i Mackenzie Davis, serial o świecie po pandemii opowiada o poezji bycia żywym – i odwadze, której potrzeba, by przeć, gdy samo przetrwanie nie wystarcza.

Oglądaj teraz

20. Insecure

Issa Rae postawiła sobie za cel stworzenie serialu, który uchwyci kawałek jej życia, ale to, co skończyła, to coś zupełnie fenomenalnego: komediowe spojrzenie w głąb życia dwóch czarnych kobiet próbujących znaleźć sukces po studiach.

Watch Now

19. Big Love

RIP Bill Paxton i serial, który zdołał zebrać Chloë Sevigny, Ginnifer Goodwin, Amandę Seyfried i Jeanne Tripplehorn w jednym serialu o poligamicznym małżeństwie. Bóg jeden wie, gdzie byśmy byli bez Big Love. (Somewhere far more boring.)

Watch Now

18. Hacki

Hacks z niepowtarzalną Jean Smart w roli Deborah Vance, pionierki komedii, która osiadła w samozadowoleniu z wygodnej rezydencji w Las Vegas. Hannah Einbinder wciela się w Ava, 25-letnią pisarkę komediową z Los Angeles. Kiedy Deborah może stracić swoją rezydencję, a kariera pisarska Avy jest na granicy wytrzymałości, ich wspólny menedżer łączy je w pary, aby ożywić materiał Deborah. W wyniku ostrej wymiany zdań i konfliktu pokoleniowego, wrogość Deborah i Avy przeradza się w rosnącą przyjaźń. Dzięki najlepszemu w karierze występowi Smart i przejmującej opowieści o podziałach pokoleniowych, Hacks jest filmem HBO.

Watch Now

17. Starstruck

Starstruck twórczyni, scenarzystka i gwiazda Rose Matafeo w pełni wykorzystała sekretny sos romansów. W tej ciepłej i uroczej serii, gra ona rolę Jessie, dwudziestokilkuletniej Nowozelandki, która stara się ułożyć sobie życie w Londynie. Kiedy Jessie ma jednonocną przygodę z gwiazdą filmową, rozpoczyna się romans, który zmusza oboje partnerów do stawienia czoła wyzwaniom związanym z utrzymaniem trwałej miłości. Radosny, wnikliwie obserwowany i głęboko zabawny, Starstruck sprawia, że jego akt magii romansu wygląda na bezwysiłkowy.

Watch Now

16. Barry

Bill Hader mógł być silny w Saturday Night Live, ale jego zwrot w Barry HBO jest rolą, do której został stworzony. W mrocznej komedii Hader wciela się w Barry’ego, żołnierza piechoty morskiej, który właśnie znalazł się w błogostanie (lub, no wiecie, zbliżył się do niego), dołączając do sceny teatralnej w Los Angeles. Marzenie! Tylko pamiętaj, żeby zawsze tak i…

Watch Now

15. Getting On

Laurie Metcalfe sparowana z Niecy Nash i Alex Borstein to niepokorne trio. Razem, na Getting On, masz jedną z najbardziej zrealizowanych obsad w telewizji reprezentujących przepracowanych lekarzy i pielęgniarki. To serial, który nie pojawia się wystarczająco, a z pewnością uderza w nieco inny sposób teraz w 2022 roku.

Watch Now

14. Treme

Treme miał stosunkowo spokojny przebieg rozpoczynający się w 2010 roku, co jest cholerną szkodą, ponieważ jest to jeden z najlepszych programów, jakie HBO kiedykolwiek wydało. Po wydarzeniach związanych z huraganem Katrina, służy jako list miłosny do Nowego Orleanu; sprawił, że miasto nabrało charakteru, z całym swoim jedzeniem, muzyką i kulturą.

Watch Now

13. Succession

Succession mógł powoli wypalać się, jeśli chodzi o budowanie publiczności, ale po trzech udanych sezonach, sardoniczny dramat-komedia? o elitarnej rodzinie medialnej jest mrocznym i głęboko wciągającym spojrzeniem na bogactwo i dominację. Ta seria mogłaby trafić do Top 10, gdyby nie rapowanie Kendalla Roya.

” data-vars-ga-product-id=”49399c0b-e5a5-4be4-b87c-0fd0a131bcb5″ data-vars-ga-product-price=”0.00″ data-vars-ga-product-sem3-brand=”” data-vars-ga-product-sem3-category=”” data-vars-ga-product-sem3-id=”” href=”https://go.redirectingat.com/?id=74968X1525077&url=https%3A%2F%2Fplay.hbomax.com%2Fseries%2Furn%3Ahbo%3Aseries%3AGWukCJAq-nIuHwwEAAAB4%3Fcamp%3DgoogleHBOMAX%26action%3Dplay” rel=”nofollow” target=”_blank”>Zobacz teraz

12. Six Feet Under

Six Feet Under, mroczne, komediowe spojrzenie na śmierć przez pryzmat domu pogrzebowego, stało się tylko lepsze w miarę upływu lat. Pisanie jest inteligentne, aktorstwo jest gwiazdą, a medytacja na żałobę jest całkowicie katarktyczna. Do tego dochodzi jeszcze obsada: Peter Krause, Lauren Ambrose, Rachel Griffiths, i Dexter zanim był Dexterem? Cholera.

Watch Now

11. Watchmen

Watchmen zmienił telewizyjny krajobraz pod koniec 2019 roku. To również, jak niewiele programów robi, przekroczyło oczekiwania – które, z Damonem Lindelofem i Reginą King zaangażowanym, były wysokie. W rzeczywistości telewizyjna adaptacja powieści graficznej przyćmiła fanfary i pozostawiła widzów głodnych więcej. Jednak rzadko spotykanym posunięciem było wycofanie się Lindelofa, który zostawił nam tylko jedną serię odcinków. Ale to była świetna telewizja.

Watch Now

10. Deadwood

Deadwood to rodzaj epokowego dzieła, które czuje się, że po prostu należy do HBO. Dramat, którego akcja rozgrywa się w pogrążonym w chaosie górniczym miasteczku w Ameryce po wojnie secesyjnej, nie bez powodu jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych produktów HBO.

Oglądaj teraz

9. I May Destroy You

Serial HBO Michaela Coela był powszechnie postrzegany jako jeden z najlepszych seriali 2020 roku. Podejrzewam, że w nadchodzących latach, będzie tylko rosła w szacunku. Nieustępliwa i niemożliwie odważna w swojej dyskusji na temat napaści seksualnej, postać Coel, Arabella, stawia czoła prawdzie o swojej przeszłości i o tym, jak wpływa ona na jej pracę, relacje z najbliższymi, a przede wszystkim na nią samą.

Watch Now

8. Sex and the City

Rewolucyjny jak na swoje czasy, nie mogłem się powstrzymać od zastanowienia… Czy ta lista mogłaby kiedykolwiek zawierać Sex and the City poza pierwszą piątką? Wraz z nadejściem rebootu, rzeczy stają się nieco skażone. Czy to sprawiedliwe? Może nie. Ale to jest ryzyko, które podejmujesz, gdy grasz z istniejącą partią bohaterów. Przygody Carrie, Samanthy, Mirandy i Charlotte zdefiniowały pokolenie i ustanowiły ideę, że serial o kobietach może być tak samo ryzykowny jak wszystko inne w telewizji.

Watch Now

7. Curb Your Enthusiasm

Improv w telewizji? Brzmi jak przepis na katastrofę. Ale były Współtwórca Seinfelda Larry David zdołał stworzyć jedną z najbardziej zabawnych i nieprzewidywalnych komedii, zwracając uwagę na siebie.

Watch Now

6. Gra o Tron

Umieszczenie Gry o Tron jest trudne. Fenomen fanfiction jest trudny do zignorowania. (Ale tak samo jak ten bardzo nierówny ostatni sezon.) Jeśli The Sopranos zdefiniował gatunek telewizji z wyższej półki, to musisz dać GoT kredyt za wymyślenie go na nowo. Show ma następstwo niepodobne do niczego innego w ostatniej pamięci, a także jedne z najbardziej intensywnych scen, które widzieliśmy na naszych ekranach w domu. Jeśli masz problem z tym, gdzie wylądował na liście, powiedz Cersei, że to ja.

Watch Now

5. The Larry Sanders Show

Garry Shandling złamał formę z The Larry Sanders Show. Serial mógł być fikcyjnym talk show, ale coś w sposobie, w jaki Shandling połączył swój naturalny talent gospodarza z klimatem udawanego Larry’ego Sandersa, było magią, której nie udało się odtworzyć przez lata od zakończenia programu.

Watch Now

4. Veep

Selina Meyer przewidziała coś, czego nigdy nie mogliśmy się spodziewać: co się dzieje, gdy ktoś absolutnie bananowy kończy na najwyższym urzędzie w kraju. Ale co więcej, Julia Louis-Dreyfus stworzyła postać, która odróżnia ją od jej Seinfelda lat, udowadniając, że jest jednym z najbardziej ikonicznych komików naszych czasów.

Watch Now

3. The Leftovers

The Leftovers ośmielił się być odważny w sposób, od którego wiele seriali stroni: wielkie tajemnice, kontrowersyjne zakończenie i kurs wyjaśniający, jak dobra jest Carrie Coon.

Watch Now

2. The Sopranos

Jeszcze nigdy cięcie do czerni nie wywołało tylu kontrowersji. Ale daleko poza swoim szokująco ambiwalentnym zakończeniem, serial o mafii nadał ton nowoczesnej, podniosłej telewizji. The Sopranos jest odpowiedzialny za prestiżową telewizję, jaką znamy, i ostatecznie żaden inny serial na tej liście nie byłby tym, czym jest bez jego wskazówek.

Watch Now

1. The Wire

Na szczycie każdej listy HBO jest jeden z dwóch winowajców: The Sopranos lub The Wire. Podczas gdy The Sopranos może wyprzedzić The Leftovers, to po prostu niemożliwe jest pokonanie The Wire, przynajmniej tutaj w Esquire. Program uchwycił złożoność sceny narkotykowej Baltimore i Wojny z Narkotykami w sposób, w jaki wszystkie gadające głowy nigdy nie mogły. To nie tylko najlepszy serial HBO, to jeden z najlepszych programów, jakie kiedykolwiek pojawiły się na antenie.

Watch Now

Ta treść jest tworzona i utrzymywana przez osobę trzecią i importowana na tę stronę, aby pomóc użytkownikom w podaniu ich adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnych treści można znaleźć na stronie piano.io

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button