Strona główna Show Biznes 5 Epickich wypraw rowerowych - Twoje najlepsze przygody rowerowe na rok 2023...

5 Epickich wypraw rowerowych – Twoje najlepsze przygody rowerowe na rok 2023 i następne

wymagające przejażdżki rowerowe. Te ambitne zwykle idą pod górę, jak na tej przejażdżce przez całe Włochy z luksusowym touroperatorem DuVine.

Taylor Burk dla DuVine

Wycieczki rowerowe są jednym z moich wszechczasów ulubionych rodzajów wakacji, po prostu świetny sposób na poznanie pięknych miejsc na całym świecie w głębokim nurkowaniu, jednocześnie uzyskując ćwiczenia, świeże powietrze i będąc w stanie pobłażać w wolnym od winy jedzeniu i piciu po drodze (Sprawdź tę wspaniałą nową wycieczkę rowerową na Kentucky’s Bourbon Trail, o której właśnie napisałem tutaj na Forbes)

Te wycieczki są gorętsze niż kiedykolwiek, dzięki eksplozji zainteresowania kolarstwem, fitnessem i aktywnością na świeżym powietrzu napędzaną przez pandemię. W tym samym czasie nowa generacja domowego fitnessu rowerowego, prowadzona przez platformy takie jak Strava, Peloton, iFit i Zwift, umożliwiła konsumentom wirtualną „jazdę” po słynnych trasach wyścigowych, podjazdach, drogach, szlakach i wycieczkach na całym świecie, zaostrzając ich apetyty na prawdziwe rzeczy.

Ale tak bardzo, jak uwielbiam luksusowe wycieczki rowerowe z obsługą w białej rękawiczce, posiłkami nagrodzonymi gwiazdkami Michelin, częstymi przerwami na gelato i 4 i 5-gwiazdkowym zakwaterowaniem, takie wycieczki nie są dla każdego. Wielu z bardziej zapalonych rowerzystów, których znam, uważa, że popularne oferty (Toskania, Burgundia, Napa Valley, Vermont, itp.) prowadzone przez najlepszych outfiterów są zbyt oswojone. Jeśli nie jeździsz dużo, możesz uznać, że średnia 25-30 mil dziennie to dużo pracy, ale dla poważnego rowerzysty to tylko półtorej godziny z całego dnia. Ponadto, przepływ tych wycieczek jest zazwyczaj zaprojektowany dla spokojnego tempa, a na ostatniej wycieczce grupowej, którą zrobiłem, kiedy jechałem ciężko, znalazłem się przed vanem wsparcia, przed większością stacji pomocy i w zasadzie zamieniłem go w jazdę bez wsparcia przez zbyt szybką jazdę. Na innej wycieczce grupowej do Włoch jeden z przewodników poprosił moją żonę i mnie o zatrzymanie się na przerwę na espresso w kawiarni, ponieważ zamierzaliśmy zbyt wcześnie zjeść lunch.

Większość z wielu wycieczek rowerowych, na których byłem na całym świecie, charakteryzuje się wieloma dziennymi wyborami tras, ale zazwyczaj przebiegają one w dość wąskim zakresie, od zaledwie 12 do nawet 45 mil, i myślę, że ze wszystkich wycieczek, które zrobiłem z luksusowymi outfitters, najdłuższa opcja pojedynczego dnia – przez znaczny margines – była metrycznym stuleciem, 62 milami. To długa jazda dla wielu, ale dla niektórych rowerzystów to po prostu kolejna przejażdżka.

Tak więc, aby było jasne, większość ludzi szukających zabawnych, aktywnych wakacji podróżniczych może wybrać prawie każdą wycieczkę rowerową prowadzoną przez najlepszą firmę i mieć absolutny wybuch. Ale jeśli jesteś bardziej doświadczony, bardziej energiczny i bardziej zainteresowany jazdą na rowerze, może się okazać, że potrzebujesz nieco większego wyzwania. Na szczęście w świecie podróży każdy znajdzie coś dla siebie, a poniższe wycieczki są dla drugiego rodzaju rowerzystów.

Francja – możesz spodziewać się dużo czasu w górach.

Taylor Burk Dla DuVine

DuVine Journey Tours: Podczas gdy większość najlepszych luksusowych operatorów wycieczek skłania się do mniejszego wpływu, DuVine z siedzibą w Bostonie jest godnym uwagi wyjątkiem, z katalogiem wycieczek dla każdej umiejętności, od pierwszego timera do entuzjasty. Jak powiedział mi założyciel Andy Levine, „Nie widziałem opcji dla rowerzystów, którzy chcą 'cierpieć w komforcie’, więc te wycieczki od punktu do punktu oferują naszym najsilniejszym podróżnikom możliwość przekraczania swoich granic i zdobywania tych życiowych marzeń – legendarnych tras, przełęczy i szczytów – jednocześnie korzystając z profesjonalnego wsparcia i usług DuVine. Nasi goście wiedzą, że wyprawy DuVine wyróżniają się wyborem hoteli, najlepszymi lokalnymi przewodnikami w branży, nienaganną obsługą oraz obsesją na punkcie jedzenia i wina. Większość naszych wycieczek projektujemy tak, aby przemawiały do wszystkich poziomów zaawansowania rowerzystów, ponieważ wierzymy, że każdy powinien poznawać świat na rowerze. Ale dla tych, którzy poważniej podchodzą do swoich kilometrów i zdobywania wysokości, stworzyliśmy nasze Journey Tours.”

Pojechałem na absolutnie niesamowitą wycieczkę rowerową żaglówką na niezbadane wyspy greckie i tureckie z DuVine w zeszłym roku, wycieczkę, której nie oferuje żaden inny amerykański operator, i napisałem o tym, co sprawiło, że była tak wspaniała tutaj za Forbes. Wszystko, od jedzenia, przez przewodników, po sprzęt, po wybrane trasy, było pierwszej klasy, było cudowne i uwielbiałem to. Jak dobry jest DuVine? Dobrze w 2022 roku, Travel + Leisure Magazine ocenił ich jako Number One Best Tour Operator na świecie – i to nie tylko w przypadku aktywnego podróżowania. Jako T+L wyjaśnił, „Wycieczka z DuVine wykracza daleko poza zwykłą jazdę na rowerze – to sposób, aby naprawdę zobaczyć charakter miejsca docelowego. Nawet ci, którzy twierdzą, że niekoniecznie są fanami jazdy na rowerze, zostali przekonani… Nie zaszkodziły też 'najwyższej klasy sprzęt rowerowy’ i 'ambitne, ale możliwe do wykonania trasy’.”

Wycieczki firmy „Journey” podkręcają sprawy pod względem wyzwania, jednocześnie zachowując luksusową estetykę i słynne skupienie Levine’a na winie i jedzeniu. Będziesz potrzebował tych kalorii, aby naładować się podczas tych wycieczek. Na przykład Alps Journey zabierze Cię na rowerze od Jeziora Genewskiego do Wybrzeża Śródziemnomorskiego, w dół kręgosłupa Alp, a opis nie pozostawia wątpliwości: „Zdobądź największe, najtrudniejsze i najbardziej znane wspinaczki Francji, w tym Alpe d’Huez, Col du Galibier, Col d’Izoard i Col de la Bonette” Alpy to wielkie góry, a te legendy z Tour du France to wielkie, epickie podjazdy. Wycieczka jest oceniana na poziomie 4 w skali 1-4 DuVine’a, co przekłada się na 3000-6500 stóp wspinaczki i 50-60 mil dziennie, choć wiele dni Journey jest jeszcze trudniejszych. Poziom 4 jest „niezalecany” dla rowerzystów rekreacyjnych i „niezalecany bez poważnego treningu” dla średnio zaawansowanych rowerzystów. Ta podróż obejmuje 369 mil w 6 dni, z których najdłuższy to 71, wszystkie z dużymi podjazdami.

  Alexis Ohanian zabiera Olympię na wyjątkową randkę taty z córką

Istnieją cztery inne Journey Tours, wszystkie ocenione na poziomie 4, w tym Dolomites Journey, Pyrenees Journey, Switzerland Journey i najbardziej kuszący ze wszystkich, Italian Coast-to-Coast Journey. Jak sama nazwa wskazuje, podróż ta przebiega przez całą szerokość Włoch od Adriatyku do Morza Śródziemnego, przez góry Apeniny, a następnie przez górzystą Umbrię i Toskanię. Są dwa ponad 70-milowe dni, w tym 75 z 5500′ wspinaczką. To jest warte dużo gelato!

Alpy mogą cierpieć w siodle, ale nie poza rowerem, na tej epickiej wyprawie z Ride & Seek.

Ride & Seek

Ride & Seek Hannibal Across The Alps: Ride & Seek jest jedynym w swoim rodzaju operatorem wycieczek rowerowych, który przyjmuje jedyne w swoim rodzaju podejście, z tuzinem historycznych „Epików” obejmujących 30 krajów (w przypadku, gdy nie liczyłeś, że oznacza to, że każda wycieczka średnio obejmuje dwa i pół kraju). Są to długie, zaangażowane przejażdżki oparte na wydarzeniach historycznych, a oprócz żelaznych płuc, silnych nóg i dużej siły woli, możesz również potrzebować sabatu.

  Jak morderstwo JonBenét Ramsey stało się narodową obsesją

Najbardziej znanym podpisem firmy jest Hannibal Tour, który odtwarza kroki słynnego zdobywcy wyposażonego w słonia z Barcelony do Rzymu – przez część Hiszpanii, całą Francję i dobry kawałek długości Włoch w „zaledwie” 32 dni. Ale Hannibal jeździł na słoniach i nie musiał pedałować w górę i przez Alpy – Ty będziesz. Zakwaterowanie jest mniej wystawne niż w firmach takich jak DuVine, ale nadal jest to duży krok powyżej szorstkiego, z starannie dobranym łupkiem włoskich agriturismos, manoirs we Francji i historycznych paradors w Hiszpanii. Nie ma przerw, jeździsz przez wszystkie 32 dni, z których najdłuższy ma 87 mil. Jedyny łatwy dzień to pierwszy, 10-milowa rozgrzewka, po której następuje najtrudniejszy dzień, 86 mil wspinaczki na wysokość 6129 stóp. Krótkie dni są w 40s i są cztery 80-plus przejażdżki. Jest to klasyk firmy, ale obracają się i oferują duże wycieczki co kilka lat. Następny Hannibal nie został jeszcze zaplanowany. Jednak w tym samym duchu i o tej samej długości, właśnie umieścili „Marco Polo Biking Tour z Włoch do Aten” na 2024.

wyzwanie, ale zapłatą są światowej klasy atrakcje, takie jak Pałac Alhambra w Granadzie.

getty

Ride & Seek Conquest of the Moors and Other Epics: Ten zbliża się szybko, ale jest jeszcze miejsce na wyjazd w kwietniu/maju 2023 roku Conquest of the Moors. Poznaj historię Maurów podczas jazdy rowerem najpierw w Maroku z Fes do Tangeru. Następnie przepłyń przez Morze Śródziemne na Półwysep Iberyjski i jedź z Portugalii do starej stolicy Hiszpanii – Cordoby. Ta wycieczka skupia się na poznaniu spuścizny pozostawionej przez 700 lat panowania muzułmanów. Trwa 24 dni i jest nieco łatwiejsza, z zaledwie siedmioma dniami w realiach milowych lat 60-tych i 70-tych, kilkoma krótszymi dniami, a nawet rzadkim dniem odpoczynku w Jerez, gdzie można skosztować słynnej lokalnej specjalności, Sherry.

Wszystkie Epiki są podzielone na co najmniej dwa etapy, które można zarezerwować indywidualnie, więc niektórzy kolarze (może z mniejszą ilością urlopu) wracają w różnych latach, aby je ukończyć. Właściciel Dylan Reynolds powiedział mi, że „mieliśmy wielu jeźdźców, którzy wracali, aby jeździć na poszczególnych etapach przez lata. Wszystkie nasze Epiki są ustawione tak, aby umożliwić kolarzom przejechanie całej trasy lub wybranie etapów w jej obrębie. Powiedziałbym, że 50% kolarzy decyduje się na przejechanie całej Epiki, a reszta wybiera poszczególne etapy. Co ciekawe, niektóre trasy przyciągają więcej kolarzy chcących przejechać całość – na myśl przychodzi Napoleon – podczas gdy nasza trasa 3 Islands (Korsyka, Sardynia, Sycylia) działa dobrze dla ludzi chcących przejechać poszczególne wyspy”

krajobraz Val d’Orcia, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

getty

Tourissimo Strade Bianche: Przez ostatnie kilka lat „gravel grinding”, czyli jazda na cięższych rowerach szosowych z nieco lepszymi oponami po drogach gruntowych, była najszybciej rozwijającą się kategorią kolarstwa, mieszczącą się gdzieś pomiędzy tradycyjnym kolarstwem szosowym a górskim, ale bliżej szosy. Największą zaletą jest wyraźny brak ruchu samochodowego i możliwość znalezienia się w bardziej eskapistycznych sceneriach. Jest to również fizycznie trudniejsze, dzięki znacznie zwiększonym oporom toczenia w porównaniu z chodnikiem na ziemi, wybojach i luźnym żwirze, z cięższymi rowerami. W wielu popularnych miejscach jazdy żwiru, takich jak Vermont, gdzie mieszkam, jest również bardzo pagórkowaty. Jest to z pewnością przypadek w Toskanii, domu do najbardziej znanych jazdy żwiru na świecie, strade bianche, lub „białe drogi”, że crissross regionu rolniczego. Zostały one nazwane ze względu na ich charakterystyczny biały żwir, a tradycja jazdy po tych drogach istniała przez dziesięciolecia, zanim ktokolwiek pomyślał o wprowadzeniu na rynek szlifowania żwiru, i na długo przed tym, jak została spopularyzowana w najsłynniejszym wyścigu tego rodzaju, również Strade Bianche, rozpoczętym w 2007 roku. Ten lokalny spektakl jest częścią UCI World Tour, najwyższego poziomu kolarstwa pro, który obejmuje trzy wielkie Tours, Tour de France, Giro d’Italia i Vuelta a Espana.

  Exodus liderów Halo trwa - dyrektor franczyzy opuszcza Microsoft po 2 dekadach

Wiele, wiele mil tych białych żwirowych dróg wije się przez toskańskie krajobrazy, i pomimo tego, że Toskania od dawna jest prawdopodobnie pojedynczym najbardziej pożądanym miejscem na wakacje rowerowe na ziemi, w dużej mierze pozostały one niezauważone przez turystów i rowerzystów. Ale nie przez Beppe Salerno, zapalonego rowerzystę szosowego i górskiego oraz współzałożyciela i współwłaściciela Tourissimo z siedzibą we Włoszech i Bostonie, aktywnego operatora turystyki pieszej i rowerowej specjalizującego się we wszystkim, co dotyczy Włoch, uzbrojonego po zęby w wiedzę i kontakty (firma jest również namiętnym sponsorem uznanego programu PBS Marzenie o Włoszech). Co ciekawe, w branży turystycznej Tourissimo jest najbardziej znane z kulinarnie skoncentrowanych wypraw rowerowych prowadzonych przez słynnych gościnnych szefów kuchni, o których pisałem tutaj na Forbes przed.

Salerno podróżował białymi drogami przez wiele lat i zawarł swoje ulubione w tygodniowej wycieczce, która jest tak samo piękna, jak i wymagająca. Trudno uwierzyć, że nadal istnieje tak wiele nieznanych i ukrytych zakątków tego szalenie popularnego miejsca turystycznego, ale są, a to dosłownie drogi mniej podróżowane – i bardziej żwirowe – ale nadal w pełni obsługiwane w wysokim stylu. Zaczyna się w regionie Chianti, a następnie przemierza Val d’Orcia, bogatą, zieloną dolinę między Sienną a Grosseto, tak piękną i dobrze zachowaną ze średniowiecznymi domami wiejskimi, że jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kończy się w rzadziej odwiedzanym nadmorskim regionie Toskanii – Maremma, nad Morzem Tyrreńskim.

Białe szutrowe drogi Toskanii z touroperatorem Tourissimo.

Edoardo Melchiori

7-dniowa jazda średnio 52 mile dziennie, ale to jest zrzucone przez pierwszy dzień, 23-milową rozgrzewkę, pozostawiając kilka 60-plus milowych przejażdżek szutrowych, wszystkie ze znaczną wspinaczką, ponad 5000 stóp dziennie. Ale to jest piękne, a jedzenie jest wspaniałe. Trafiasz do dwóch światowej klasy regionów winiarskich, Chianti i Montalcino-Brunello, odwiedzając Sienę, Pienzę, Montalcino i Gaiole w Chianti, wszystkie bajkowe miasta, plus mniej znane wioski Maremma, takie jak Sorano, Capalbio i Pitigliano. W cenie są przystanki w winiarniach, gorące źródła, a wszystkie posiłki (śniadania, obiady i kolacje), wycieczki, rowery (z GPS), przewodnicy, transport busem i zakwaterowanie w uroczych, rodzinnych, lokalnych hotelach. To okazja na tego typu wycieczkę rowerową z wyższej półki za 3.995 dolarów. Istnieją dwa wyjazdy z 2023 roku, w maju i we wrześniu.

Adventure Cycling Association Southern & Northern Tiers USA: Wielu rowerzystów marzy o transkontynentalnej przejażdżce przez ten wielki naród, a Adventure Cycling Association oferuje dwie wspierane przez van opcje, West to East Southern Tier, z San Diego do St. Augustine, Florida lub East to West Northern Tier z Bar Harbor, Maine do Anacortes, Washington. ACA jest organizacją rzeczniczą, której misją jest inspirowanie, upoważnianie i łączenie ludzi do podróżowania na rowerze, a w tym celu są one przystępne, przyjazne, integracyjne i oferują wartość nad luksusem.

  Ile dni potrzeba na zdobycie RC?

Dla zabawy wakacje rowerowe, ACA nie oferują tradycyjne w pełni obsługiwane i Inn do Inn wycieczki dla tych, którzy są mniej samowystarczalne, ale te mają tendencję do być „normalne” 5-7-dniowe przejażdżki. Na drugim biegunie mają wiele self-supported rides, gdzie nosisz wszystko i idziesz solo. Najwyższy poziom komfortu, jaki łączą z dłuższymi, bardziej wymagającymi przejażdżkami, to kategoria „Van Supported”, co oznacza, że jest van, przewodnicy prowadzący, pomoc mechaniczna, transport bagażu i czterokołowe wycieczki boczne, ale nadal biwakujesz i gotujesz. Bardzo przystępne ceny obejmują wszystkie posiłki – w postaci składników do wspólnego gotowania w grupie oraz wszystkie noclegi – w postaci publicznych pól namiotowych. Istnieje wiele dużych wycieczek wspieranych przez furgonetkę, w tym te od wybrzeża do wybrzeża, i podczas gdy udogodnienia mogą być nieco szorstkie wokół krawędzi, ceny nie mogą być pobite: 59-dniowy południowy poziom to 7 299 dolarów z jedzeniem, miejscem do spania na noc i wsparciem furgonetki, mniej niż niektóre luksusowe firmy dostają za tydzień. To jest to, co ACA nazywa 5 poziomem trudności, „zarezerwowane dla naszych najtrudniejszych wycieczek (>30 dni) z dużym przebiegiem i górskim terenem.”

Pobierz najlepsze z Forbes do swojej skrzynki odbiorczej z najnowszymi spostrzeżeniami ekspertów z całego świata.

Śledź mnie naTwitterze lub LinkedIn.Sprawdź.moją stronę internetową lub niektóre z moich innych prac tutaj.

Jestem autorem bestsellerów NY Timesa. Jeśli kochasz Sport, sprawdź moją książkę Fans: How Watching Sports Makes Us Happier, Healthier, and More Understanding. Jeśli kochasz jedzenie, sprawdź Real Food, Fake Food. Od 25 lat podróżuję po świecie jako dziennikarz i pasjonat wszystkiego, co związane z zabawą. Publikowałem felietony w USA Today i Investors Business Daily, opublikowałem tysiące artykułów w wiodących magazynach, a obecnie jestem redaktorem ds. podróży w Cigar Aficionado Magazine i felietonistą restauracyjnym w USAToday.com. Uwielbiam każdy rodzaj podróży, aktywny, kulturalny i wypoczynkowy, a moje szczególne obszary specjalizacji to luksusowe hotele i kurorty, golf, narciarstwo, jedzenie, wino i alkohole. Tweetuję @TravelFoodGuy

Read MoreRead Less

Read More

Najchętniej czytane

Zaproszenie do składania ofert na naprawę Victoria Tower

Minęło zaledwie 30 lat od ostatniej naprawy Wieży Wiktorii, ale jej mury znów się kruszą. Inspektorzy pałacowi stwierdzili, że nie można czekać na szerszy...

Co by się stało, gdyby Trump był kandydatem trzeciej partii w 2024 roku?

W tej odsłonie podcastu FiveThirtyEight Politics, Galen Druke i Nate Silver otwierają mailbag i odpowiadają na pytania słuchaczy dotyczące polityki i sondaży. Omawiają amerykański...

Jak zaksięgować wpis do dziennika wydatków na złe długi?

Jak zarejestrować wpis w dzienniku wydatków na złe długi?Aby zarejestrować zapis o nieściągalnych wierzytelnościach w księgach, obciąż konto Wydatki na nieściągalne wierzytelności i uznaj konto Należności. Aby zarejestrować transakcję odzyskiwania złych długów, obciąż konto Accounts Receivable i uznaj konto Bad Debts Expense. Następnie zapisz transakcję odzyskania nieściągalnych należności jako przychód.Jaki jest wpis korygujący dla kosztów

FDA przyjmuje wniosek firmy Eisai o wydanie dodatkowej licencji na leki biologiczne i przyznaje priorytetowy przegląd dla tradycyjnego zatwierdzenia LEQEMBITM (lecanemab-irmb) w leczeniu choroby...

FDA Accepts Eisai's Filing of a Supplemental Biologics License Application and Grants Priority Review for Traditional Approval of LEQEMBITM (lecanemab-irmb) for the Treatment of...

Które z poniższych działań jest jednym z najskuteczniejszych, jakie możesz podjąć jako eko kierowca?

Które z poniższych działań jest jednym z najskuteczniejszych, jakie możesz podjąć jako eko kierowca?Odpowiedź: Green Driving (znany również jako Eco-Driving i Smart Driving) to seria efektywnych praktyk prowadzenia pojazdu, które obejmują unikanie niepotrzebnej pracy na biegu jałowym.Jakie są 3 techniki ekologicznej jazdy?Przyjmij te 5 technik oszczędnej jazdy, aby obniżyć zużycie paliwa i emisję dwutlenku węgla

Królowe K-Popu TWICE powracają z nową EPką i trasą koncertową

TWICE są gotowe, aby rozpocząć kolejny rozdział swojej kariery. Dziewięć członkiń koreańskiej grupy dziewcząt jest uznanymi tytanami K-popu, ale Nayeon, Jeongyeon,...

Jak znaleźć składowe styczne i promieniowe przyspieszenia?

Jak znaleźć składową styczną i promieniową przyspieszenia?Przyspieszenie liniowe lub styczne odnosi się do zmian w wielkości prędkości, ale nie w jej kierunku, co wynika z zależności at=ΔvΔt a t=Δ v Δ t . at=Δ(rω)Δt a t=Δ ( r ω ) Δ t . Promień r jest stały dla ruchu po okręgu, a więc Δ(rω)=rΔω Δ

Biden zapomina, kiedy Super Bowl Sunday jest podczas State of the Union

Prezydent Joe Biden wydawał się zapomnieć, kiedy Super Bowl Sunday występuje mniej niż 15 minut w jego State of the Union address we wtorek...

Czy ci się to podoba, czy nie, sezon 4 Stranger Things rzuca serial w dorosłość

Powracając na Netflix po prawie trzyletniej, spowodowanej pandemią przerwie, Stranger Things mógł zrobić dwie rzeczy. Można by pomyśleć, że serial grozy i tajemnicy, który...

Pozostałe newsy

Zaproszenie do składania ofert na naprawę Victoria Tower

Minęło zaledwie 30 lat od ostatniej naprawy Wieży Wiktorii, ale jej mury znów się kruszą. Inspektorzy pałacowi stwierdzili, że nie można czekać na szerszy...

Budowanie przyjaźni, jedna cegła na raz

Ręcznie robiona cegła z czerwonej gliny została znaleziona pod starą promenadą przed zamkiem Southsea podczas prac związanych z budową obrony wybrzeża.Była to część wykopanej...

Wrześniowy termin rejestracji wieżowców

Około 750 wniosków zostało złożonych do nowego organu nadzoru nad bezpieczeństwem budynków (BSR) od czasu otwarcia procesu rejestracji wieżowców w zeszłym miesiącu.Zgodnie z prawem...

Inżynierowie wyznaczeni do budowy parku przemysłowego Darlington o wartości 30 mln funtów

Plany rozwoju przemysłowego o wartości 30 mln funtów obejmują trzy wiaty o łącznej powierzchni 402 000 mkw. na działce obok centrum logistycznego Amazon w...

HG Construction zwiększa obroty o kolejne 38%

W roku do 31st W grudniu 2022 r. HG Construction wygenerowała obroty w wysokości 335,7 mln GBP (2021 r.: 242,3 mln GBP).Zyski spadły o...