Strona główna Show Biznes 5 sposobów na poprawę techniki gry na gitarze fingerstyle

5 sposobów na poprawę techniki gry na gitarze fingerstyle

Richie Kotzen

(Image credit: Scott Dudelson/Getty Images)

Dobra, solidna technika fingerstyle jest ważna z tak wielu powodów. Może zmienić sposób w jaki podchodzisz do gry na gitarze jako całości, zaoferować nową paletę tonalną i być niesamowicie użyteczna jeśli kiedykolwiek upuścisz swój plectrum w połowie występu.

Wiele osób kojarzyłoby fingerstyle z gitarą klasyczną, flamenco lub akustyczną, ale niezwykle dobrze nadaje się do gitary elektrycznej; wystarczy zapytać Richie Kotzen lub Mark Knopfler, aby wymienić tylko dwóch wspaniałych graczy, którzy wolą grać sans plectrum.

Fingerstyle jest bardzo popularny w gatunkach takich jak flamenco, bossa nova, country, blues, country i slide guitar, ale jest również preferowany przez niektórych gitarzystów rockowych. Jest to również idealne rozwiązanie na te okazje, w których nie masz gitarowego pick’a, na czym na pewno większość gitarzystów została przyłapana.

Istnieje wiele zalet grania techniką fingerstyle w stosunku do używania plektrum. Na przykład może to znacznie ułatwić granie arpeggiów i linii opartych na akordach z wykorzystaniem nie przylegających do siebie strun.

Posiadanie kciuka i kilku palców do gry w poprzek strun jest bardziej wydajne i ekonomiczne niż używanie wyłącznie plectrum, gdzie masz do dyspozycji tylko uderzenie w górę i w dół (oczywiście hybrydowy picking jest opcją, którą omówię w późniejszym artykule).

Fingerpicking nadaje się również do grania linii polifonicznych z większą kontrolą, dając graczowi możliwość grania niezależnych przebiegów z większą łatwością. Co więcej, niektórzy gracze lubią połączenie czucia strun opuszkami palców lub paznokciami, aby dać poczucie bycia jednym z gitarą, zamiast używania plektrum.

Jak będziesz świadomy, każda z cyfr na twojej ręce do zbierania ma specyficzne nazwy, które zobaczysz z adnotacją na tabulaturze do ćwiczeń i utworu studyjnego. Wszystkie te nazwy pochodzą z języka hiszpańskiego i są powszechnie używane. Są to p (pulgar – kciuk) i (indice – pierwszy palec) m (medio – drugi palec) i a (anular – trzeci palec). Czwarty palec znany jest jako c (chico), ale nie jest on używany przez wielu, chociaż Brett Garsed jest mistrzem w posługiwaniu się nim (patrz strona 34).

Zawarte przykłady i utwór studyjny skupiają się na szerokim zakresie scenariuszy, w których fingerpicking może być użyty z wielkim skutkiem. Jednakże lista ta nie jest w żaden sposób wyczerpująca i istnieje wiele innych stylów muzycznych, w których technika ta może być użyta. Przykłady zaczynają się od stylu pop-folk, gdzie progresja akordów jest połączona z linią melodyczną.

  Beyoncé wypuszcza remiksy "Break My Soul" wraz z nowym, seksownym teledyskiem

Po tym następuje pseudoklasyczne podejście wykorzystujące cztery cyfry na ręce zbierającej, a następnie neo-soulowy styl wykorzystujący podobną technikę.

Trzeci przykład oparty jest wokół progresji Minor II-V-I z naprzemienną linią basową, po której następuje ostatni przykład, w którym przyglądamy się podejściu country do grania linii wiodących z wykorzystaniem podejścia fingerstyle. W tym miesiącu utwór studyjny opiera się na pierwszym przykładzie i bada idiom pop-folk przy użyciu tego typu podejścia.

Bardzo polecam, że jeśli jesteś bardziej skłonny do używania plektrum podczas gry, odłóż go i zbadaj grę palcami zamiast tego. Czy to grając progresje akordów, czy improwizując nad podkładem muzycznym, budowanie na istniejącej technice fingerstyle może być bardzo przyjemne i prowadzić do nowych muzycznych osiągnięć.

Często, jeśli gracze mają do czynienia z nową techniką, która ogranicza ich możliwości techniczne, prowadzi to do bardziej przemyślanych wyborów nutowych i bardziej muzycznego frazowania. Jeśli mi nie wierzysz, po prostu zapytaj Jeffa Becka!

Get the tone

Ustawienia wzmacniacza: Gain 3, Bass 4, Middle 5, Treble 6, Reverb 6

Jeśli pomyślisz o wielu gitarzystach używających fingerpicking, i to w tak wielu stylach, to oczywiście żadne pojedyncze brzmienie nie pokryje ich wszystkich. Dlaczego więc nie zacząć od powyższych ustawień, wybrać przetwornik szyjny (lub dwa przetworniki razem) dla ładnego czystego brzmienia z odrobiną delaya lub reverbu. Następnie możesz wskoczyć na pedał overdrive, aby zagrać brudniejsze dźwięki w przykładach.

Przykłady

Przykład 1. Akordy z ozdobnikami
Nasz pierwszy przykład podąża za prostą progresją akordów, ale dodaje małe melodyczne upiększenia na końcu każdego taktu. Postępuj zgodnie z sugerowanymi palcowaniami i upewnij się, że linie melodyczne wyróżniają się.

  Restauracje A&W znalazły się wśród najlepszych franczyz w wysoce konkurencyjnym rankingu Franchise 500 Entrepreneur'a

Przykład 2. Kciuk i trzy palce
W tym przykładzie będziesz musiał użyć wszystkich trzech palców ręki zbierającej, jak również kciuka. Celem jest utrzymanie frazowania i dynamiki tak równomiernie jak to możliwe, zapewniając, że każdy palec jest spójny z pozostałymi w sile zbierania.

Przykład 3: Wznosząca linia na trzy palce
Po raz kolejny używamy wszystkich trzech palców, ale tym razem linia jest wznosząca. Ponownie, dąż do płynności i równomiernego tonu w całej linii.

Przykład 4: Synkopowana linia pickingowa
Ten lick charakteryzuje się synkopą, ponieważ Twoje trzy palce pickingowe grają każdy akord, jednocześnie wplatając i wyplatając naprzemienną linię basu. Podejście fingerstyle jest idealne dla tego stylu gry.

  Czy sos Worcestershire trzeba włożyć do lodówki?

Przykład 5: Kciuk i pierwszy palec linia country
Kończymy nasze przykłady linią przewodnią inspirowaną country z użyciem wyłącznie kciuka i pierwszego palca. W tym stylu gry używam kciuka do replikowania uderzeń w dół plektrum, podczas gdy pierwszy palec replikuje uderzenia w górę.

Utwór studyjny: Wielokrotne podejścia

Ten utwór rozpoczyna się serią hammer-onów i pull-offów z wykorzystaniem skali C-dur w pozycji otwartej. Możesz eksperymentować z własnymi palcami, ale upewnij się, że twoje frazowanie i dynamika są równe.

Następna sekcja podąża za prostą progresją akordową, która charakteryzuje otwartą trzecią strunę jako stały temat przed zakończeniem czterotaktowej sekwencji z jednonotowym lickiem. Ponownie, spójność jest kluczem, upewniając się, że objętość każdej struny jest tak spójna, jak to tylko możliwe. Kolejna sekcja zaczynająca się od akordu Cmaj7/F wprowadza anular lub trzeci palec.

Załączyłem kilka sugerowanych palcowań dla ręki frettingowej, aby zmiany akordów były płynne. Ta sekcja kończy się wznoszącym ruchem akordowym z Dm do G7 przed końcowym, opartym na trypletach lizem nad akordem G7. W tym ostatnim akordzie, upewnij się, że nuty na pierwszej i drugiej strunie są widoczne, używając otwartej trzeciej struny jako okazji do wspinania się w górę i w dół szyi dla każdej zmiany akordu.

Przedostatni takt tego utworu zawiera prostą skalę C Major, ale z pewnym palcowaniem inspirowanym krajem. Jest to interesujący sposób grania serii nut, ponieważ daje piękny efekt kaskadowy. Końcowy akord jest nieco naciągany; będziesz musiał się upewnić, że otwarte struny wybrzmiewają z jasnością, ale nie są zbyt przytłaczające (to tutaj koncentracja na dymanice może zrobić różnicę).

Dziękuję za przeczytanie 5 artykułów w tym miesiącu*

Dołącz teraz, aby uzyskać nieograniczony dostęp

Cena w USA $3.99 za miesiąc lub $39.00 za rok

UK pricing £2.99 za miesiąc lub £29.00 za rok

Europe pricing €3.49 za miesiąc lub €34.00 za rok

*Przeczytaj 5 darmowych artykułów miesięcznie bez abonamentu

Dołącz teraz, aby uzyskać nieograniczony dostęp

Ceny od £2,99/$3,99/€3,49

Chcielibyśmy pozostać w kontakcie, zapisz się, aby zespół The Pick kontaktował się z Tobą ze świetnymi wiadomościami, treściami i ofertami.

Read More

Najchętniej czytane

Pełny tekst: Gow. Arkansas Sarah Huckabee Sanders – odpowiedź GOP na „State of the Union” Bidena

Uwagi Gov. Arkansas Sarah Huckabee Sanders (R) GOP Response to President Joe Biden's State of the Union Address:Dobry wieczór. Jestem Sarah Huckabee Sanders.Bycie mamą...

Wskazówki, jak poprawić ranking SEO swojej witryny WordPress

Search engine optimization może pomóc Ci przyciągnąć więcej użytkowników do Twojej witryny! Poprawiając ranking SEO swojej strony, możesz zmaksymalizować liczbę odwiedzających. Świetny ranking w głównych komercyjnych wyszukiwarkach, takich jak Google i Yahoo, spowoduje zwiększenie ruchu na Twojej stronie. Oprócz ruchu, wysoki ranking SEO sprawi, że Twoja strona będzie wydawać się bardziej godna zaufania i wiarygodna.Twoja

54 filmy dokumentalne, które zmienią twoje życie

Marsz pingwinów był nie tylko prawdziwym fenomenem kulturowym, gdy zadebiutował w 2005 roku, ale jest też jednym z najwspanialszych filmów dokumentalnych o tematyce...

Kiedy Ludwik XVI zaakceptował konstytucję?

Kiedy Ludwik XVI zaakceptował konstytucję?September 1791Dlaczego członkowie konwencji narodowej zdecydowali się na egzekucję króla Ludwika XVI, mimo że znieśli monarchię?Dlaczego członkowie Konwentu Narodowego zdecydowali się na egzekucję króla Ludwika XVI, mimo że znieśli monarchię? Obawiali się, że król będzie w przyszłości źródłem konfliktów. Jak konstytucja z 1791 roku zmieniła francuską monarchię? Władza króla została ograniczona

Film Where the Crawdads Sing pojawi się tego lata

To była tylko kwestia czasu, kiedy Gdzie śpiewają raki stanie się filmem. Zaledwie kilka lat po wydaniu książki, stała się ona globalnym fenomenem, zajmując...

Jakie są główne etapy syntezy ATP?

Jakie są główne etapy syntezy ATP?Oddychanie komórkowe wykorzystuje energię zawartą w glukozie do wytworzenia ATP. Oddychanie tlenowe przebiega w trzech etapach: glikoliza, cykl Krebsa i transport elektronów. W glikolizie glukoza jest dzielona na dwie cząsteczki pirogronianu. W wyniku tego uzyskuje się netto dwie cząsteczki ATP.Jak nazywa się synteza ATP?W tym samym czasie łańcuch transportu elektronów

6 Great Geo-blocked sites to access via VPN

Wirtualne sieci prywatne (VPN) to świetne wielofunkcyjne narzędzie, o którym powinien wiedzieć każdy użytkownik internetu. Ich celem jest promowanie prywatności podczas surfowania po sieci, chroniąc Twoje dane osobowe podczas łączenia się z internetem za pośrednictwem publicznych hotspotów, na przykład w lokalnych kawiarniach. Ponadto sposób, w jaki uzyskują one tę ochronę prywatności, sprawia, że są przydatne

Co to jest odwrotna transformacja Laplace’a z 1?

Co to jest odwrotna transformacja Laplace'a z 1?Odwrotna transformata Laplace'a. 1. Jeżeli L{f(t)}=F(s), to odwrotna transformata Laplace'a F(s) wynosi. L-1{F(s)}=f(t).Jak znaleźć odwrotność Laplace'a w Matlabie?ilaplace( F ) zwraca odwrotną transformatę Laplace'a dla F . Domyślnie zmienną niezależną jest s , a zmienną przekształcającą jest t . Jeśli F nie zawiera s , ilaplace używa funkcji

Pięć lekcji jak przetrwać w czasach kryzysu

Yuriy jest odpowiedzialny za wykonanie Avenga'wizja i strategia globalna, ekspansja na nowe rynki, zarządzanie zmianą i integracja.Niewiele momentów w historii świata jest tak znaczących,...

Jak działa słomka pod względem ciśnienia?

Jak działa słomka pod względem ciśnienia?Słomka działa, ponieważ kiedy wysysasz powietrze ze słomki, tworzy się podciśnienie. Kiedy wysysasz powietrze ze słomki, zmniejszasz ciśnienie wewnątrz słomki, pozwalając wyższemu ciśnieniu na pozostałej powierzchni wypchnąć herbatę w górę słomki i do twoich ust.Dlaczego picie ze słomki jest złe?Picie przez słomkę może przyczynić się do powstania zmarszczek na ustach

Wyprzedaże materacy na Dzień Pamięci, których nie chcesz przegapić

Jako redaktorzy POPSUGAR, niezależnie wybieramy i piszemy o rzeczach, które kochamy i myślimy, że spodobają się również Tobie. Jeśli kupisz polecany przez nas produkt,...

Pozostałe newsy

  Gdzie występuje chrząstka quizlet?

Pełny tekst: Gow. Arkansas Sarah Huckabee Sanders – odpowiedź GOP na „State of the Union” Bidena

Uwagi Gov. Arkansas Sarah Huckabee Sanders (R) GOP Response to President Joe Biden's State of the Union Address:Dobry wieczór. Jestem Sarah Huckabee Sanders.Bycie mamą...

Mitt Romney do George’a Santosa podczas State of the Union: „You Don’t Belong Here

Sen. Mitt Romney (R-UT), nieudany kandydat Partii Republikańskiej na prezydenta w 2012 roku, potwierdził, że powiedział osaczonemu Rep. George'owi Santosowi (R-NY): "Nie należysz tutaj"...

Biden zapomina, kiedy Super Bowl Sunday jest podczas State of the Union

Prezydent Joe Biden wydawał się zapomnieć, kiedy Super Bowl Sunday występuje mniej niż 15 minut w jego State of the Union address we wtorek...

Republikanie krzyczą „Zabezpieczyć granicę” podczas przemówienia Bidena o stanie państwa

Niektórzy republikańscy członkowie Kongresu krzyczeli "Zabezpieczcie granicę!" podczas przemówienia prezydenta Bidena o stanie państwa we wtorek wieczorem, co zmusiło 80-latka do kilku chwil przerwy.Biden...

FACT CHECK: Biden twierdzi, że ograniczył koszty insuliny dla pacjentów Medicare

CLAIM: Prezydent Joe Biden twierdził podczas wtorkowego State of the Union, że Democrats' Inflation Reduction Act umieścił miesięczny cap 0f $35 na kosztach insuliny...