PytaniaShow Biznes

5 ważnych wskazówek, o których należy pamiętać budując komputer dla graczy – GdanskTown.pl

Jeśli poważnie myślisz o grach, a większość graczy tak właśnie postępuje, potrzebujesz komputera, który będzie wspierał Twoją pasję. Istnieje kilka sposobów, aby to osiągnąć. Jeśli masz wiadra pieniędzy, możesz iść i kupić top of the range gaming PC. To będzie wszystko gotowe, aby przejść i pracy dla swoich celów. Jednak kupując coś z półki nigdy nie zbliży się do budowania rig siebie. Coś, co jest specjalnie umieścić razem dla swoich wymagań będzie zawsze lepiej.

To nie jest tak trudne, jak można myśleć, a wynik końcowy jest niestandardowe wykonane gry PC idealne dla Twoich potrzeb.

Istnieje jednak kilka wskazówek, których musisz się upewnić. Oto 5 najważniejszych wskazówek, które należy zapamiętać podczas budowania komputera do gier.

1. Understand your requirements

Nie ma dwóch takich samych graczy. Jest to jeden z głównych powodów, dla których opłaca się zbudować własny komputer. Zanim wyruszysz, kupisz części i wydasz pieniądze, zrozum, czego dokładnie potrzebujesz. Większość części można rozbudować, ale nie chcesz tracić pieniędzy na części lub specyfikacje, których nie potrzebujesz, ale nie chcesz też inwestować w coś, co cię rozczaruje.

Jakość grafiki waha się od Low, Medium, High do Ultra. Budżetowy komputer nie poradzi sobie z czymś więcej niż niska jakość grafiki. To poważnie ograniczy Twój wybór gier. Możesz niekoniecznie potrzebować Ultra, więc jeśli nie, to wydanie tej dodatkowej kwoty będzie tylko stratą pieniędzy.

2. Zacznij od płyty głównej

Płyta główna jest fundamentem, na którym budujesz swój komputer do gier. Da Ci swobodę rozbudowy lub ograniczy i sfrustruje. Zawsze inwestuj w świetną płytę główną.

Istotnym elementem jest typ gniazda. Wpłynie to na procesor, którego możesz użyć, czyli główny mikroprocesor komputera. Starszy typ gniazda ograniczy Cię i uniemożliwi Ci modernizację w razie potrzeby.

Istnieje wiele opcji i, jak zawsze, te lepsze będą kosztować nieco więcej. Pamiętaj, że jeśli chcesz lub musisz dokonać modernizacji, starsza płyta główna będzie kosztować więcej.

3. Wybór odpowiedniego procesora

Kolejnym krokiem jest zdobycie procesora, który jest wystarczająco szybki, aby sprostać wymaganiom gier, w które zamierzasz grać teraz i w najbliższej przyszłości. Wolny procesor spowoduje frustrację i słabe wrażenia z gry.

Procesory mają różną wydajność – od przeciętnej po ponaddźwiękową. Wybierz odpowiedni dla swoich wymagań dotyczących gier. Ponownie, spójrz nie tylko na gry, w które grasz dzisiaj, ale rozważ następne kilka miesięcy lub rok do przodu.

Szybki, wysokiej jakości procesor to inwestycja, w którą warto zainwestować, jeśli chcesz mieć wspaniałe wrażenia z gry.

4. Chcesz mieć szybką pamięć RAM

Kolejnym ważnym aspektem, który będzie decydował o jakości Twojego doświadczenia w grze jest pamięć RAM. Niewystarczająca ilość pamięci RAM jest jednym z największych zabójców gier. Jest to niezbędne do uzyskania i otrzymania instrukcji od procesora. Słaba pamięć RAM spowolni cały proces, rujnując doświadczenie.

Rodzaj, jakość i szybkość pamięci RAM w dużej mierze zależy od płyty głównej, dlatego punkt 2 jest tak ważny.

Podczas gdy niedawno mogłeś uciec z 8 GB pamięci RAM, 16 GB to obecnie gamingowe minimum w wielu przypadkach. Nie idź na kompromis w kwestii pamięci RAM. Idealnie, chcesz dążyć do 64 GB DDR4 RAM dla najlepszych doświadczeń w grach.

Jeśli nie jesteś pewien najlepszej opcji dla sprzętu, sprawdzić witryny jak GamingScan. Oferują one doskonałe porady, recenzje i zalecenia.

5. Graphics Processing Unit lub GPU

Aby zapewnić szybkość i szczegółowość rozgrywki, potrzebujesz porządnego procesora graficznego. Nowoczesne gry są bardzo wymagające graficznie i z tego powodu wymagają szybkiego układu GPU. Kupno niewystarczająco szybkiego procesora graficznego spowolni grę i zapewni ci słabe wrażenia.

Opłaca się odrobić pracę domową przy wyborze układu GPU i zainwestować w najlepszy, na jaki pozwoli Ci budżet. Nvidia i AMD to dwa wiodące rozwiązania.

Other important components

Istnieje wiele innych elementów niezbędnych do dobrego komputera do gier. Jednym z nich jest oczywiście pamięć masowa. Tutaj masz do wyboru konwencjonalny dysk twardy lub dysk SSD. Wielu graczy idzie na połączenie tych dwóch. Następnie ważne jest, aby uzyskać wysokiej jakości zasilacz. Nie ma sensu kupować porządnych komponentów, a potem próbować zaoszczędzić kilka dolarów na zasilaczu. Skończy się to po prostu katastrofą.

Krytyczne jest również posiadanie wystarczającego chłodzenia, aby poradzić sobie z generowanym ciepłem. W zależności od tego, jak mocno zamierzasz naciskać na komputer, potrzebujesz chłodzenia, które jest w stanie sprostać zadaniu. Wybierz przypadek mądrze, aby zapewnić, że będzie pomieścić składniki chcesz teraz, jak również umożliwiając miejsce na rozbudowę w późniejszym etapie. Na koniec, będziesz chciał monitora najwyższej jakości, w przeciwnym razie nie będziesz mógł w pełni korzystać z różnych komponentów.

Related Articles

Back to top button