Show Biznes

54 filmy dokumentalne, które zmienią twoje życie

Marsz pingwinów był nie tylko prawdziwym fenomenem kulturowym, gdy zadebiutował w 2005 roku, ale jest też jednym z najwspanialszych filmów dokumentalnych o tematyce przyrodniczej, jakie kiedykolwiek widział świat. Poważnie: Kto by pomyślał, że wataha, dziwny okres godowy pingwinów może sprawić, że wzruszymy się do łez? Aha, i zanim zapomnimyMarch of the Penguins zawieraświętego Graala filmów dokumentalnych XXI wieku. Narrację prowadzi nie kto inny jak Morgan Freeman.

Oglądaj na HBO Max Oglądaj na Amazon Oglądaj na Apple TV+

Niektórzy miłośnicy sportu mogą się z tym spierać, ale Kiedy byliśmy królami jest dla Muhammada Alego tym, czym Ostatni taniec dla Michaela Jordana. To znaczy: Jeśli potrzebujesz przypomnienia o wielkości legendy boksu (zarówno jako działacza, jak i sportowca), spójrz tylko na relację dzień po dniu z jego podróży do Kinszasy w Zairze na „Rumble in the Jungle” z George’em Foremanem.

Oglądaj na kanale The Criterion Channel

Na szczęście historia dobrze zapamięta Akademię za przyznanie Minding the Gap nominacji do Oscara w 2018 roku. Filmując swoich najlepszych przyjaciół przez 12 lat, Bing Liu stworzył rozdzierającą serce historię o dojrzewaniu, która mocno uderzai pozostanie z tobą na długie lata po obejrzeniu filmu. (Nawet jeśli zapamiętasz go tylko ze względu na wspaniałe zdjęcia deskorolki). Albo przynajmniej do czasu, aż Liu, który ma szansę stać się prawdziwą gwiazdą filmową, zaprezentuje swoje kolejne dzieło.

Oglądaj na Hulu

Czy nie zostaniesz moim sąsiadem?

Jeśli jest na tej liście jeden film dokumentalny, który sprawi, że mimowolnie wytrzeszczysz oczy, to jest to Czy nie zostaniesz moim sąsiadem? Dokument przedstawia sylwetkę zmarłego gwiazdora telewizji dziecięcej Freda Rogersa, którego program Mister Rogers’ Neighborhood wpłynął na życie milionów młodych (i starszych!) ludzi.

Oglądaj na Amazon Oglądaj na Apple TV+

Jeśli lubisz, gdy filmy dokumentalne sprawiają, że się pocisz, to Free Solo sprawi, że po seansie pójdziesz pod prysznic. Film dokumentuje wspinaczkę Alexa Honnolda na szczyt zdradliwego El Capitana w Parku Narodowym Yosemite bez lin, uprzęży i innych kłopotliwych zabezpieczeń. Więc tak! Oglądanie Free Solo równa się około godzinie spędzonej w saunie.

Oglądaj na Disney+ Oglądaj na Amazon Oglądaj na Hulu

W latach 70. Martin Scorsese nakręcił ostatni koncert kanadyjskiej grupy rockowej The Band. Na koncercie pojawili się Bob Dylan, Van Morrison i Joni Mitchell, dzięki czemu powstał film koncertowy o niezwykłym charakterze.

Oglądaj na Amazon Oglądaj na Hulu Oglądaj na Tubi

Jeśli oglądanie filmu dokumentalnego, którego bohaterami są osoby legalnie posługujące się pseudonimami Big Edie i Little Edie, nie zainteresuje cię, to nie jesteśmy pewni, co cię zainteresuje. Szare ogrody nie bez powodu uważane są za najlepszy dokument wszech czasów śledzi losy dwóch Edie, które wiodą zamknięte życie w podupadłej nowojorskiej rezydencji.

Oglądaj na HBO Max

To, co kiedyś było wymagane do obejrzenia na większości kursów wprowadzających do tematyki płci i seksualności, teraz jest wymagane dla… no cóż, wszystkich. W końcu zdecydowana większość dzisiejszej popkultury, jaką znamy, została zaczerpnięta z kultury tańca towarzyskiego. Jenny Livingston proponuje filmowe zanurzenie się w nowojorskiej podziemnej scenie tańca towarzyskiego lat 80. Film jest równie fascynujący, co poruszający, i oferuje głęboki wgląd w życie i realia, w jakich żyją artyści, zarówno w przestrzeni konkurencyjnej, jak i poza nią.

Watch on Apple TV+

Reżyserka Ava DuVernay przedstawia dogłębną analizę sposobów, w jakie system więziennictwa w Stanach Zjednoczonych funkcjonuje jako narzędzie zinstytucjonalizowanego rasizmu i nierówności. 13th gromadzi materiały filmowe i poruszające wywiady z wybitnymi naukowcami, aktywistami, politykami oraz mężczyznami i kobietami, którzy doświadczyli uwięzienia.

Watch on Netflix

Amy Winehouse miała głos, który już w młodym wieku przypieczętował jej przeznaczenie jako ikony muzyki, ale jej los stał się bardziej pokręcony, niż ktokolwiek mógłby się spodziewać. Ten chwytający za serce film biograficzny niszczy niesławną reputację Winehouse jako „imprezowiczki”, dając drugie spojrzenie na życie osobiste i karierę tego jedynego w swoim rodzaju talentu, a także retrospekcję tego, jak świat ją stracił.

Oglądaj na Showtime

Trzy identyczne nieznajome

Słynne spotkanie trojaczków rozdzielonych po urodzeniu przybiera przygnębiający obrót, gdy troje z nich zaczyna szukać odpowiedzi na pytanie, w jakich warunkach zostali rozdzieleni jako niemowlęta. Prawdziwe tour de force zdolności dokumentu do uchwycenia wstrząsających okoliczności, które mogło stworzyć tylko samo życie.

Watch on Hulu Watch on Amazon Watch on Apple TV+

Jeśli pragniesz wejść do świata, który nie jest twoim własnym, obejrzyj Honeyland, dokument, który przenosi cię w góry Bałkanów wraz z Hatidže Muratovą, jedną z ostatnich Macedonek praktykujących starożytne pszczelarstwo. Film, kręcony na przestrzeni trzech lat, odkrywa interesujące tło dla analogowej kobiety w postaci młodej rodziny, która wprowadza się w jej pobliże. Jednak nawet gdyby w filmie zabrakło tego głównego wątku, już same przepiękne zdjęcia i krajobrazy sprawiają, że ogląda się go z przyjemnością.

Oglądaj na Hulu

W niesławnym więzieniu Folsom skazani czwartego poziomu – więźniowie o zaostrzonym rygorze – spotykają się na intensywnej trzydniowej grupowej sesji terapeutycznej, która stanowi element ich resocjalizacji. To właśnie tam skazani sięgają w głąb siebie, aby powrócić do swoich urazów z przeszłości i słabości, które odegrały rolę w ich agresywnych zachowaniach. Film jest momentami przejmujący, przerażający i niezwykle pilny.

Oglądaj na Amazon

Legendarny reżyser Wim Wenders przedstawia wzruszający portret swojej przyjaciółki Piny Bausch, międzynarodowej sławy tancerki i choreografki, która zmarła niespodziewanie w pierwszych dniach produkcji filmu dokumentalnego. Nakręcony w przepięknym 3D film Pina nie przypomina żadnego spektaklu tanecznego, jaki kiedykolwiek widzieliście. Rezultatem jest nie tylko fascynujący dokument biograficzny o twórczym geniuszu, ale także piękna celebracja ludzkiego ciała i sztuki, którą może ono zapoczątkować.

Oglądaj na Apple TV+

W latach 1965-1966 w Indonezji miała miejsce antykomunistyczna czystka – masowe morderstwo, którego łączną liczbę historycy szacują na 400 000 do 3 000 000 ofiar. Pół wieku później reżyser Joshua Oppenheimer (wraz z Christine Cynn i anonimowym indonezyjskim filmowcem) nakręcił The Act of Killing, przykuwające uwagę i brutalne spojrzenie na byłych członków szwadronów śmierci – obecnie czczonych za stworzenie społeczeństwa, w którym teraz żyją.

Oglądaj na Amazon Oglądaj na Hulu Oglądaj na Tubi

W kwietniu 1989 roku 28-letnia Trisha Meili została brutalnie napadnięta i zgwałcona podczas joggingu w nowojorskim Central Parku. Tej samej nocy pięciu młodych mężczyzn – czterech czarnoskórych i jeden Latynos – zostało aresztowanych w związku z podejrzeniem o działalność gangów w parku; po wielogodzinnych przesłuchaniach i wymuszonych zeznaniach nastoletni chłopcy zostali oskarżeni o napaść, gwałt i usiłowanie zabójstwa Meili. To, co nastąpiło, było medialną burzą ogniową, w której rasizm doprowadził do skazania chłopców. Dokument Kena Burnsa spogląda wstecz na jedną z najgłośniejszych spraw kryminalnych najnowszej pamięci, dekadę po tym, jak do popełnienia zbrodni przyznał się inny mężczyzna.

Watch on PBS Watch on Apple TV+

W 1974 roku, na tydzień przed swoimi 24. urodzinami, artysta linowy Philippe Petit wprawił w osłupienie typowych cynicznych mieszkańców Nowego Jorku, kiedy przeszedł po linie 1000 stóp w powietrzu między wieżami World Trade Center. W ciągu 45 minut Petit wykonał osiem przejść między drapaczami chmur.

Oglądaj za darmo na YouTube

Kurt Cobain: Montage of Heck

W wieku 27 lat Kurt Cobain był jednym z najsłynniejszych muzyków na świecie – status, którego wolałby uniknąć, i poziom sławy, który wraz z chorobą psychiczną i uzależnieniem od narkotyków doprowadził do jego upadku. Dwie dekady po jego samobójstwie Montage of Heck próbuje poskładać portret Cobaina, opowiedziany przez bliskich, których pozostawił (w tym kolegów z zespołu Nirvana), a także jego osobiste nagrania audio.

Oglądaj na HBO Max

Reżyser Jesse Moss przygląda się mieszkańcom Williston, małego miasteczka w Północnej Dakocie, w którym nastąpił gwałtowny wzrost liczby ludności w wyniku boomu naftowego w samym środku recesji. Gdy do miasta zaczęli napływać ludzie poszukujący pracy, którzy zawładnęli rynkiem mieszkaniowym, mieszkańcy zwrócili się przeciwko nowym sąsiadom – z wyjątkiem Jaya Reinke, luterańskiego pastora, który zaoferował swój kościół jako schronienie dla nowych mieszkańców miasta.

Oglądaj na Amazon Oglądaj na Apple TV+ Oglądaj na Tubi

Najlepsza najgorsza rzecz, jaka mogła się przytrafić

Marzenia Lonny’ego Price’a spełniły się, gdy dostał jedną z głównych ról w nowym musicalu Stephena Sondheima z 1981 roku Merrily We Roll Along. Obsada spodziewała się, że będzie to pierwszy z długiej linii sukcesów w karierze. Spektakl okazał się jednak klapą. Po latach członkowie obsady spojrzeli wstecz na tę wzruszającą analizę tego, jak najwięcej dowiadujemy się o sobie w obliczu poważnych niepowodzeń.

Wykorzystując nieopublikowany rękopis Jamesa Baldwina Remember This House, Nie jestem twoim murzynem opowiada historię amerykańskiej tożsamości oczami Baldwina, przyglądając się życiu i śmierci Medgara Eversa, Malcolma X i Martina Luthera Kinga, Jr. wraz z narracją Samuela L. Jacksona.

Oglądaj na Netflix Oglądaj na Amazon Oglądaj na Hulu Oglądaj na Tubi

Andrew Jarecki zamierzał nakręcić lekki dokument o klaunach z urodzinowego przyjęcia. Kiedy zaczął badać jeden z tematów, Davida Friedmana, odkrył bardziej interesującą i niepokojącą historię: Ojciec i brat Friedmana, Arnold i Jesse, zostali skazani za wykorzystywanie seksualne dzieci na Long Island.

Oglądaj w HBO Max Oglądaj w Amazon Oglądaj w Apple TV+

Święty z Nowego Orleanu Steve Gleason osiągnął status niemalże świętego, gdy zablokował punt w meczu z Atlanta Falcons – pierwszym, jaki drużyna rozegrała w rodzinnym mieście po huraganie Katrina. Lata później, w wieku 34 lat, u Gleasona zdiagnozowano ALS. Ten dokument to rozdzierający serce, a zarazem triumfalny film o człowieku, który symbolizował odmowę przyznania się do porażki.

Oglądaj na Amazon

Wejdź w świat Jiro Ono, 85-letniego mistrza kuchni z tokijskiej Sukiyabashi Jiro, 10-osobowej restauracji sushi, która zdobyła trzy gwiazdki Michelin i uznanie na całym świecie. Dokument ten pokazuje również przyszłość spuścizny Ono, ponieważ synowie Jiro, Yoshikazu i Takashi, poszli w ślady ojca i zostali samodzielnymi szefami kuchni sushi.

Oglądaj za darmo na YouTube

Ten nominowany do Oscara film opowiada historię Owena Suskinda, który po zdiagnozowaniu u niego autyzmu w wieku 3 lat, pogrążył się w niemal całkowitym milczeniu. Jego rodzice, będąc na skraju utraty nadziei, odkryli, że intensywnie reaguje na świat filmów animowanych – zwłaszcza tych wyprodukowanych przez Walta Disneya – dając mu nową szansę na zrozumienie otaczającego go, skomplikowanego świata.

Oglądaj za darmo na YouTube

Mgła wojny: jedenaście lekcji z życia Roberta S. McNamary

Mgła wojny Errola Morrisa to długi wywiad z byłym Sekretarzem Obrony USA Robertem McNamarą dotyczący jego refleksji na temat kariery politycznej, a zwłaszcza wpływu na zaangażowanie Stanów Zjednoczonych w wojnę w Wietnamie.

Oglądaj na Amazon Oglądaj na Apple TV+

Ten nominowany do Oscara film opowiada o Artinianach, rodzinie, w której od trzech pokoleń jest wiele głuchych i słyszących dzieci. Kiedy bracia Peter (głuchy) i Chris (słyszący) mieli głuche dzieci i rozważali wszczepienie im implantów ślimakowych, rozpoczęli debatę w swojej rodzinie – taką samą, jaka toczy się w całej kulturze głuchych.

Oglądaj na Amazon

Koyaanisqatsi jest wprawdzie bardziej filmem eksperymentalnym niż dokumentalnym. O ile można docenić dronowy styl kompozycji Philipa Glassa (co, przyznaję, jest trudne do pokochania), o tyle sam film jest kultowym klasykiem. Film Reggio, którego tytuł pochodzi od słowa Hopi oznaczającego „niezrównoważone życie”, jest zestawieniem zdjęć miast i krajobrazów z całych Stanów Zjednoczonych w zwolnionym tempie i poklatkowo. To, co można wynieść z Koyaanisqatsi, jest kwestią osobistą i choć może to być niezrozumiałe, większość widzów uważa to za niezwykle prowokujące i zaskakujące.

Oglądaj na Amazon Oglądaj na Tubi

Drogi Zachary: List do syna o jego ojcu

Kiedy Andrew Bagby został zamordowany przez swoją dziewczynę Shirley Jane Turner – a Turner ogłosiła, że po jego śmierci jest w ciąży z dzieckiem Bagby’ego – filmowiec Kurt Kuenne planował stworzyć wizualny album poświęcony synowi Bagby’ego, Zachary’emu, aby chłopiec wiedział, jak bardzo jego ojciec był kochany przez przyjaciół i rodzinę.

Oglądaj na Amazon Oglądaj na Apple TV+ Oglądaj na Tubi

Spotkanie Billa Cunninghama w Nowym Jorku było prawie tak ekscytujące, jak zrobienie sobie z nim zdjęcia. Felietonista New York Times, który dokumentował sposób, w jaki mieszkańcy miasta wyrażają siebie poprzez modę, był wesołym i otwartym gościem w mieście – pełnił raczej rolę antropologa kultury. Ten portret, nakręcony, gdy miał 80 lat, prowadzi go przez miasto i pozwala przyjrzeć się człowiekowi, dla którego – jak stwierdziła redaktorka Vogue’a Anna Wintour – ubierał się cały Nowy Jork.

Oglądaj na Apple TV+

Jak przetrwać plagę to wstrząsający portret początków kryzysu związanego z AIDS, czasu, kiedy ci, którzy żyli na marginesie społeczeństwa, byli w dużej mierze ignorowani przez apatyczny rząd. Reżyser David France, który relacjonował kryzys związany z AIDS jako dziennikarz w latach 80., rzuca światło na wysiłki członków ACT UP, którzy podnosili świadomość na temat choroby, uczłowieczali dotkniętych nią mężczyzn i kobiety, a w końcu zmienili bieg historii.

Oglądaj na Amazon Oglądaj na Apple TV+

Demaskatorski film o życiu i spuściźnie O.J. Simpsona, Made in America, analizuje wzlot i upadek gwiazdy futbolu oraz proces o morderstwo, który rozerwał kraj na strzępy w latach 90. Dokument ten umieszcza również sagę Simpsona w szerszym kontekście, podkreślając, w jaki sposób powiedziała ona więcej o rasie i kulturze amerykańskiej niż jakiekolwiek inne wydarzenie, które miało miejsce w drugiej połowie XX wieku.

Oglądaj na Hulu

Na długo przed tym, jak Sean Penn zdobył Oscara za rolę w filmie Gusa Van Santa Milk, reżyser Rob Epstein odebrał to samo trofeum za najlepszy film dokumentalny dzięki swojemu niesamowitemu portretowi Harveya Milka, pierwszego otwartego homoseksualnego członka Rady Nadzorczej San Francisco i pierwszego otwartego homoseksualnego urzędnika w historii Kalifornii.

Oglądaj na Amazon Oglądaj na Apple TV+

Uznana dokumentalistka Barbara Kopple zdobyła swojego pierwszego z dwóch Oscarów za to płomienne spojrzenie na strajk w Brookside w 1973 roku, wywołany przez górników zatrudnionych w Eastover Coal Company w południowo-wschodnim Kentucky.

Oglądaj na HBO Max

Najbardziej znany film Errola Morrisa jest, zgodnie z jego definicją, raczej dziełem non-fiction niż dokumentem. Opowiada historię Randalla Dale’a Adamsa, który w wieku 26 lat został aresztowany, skazany i skazany na karę śmierci za zabójstwo policjanta w 1976 roku w Dallas w Teksasie – zbrodnię, której Adams nie popełnił.

Oglądaj na Amazon

Hoop Dreams śledzi losy dwóch chłopców z Chicago (William Gates i Arthur Agee) na przestrzeni ośmiu lat, którzy zostają zwerbowani ze swoich śródmiejskich szkół średnich, aby wziąć udział w jednym z najbardziej renomowanych programów koszykarskich. Film wzbudził kontrowersje, gdy nie dostał nominacji w kategorii najlepszy dokument podczas rozdania Oscarów – jego jedyna nominacja do Oscara była za najlepszy montaż.

Oglądaj w HBO Max Oglądaj w Amazon Oglądaj w Apple TV+

W 1964 roku Michael Apted stworzył profil 14 dzieci w ramach specjalnego programu telewizji Granada 7 Up , postrzegając tę grupę jako reprezentatywną dla całej Anglii w całym systemie społeczno-ekonomicznym kraju. Co siedem lat Apted wracał do swoich podopiecznych, by sprawdzić, jak zmieniło się życie każdego z nich – i jak z czasem ewoluowały ich marzenia, lęki i filozofie.

Oglądaj na Amazon

Francuski oceanograf i filmowiec Jacques Cousteau zabrał nas w nieznane, abyśmy popływali z rekinami i poznali życie załogi morskiej w filmie Milczący świat, przełomowym dziele z 1956 roku dla filmów dokumentalnych o tematyce przyrodniczej.

Oglądaj za darmo na YouTube

Japoński reżyser Hiroshi Teshigahara udokumentował historię i sztukę Ikebany w filmie z 1957 roku, opowiadającym o wielowiekowej tradycji układania kwiatów. Ojciec reżysera, Sofu Teshigahara, był właścicielem i dyrektorem szkoły Sogetsu School of Ikebana i poświęcił swoje życie na podtrzymywanie tej praktyki.

Oglądaj na The Criterion Channel

Reżyserka Agnes Varda uchwyciła ducha ruchu Czarnych Panter już w 1970 roku w swoim dokumencie o demonstracji przed sądem w Oakland, w której domagano się uwolnienia aktywisty i współzałożyciela Czarnych Panter, Hueya P. Newtona.

Oglądaj na Amazon

Women of the Resistance, film dokumentalny z czasów II wojny światowej wyprodukowany dla włoskiej telewizji, przedstawia sylwetki wielu kobiet, które przeżyły inwazję nazistów na Włochy, opowiadając o bohaterstwie i wytrwałości w obliczu jednego z największych zła historii.

Oglądaj na kanale The Criterion Channel

The Blues Accordin’ to Lightnin’ Hopkins

Lightnin’ Hopkins, amerykański piosenkarz bluesowy z Teksasu, był jednym z największych gitarzystów, jacy kiedykolwiek żyli. Reżyser Les Blank miał dostęp do prywatnego życia Hopkinsa na jego teksańskim ranczu, aby stworzyć ten bliski i bogaty portret legendarnego muzyka.

Oglądaj na The Criterion Channel

Arnold Schwarzenegger zadebiutował w filmie Pumping Iron, dokumencie o życiu mistrzów świata w kulturystyce i dążeniu jednej z przyszłych gwiazd ruchu do zdobycia po raz szósty tytułu Mr. Universe.

Oglądaj na Amazon

Znany ze swojej muzyki autorstwa DJ Shadow, Dark Days rozmawia z bezdomnymi mieszkańcami nowojorskiego metra i tymi, którzy żyją w nieużywanych. podziemnych tunelach pod miastem.

Oglądaj na Amazon Oglądaj na Apple TV+ Oglądaj na Tubi

Persepolis to animowana opowieść o dojrzewaniu młodej Iranki Marjane Satrapi w czasach rewolucji islamskiej i wojny w Iraku. Rozdzierająca serce i pełna mocy historia Satrapi walczy o to, by zachować optymizm i przeciwstawić się hipokryzji.

Oglądaj na Amazon Watch na Apple TV+

Uncut Gems Reżyserzy Josh i Benny Safdie ukończyli tę historię Lenny’ego Cooke’a, jednego z najlepiej zapowiadających się kandydatów w drafcie NBA w 2002 roku. Śledząc losy Lenny’ego podczas pełnego stresu dnia draftu, dokument pokazuje, jak w jednej chwili można osiągnąć lub zniweczyć marzenia.

Oglądaj na Amazon Oglądaj na Apple TV+

Zdobywca nagrody Pulitzera, krytyk kulinarny Jonathan Gold był dziennikarzem szczególnego rodzaju i pisarzem, który uwielbiał podkreślać kuchnie przygotowywane w bogatym kulturowo Los Angeles. W tym ciepłym portrecie złotej ery pisania o jedzeniu, Gold jeździ swoją zieloną ciężarówką i pokazuje widzom najlepsze znaleziska w centrach handlowych, food trucki i sekretne przepisy rodzinne.

Oglądaj na Amazon

Filmworker to autobiograficzne, prawdziwe życie Leona Vitali, brytyjskiego aktora i filmowca, który przez większość życia pracował jako asystent Stanleya Kubricka. Ciężko pracując, Vitali opowiada o tym, jak pomagał Kubrickowi kręcić filmy z pietyzmem, a także o tym, jakich ludzi potrzeba za kulisami, by stworzyć słynne dzieło sztuki.

Oglądaj na Amazon Oglądaj na Apple TV+

Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go For It

Rita Moreno, słynna portorykańska aktorka i zdobywczyni nagrody EGOT, opowiada historię swojej ponad 70-letniej kariery na Broadwayu i w Hollywood – od zmagań, z jakimi się zmagała, po bariery, które pomogła przełamać.

Oglądaj na Netflix Oglądaj na Amazon

Perkusista The Roots, Ahmir 'Questlove’ Thompson, przedstawia Summer of Soul w 2021 roku, wznowienie archiwalnych materiałów filmowych z Harlemskiego Festiwalu Kulturalnego z 1969 roku, które uznano za zaginione. Nazywany „czarnym Woodstockiem” festiwal muzyczny, na którym wystąpili Stevie Wonder, Nina Simone, Sly & the Family Stone i inni, rzucił światło na znaczenie zachowania historii czarnej kultury w Ameryce.

Oglądaj na Hulu Oglądaj na Disney+

Uroczy staruszkowie poszukują trufli, rzadkiego przysmaku kulinarnego, głęboko w lasach Piemontu we Włoszech w tej uroczej i zdrowej opowieści o pysznych grzybach i padlinożercach, którzy woleliby umrzeć niż zdradzić swój sekret, gdzie znajdują się najlepsze tereny łowieckie.

Oglądaj na Amazon

Mayor to prawdziwa historia codziennego życia Musy Hadida, burmistrza Ramallah w Palestynie. Znajdujący się na Zachodnim Brzegu Jordanu Hadid nie może zrobić zbyt wiele, by pomóc swoim obywatelom, ponieważ rządy sprawuje izraelska okupacja, ale robi, co może (np. świąteczny pokaz fontann), by umilić życie w gorączkowym pośpiechu.

Oglądaj na Amazon Oglądaj na Apple TV+

To, co zaczyna się jako zwykły dokument przyrodniczy o życiu ośmiornicy, zmienia się w piękną opowieść o tym, jak nurek głębinowy odnalazł nadzieję i nawiązał kontakt z synem dzięki temu, jak opieka nad ośmionogim stworzeniem oceanicznym głęboko wpłynęła na niego emocjonalnie.

Oglądaj na Netflix

Uciekaj opowiada historię Amina Nawabiego, uchodźcy z Afganistanu mieszkającego obecnie w Danii, który po raz pierwszy dzieli się swoją niebezpieczną podróżą, zmagając się z handlarzami ludźmi, sekretami ukrywanymi przed chłopakiem i trudnościami z odkryciem swojej seksualności.

Oglądaj na Hulu

Ta zawartość jest tworzona i utrzymywana przez osobę trzecią, a następnie importowana na tę stronę, aby ułatwić użytkownikom podawanie adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnej zawartości można znaleźć na stronie piano.io

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button