PytaniaShow Biznes

6 Great Geo-blocked sites to access via VPN – GdanskTown.pl

Wirtualne sieci prywatne (VPN) to świetne wielofunkcyjne narzędzie, o którym powinien wiedzieć każdy użytkownik internetu. Ich celem jest promowanie prywatności podczas surfowania po sieci, chroniąc Twoje dane osobowe podczas łączenia się z internetem za pośrednictwem publicznych hotspotów, na przykład w lokalnych kawiarniach. Ponadto sposób, w jaki uzyskują one tę ochronę prywatności, sprawia, że są przydatne w uzyskiwaniu dostępu do treści zablokowanych przez geolokalizację.

Jak działa VPN?

Wszystkie urządzenia, które uzyskują dostęp do Internetu, otrzymują po połączeniu adres IP. Kiedy idziesz bezpośrednio do Internetu ze swojego routera, rozgłaszasz swoją lokalizację i wiele szczegółów dotyczących Twojego urządzenia.

Gdy korzystasz z VPN, Twoja lokalizacja jest ukryta. VPN staje się elementem połączenia skierowanym do Internetu, a nie routerem. Oznacza to, że lokalizacja VPN wydaje się być Twoją lokalizacją.

Twoje dane do i z VPN są szyfrowane i często określane jako tunel, do którego nikt nie może zajrzeć. To przesłania Twoją tożsamość online, niezależnie od tego, czy początkowe połączenie jest w sieci prywatnej czy publicznej, dzięki czemu możesz przeglądać strony bezpiecznie, pewnie i anonimowo.

Zasadniczo VPN tworzy prywatną trasę lub tunel przez Internet, który uniemożliwia Twojemu dostawcy usług internetowych lub komukolwiek innemu na serwerze VPN zobaczenie Twojej aktywności.

VPN dla ogólnej prywatności

Korzystanie z VPN zapewnia Ci zamaskowany adres IP. Jeśli chodzi o każdą stronę internetową, z którą się łączysz, Twoją lokalizacją jest VPN, a nie Twoja aktualna lokalizacja. Dzięki temu żadna strona internetowa nie wie, kim jesteś, jeśli przypadkowo przeglądasz strony, co daje Ci prywatność. Oczywiście, jak tylko się zalogujesz, ta anonimowość zostanie oddana.

Wielu użytkowników VPN troszczy się o prywatność i dlatego chętnie korzysta ze stosunkowo lokalnego serwera, aby zapewnić utrzymanie wysokiej prędkości i niezawodnych połączeń. Dlatego powszechne będzie korzystanie przez brytyjskiego użytkownika z serwera VPN z siedzibą w Wielkiej Brytanii, podczas gdy amerykański użytkownik może połączyć się z serwerem VPN z siedzibą w USA. Najlepiej wybrać VPN, taki jak Surfshark, który ma ponad 3200 szybkich serwerów na całym świecie. Jeśli masz ochotę zacząć, sprawdź opinie użytkowników o Surfshark VPN.

Istnieje oczywiście alternatywny sposób korzystania z VPN, a jest nim dostęp do stron internetowych objętych geoblokadą.

Czym jest geoblokowana strona internetowa?

Geo-blokowanie to technologia, która ogranicza lub zmienia dostęp do treści internetowych w oparciu o położenie geograficzne użytkownika. Dlatego strona internetowa z geoblokadą jest albo całkowicie niedostępna dla użytkowników w niewłaściwej lokalizacji, albo oferuje inną treść dla użytkowników w innych regionach.

Ponadto niektóre kraje, takie jak Chiny, przejmują całkowitą kontrolę nad tym, gdzie ich mieszkańcy mogą i nie mogą przeglądać stron internetowych.

Łącząc się z VPN poza swoim krajem, Twój ruch internetowy wydaje się teraz pochodzić z tego kraju. Innymi słowy, brytyjski użytkownik może uzyskać dostęp do serwera VPN z siedzibą w USA, a zatem będzie się wydawać, że jest to amerykańska przeglądarka.

Which geo-blocked websites are better with VPN?

1. Netflix

Netflix oferuje fantastyczny wachlarz programów, którymi można się cieszyć w każdej chwili. Ale nie oferują wszystkim tych samych list w tym samym czasie. Według Statista, użytkownicy Netflixa w Irlandii mogą cieszyć się największą liczbą filmów i programów telewizyjnych łącznie. Korzystając z VPN, amerykańscy użytkownicy mogą uzyskać wszystkie najlepsze brytyjskie programy, łącząc się jako użytkownik z Wielkiej Brytanii, podczas gdy brytyjscy widzowie mogą szybciej wejść w posiadanie najnowszych i najwspanialszych filmów, udając, że mają siedzibę w USA.

2. Hulu

Inna firma zajmująca się streamingiem wideo online, Hulu, może być dostępna tylko dla widzów z USA i Japonii. Lub ludzie z bystrością wiedzą, jak połączyć się z VPN.

3. Spotify

Jeśli wolisz streaming muzyki niż wideo, Spotify jest miejscem, do którego warto się udać. Jednak, podobnie jak Netflix, oferta różni się w zależności od regionu.

4. Amazon Video

Oczywiście Amazon jest globalny, a użytkownicy w każdym regionie mają dostęp do strumieniowego wideo z subskrypcją Prime, ale podobnie jak w przypadku Netflixa, otrzymasz różne filmy w zależności od regionu. This is usually down to licensing deals. Hop on a VPN and enjoy a diverse library of shows.

Zatrzymamy się tam z opcjami show-streaming, ponieważ, szczerze mówiąc, powinieneś już zrozumieć ten pomysł. Jeśli chcesz zmienić swoją ofertę telewizyjną, sprawdź Crackle, VH1, HBO, CNN Go, BBC iPlayer, NFL i wiele innych.

5. Facebook

Facebook jest dostępny niemal na całym świecie, ale niektóre kraje, w tym Korea Północna i Chiny, zakazały używania tej platformy społecznościowej. Niezależnie od tego, czy jesteś mieszkańcem tych dwóch krajów, czy turystą chcącym sprawdzić najnowsze aktualizacje, bezpieczny VPN pozwoli Ci się zameldować.

6. International Banking

Wiele banków nie pozwala na międzynarodowe połączenia z Twoim kontem bankowym po prostu dla Twojego bezpieczeństwa. Z tego powodu może być konieczne użycie VPN w kraju ojczystym, aby połączyć się ze swoim bankiem podczas podróży za granicę.

Conclusion

One final thought. Istnieje wiele darmowych sieci VPN na zewnątrz. Możesz ulec pokusie wypróbowania ich samodzielnie, ale będąc darmowymi, usługi te są często zalewane przez boty, spamerów i skąpców. Skutkuje to ogromnym natężeniem ruchu. Powoduje to powolny ruch w Internecie i zwiększone prawdopodobieństwo, że strony internetowe zauważą je i zablokują ruch z tego źródła.

Jeśli jesteś poważnym użytkownikiem, który potrzebuje prywatności lub chce mieć swobodę bezpiecznego fałszowania swojej lokalizacji, wydaj na subskrypcję niezawodnego, wysokiej jakości VPN.

Related Articles

Back to top button