PytaniaShow Biznes

6 rzeczy, które musisz rozważyć podczas polowania na pracę – GdanskTown.pl

Poszukiwanie pracy może być równie ekscytujące, jak i przerażające. Perspektywa nowych możliwości jest zawsze czymś, na co warto zwrócić uwagę, ale jest też dodatkowy stres związany z próbą znalezienia dobrej pracy, która dobrze płaci i jest dostosowana do twoich umiejętności i potrzeb. Aby zaoszczędzić czas i wysiłek, musisz rozważyć kilka rzeczy podczas polowania na pracę, aby proces był tak gładki, jak to możliwe. Oto co musisz wiedzieć.

  1. Rozważ lokalizację i dojazd do pracy

Kiedy szukasz pracy, nie składaj podania o każdą pracę, na którą się natkniesz. Musisz wziąć pod uwagę lokalizację firmy i dostępny dojazd. Jaki jest sens posiadania dobrej pracy, jeśli potrzebujesz dwugodzinnego dojazdu każdego dnia? To nie jest zrównoważone i są szanse, że nie będzie trwać bardzo długo w pracy. Bez względu na to, jak kuszące może być otwarcie, musisz być realistą, jeśli chodzi o dojazd i ile jesteś gotów wydać tylko na dojazd do biura. Należy również rozważyć, jak łatwy jest dojazd. Czas, który spędzasz w drodze wpływa na Twoje życie osobiste, jak również zawodowe. Pójście do biura po kilkugodzinnym dojeździe jest stresujące i wpływa na twoją koncentrację, podobnie jak powrót do domu późno w nocy, wyczerpany i niezdolny do spędzenia czasu z rodziną.

  1. Jakie są godziny pracy?

Godziny pracy w firmie są równie ważne jak dojazd do pracy. Nie wszystkie firmy mają standardowe godziny pracy i musisz wiedzieć, w co się pakujesz. Koniecznie zapytaj o godziny pracy danej firmy i spróbuj sprawdzić, czy Ci odpowiadają. Twoje życie zawodowe nie powinno kolidować z życiem osobistym, więc upewnij się, że rozumiesz, kiedy firma będzie cię potrzebować i jakie są „normalne” godziny pracy.

  1. Przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej

Zawsze warto przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w każdy możliwy sposób. Jeśli ubiegasz się o stanowisko techniczne, odśwież sobie informacje w głowie i poczytaj na tematy, o które możesz zostać zapytany. Powinieneś również spróbować odpowiedzieć na kilka przykładowych pytań testu umiejętności online i zobaczyć, jak działają, ponieważ wiele firm ma egzaminy przed zatrudnieniem. Dadzą ci test umiejętności, aby ocenić twoją inteligencję i zdolność do rozwiązywania złożonych problemów i identyfikacji wzorców. Jeśli pierwszy raz weźmiesz test umiejętności jest podczas rozmowy kwalifikacyjnej, prawdopodobnie nie zrobisz bardzo dobrze. Dlatego zawsze przygotuj się wcześniej, abyś nie utknął, jeśli dostaniesz egzaminy i pytania przed zatrudnieniem.

  1. Benefits

Wielu młodych profesjonalistów popełnia błąd, skupiając się tylko na wynagrodzeniu, gdy szukają pracy. Musisz również rozważyć korzyści, które firma oferuje, które mogą być tak samo ważne jak wynagrodzenie, jeśli nie więcej. Czy firma oferuje ubezpieczenie zdrowotne? Nie wszystkie mają, a niektóre firmy oferują słabe stawki, które naprawdę nie pomogą Ci. Co z planami emerytalnymi? Plan emerytalny jest bardzo korzystną opcją do posiadania i może pomóc Ci przygotować się na przyszłość i zaoszczędzić. Powinieneś również rozważyć dni chorobowe, czas urlopu oferowany przez firmę i inne korzyści, takie jak zniżki pracownicze i rekolekcje firmowe.

  1. Skup się na CV

Twoje CV to pierwsze wrażenie, jakie odnoszą o tobie potencjalni pracodawcy, więc musi być dobre. Tylko dlatego, że twoje CV było dobre pięć lat temu, nie oznacza, że będzie teraz. Standardy dla dobrego CV są płynne i zmieniają się cały czas. Upewnij się więc, że Twoje CV jest proste i łatwe do odczytania, a jednocześnie zawiera informacje i jest przejrzyste. Staraj się dostosować swoje CV do stanowiska, o które się ubiegasz i wprowadzaj niewielkie modyfikacje, aby dać rekruterom to, czego szukają, czytając Twoją historię zawodową i referencje.

  1. Advancement Opportunities

Jedną z ostatnich rzeczy, o których należy pamiętać szukając pracy są możliwości rozwoju. Czy można awansować w tej firmie i tej pozycji, lub będzie robić to samo pięć lat od teraz? Jest to szczególnie ważne na początku kariery, ponieważ nie możesz sobie pozwolić na bycie w tym samym miejscu przez zbyt długi czas. Zawsze szukaj pracy, w której możesz uczyć się nowych rzeczy i rozwijać.

Polowanie na pracę jest mniej przerażające, gdy jesteś przygotowany. Zapoznaj się z firmą, w której zamierzasz przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną i upewnij się, że pokryłeś wszystkie swoje kąty. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy wartości firmy zgadzają się z Twoimi, więc nie tracisz czasu i ich. Wreszcie, upewnij się, że ubiegasz się o pracę, która nie wpłynie na twoje życie osobiste w żaden negatywny sposób.

Related Articles

Back to top button