PytaniaShow Biznes

6 Safe Browsing Practices You Must Follow in 2022 – GdanskTown.pl

Kiedy surfujesz po internecie, to musisz zadbać o bezpieczeństwo swojego systemu. Istnieje wiele elementów bez skrupułów tam, które mogą wyciekać swoje dane lub kompromisu urządzeń. Więc trzeba podjąć wszelkie możliwe środki, aby zapobiec tym naruszeniom. Kiedy otrzymujesz usługi z renomowanych źródeł, takich jak Spectrum internet plans, będziesz miał możliwość otrzymania pakietu bezpieczeństwa. Zawsze decyduj się na ten pakiet bezpieczeństwa, ponieważ ci dostawcy będą oferować go w atrakcyjnych cenach.

Ponadto istnieje kilka prostych środków ostrożności, które musisz podjąć. Środki te nie wymagają żadnej wiedzy technicznej. Można je wykonać dość łatwo i zachować bezpieczeństwo systemów i informacji. Surfowanie po Internecie jest obarczone różnego rodzaju ryzykiem, ale te kroki uchronią Cię przed szkodą. Połącz je z ogólną czujnością, a będziesz bezpieczny od wszelkiego rodzaju zagrożeń związanych z przeglądarką. Oto kilka najważniejszych wskazówek, których należy przestrzegać, aby zapewnić bezpieczeństwo przeglądarki.

Keep Your Browsers Updated

Zawsze aktualizuj swoje przeglądarki i komputer. Zawsze, gdy pojawiają się poprawki lub uaktualnienia, zwykle zawierają one pewne aktualizacje zabezpieczeń. Programiści wydają te aktualizacje w odpowiedzi na nowe zagrożenia bezpieczeństwa w Internecie.

Dlatego nie powinieneś ignorować powiadomień o aktualizacjach i zainstalować je tak szybko, jak to możliwe. Zaoferują Ci one nowe funkcje, poprawki bezpieczeństwa, a także inne korzyści. Upewnij się również, że nie używasz przestarzałej przeglądarki i korzystasz z nowszych, takich jak Chrome.

Use Antivirus Software

Upewnij się, że masz na swoim komputerze oprogramowanie antywirusowe. Włącz go do walki z wirusami, złośliwym oprogramowaniem i wszelkimi rodzajami potencjalnie szkodliwych treści. Co kilka tygodni wykonuj głębokie skanowanie, aby wyeliminować wszelkie zagrożenia, które mogły się przedostać.

Zawsze kupuj licencjonowane oprogramowanie antywirusowe, ponieważ pirackie może narazić Twój system na jeszcze większe ryzyko. Ponadto aktualizuj je i uruchamiaj w tle, aby uzyskać jak najlepszą ochronę. Uratuje to Twój system przed wieloma zagrożeniami podczas przeglądania Internetu.

Check URLs You Open

Kiedy otwierasz strony internetowe, sprawdź ich certyfikaty bezpieczeństwa i adresy URL. Musisz upewnić się, że adres URL zaczyna się od https zamiast http. Strony https są znacznie bezpieczniejsze i są dobrze chronione. Jeśli otworzysz niewiarygodne strony internetowe, to możesz narazić swój komputer na różne złośliwe oprogramowanie i wirusy.

Zagrożenia te mogą spowodować wyciek Twoich danych do niesmacznych zasobów. Ponadto mogą one wpływać na funkcjonowanie komputera. Mogą go spowolnić lub same przejąć kontrolę. Dlatego zawsze należy słuchać alertów przeglądarki związanych z certyfikatami bezpieczeństwa. Jeśli przeglądarka ostrzega Cię przed otwarciem danej strony, najlepiej jej posłuchać.

Keep Changing Your Passwords

Twoje hasła mogą sprawić, że będziesz podatny na różne zagrożenia związane z przeglądarką. Jest to szczególnie prawdziwe w dzisiejszych czasach, gdy masz swoje hasła przechowywane w przeglądarce. Nawet jeśli jedno z nich zostanie skompromitowane, to reszta może być zagrożona.

Dlatego należy tworzyć niezwykle silne hasła. Powinny one zawierać mieszankę alfabetów, cyfr i znaków specjalnych. Ponadto powinieneś mieć różne hasła dla każdej strony internetowej. Przechowuj je w bezpiecznym menedżerze haseł lub zapisz w sekretnym miejscu. Powinieneś również regularnie zmieniać swoje hasła, aby zapobiec odgadnięciu ich przez ataki brute force.

Użyj VPN, aby ukryć swój adres IP

Jeśli chcesz dodać dodatkową warstwę bezpieczeństwa do swoich działań związanych z przeglądaniem stron internetowych, to użyj VPN. To zamaskuje Twój adres IP i ochroni Cię przed hakerami celującymi w Twoje systemy. Kiedy używasz VPN, możesz również uzyskać dostęp do treści, które są zablokowane przez ograniczenia geograficzne.

Jednak zawsze musisz używać niezawodnego i renomowanego VPN na swoim komputerze. Zdobądź wersję, która ma dobre recenzje i jest legalna. Tunnel Bear jest dobrą opcją dla domowego VPN, jest też dość łatwy w użyciu. Tak więc, ukryj swoją lokalizację IP przed niesmacznymi elementami i użyj VPN podczas surfowania po Internecie.

Sprawdzaj wszelkie linki i pliki przed otwarciem

Wiele wirusów dostaje się do Twojego komputera, gdy otwierasz podejrzane linki lub pobierasz podejrzane pliki. Zawsze najedź kursorem na link, aby zobaczyć jego rzeczywisty adres URL, zanim go klikniesz. Jeśli jest to skrócony link, któremu nie możesz zaufać, nie otwieraj go. Ponadto nie otwieraj linków, które przypadkowo otrzymujesz w swojej skrzynce e-mail.

Ponadto, nie pobieraj dziwnych plików. Mogą one zawierać elementy szkodliwe dla Twojego komputera. Zawsze sprawdzaj źródła tych plików przed podjęciem jakichkolwiek dalszych działań. Jeśli podejrzewasz, że jakieś łącze lub plik są częścią próby phishingu, nie otwieraj ich. Jeśli to możliwe, oznacz je i zgłoś.

Podsumowując, istnieje wiele najlepszych praktyk, których powinieneś przestrzegać podczas surfowania po Internecie. Pozwolą one chronić Twój system przed wszelkimi zagrożeniami, jakie może przynieść Twoja przeglądarka. Bądź sumienny z tych procesów i będziesz miał bezpieczne doświadczenie surfowania.

Related Articles

Back to top button