Strona główna Show Biznes 7 największych bombardowań z The Price of Glee

7 największych bombardowań z The Price of Glee

The Price of Glee zadebiutował w poniedziałek, odsuwając kurtynę na Glee’mroczne zakulisowe dramaty, w tym nagłe śmierci gwiazd Cory’ego Monteitha, Nayi Rivery i Marka Sallinga.

Mimo że hitowy serial FOX z hełmem Ryana Murphy’ego zszedł z anteny w 2015 roku, nadal pozostaje tematem żywo dyskutowanym. Trzyodcinkowy serial Investigation Discovery próbował rzucić nowe światło na tę rozmowę, przeprowadzając wywiady z krewnymi, przyjaciółmi i publicystami Glee członków obsady, a także byłych członków ekipy i dziennikarzy, którzy relacjonowali telewizyjny fenomen.

Zauważalnie zabrakło jakichkolwiek gwiazd serialu, w tym Kevina McHale, który powiedział, że on i jego koledzy z obsady celowo wybrali, aby „nie mieć nic wspólnego” z serialem.

McHale’s costar Chord Overstreet był mniej dyplomatyczny, nazywając The Price of Glee „bulls—” i dodając: „Myślę, że każdy, kto wie cokolwiek o tym programie i doświadczył go, nie ma nic wspólnego z [the docuseries], z tego co wiem”

Oto siedem największych wniosków z The Price of Glee.

Walka Cory’ego Monteitha z uzależnieniami zaczęła się w jego nastoletnich latach – i celowo ukrywał ją przed opinią publiczną aż do końca 2. sezonu

Cory Monteith.FOX

Podczas Glee’wczesne dni, Monteith był zaniepokojony utrzymaniem czystego wizerunku, według jego przyjaciela Frederica Robinsona.

„Kiedy dostał tę rolę, miał być tym dobrym dzieciakiem grającym tę rolę. Nie chciał, aby jego przeszłość wydostała się na zewnątrz” – powiedział Robinson. „Początek jego sukcesu z Glee, tak naprawdę mówiono nam: 'Nie wypuszczaj na zewnątrz, że ma problem z narkotykami i alkoholem'”

Ale podczas gdy mogło to być tajemnicą dla opinii publicznej, Monteith nie miał problemu z ujawnieniem tego swoim bliskim przyjaciołom, w tym swojemu współlokatorowi Justinowi Neillowi.

„Kiedy Cory się wprowadził, to był Sylwester 2008 roku. Następnego dnia powiedział to w taki swawolny sposób, coś o zażywaniu narkotyków i chciał, żebyśmy od razu wiedzieli, że miał przeszłość, jest teraz trzeźwy i że to duża część jego życia” – wspominał Neill.

Według docuseries, Monteith zaczął opuszczać szkołę, aby używać narkotyków w wieku 13 lat, zaledwie kilka lat po tym, jak jego rodzice się rozwiedli. Uczęszczał do kilkunastu szkół, w tym do programów dla nastolatków z problemami, i często kradł „duże sumy pieniędzy” od swojej rodziny. W wieku 19 lat, jego matka i przyjaciele zorganizowali interwencję, która doprowadziła go do rozpoczęcia programu odwykowego w 2001 roku.

Dopiero pod koniec Glee’Drugi sezon, że Monteith poszedł publicznie ze swoimi zmaganiami, przyznając w wywiadzie, że chciał podzielić się swoją przeszłością, aby ludzie nie zakładali, że jest dokładnie taki jak jego postać all-star quarterback Finn Hudson.

„Czuję, że w pewnym momencie musiałem wkroczyć i odnieść się do ludzi z moim doświadczeniem i tym, skąd pochodzę” – powiedział.

Publicystka Monteitha Lesley Diana powiedziała również, że chciał on wyjść publicznie, aby pomóc innym: „Cory chciał pomóc innym, którzy być może byli w tej samej sytuacji, aby pokazać im, że można wyjść po drugiej stronie i dobrze radzić sobie w życiu”

Wiele osób „nie rozumiało” randki Cory’ego Monteitha i Lea Michele

Lea Michele i Cory Monteith.Christopher Polk/Getty Images

Tak jak postacie Lea Michele i Cory Monteith umawiały się na ekranie, para rozwinęła również związek poza ekranem – ale nie wszyscy popierali ten romans.

„Nie rozumiałem ich dwóch razem” – powiedział Garrett Greer, asystent producenta wykonawczego m.in Glee. „Miałem przyjaciół, którzy mieszkali w Nowym Jorku i dorastali z Leą, więc byłem bardzo świadomy jej reputacji. Miała reputację osoby nieco trudnej”

„Uważam, że to interesujące, że skończyli razem. Byłam naprawdę bardzo zaskoczona” – dodała dekoratorka scenografii sezonów 1 i 2 Barbara Munch.

  10 modowych niezbędników, które każda dwudziestokilkulatka powinna mieć w swojej szafie

Cory Monteith powiedział kiedyś, że „nie życzyłby sławy mojemu najgorszemu wrogowi”

Lea Michele śpiewająca „Don’t Stop Believin'” w Glee.EVERETT

Były współlokator Neill powiedział, że Monteith zmagał się ze sławą jako Glee’popularność poszybowała w górę, a fandom serialu nasilił się.

„Był taki okres, w którym wydawało się, że Cory coraz bardziej się izoluje” – wspominał. „Po prostu doszedł do punktu, w którym po prostu nienawidził sławy. [He said], 'Jestem po prostu tak zmęczony, chcę trochę odpocząć. Mam dość śpiewania tych piosenek’ i pamiętam, że specjalnie powiedział: 'Nie życzyłbym sławy mojemu najgorszemu wrogowi’.”

Neill kontynuował: „Widziałem sławę, ale nie zdawałem sobie sprawy, jak ciężko było mu do tego czasu. Myślę, że przy takim poziomie sławy traci się z oczu to, kim się jest. Dla każdej osoby nie był już Cory’m. Był teraz Finnem. Po prostu wiedzieliśmy, że nie był w najlepszym miejscu”

Neill dodał w drugim odcinku m.in The Price of Glee że Monteith stał się sfrustrowany Glee’wymagający harmonogram i chciał więcej wolności z jego karierą. „Musiał odrzucać filmy, stawał się coraz bardziej neurotyczny i odizolowany”, powiedział.

Neill zauważył jednak również, że „Tak bardzo jak nie lubił sławy, wiedział, jakie miał szczęście. Nigdy nie brał tego za pewnik”

Obsada stała się konkurencyjna o to, kto może zgromadzić największą liczbę zwolenników na mediach społecznościowych

Obsada Glee.FOX via Getty Images

Gdy program stał się hitem, media społecznościowe były na fali wznoszącej Glee gwiazdy były nastawione na zdominowanie wschodzących platform – ale konkurencja nie zawsze była przyjazna, według komentatorów docuseries.

„I would oftentimes see the actors gathered talking about how many people they acquired as followers, and it was a competition,” said season 3 hair department head Dugg Kirkpatrick.

  Gdzie zachodzą wszystkie etapy oddychania komórkowego?

„Na początku musieli codziennie tweetować. To Lea miała naprawdę numery” – wspominał Kirkpatrick.

Dziennikarz Andy Swift powiedział: „Walki rozpoczęły się niemal natychmiast”

Członek załogi wspomina szybki nawrót Cory’ego Monteitha i „drogę do zniszczenia”

Cory Monteith.FOX via Getty

Szef działu fryzjerskiego Kirkpatrick przypomniał jeden z ostatnich razów, kiedy widział Monteitha i niepokojącą historię, którą aktor rzekomo opowiedział mu podczas strzyżenia.

„Nie pił, nie miał żadnych narkotyków w swoim systemie” – powiedział Kirkpatrick. „A potem przez ostatnie kilka dni, kiedy go widziałem, był inny. Był pod wpływem alkoholu”

„Powiedział, że był na imprezie i nie pił i chciał się napić, ale wiedział, że nie powinien”, kontynuował. „I został poinformowany przez pewnego członka obsady tej samej nocy, 'Wiesz, jeśli chcesz się napić, powinieneś się napić. Ja tu będę, zawsze możesz ufać, że będę tu dla ciebie”

„Moim zdaniem, nigdy nie powiedziałbyś tego komuś, kto jest trzeźwy”, powiedział Kirkpatrick. „I tak to go zdezorientowało i kinda uczyniło go szalonym, i tak zaczął pić, ponieważ otrzymał pozwolenie od kogoś…. Nie będę wymieniał nazwisk, bo mnie tam nie było i nie słyszałem, jak ta osoba to mówiła”

O Monteithie dodał: „Miał do niego pretensje, ale też przyjął ten kierunek. Myślę, że to ustawiło go na ścieżce do zniszczenia”

Glee straciło nie tylko 3 gwiazdy, ale także kilku członków załogi podczas swojego biegu

Obsada Glee.Adam Rose/© Fox Television/Courtesy Everett Collection

Jak wiedzą fani, Monteith, Rivera i Salling wszyscy zmarli przedwcześnie w tragicznych okolicznościach.

Monteith miał 31 lat, gdy zmarł z powodu przedawkowania heroiny 13 lipca 2013 roku. Rivera (która portretowała cheerleaderkę Santanę Lopez) zmarła w wieku 33 lat 13 lipca 2020 roku, po tym jak przypadkowo utonęła podczas wycieczki łodzią z synem na jeziorze w Południowej Kalifornii. Salling, który grał jock Noah „Puck” Puckerman, zmarł w wieku 35 lat w pozornym samobójstwie na kilka tygodni przed planowanym skazaniem go na więzienie za posiadanie pornografii dziecięcej.

  Czy zdasz ostateczny quiz z wiedzy o "Grze o tron"?

Mniej znani są liczni członkowie załogi, którzy zginęli podczas Glee’s run.

J.A. Byerly, rigging gaffer dla pierwszych pięciu sezonów show, ujawnił w docuseries jego brat zmarł przez samobójstwo pod koniec sezonu 6, najwyraźniej dlatego, że stał się przytłoczony przez wymagania show.

„W załodze olinowania stale pracuje się codziennie. Większość naszych kart czasu ma 72 godziny…. Nie wygrywamy Oscarów, nie wygrywamy Emmys, ale to my sprawiamy, że to się dzieje. Intensywność programu, myślę, że dotarła do mojego brata”, powiedział. „Tempo i presja, która została nałożona na ciebie, aby dostarczyć … Winię za to ten program”

Jim Fuller, który był odpowiedzialny za drugi zespół i aktorów drugoplanowych, zmarł po ataku serca w wieku 41 lat, natomiast asystentka produkcji Nancy Motes zmarła przez samobójstwo.

The docuseries zauważył również, że „główny facet rekwizytor” o imieniu Paul zmarł podczas joggingu po doznaniu masywnego ataku serca, a inny jeden z „głównych stand-ins”, który zapewnił pokrycie dla gwiazdy Matthew Morrisona nagle zmarł z kilkoma szczegółami znanymi poza śmiercią związaną z „pożarem samochodu”

„To był duży plan filmowy, dużo ludzi” – powiedział Christopher Baffa, dyrektor ds. zdjęć do Glee’pierwsze trzy sezony. „Ale stracić tak wielu ludzi, tak szybko, widzisz formujący się tam wzór, który dla mnie jest wciąż niewiarygodny. Czy to było Glee czy po prostu branża? Nie wiem.”

Tata Nayi Rivery ostrzegał ją przed niebezpieczeństwami związanymi z pływaniem na łodzi przed jej utonięciem

Naya Rivera w „Glee”.FOX Image Collection via Getty Images

Tata Rivery, George, przypomniał, kiedy ostatni raz rozmawiał z córką, co zdarzyło się przez FaceTime na krótko przed jej śmiercią.

„Dostaję tonący uczucie bo byliśmy żeglarstwo zawsze,” powiedział. „Byłem FaceTiming z nią, próbując porozmawiać z nią przez pułapki związane z próbą zakotwiczenia twojej łodzi. Po pierwsze, powiedziałem 'Naya, jesteś na pontonie, to nie jest łódź … dlaczego jesteś na pontonie?”

„Powiedziałem: 'Nie skacz z tej effin’ łodzi. Jeśli masz kotwicę, możesz ją zakotwiczyć, ale czy wiesz, jak ją zakotwiczyć? Przeszliśmy przez kilka takich iteracji, a potem połączenie FaceTime się zawiesiło i to był ostatni raz, kiedy z nią rozmawiałem” – dodał.

Po otrzymaniu telefonu od władz w sprawie swojej córki, George rozpoczął wielodniową jazdę z Knoxville w stanie Tennessee do Ventura County w Kalifornii – ale mimo że uważał swoją córkę za „naprawdę dobrego pływaka”, instynktownie obawiał się najgorszego.

„Wiedziałem od razu, gdy dostałem telefon w Knoxville, że to już koniec” – powiedział. „Nie znajdujesz dryfującego, 5-letniego dziecka śpiącego na łodzi na końcu jeziora bez matki i nie masz żadnej nadziei. Ja nie miałem żadnej nadziei.”

Mówiąc o swoim żalu teraz, George powiedział: „Nie przetwarzasz go … Nie wiem, co robią wszyscy inni, ale dla mnie jest to tak samo świeże dzisiaj, jak dwa lata temu”

Później dodał: „[Naya] wiedział, że była w naprawdę dobrym programie z wieloma tragediami. Nie wiem czy można to zrównać ze sławą, ale myślę, że ma to coś wspólnego”

Nigdy nie przegap historii – zapisz się na Bezpłatnego, codziennego newslettera PEOPLE aby być na bieżąco z tym, co PEOPLE ma do zaoferowania, od soczystych wiadomości o celebrytach po wciągające historie o ludziach.

Wszystkie trzy odcinki The Price of Glee są już dostępne do oglądania na ID i discovery+.

Read More

Najchętniej czytane

  Co 3 latek powinien umieć akademicko?

6 najlepszych blenderów (2023), według kuchni testowej Bon Appétit

Najlepsze blendery potrafią wszystko - od blitzowania codziennego smoothie po przygotowanie dużej porcji masła orzechowego czy kruszenie kostek lodu do arbuzowej margarity. Ale jak...

Jaka zmiana może spowodować przesunięcie równowagi podczas reakcji?

Jaka zmiana może spowodować przesunięcie równowagi podczas reakcji?Zmiana stężenia lub ciśnienia zaburza równowagę, ponieważ iloraz reakcji jest przesunięty od wartości równowagowej. Zmiana temperatury układu będącego w równowadze ma inny efekt: Zmiana temperatury faktycznie zmienia wartość stałej równowagi.Jak temperatura wpływa na ka?GreenRabbit. gunj122 said: ..and just to add a little more on that, Ka varies ONLY

Jaki efekt Wielkiego Kryzysu opisany jest w piosence?

Jaki efekt Wielkiego Kryzysu opisany jest w piosence?Piosenka "Brother, Can You Spare a Dime" opisuje, jak ludzie tracili pracę i głodowali z powodu skrajnego ubóstwa. Ludzie, którzy budowali i karmili naród, którzy walczyli w pierwszej wojnie światowej, zostali opuszczeni i walczyli o przetrwanie.Które zdanie najlepiej podsumowuje główną myśl tej piosenki Brother Can You Spare a

Ile elektronów zostaje przeniesionych w tej reakcji utleniania-redukcji rdzy?

Ile elektronów jest przenoszonych w tej reakcji utleniania-redukcji rdzy?sixCo jest przenoszone w reakcji utleniania-redukcji?Reakcja utleniania-redukcji (redoks) to typ reakcji chemicznej, w której dochodzi do przeniesienia elektronów między dwoma gatunkami. Reakcja utleniania-redukcji to każda reakcja chemiczna, w której liczba utleniania cząsteczki, atomu lub jonu zmienia się poprzez zyskanie lub utratę elektronu.Ile elektronów jest przekazywanych w następującej

Jak mogę zgłosić się na UWC 2021?

Jak mogę zgłosić się na UWC 2021?Rejestracja odbędzie się online poprzez student.uwc.ac.zaStudy.Academic Administration.Registration 2021.Ile wynosi opłata rejestracyjna na UWC?1. Studenci zostaną obciążeni opłatą za wszystkie kursy akademickie, na które się rejestrują. 2. Studenci rejestrujący się na moduły, które kosztują mniej niż opłata rejestracyjna z góry (R4,290 dla nierezydentów i R4,840 dla rezydentów), muszą zapłacić za

Jaka jest wielkość i kierunek pola elektrycznego w punkcie P?

Jaka jest wielkość i kierunek pola elektrycznego w punkcie P?Pole elektryczne w punkcie P wywołane przez każdy z ładunków jest równe co do wielkości, ale przeciwne co do kierunku. Dodanie ich do siebie powoduje, że w punkcie środkowym nie ma pola elektrycznego netto. Dwa ładunki Q i -Q znajdują się w odległości L od siebie.Jaki

Czy 17-latek może zawrzeć umowę?

Czy 17-latek może zawrzeć umowę?Nieletni nie mają zdolności do zawierania umów Nieletni (osoby poniżej 18 roku życia, w większości stanów) nie mają zdolności do zawierania umów. Tak więc osoba niepełnoletnia, która podpisuje kontrakt może albo honorować umowę, albo ją unieważnić. Na przykład w większości stanów osoba niepełnoletnia nie może unieważnić umowy dotyczącej artykułów pierwszej potrzeby

Jakie są trzy sposoby na szybsze rozpuszczenie ciała stałego?

Jakie są trzy sposoby na szybsze rozpuszczenie ciała stałego?Są trzy sposoby na szybsze rozpuszczenie ciała stałego: Rozbij rozpuszczalnik na mniejsze kawałki. Wymieszać mieszaninę. Podgrzać mieszaninę.Jak sprawić, by rozpuszczalniki rozpuszczały się szybciej?Rozbicie solutu na mniejsze kawałki zwiększa jego powierzchnię i zwiększa szybkość rozpuszczania. Mieszanie - W przypadku rozpuszczalników ciekłych i stałych mieszanie powoduje, że świeże porcje

Co przedstawia chmura elektronowa?

Co przedstawia chmura elektronowa?Chmura elektronowa to region ujemnego ładunku otaczający jądro atomowe, który jest związany z orbitalem atomowym. Definiuje się ją matematycznie, opisując region z dużym prawdopodobieństwem zawierający elektrony.Czym jest chmura elektronowa w atomie?Chmura elektronowa: Grupa elektronów krążących wokół jądra lub cząsteczki. Zazwyczaj odnosi się do elektronów walencyjnych. chmura elektronowa atomu wodoru zawiera dwa elektrony.Który

Jak obliczyć procentowy skład masowy pierwiastka?

Jak obliczyć procentowy skład masowy pierwiastka?Percent CompositionZnajdź masę molową wszystkich pierwiastków w związku w gramach na mol.Znajdź masę cząsteczkową całego związku.Podziel masę molową składnika przez całą masę cząsteczkową.Otrzymasz teraz liczbę pomiędzy 0 a 1. Pomnóż ją przez 100%, aby otrzymać skład procentowy.Jaki jest procent masy każdego pierwiastka w sacharozie?Skład procentowy według pierwiastkówElementSymbolMass PercentHydrogenH6.478%CarbonC42.106%OxygenO51.415%Jaki jest skład

Pozostałe newsy

6 najlepszych blenderów (2023), według kuchni testowej Bon Appétit

Najlepsze blendery potrafią wszystko - od blitzowania codziennego smoothie po przygotowanie dużej porcji masła orzechowego czy kruszenie kostek lodu do arbuzowej margarity. Ale jak...

Czym jest Cordyceps, czyli jadalny grzyb w „The Last of Us”?

Nie żeby was straszyć, ale grzyb zombie jest prawdziwy. Cordyceps, pomarańczowy, nitkowaty grzyb, rzeczywiście może zainfekować i kontrolować ciała niektórych robaków, takich jak mrówki,...

Dlaczego nazwy żywności dla psów są teraz tak popularne

Gnocchi, Tequila, Pickles. To lista pysznych rzeczy, ale także zbiór bardzo prawdziwych imion dla psów. Podczas gdy większość psów w Ameryce nadal nazywa się...

Świętuj Narodowy Dzień Tater Tot z Trailer Birds Hot Chicken

Nashville Hot Chicken Virtual Concept Offers Hot Tater Tot Deals Starting at Just $1, February 2ndDallas, TX (RestaurantNews.com) Przyjdźcie po niego, póki jest TOT!...

Naf Naf Middle Eastern Grill to Fan the Flame in Fort Mill

Szybko rosnący koncept fast-casual będzie gościł ceremonię przecięcia wstęgi 25 stycznia z ofertą dla pierwszych 50 gości w kolejce do jedzenia za darmoFort Mill,...