Show Biznes

7 rzeczy, których dowiedzieliśmy się o Lei Michele i Jonathanie Groffie w serialu „Ci, których znasz”

3 maja HBO wyemitowało „Those You’ve Known”, film dokumentalny o oryginalnej broadwayowskiej emisji musicalu „Wiosenne przebudzenie” i koncercie zjednoczeniowym aktorów, który odbył się jesienią 2021 r. w celu zebrania pieniędzy dla The Actor’s Fund. W dokumencie połączono materiały filmowe z oryginalnej emisji na Broadwayu, która rozpoczęła się w 2006 roku, z występami podczas koncertu. „Przebudzenie wiosny” to rockowy musical o dojrzewaniu, którego akcja rozgrywa się w Niemczech w latach 90. XIX wieku. W filmie twórcy Steven Sater i kompozytor Duncan Sheik opowiadają o tym, jak problematyka oryginalnej sztuki – która została opublikowana w 1891 roku – nadal przemawia do młodych ludzi na początku XXI wieku. W spektaklu poruszane są tematy przebudzenia seksualnego, wykorzystywania, homoseksualizmu, aborcji i samobójstw, a także tego, jak obojętność dorosłych powoduje cierpienie nastolatków.

„Wiosenne przebudzenie” zapoczątkowało również kariery członków obsady, w tym Lei Michele, która zagrała Wendlę, i Jonathana Groffa, który wcielił się w Melchiora. W oryginalnej obsadzie – która w tamtym czasie była prawie w całości nastolatkami – znaleźli się również Skylar Astin z „Pitch Perfect” i John Gallagher z „The Newsroom”. Tymczasem inni członkowie obsady, jak Lilli Cooper, Gideon Glick i Jennifer Damiano, nadal pracują na Broadwayu.

Wszyscy członkowie oryginalnej obsady występują w filmie dokumentalnym, opowiadając o swoich doświadczeniach związanych z udziałem w spektaklu i o tym, jak ukształtował on ich późniejsze życie. Oprócz pokazania wspaniałego materiału filmowego z koncertu, „Those You’ve Known” ujawnia informacje, o których nawet najwięksi fani „Przebudzenia wiosny” mogli nie wiedzieć. Poniżej przedstawiamy siedem rzeczy, które najbardziej zaskoczyły nas w filmie dokumentalnym „Wiosenne Przebudzenie”, który można obejrzeć na HBO Max.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button