Strona główna Show Biznes 71 najlepszych filmów świątecznych wszech czasów

71 najlepszych filmów świątecznych wszech czasów

W przypadku, gdy nie słyszeliście, grudzień jest tutaj. Tak, jesteśmy w nim. Right now. A to oznacza, że niedługo zrobi się wesoło na Boże Narodzenie, które – według jednej z najlepszych piosenek świątecznych, jakie kiedykolwiek napisano – jest najlepszym czasem w roku. Teraz nie wiem, czy będzie śnieg, ale mam rozległą wiedzę na temat świątecznych filmów, które można obejrzeć, aby wprowadzić Cię w świąteczny nastrój. Każdy z tych 71 filmów powinien sprawić, że twoje serce będzie rosło trzy razy większe do 25 grudnia. Obejrzyj je wszystkie, a może nawet urosną 71 razy większe!

Najlepszą rzeczą w świątecznym filmie jest to, że próg do posiadania wspaniałego czasu jest bardzo niski. Niektóre z najlepszych ciasteczkowych filmów Hallmark są tak złe, że zmieniają się w dobre, a klasyki jak np Rudolph the Red-Nosed Reindeer są na tyle urocze, że można je oglądać co roku Do dziś próbuję się dowiedzieć, co było tak nie tak z tą lalką, że została wysłana na Wyspę Odmieńców. W rzeczywistości te zabawne wspomnienia z filmów świątecznych są tym, co zbliża rodziny w czasie świąt. Każdego roku, nadal będziemy pękać z powodu „The Heat Miser Song” z The Year Without a Santa Claus, albo gdy Jack Black śpiewa „skroodle-oodle-doo” w The Holiday.

Tak więc, dlaczego nie przyłączyć się do świątecznej radości i frolic przez 71 oferty, pełne quirky komedie romantyczne, animowane specjalności i pięciogwiazdkowe filmy, które po prostu tak się stało, aby być może dzieje się w okresie świątecznym. A jeśli nie chcesz węgla w dół swoje pończochy – tak, Die Hard oraz Gremliny są tu również obie You shouldta watch them. Debata się skończyła, a magia filmów świątecznych zwyciężyła. Jeśli ci się nie podoba, weź to z panem Mikołajem. Do tego czasu, oto najlepsze filmy świąteczne wszech czasów

71. Falling for Christmas

Netflix

Lindsay Lohan powraca i nie może być lepszego miejsca na ponowne rozpoczęcie kariery niż Falling for Christmas naprzeciwko Glee alum Chord Overstreet. Grając uprawnioną, hotelową córkę magnata, która dostaje amnezji z powodu wypadku na nartach, Lohan musi ponownie odkryć ducha Bożego Narodzenia, znaleźć miłość i miejmy nadzieję, że zbliży się o jeden krok do Freaky Friday sequel reunion


   70. Santa Claus is Comin’ to Town

   Amazon

   Ten poklatkowy film świąteczny o burmistrzu zbyt wrednym, by pozwolić na dostarczenie prezentów do swojego miasta, może nie być najlepszym z domu produkcyjnego, który stał również za Rudolph oraz Rok bez Mikołaja, ale występuje w niej Fred Astaire i czarodziej znany jako Winter Warlock, więc, A+ w mojej książce.


    69. Single All the Way

    Netflix

    Single All the Way osiąga wiele poprzez umieszczenie dwóch gejów jako romantycznych liderów. Cel normalizacji ich świątecznej historii miłosnej za pomocą konwencjonalnych, aż nazbyt znanych urządzeń fabularnych działa na korzyść, a posiadanie przezabawnej Jennifer Coolidge wraz z przejażdżką to pieniądze


     68. Klaus

     Netflix

     To najlepszy animowany film świąteczny od czasu Ekspresu Polarnego Powiedzieliśmy


      67. Krampus

      Amazon AppleTV+

      Świąteczny horror nie pojawia się prawie tak często jak romantyczne świąteczne uwikłania, przez co Krampus mile widziany dodatek do świątecznego kanonu filmowego. Oparty na strasznym niemieckim Mikołaju, który bije dzieci kijami, Krampus jest wielkim, przerażającym potworem, który karze tych, którzy stracili ducha Bożego Narodzenia


       66. Księżniczka Switch

       Netflix

       High School Musical gwiazda Vanessa Hudgens gwiazdorzy w pierwszym filmie tego, co ostatecznie staje się świąteczną trylogią Netflix, jako piekarz z małego miasteczka, który wygląda dokładnie jak księżna (również grana przez Hudgens) fikcyjnego kraju o nazwie Belgravia. Zamieniając się miejscami na jeden dzień, dwoje wpada na tandetną świąteczną katastrofę


        65. The Princess Switch: Switched Again

        Netflix

        Wzmacniając wzmianki o Hudgens na tej liście z dwóch do trzech, sequel do The Princess Switch wprowadza nową kuzynkę, która również wygląda dokładnie jak pozostałe dwie Vanessy Hudgenses, ale z blond włosami i zawadiackim, zepsutym nastawieniem. Perfect.


         64. Boże Narodzenie w Connecticut

         Amazon AppleTV+ HBO Max

         W roli głównej Barbara Stanwyck jako krytyk kulinarny, który kłamie, że ma farmę w Nowej Anglii, Boże Narodzenie w Connecticut widzi, jak gwiazda z lat 40. stara się stworzyć fałszywą farmę i rodzinę, by chronić swoją reputację.


          63. A Christmas Carol (1984)

          Amazon AppleTV+

          George C. Scott prowadzi tę brytyjską adaptację telewizyjną (made-for-television) A Christmas Carol, w którym daje z siebie wszystko w roli Ebenezera Scrooge’a. (Wyreżyserował go również Clive Donner, który był montażystą przy oryginalnym filmie z 1951 roku Scrooge film)


           62. Rok bez Świętego Mikołaja

           YouTube

           Rankin/Bass Productions, dom m.in Rudolph, absolutnie odskoczył, kiedy zrobili The Year Without a Santa Claus. Pełen piosenek, takich jak rockin’ „The Snow Miser” i „The Heat Miser”, a także „I Believe in Santa Claus”, ten poklatkowy klasyk może również pochwalić się Shirley Booth w jej ostatnim aktorskim kredycie jako narrator.


            61. Last Christmas

            Amazon AppleTV+

            Siedzieliśmy na Last Christmas od… dwóch Christmases temu. The Emilia Clarke i Henry Golding rom-com od reżysera Paula Feiga dostał trochę ostrej krytyki w 2019 roku, ale chodzi o to, że film ma więcej do zaoferowania, niż krytycy najpierw zakładali. Pomimo twistowego zakończenia, które wciąż nie jest całkowicie usadzone w porządku, jest to świąteczny film oparty całkowicie na piosenkach George’a Michaela. Para tego z wielką chemią między prowadzącymi i całkowicie irracjonalną postacią z Europy Wschodniej graną przez Emmę Thompson? C’mon do obrotu, Last Christmas.


            60. How the Grinch Stole Christmas (2000)

            Amazon AppleTV+ HBO Max

            W 2000 roku Jim Carrey założył wielki zielony garnitur Grincha, by ożywić słynną kreskówkę. A ponieważ to Jim Carrey, jest dużo improwizowanego humoru, w tym dość obrzydliwa scena jedzenia sera, która ledwo przechodzi. Tak czy inaczej, uwielbiamy to


            59. Bałwan

            Amazon

            Idealna długość do szybkiego oglądania po obiedzie, ale przed tucking in, The Snowman to przepiękna animowana opowieść o krótkotrwałej przygodzie małego chłopca z jego zimowym stworzeniem. Choć film oparty jest na książce dla dzieci Raymonda Briggsa o tym samym tytule, to poruszane w nim tematy nietrwałości i niewinności sprawiają, że jest to łzawe dzieło dla każdego.


            58. Lew w zimie

            Amazon AppleTV+

            Akcja rozgrywa się w okolicach świąt Bożego Narodzenia w 1183 roku, The Lion in Winter opowiada historię króla Henryka II anglii (Peter O’Toole), oraz jego żony Eleonory z Akwitanii (Katharine Hepburn). Prezentowany z Król Lear scenariusz między swoimi trzema synami, Henryk musi zdecydować, kto będzie jego następcą tronu pewnego święta, mimo że nie przepada za żadnym z nich.


            57. The Kacey Musgraves Christmas Show

            Amazon

            Potrzeba chwili, by zadomowić się w The Kacey Musgraves Christmas Show. Ale kiedy już się kliknie, to jest to rozkosz. Filmowane w trybie 1970s-era Christmas special, show śledzi piosenkarza jak ona „przygotowuje się do świąt”, podczas gdy drzwi obrotowe niesamowite „goście” pokazać się i skończyć ustawiając ją z powrotem. Całość jest kiczowata i ciepła, tak jak powinny wyglądać święta.


            56. Świąteczny książę

            Netflix

            Świąteczny książę (A Christmas Prince) to jedna z pierwszych prób Netflixa w świątecznym gatunku i na pierwszy rzut oka to full-on garbage. Ale jeśli odpuścisz sobie fakt, że możesz nazwać każdy pojedynczy zwrot i zakręt bez absolutnie żadnych wyjątków, wtedy zdasz sobie sprawę, że A Christmas Prince jest właściwie idealny. Nie ma fabuły do naśladowania – nie mówcie scenarzystom, którzy na pewno próbowali – jest po prostu pełna świątecznego ducha.


            55. One Magic Christmas

            Amazon AppleTV+ Disney+

            Zanim pojawiły się wakacyjne filmy Netflixa, był ten zapomniany dziś film Disneya z 1985 roku. Kultowy Harry Dean Stanton gra anioła, który czuwa nad zmagającą się z problemami rodziną z klasy robotniczej, której matriarcha, grany przez Mary Steenburgen, doświadcza kilku bliskich spotkań, gdy poznaje prawdziwe znaczenie Bożego Narodzenia. Film ma rzadką mieszankę ziarnistości i sentymentalizmu, zapożycza się mocno od It’s A Wonderful Life i, nazwijcie nas szalonymi, zawiera odcienie Groundhog Day, który nie wyszedłby przez kolejne osiem lat


            54. Last Holiday

            Amazon AppleTV+

            Queen Latifah zabija to (pun intended) jako pacjentka błędnie zdiagnozowana jako śmiertelnie chora przez wadliwą maszynę MRI. Co następuje jest kobieta, która zawsze grał to bezpieczne biorąc jej oszczędności i wyruszając na wakacje w Europie, aby spotkać jej kulinarną inspirację. Problem z tym wszystkim jest taki, że kiedy nie mieć nieuleczalnej choroby i wydać wszystkich pieniędzy, co będzie dalej? Musisz obserwować.


            53. Biały renifer

            Amazon

            Tuż przed Bożym Narodzeniem świat Suzanne zostaje wywrócony do góry nogami, gdy jej mąż Jeff niespodziewanie umiera. Rzeczy są wrzucone do jeszcze większego wstrząsu, gdy odkrywa, że miał romans ze striptizerką – kimś, kto następnie staje się nieprawdopodobnym przyjacielem. Może i ma na nią zły wpływ, ale film jest dzięki temu lepszy, zamieniając tę niezależną fabułę w słodką, smutną i drapieżną komedię seksualną.

              Co się dzieje ze spółką osobową, gdy zmienia się właściciel?

            52. Office Christmas Party

            Amazon AppleTV+

            T. J. Miller i Jennifer Aniston grają zwaśnione rodzeństwo, które ma różne perspektywy na to, jak prowadzić firmę, którą współdziedziczyli. Zadania z wygraniem działalności wysokiej stawki klienta, Miller’s Clay wyrusza rzucić biuro Christmas party do końca wszystkich biurowych Christmas parties-zdarzenie tak rozpustne, że po prostu może zakończyć ich firmę, zbyt


            51. The Night Before

            Amazon AppleTV+

            The Night Before jest niechlujny w sposób, w jaki można się spodziewać każdej komedii Setha Rogena, i jest to absolutnie stoner-Christmas movie, który warto umieścić na swojej liście. To idealna historia dla tych facetów – znasz ich, może nawet jesteś jednym z nich – którzy nie chcą dorosnąć. Co się dzieje potem? To, co nieuniknione! Czas przychodzi i kopie ich w tyłek, aby przypomnieć im, że nie są już dziećmi


            50. Jack Frost

            HBO Max

            Jasne, Michael Keaton też dostaje film świąteczny. Tutaj gra człowieka dosłownie nazwanego Jack Frost, gorzki, starzejący się rocker, który spotyka tragiczny koniec w wypadku samochodowym w Boże Narodzenie. Rok później, jego syn gra piosenkę na starej harmonijce swojego popa i przywraca go do życia – jako bałwana. Złe efekty specjalne mogą sprawić, że ten jeden bardziej z horroru niż ciepły klasyk Bożego Narodzenia, ale mimo to, tutaj jest


            49. Four Christmases

            Amazon AppleTV+ HBO Max

            Dajmy Reese Witherspoon trochę czasu ekranowego w te święta. W tym filmie 2008, ona i Vince Vaughn grać parę, która musi zrobić grand tour wszystkich czterech swoich rozwiedzionych rodziców domów. Czy kiedykolwiek chciałeś przeanalizować swoje dzieciństwo tak bardzo?

              Jak sprawdzić, czy płyn owodniowy powoli wycieka?

            48. Batman Returns

            Amazon AppleTV+ HBO Max

            Jasne, to ten rodzaj filmu akcji, który tak naprawdę nie jest o Bożym Narodzeniu, mimo że jego akcja rozgrywa się w okresie świątecznym. Druga szansa Tima Burtona na film o Batmanie ma wszelkie znamiona jego podobnie gotyckiej opowieści świątecznej, The Nightmare Before Christmas, ale ten jest niezaprzeczalnie bardziej brutalny, niebezpieczny i seksowny. (Śmiemy się wymienić bardziej pamiętny moment jemioły na ekranie)


            47. Just Friends

            Amazon AppleTV+

            Ryan Reynolds i Amy Smart grają Jamiego i Chrisa, starych przyjaciół z liceum owiniętych w podobną fabułę: Chris jest zakochany w Jamie, a Jamie chce być tylko przyjacielem. Dziesięć lat później Chris wraca na wakacje do rodzinnego miasta i próbuje zdobyć miłość Jamiego. Udaje się!


            46. Happy Christmas

            Amazon AppleTV+

            Boże Narodzenie dostaje mumblecore leczenia w Joe Swanberg indie funkcji, która widzi flighty młoda Jenny (Anna Kendrick) zejście na jej brata i jego żony sielankowe, dorosłe życie, tworząc szczelinę w ich tight-knit domowego błogostanu


            45. Anna i Apokalipsa

            Amazon AppleTV+

            Daleko nam do tego, by próbować i policyjnie ustalać, co jest, a co nie jest filmem świątecznym (scroll on down and see Die Hard dokładnie tam, gdzie powinien być), ale Anna i Apokalipsa stawia na wyjątkowo dziwaczny zwrot w gatunku. W okolicy świąt Annę spotyka najgorsze: apokalipsa zombie. Co gorsza, ona i jej przyjaciele stawiają temu wszystkiemu czoła w serii musicali. To nie ma prawa działać tak dobrze, jak działa, a jednak oglądamy to po raz milionowy


            44. Wakacje

            Amazon AppleTV+

            Nancy Meyers jest królową przytulności, a ta osadzona w świątecznym klimacie komedia romantyczna może być jej najbardziej ciepłym i przytulnym filmem w historii. Dwie kobiety – jedna w Londynie (Kate Winslet), druga w Los Angeles (Cameron Diaz) – borykają się z jednoczesnymi romantycznymi rozczarowaniami, co prowadzi do tego, że na czas świąt zamieniają się domami, a co za tym idzie, znajdują nowych mężczyzn, przy których można się zauroczyć


            43. Love Actually

            Amazon AppleTV+

            Gwiazdorska komedia romantyczna Richarda Curtisa jest w równym stopniu uwielbiana, jak i odrzucana. Nawet jeśli jesteś nienawistnikiem, nie możesz zaprzeczyć, że ten wielonarracyjny film ma wpływ na świąteczne komedie w ostatniej dekadzie.


            42. Jingle All the Way

            Amazon AppleTV+

            Arnold Schwartzenegger gra zapracowanego mężczyznę, który nieustannie zawodzi swojego młodego syna. W te święta obiecuje, że kupi mu figurkę Turbo-Mana, najbardziej pożądaną zabawkę sezonu świątecznego – ale nie jest jedynym ojcem, który tak twierdzi, co prowadzi do prawdziwego starcia z innym ojcem, granym przezabawnie przez Sinbada


            41. Prancer

            Amazon AppleTV+ HBO Max

            Jessica Riggs odkrywa w lesie rannego renifera. Wkrótce odkrywa również, że ten renifer może być, rzeczywiście, magiczny renifery. Oglądaj!!!


            40. Orzechy mieszane

            Amazon AppleTV+

            Ten film Steve’a Martina był żałośnie niedoceniany w swoim czasie wydania. Współtworzony przez Norę Ephron zaledwie rok po Sleepless in Seattle, ma wszystkie najlepsze cechy filmu Ephron: inteligentną komedię, dowcipne linie, znanego głównego bohatera. W tamtych czasach film ten, opowiadający o mężczyźnie, który zarządza gorącą linią zapobiegającą samobójstwom, mógł być nieco mroczny dla noszącego sweter Rudolfa, ale wyczarował trwały obraz w pamięci.


            39. Happiest Season (najszczęśliwszy sezon)

            Hulu

            Clea DuVall’s Happiest Season to nowy typ filmu świątecznego, który łączy skomplikowany świat coming outu ze skomplikowanym światem… no wiesz, po prostu wiszenia tam, kiedy idziesz odwiedzić rodzinę na święta. Film, w którym występują Kristen Stewart, Dan Levy, Aubrey Plaza i inni, jest jak list miłosny do osób queer, przedstawiający świat, który wydaje się głęboko znajomy i jednocześnie aspiracyjny.


            38. A Very Murray Christmas

            Netflix

            Masz Rashidę Jones, Miley Cyrus i George’a Clooneya w jednym miejscu. I to nawet nie wspominając o tym, że wszyscy oni zebrali się, by świętować z tytułowym Billem Murrayem. Christmas special przypomina, że najlepsze z variety shows można oglądać rok po roku i nigdy nie tracą tego wyjątkowego uroku


            37. Deck the Halls

            Amazon AppleTV+

            Matthew Broderick gra tatę, którego nadmiernie uporządkowany świat zamienia się w nieład wraz z przybyciem jego dziwacznego sąsiada, Danny’ego DeVito. Jest wtedy konkurs, kto może mieć bardziej wyszukane dekoracje świąteczne i rzeczy obracają się przewidywalnie z ręki


            36. The Family Stone

            Amazon AppleTV+

            To obsada złożona z samych gwiazd: Sarah Jessica Parker, Claire Danes, Rachel McAdams, Luke Wilson i Diane Keaton. (Jeśli kiedykolwiek byłeś częścią rodziny, lub nawet znałeś taką, która była wrogo nastawiona do osób z zewnątrz, zrozumiesz skąd pochodzi rodzina Stone. Ale to, co zaczyna się jako pełna napięcia komedia rodzinna o wyrzuceniu Sarah Jessiki Parker z grupy, pod koniec przybiera serdeczny obrót.


            35. Metropolitan

            HBO Max

            Debiut fabularny Whita Stillmana śledzi tonący tłum Upper East Siders (infiltrowany przez młodego człowieka z przeciwnej strony parku), jak bankietują i schmooze podczas sezonu wakacyjnych debiutantów na Manhattanie końca lat 80


            34. Cicha noc, śmiertelna noc

            Amazon AppleTV+

            Czyniąc wszystko, by zbrukać wszystko, co dobre w świętach Bożego Narodzenia, ten notoryczny slasher – który ze względu na swoją tematykę został wycofany z amerykańskich teatrów – angażuje psychola, który idzie na szał morderstw, nosząc strój Świętego Mikołaja


            33. It Happened on Fifth Avenue

            Amazon AppleTV+ HBO Max

            Ten film po II wojnie światowej opowiada o weteranach, którzy potrzebują schronienia i znajdują je w pięknym domu na Manhattanie, podczas gdy jego właściciel zimuje na południu. Film porusza bardzo realne tematy bezdomności wśród weteranów i był nominowany do Oscara za najlepszy scenariusz, oryginalną historię


            32. Edward Scissorhands

            Amazon AppleTV+ Disney+

            Blady, ubrany w skórę i posługujący się nożyczkami Edward Johnny’ego Deppa wyróżnia się na tle kolorowego, podmiejskiego krajobrazu świątecznego fantazji Tima Burtona z 1990 roku, choć jego historia to ta, która ostatecznie okazuje się doskonale współgrać z duchem sezonu, jakim jest otwartość i integracja.


            31. The Santa Clause

            Amazon AppleTV+ Disney+

            W 1994 roku dla niektórych dzieci ukształtował się bardzo specyficzny świąteczny strach: że Mikołaj spadnie z ich dachu i pogrąży się na śmierć. (Sposób na zrobienie pięknych świąt w kompletny koszmar, filmowcy z połowy lat 90.) Kiedy Tim Allen nieumyślnie powoduje śmierć Mikołaja na swojej posesji, musi przyjąć rolę kolejnego Świętego Mikołaja. Istnieje wiele rzeczy body-shaming tutaj, że prawdopodobnie nie leci tak dobrze w tych dniach, ale ten film jest przedstawiony w wystarczająco dużo maratonów filmowych Christmas, że należy na liście


            30. Karol

            Amazon AppleTV+

            Nie, Carol nigdy nie miała być filmem świątecznym. Ale nie było też Love, Actually. I nadal, oglądanie Rooney Mara jako pracownika detalicznego w czapce Mikołaja zakochać się w mink-wearing Cate Blanchette może przynieść tyle uczuć, jak patrząc Keira Knightley otworzyć swoje drzwi do, „powiedz, że to kolędnicy,” znak.


            29. Ekspres Polarny

            Amazon AppleTV+ HBO Max

            Ta klasyczna opowieść o wigilijnej podróży na Biegun Północny opowiedziana jest w tak hiperrealistycznej animacji, że możesz po prostu zacząć czuć się jak w lokomotywie samemu.


            28. How the Grinch Stole Christmas (1966)

            Amazon

            Chyba w całej historii kina świątecznego nie znalazłbym lepszej piosenki niż „You’re a Mean One, Mr. Grinch” Wygłaszane przez Frankenstein’s Boris Karloff and animated by Looney Tunes’s Chuck Joss, wybryki Grincha w Whoville stanowią trzon ostatecznego świątecznego klasyka

              Jak sprawdzić, czy płyn owodniowy powoli wycieka?

            27. A Very Harold and Kumar Christmas

            Amazon AppleTV+ HBO Max

            Stoner kumple Johna Cho i Kal Penn znajdują się w sprzeczności po tym, jak ten ostatni niszczy ich choinkę, prowadząc do całonocnej przygody świątecznego szaleństwa w najlepszym z wielkoekranowych wylotów duetu


            26. Die Hard

            Amazon AppleTV+

            Ho-ho-ho, he’s got a machine gun-Bruce Willis’s John McClane, czyli w trakcie walki z terrorystami w bezkonkurencyjnym, jedynym w swoim rodzaju klasyku akcji Johna McTiernana


            25. While You Were Sleeping

            Amazon AppleTV+ Disney+

            Jeśli Die Hard staje się filmem świątecznym, tak samo While You Were Sleeping. Po tym jak Sandra Bullock ratuje mężczyznę wepchniętego pod pociąg L w dzień Bożego Narodzenia, znajduje się w dość trudnej sytuacji. Po podziwianiu mężczyzny z daleka od jakiegoś czasu, mruczy: „Miałam go poślubić”, co pielęgniarka myli z tym, że jest jego narzeczoną. Wkrótce potem zaprzyjaźnia się z jego rodziną, która przyjmuje ją z otwartymi ramionami. Jedyny problem? W końcu zakochuje się w bracie mężczyzny.


            24. Kiss Kiss Bang Bang

            Amazon AppleTV+

            Scenarzysta-reżyser Shane Black osadza praktycznie wszystkie swoje filmy w okolicach Bożego Narodzenia (zobacz także Lethal Weapon oraz Iron Man 3), choć żaden z nich nie obejmuje sezonu tak mocno jak komedia neo-noir z 2005 roku, w której Robert Downey Jr. i Val Kilmer wcielają się w złodzieja-aktora i prywatnego detektywa, którzy współpracują przy pewnej sprawie


            23. Gremliny

            Amazon AppleTV+ HBO Max

            W przerażającej komedii grozy Joe Dantego z 1984 roku jest znacznie więcej niegrzeczności niż dobroci, w której urocza, mistyczna chińska istota znana jako „mogwai” o imieniu Gizmo rodzi bąbelkowe potwory


            22. Sklep za rogiem

            Amazon AppleTV+ HBO Max

            Jimmy Stewart i Margaret Sullavan są pracownikami budapeszteńskiego sklepu z galanterią skórzaną, którzy nie mogą ze sobą wytrzymać – nawet gdy zakochują się w sobie jako anonimowi przyjaciele od pióra. (Zastanawialiście się kiedyś, gdzie You’ve Got Mail got its inspo?)


            21. Opowieść wigilijna

            Amazon AppleTV+

            Francuski twórca Arnaud Desplechin tworzy rozległy, urzekający portret rodzinnej dysfunkcji i, ostatecznie, pojednania i wspólnoty – w tym dramacie z 2008 roku o klanie łączącym się, w sposób niespokojny, na Boże Narodzenie tylko po to, by dowiedzieć się, że ich matriarcha (Catherine Deneuve) umiera na białaczkę


            20. Black Christmas

            Amazon AppleTV+

            Perełka Boba Clarka z 1974 roku (w rolach głównych Olivia Hussey, John Saxon, Margot Kidder i Keir Dullea) to dziadek współczesnych slasherów, opowiadający makabryczną historię grupy dziewczyn z bractwa studenckiego, na których żeruje tajemniczy, psychotyczny morderca


            19. Eyes Wide Shut

            Amazon AppleTV+ Netflix

            Może być bardziej znany z innych elementów – na przykład niezapomnianej orgii z udziałem masek – ale ostatni film Stanleya Kubricka to w istocie studium indywidualnych pragnień i małżeńskich napięć zamkniętych w aksamitnej atmosferze świąt Bożego Narodzenia


            18. Małe kobietki

            Amazon AppleTV+

            Podobnie jak siostry, adaptacje powieści Louisy May Alcott z 1994 i 2019 roku zostały pomyślane z tego samego źródła i przekształciły się w swoje własne, niepowtarzalne interpretacje. I, podobnie jak siostry March, każda Małe kobietki fan zazwyczaj ma już wybraną swoją ulubioną wersję. Mimo to, oba te filmy mają gwiazdorską obsadę, a ich sednem jest rozgrzewająca opowieść o siostrach. A jeśli chodzi o filmy świąteczne, to oba zawierają malownicze winiety białych świąt Bożego Narodzenia w Nowej Anglii, wypełnione ucztami, ogniskami, zabawami i rodziną.


            17. The Best Man Holiday

            Amazon AppleTV+

              Co łączy tkankę nabłonkową z tkanką łączną?

            Reżyser Malcolm D. Lee ponownie zbiera obsadę ze swojego filmu z 1999 roku, a jego grupa starych przyjaciół łączy się po raz pierwszy po 15 latach na święta Bożego Narodzenia, które służą jako tło dla różnych problemów interpersonalnych


            16. Meet Me in St. Louis

            Amazon AppleTV+

            Musical Vincente Minnelliego z 1944 roku składa się z winiet osadzonych w różnych porach roku, ale żadna nie jest tak znana jak ta, w której gwiazda (i przyszła żona Minnelliego) Judy Garland śpiewa „Have Yourself a Merry Little Christmas”


            15. Rudolph the Red-Nosed Reindeer (Czerwony Renifer)

            Amazon AppleTV+

            Rudolph jest legendą, a jako dorosły w tych próbnych czasach, Rudolph Czerwononosy Renifer czuje się trochę jak historia underdoga, której potrzebujemy. Wyraźnie widać tu pewne wątki związane ze sprawiedliwością społeczną, ale u podstaw tej historii Rudolfa i jego rozentuzjazmowanego higieną dentystyczną przyjaciela leży świadectwo różnic między nami


            14. A Charlie Brown Christmas

            AppleTV+

            Czy naprawdę można powiedzieć, że jest sezon wakacyjny, jeśli temat Peanuts nie grał w Starbucks w pobliżu? Po znalezieniu się w bout sezonowej depresji (relatable), Charlie Brown ponownie dowiedzieć się prawdziwe znaczenie wakacji dzięki jego przyjaciela Linusa


            13. Elf

            Amazon AppleTV+ HBO Max

            Will Ferrell jest clownish sierota podniesione przez Mikołaja i jego elfy w Biegunie Północnym, który podróżuje do Nowego Jorku, aby zlokalizować jego biologicznego ojca – cyniczny wydawca książek grany przez James Caan-w tym absurdalne (i zaskakująco słodkie) fish-out-of-water fantasy


            12. Mieszkanie

            Amazon AppleTV+

            Samotny mężczyzna (Jack Lemmon) pozwala współpracownikom wykorzystywać swoją rezydencję do swoich spraw – ale potem zakochuje się w kochance swojego szefa (Shirley MacClaine). Komedia Billy’ego Wildera z 1960 roku nie bez powodu zdobyła Oscara za najlepszy film: to jedna z największych sław amerykańskiego kina wszech czasów. Oczywiście, jej opowieść o samotności i miłości rozgrywa się 25 grudnia i w jego okolicach


            11. The Nightmare Before Christmas

            Amazon AppleTV+ Disney+

            To debata na miarę wieków: czyThe Nightmare Before Christmas film na Halloween czy film na Boże Narodzenie? Sami widzicie, po której stronie płotu lądujemy. Specjał Tima Burtona jest mistrzowskim dziełem wizualnych sztuczek i smakołyków, a wszystko to zrobione w przerażający sposób, który tylko filmowiec może osiągnąć


            10. A Christmas Carol (1951)

            Amazon

            Wciąż najlepsza adaptacja legendarnej opowieści Charlesa Dickensa, ta znakomita fabuła z 1951 roku przedstawia znajomą wigilijną mękę paskudnego skąpca Ebenezera Scrooge’a (Alastair Sim), który jest odwiedzany przez duchy przeszłości, teraźniejszości i przyszłości Bożego Narodzenia


            9. The Muppet Christmas Carol

            Amazon AppleTV+ Disney+

            Jim Henson zmarł podczas preprodukcji tego filmu w 1992 roku, ale jego duch żyje dalej w jego płynnej mieszance zanitu i serca – oba te elementy pomagają uczynić tę muzyczną adaptację Dickensa niedocenionym triumfem


            8. Bad Santa

            Amazon AppleTV+

            Złodziejski Mikołaj z domu towarowego Billy’ego Boba Thorntona wprowadza trochę paskudnej dewiacji do sezonu Yuletide w tej wrzaskliwej czarnej komedii


            7. Miracle on 34th St

            Amazon AppleTV+ Disney+

            Nie można się pomylić z tym świątecznym staple o procesie człowieka podającego się za Świętego Mikołaja. (Oryginał jest świetny, ale remake z 1994 roku z Richardem Attenborough i Marą Wilson też jest całkiem dobry)


            6. Scrooged

            Amazon AppleTV+

            Bill Murray wciela się w aroganckiego i bezmyślnego szefa telewizji, który planując wystawienie na żywo produkcji A Christmas Carol…kończy się na tym, że przeżywa szaloną wariację tej właśnie historii


            5. Home Alone

            Amazon AppleTV+ Disney+

            Kevin McCallister (Macaulay Culkin) zostaje zapomniany przez rodzinę i zmuszony do walki z parą tępych złodziei (Joe Pesci i Daniel Stern) w okolicach Bożego Narodzenia w tej nieprzemijającej przygodzie dla dzieci od reżysera Chrisa Columbusa i scenarzysty Johna Hughesa


            4. White Christmas

            Amazon A ppleTV+ Netflix

            Wyposażony w nową wersję piosenki, od której film dostaje swój tytuł, ten musical z 1954 roku zawiera Binga Crosby’ego i Danny’ego Kaye’a jako partnerów muzycznych, którzy łączą siły z dwiema siostrami (Rosemary Clooney i Vera-Ellen), aby pomóc swojemu byłemu dowódcy wojskowemu uratować jego domek w Vermont


            3. Opowieść wigilijna

            Amazon AppleTV+ HBO Max

            Dziewięć lat po Black Christmasreżyser Bob Clark stworzył kolejny świąteczny klasyk – choć zupełnie innego rodzaju – kiedy rozpoczął tę wciąż uwielbianą sagę o dziewięcioletnim Ralphie Parkerze (Peter Billingsley), który nie chce niczego więcej na święta niż karabin powietrzny


            2. National Lampoon’s Christmas Vacation

            Amazon AppleTV+

            Rzadko kiedy trzecia odsłona serialu jest równa swoim dwóm poprzednikom, ale tak jest w przypadku tego threequela z udziałem Clarka (Chevy Chase), Ellen (Beverly D’Angelo), Audrey (Juliette Lewis) i Rusty’ego Griswolda (Johnny Galecki), który ma za sobą nieudane rodzinne spotkanie


            1. It’s a Wonderful Life

            Amazon AppleTV+

            Niewiele filmów definiuje Boże Narodzenie tak jak fantazja Franka Capry z 1946 roku, w której Jimmy Stewart wciela się w rolę George’a Baileya, który będąc na skraju popełnienia samobójstwa zostaje odwiedzony przez anioła, który pokazuje mu znaczenie jego życia

            Ta treść jest importowana z OpenWeb. Możesz być w stanie znaleźć tę samą treść w innym formacie, lub możesz być w stanie znaleźć więcej informacji, na ich stronie internetowej.

            Najchętniej czytane

            Porady dotyczące zwrotów w bluesie | Elixir Strings

            Sponsorowany przez.Elixir®smyki:Kiedy już opanujesz podstawy 12 barowego bluesa, dodanie turnaroundów na końcu progresji akordowej, aby powrócić do początku, jest świetnym kolejnym krokiem. Turnaroundy są...

            The Last of Us właśnie sprawiło, że „Never Let Me Down Again” stało się najnowszym odświeżeniem lat 80

            Dzięki nowemu serialowi HBO, The Last of Us, mamy nowy utwór z lat 80. do obsesji. Przebój Depeche Mode z 1987 roku, "Never Let...

            Jakie jest 7 poziomów organizacji w ekologii?

            Jakie jest 7 poziomów organizacji w ekologii?Opisuje gatunek, populację, społeczność, ekosystem i biosferę jako poziomy organizacji ekologicznej.Jakie są interakcje organizacji w ekosystemie?Streszczenie. Interakcje między gatunkami w ramach sieci ekologicznych obejmują cztery główne typy dwukierunkowych oddziaływań: mutualizm, komensalizm, konkurencję i drapieżnictwo (które obejmuje roślinożerność i pasożytnictwo). Z powodu wielu powiązań między gatunkami w ramach sieci pokarmowej

            Czy węglowodany wskazują na tożsamość komórki?

            Czy węglowodany wskazują na tożsamość komórki?Tożsamość komórki: Węglowodany wskazują na i.d. komórki Wyświetlanie informacji na zewnętrznej powierzchni komórek w postaci glikoprotein.Jak powstają węglowodany w komórce?Struktura i funkcja węglowodanów Komórki budują polimery węglowodanów poprzez wykorzystanie energii do tworzenia wiązań glikozydowych, czyli wiązań pomiędzy monosacharydami. Reakcja syntezy dehydratacji tworzy wiązanie między atomami węgla w dwóch monosacharydach, umieszczając

            Kelly Reilly z Yellowstonemówi, że jedna scena z Beth Dutton naprawdę wkurzyła fanów

            Moja mama ma koszulkę "Don't Make Me Go Beth Dutton" na ciebie, która nadal, całkiem szczerze, nie jest pewna, czy mówi więcej o mojej...

            Czy 7 godzin snu wystarczy nastolatkowi?

            Czy 7 godzin snu wystarczy nastolatkowi?Nastolatki są notoryczne z powodu braku wystarczającej ilości snu. Średnia ilość snu, jaką otrzymują nastolatki, wynosi od 7 do 7 ¼ godziny. Jednak potrzebują one od 9 do 9 ½ godzin (badania pokazują, że większość nastolatków potrzebuje dokładnie 9 ¼ godzin snu).Czy dobrze jest mieć 7 godzin snu?Według wytycznych National

            Jak „The Last of Us” zmieniło historię Billa i Franka, by stworzyć najlepszy odcinek w historii

            Trzeci odcinek serialu HBO "The Last of Us" jest dużym odstępstwem od tego, co było przed nim. A to dlatego, że Ellie (Bella Ramsey)...

            Czy potrzebuję Acer Care Center na moim laptopie?

            Czy potrzebuję Acer Care Center na moim laptopie?Tak. Potrzebne są tylko składniki systemu Windows. W związku z tym, oprogramowanie Acer może mieć zaczepy w systemie Windows, co wymaga naprawy lub ponownej instalacji systemu Windows.Jak wyłączyć centrum opieki Acer?FAQ & AnswersOtwórz Harmonogram zadań (klawisz windows + R, wpisz taskschd. msc, 'OK')Poszukaj zadania o nazwie ACCBackgroundApplication. Kliknij

            W jaki sposób wakuola pomaga utrzymać homeostazę?

            Jak wakuola pomaga utrzymać homeostazę?Wakuole regulują jędrność poprzez regulację ilości wody wewnątrz komórki. komórka ma nadmiar wody: wakuola absorbuje wodę, a następnie dyfunduje ją poza komórkę. komórka ma niedobór wody: woda z wakuoli jest przekazywana z powrotem do komórki, co utrzymuje jędrność.Co pomaga paramecium utrzymać homeostazę?Paramecium utrzymuje homeostazę poprzez reagowanie na zmiany w koncentracji soli

            Rzadki „grudniowy” wieloryb błękitny pojawia się daleko od miejsca, w którym powinien być

            Rzadko spotykany wieloryb błękitny został zauważony u wybrzeży Kalifornii, umieszczając gargantuiczne stworzenie tysiące mil od miejsca, w którym zwykle znajdują się w okresie Bożego...

            Czy można jeździć 50cc bez prawa jazdy na motocykl?

            Czy można prowadzić 50cc bez prawa jazdy na motocykl?Rodzaj prawa jazdy, którego potrzebujesz na skuter. Niektóre stany i terytoria w Australii wymagają posiadania prawa jazdy na motocykl, aby jeździć skuterem. 50cc lub mniej / 50kmph lub mniej; motocykl Licencja wymagana w ACT, NSW, TAS, VIC. Więcej niż 50cc / więcej niż 50kmph; motocykl Licencja wymagana

            Pozostałe newsy

            Porady dotyczące zwrotów w bluesie | Elixir Strings

            Sponsorowany przez.Elixir®smyki:Kiedy już opanujesz podstawy 12 barowego bluesa, dodanie turnaroundów na końcu progresji akordowej, aby powrócić do początku, jest świetnym kolejnym krokiem. Turnaroundy są...

            ’Once Upon a Harp’ to błyskotliwa kolekcja utworów Turlough O’Carolan autorstwa Steve’a Baughmana

            By Blair JacksonPierwszy raz zetknąłem się z niezapomnianym nazwiskiem Turlough O'Carolan i usłyszałem próbkę jego muzyki na płycie Fairport Convention Full House z 1970...

            Ritchie List przekroczył 75 000+ ofert sprzętu i pojazdów

            W ubiegłym roku serwis powiększył bazę klientów o 300% i zwiększył liczbę ofert o ponad 100%Sprzedaż sprzętu na własną rękę jest o wiele łatwiejsza...

            NKBA ogłasza laureatów nagrody 2023 Design + Industry Award

            LAS VEGAS, NV - National Kitchen & Bath Association (NKBA), właściciele Kitchen and Bath Industry Show (KBIS) otworzyli 2023 wydarzenie na żywo z wysoce...