PytaniaShow Biznes

8 sztuczek na iPhone’a ułatwiających życie – GdanskTown.pl

Posiadanie iPhone’a stało się marzeniem każdego. Od klasycznych lustrzanych selfies po wspaniałe funkcje, Apple nie pozostawiło żadnych kamieni, aby upewnić się, że użytkownicy są w 100% zadowoleni. A biorąc pod uwagę obecną sytuację pandemiczną, większość z nas utknęła w domu i upewnia się, że jesteśmy produktywni. Jeśli jesteś nowy w świecie iPhone’a, przeczytaj resztę tego bloga, aby dowiedzieć się więcej. Tutaj porozmawiamy o kilku fajnych wskazówkach i sztuczkach, które pomogą Ci cieszyć się telefonem w pełni.

  1. Odzyskaj usunięte zdjęcia: Wypadki się zdarzają i często kasujemy zdjęcia w telefonie. Na szczęście w iPhonie można je odzyskać, korzystając z kilku metod.

Jeśli chcesz odzyskać usunięte zdjęcia, sprawdź folder „ostatnio usunięte” w aplikacji Zdjęcia. Zazwyczaj zapisuje on zdjęcia przez maksymalnie 30 dni, zanim zostaną one usunięte na zawsze.

Na iPhonie otwórz aplikację Zdjęcia i przewiń w dół, aż zobaczysz ostatnio usunięty album i wybierz go z prawej górnej części ekranu.

Stuknij w zdjęcia, które chciałbyś przywrócić i stuknij odzyskaj w prawym dolnym rogu. Można nawet odzyskać zdjęcia z pomocą Disk Drill, jak również. Podłącz iPhone’a do Maca za pomocą kabla Lightning i otwórz Disk Drill na Macu.

Wybierz Odzyskaj, aby przeskanować usunięte pliki na iPhonie. Następnie wyświetl podgląd obrazów, które mogą być przywrócone i wybierz Odzyskaj, aby przywrócić to samo. Aby dowiedzieć się więcej o tej funkcji, możesz odwiedzić setapp.com.

  1. Użyj aplikacji Measure jako poziomicy: Aplikacja measure w iPhonie nie służy tylko do mierzenia rzeczy, ale przydaje się także przy projektach majsterkowania w domu. Jeśli jesteś miłośnikiem DIY, ta aplikacja będzie przydatna, ponieważ pomaga prawidłowo powiesić półki lub dzieła sztuki. Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć aplikację i wybrać opcję poziomu, aby aktywować to samo.
  2. Użyj funkcji klawiatury iPhone’a jako gładzika: Jeśli w jakimś stopniu pracowałeś na swoim iPhonie, to być może używałeś już klawiatury iPhone’a jako gładzika. Jednak możesz nie wiedzieć, że możesz zmienić swojego iPhone’a w gładzik (jeśli ma iOS 12 lub ostatnią aktualizację).

Wystarczy, że wpiszesz maila lub wiadomość tekstową, a następnie wciśniesz i przytrzymasz palec na spacji na klawiaturze.

  1. Zamień swojego iPhone’a w tracker aktywności: Jeśli masz napięty grafik i z trudem wygospodarowujesz czas na ćwiczenia, potrzebujesz do tego fitness trackera.

Najlepsze jest to, że nie musisz kupować osobno trackera fitness, ponieważ iPhone będzie śledził Twoje kroki. Jest to równie dobre rozwiązanie jak Fitbit. W tym celu otwórz aplikację Zdrowie zainstalowaną w iPhonie, aby wiedzieć, ile kroków zrobiłeś każdego dnia.

Byłoby jeszcze lepiej, gdybyś miał Apple Watch lub iPada, ponieważ aplikacja wyśle dane do tych urządzeń Apple. W ten sposób możesz teraz śledzić swoje kalorie i ile zrzucasz dziennie.

  1. Dostęp do szkła powiększającego: Jeśli czasopisma są dość trudne do odczytania, nie musisz szukać starego szkła powiększającego. Zamiast tego użyj swojego iPhone’a. Tak, czytasz to dobrze, iPhone działa jako szkło powiększające za pomocą kilku kliknięć na ekranie. Aby uzyskać dostęp do tego, musisz przejść do głównych ustawień iPhone’a, a następnie kliknąć dostępność. Następnie stuknij w lupę, aby ją włączyć.

Teraz będzie powiększać wszystko, co chcesz przeczytać.

  1. Użyj swojego telefonu jako urządzenia do nagrywania: Możesz również zamienić swojego iPhone’a w urządzenie do nagrywania. W tym celu otwórz aplikację notatek głosowych i naciśnij czerwony przycisk nagrywania. To będzie następnie nagrać dźwięk cokolwiek dzieje się i dotknij czerwony przycisk, aby zakończyć nagranie edycji. Następnie możesz zapisać je w dowolny sposób.
  2. Stuknij w tył, aby zrobić zrzut ekranu: Oprogramowanie iOS firmy Apple ma wspaniałe funkcje dostępności, a to jest jedna z nich. Robienie zrzutu ekranu jest teraz łatwe, ponieważ możesz stuknąć w tył, aby wykonać zrzut ekranu. Aby włączyć to samo, przejdź do Ustawień, następnie znajdź dostępność i wybierz Dotyk.

Teraz przewiń w dół do stuknięcia wstecz. Wybierz podwójne lub potrójne stuknięcie, a następnie wybierz screenshot. Teraz, gdy stukniesz dwa lub trzy razy w tył iPhone’a, zrobi on dla Ciebie zrzut ekranu.

Robienie zrzutów ekranu stało się ważną częścią naszego życia. Ta fajna funkcja jest całkiem przydatna.

  1. Pozbądź się ekranów głównych: To po raz kolejny kolejna przydatna funkcja. Wszystko, co musisz zrobić, to długo nacisnąć pustą część na ekranie głównym i wybrać ten wskaźnik strony aplikacji na dole. Następnie dotknij znacznika wyboru na dole każdego ekranu, który chcesz przenieść. Spowoduje to ukrycie aplikacji w bibliotece aplikacji.

Tak więc jest to kilka sztuczek i porad dotyczących iPhone’a, którymi musieliśmy się z Wami podzielić. I aby dowiedzieć się o niedawnym szoku wydania iPhone 13, sprawdź ten artykuł przez Forbes.

Related Articles

Back to top button