Strona główna Show Biznes Aby stopy procentowe kredytów hipotecznych były lepsze, potrzebujemy więcej mieszkań oddanych do...

Aby stopy procentowe kredytów hipotecznych były lepsze, potrzebujemy więcej mieszkań oddanych do użytku

The Census Bureau’raport housing starts za grudzień pokazuje, że ukończenia mieszkań są nadal zbyt wolne, a w tym roku brakuje nam czasu, ponieważ pozwolenia na budowę mieszkań będą spadać, dopóki homebuilderzy nie pozbędą się nadmiaru podaży.

Mieliśmy w tym tygodniu kilka dobrych wiadomości dla rynku mieszkaniowego: dane o wnioskach o zakup są w górę, indeks zaufania budowniczych wzrósł, bijąc szacunki, a 10-letnia rentowność i stopy hipoteczne spadły. Jednak pomimo tego, że główna liczba raportu o rozpoczęciu budowy mieszkań pobiła szacunki, wewnętrzne dane raportu nie są doskonałe, ponieważ dane o ukończeniu budowy mieszkań po raz kolejny tylko szlifują i jeszcze nie wybijają się.

Najlepszym sposobem radzenia sobie z inflacją jest dodanie większej podaży, a nie niszczenie popytu, który z czasem zrujnuje produkcję. Jednym z obszarów, w którym mieliśmy szczęście w tym cyklu mieszkaniowym jest to, że budowniczowie wciąż mają zaległe zamówienia, które muszą zbudować i wprowadzić na rynek. Po tym, nie mamy nic do dodania, ponieważ pozwolenia na budowę mieszkań mają przestrzeń do spadku przez cały rok.

Moja praca ekonomiczna różni się od pracy innych ludzi, ponieważ nie wierzę, że budowniczowie byli niedostatecznie zbudowani w ostatniej ekspansji gospodarczej. Moje całe założenie robocze w poprzedniej ekspansji było takie, że będziemy mieli najsłabsze ożywienie mieszkaniowe w historii, od 2008-2019, i że nie będziemy mieli startów mieszkaniowych otwartych w roku na poziomie 1,5 miliona aż do 2020-2024, kiedy popyt w końcu uzasadni ten rodzaj budowy.

Sprzedaż nowych domów ominęła szacunki od 2013 do 2015 roku. Następnie w 2018 r. mieliśmy miesięczny skok podaży na rynku sprzedaży nowych domów, który powstrzymał budowniczych od chęci wyprodukowania większej liczby jednostek mieszkaniowych przez 30 miesięcy.

Jak podkreślam od lat, budowlańcy nie prowadzą organizacji charytatywnej, muszą zarabiać na domach i nigdy nie doprowadzą do nadmiernej podaży na rynku, aby zrujnować swój model biznesowy. Tak więc to, na co liczę w 2023 roku, to fakt, że dane dotyczące ukończenia rosną tak szybko, jak to możliwe, ponieważ nie mamy wiele w rurociągu po tym czasie.

Zakończenie budowy mieszkań

Ze Spisu Powszechnego: Mieszkania ukończone w prywatnej własności w grudniu były na sezonowo dostosowanym rocznym poziomie 1.411.000. Jest to 8,4 procent (±16,5 procent)* poniżej zrewidowanego listopadowego szacunku 1.540.000, ale jest 6.4 procent (±11,4 procent)* powyżej stopy z grudnia 2021 r., która wynosiła 1.326.000. Ukończenia mieszkań jednorodzinnych w grudniu były na poziomie 1.005.000; jest to 8,0 procent (±11,6 procent)* poniżej zrewidowanego listopadowego wskaźnika 1.092.000. Grudniowa stopa dla jednostek w budynkach z pięcioma jednostkami lub więcej wyniosła 385,000. Szacuje się, że w 2022 roku ukończono 1 392 300 jednostek mieszkalnych. Jest to 3,8 procent (±3,3 procent) powyżej liczby z 2021 roku, która wynosiła 1,341,000.

Poniżej znajduje się jeden z najsmutniejszych wykresów ekonomicznych, jakie kiedykolwiek zobaczysz. Zakończenie budowy mieszkań jest tak powolne, że mój żółw, Grundy, wygląda jak błysk obok niego. Potrzebujemy więcej podaży najmu, aby trafić na rynki, więc tempo wzrostu inflacji najmu schronienia spada szybciej.

  Co to za postać, która zmienia się w trakcie powieści?

Na szczęście, jak widać na poniższym wykresie, liczba mieszkań (pięć lub więcej jednostek) w budowie jest historycznie wysoka. Obecnie w budowie znajduje się 943 000 mieszkań. To jest bycze dla Ameryki i dla stóp hipotecznych, które mają zmierzać niżej.

Housing Permits (pozwolenia na budowę mieszkań)

Building Permits: Prywatne jednostki mieszkaniowe autoryzowane przez pozwolenia na budowę w grudniu były na poziomie sezonowo skorygowanego rocznego wskaźnika 1.330.000. Jest to 1,6 procent poniżej skorygowanego listopadowego wskaźnika 1.351.000 i 29,9 procent poniżej wskaźnika z grudnia 2021 r., który wynosił 1.896.000.w grudniu liczba pozwoleń na budowę domów jednorodzinnych wyniosła 730.000; jest to o 6,5 proc. niższa od skorygowanej liczby z listopada, która wyniosła 781.000. Liczba pozwoleń na budowę domów w budynkach z pięcioma lub więcej jednostkami wyniosła w grudniu 555.000. Szacuje się, że 1.649.400 jednostek mieszkaniowych zostało upoważnionych przez pozwolenia na budowę w 2022 roku. Jest to 5,0 procent poniżej liczby z 2021 roku, która wynosiła 1.737.000.

Pozwolenia na budowę mieszkań mają przestrzeń do spadku przez cały rok; wciąż jesteśmy w okresie stabilizacji popytu na mieszkania, a nie w fazie wzrostu jeszcze. Nie spodziewaj się więc, że pozwolenia na budowę mieszkań zmienią się w tym roku, chyba że popyt się poprawi. Jak widać poniżej, liczba pozwoleń na budowę mieszkań nie powróciła do poziomu z 2005 roku. Budowniczowie są tym razem w znacznie lepszej sytuacji niż w latach 2005-2008.

  Czy Aquaman jest odpowiedni dla 8-latków?

Rozpoczęte budowy mieszkań

Housing Starts: Rozpoczęcie budowy prywatnych mieszkań w grudniu w sezonowo dostosowanym rocznym tempie 1.382.000. Jest to o 1,4 procent (±16,9 procent)* poniżej zrewidowanego szacunku listopadowego 1.401.000 i jest 21,8 procent (±11,2 procent) poniżej wskaźnika z grudnia 2021 r., który wynosił 1.768.000. Rozpoczęcie budowy domów jednorodzinnych w grudniu było w tempie 909.000; jest to 11,3 procent (±20,7 procent)* powyżej zrewidowanego listopadowego wyniku 817.000. Grudniowy wskaźnik dla jednostek w budynkach z pięcioma lub więcej jednostkami wyniósł 463.000. Szacuje się, że w 2022 roku rozpoczęto budowę 1.553.300 jednostek mieszkalnych. Jest to o 3,0 procent (±2,4 procent) poniżej liczby z 2021 roku, która wynosiła 1.601.000.

Rozpoczęte budowy mieszkań będą miały tendencję niższą również w tym roku, ponieważ budowniczowie mają zaległości w domach, które muszą zakończyć. Nie ma apetytu ze strony budowniczych, aby rozpocząć pozwolenia na budowę jednostek jednorodzinnych, dopóki sprzedaż nowych domów jest niska.

  Czy dolna podpora mikroskopu jest w stanie wytrzymać?

Podaż nowych domów i zaufanie budowniczych

Moja zasada przewidywania zachowań budowniczych opiera się na trzymiesięcznej średniej podaży. Nie ma to nic wspólnego z rynkiem sprzedaży istniejących domów; te miesięczne dane dotyczące podaży dotyczą tylko rynku sprzedaży nowych domów.

  • Kiedy podaż jest 4.3 miesiące i poniżej, to doskonały rynek dla budowlańców.
  • Kiedy podaż jest 4.4 do 6,4 miesiąca, to jest OK rynek dla budowlańców. Będą budować tak długo, jak długo będzie rosła sprzedaż nowych domów.
  • Budowniczowie wycofają się z budowy, gdy podaż będzie 6.5 miesięcy i powyżej.

W ostatnim raporcie, za listopad, miesięczna podaż nowych domów była nadal zbyt wysoka i wynosiła 8,6 miesiąca, więc budowlańcy nadal muszą przenieść więcej produktów, zanim znów pomyślą o wzroście.

W tym tygodniu dobrą wiadomością jest to, że dane dotyczące zaufania budowniczych w końcu wzrosły po wodospadowym nurkowaniu tego indeksu. W poprzednim miesiącu dane perspektywiczne ankiety były pozytywne, podczas gdy pozostałe dane były nadal negatywne. Tak już nie jest, co widać poniżej. Łączny raport był dobry, a liczba główna pobiła szacunki.

W sumie, nawet jeśli liczba nagłówkowa pobiła szacunki, przyjmuję dłuższe spojrzenie na ten sektor gospodarki: nadal jest w recesji, dopóki nie uda nam się sprawić, by zaufanie budowniczych wzrosło, miesięczna podaż nowych domów spadła, a pozwolenia na budowę znów zaczęły rosnąć.

Wszystko, na co liczę w 2023 r., to uzyskanie jak największej liczby jednostek mieszkaniowych ukończonych i wprowadzonych na rynek, aby poradzić sobie z danymi dotyczącymi inflacji czynszowej, ponieważ jest to największy czynnik napędzający inflację bazową CPI. W dłuższym okresie czasu większa podaż mieszkań będzie utrzymywać pokrywę na inflację czynszową wymykającą się spod kontroli.

Read More

Najchętniej czytane

Kiedy wilki polują na wydry na tej alaskańskiej wyspie, cierpią jelenie

Ten artykuł pierwotnie pojawił się naHakai Magazine,internetowa publikacja o nauce i społeczeństwie w ekosystemach przybrzeżnych. Przeczytaj...

10 Best iPhone X Alternatives you can Buy at very Affordable Price![2017 Edition]

iPhone X - rewolucja? A może są lepsze alternatywy?Apple właśnie świętował swoją 10th Anniversary dla swojego pierwszego iPhone'a, wprowadzając na rynek pierwszy telefon z nowej linii produktów, iPhone X. Apple iPhone X może być drogim smartfonem z tagiem cenowym na oczy w wysokości $999.00 i $1,149.00 dla modeli 64GB i 256 GB, odpowiednio, ale to

Brad Pitt przypisuje Bradleyowi Cooperowi, że zachęcił go do trzeźwości

W 2020 roku, podczas odbierania nagrody dla najlepszego aktora drugoplanowego na gali National Board of Review Annual Awards, Brad Pitt ujawnił, że kolega aktor...

Microsoft Surface Go: nieodparty tablet 2 w 1

Microsoft celuje w sektor edukacyjny teraz ze swoim nowym urządzeniem 2 w 1, Surface Go. Podobnie jak Surface Pro, to urządzenie Go jest tylko mały pakiet z przyzwoitą ceną.Microsoft Surface Go jest nie tylko niedrogie, ale także mniejszy pakiet pozostawia żadnych blizn za sobą, jak to po prostu działa bez wysiłku i nie ma żadnych

22 najlepsze filmy na HBO Max to mistrzowska lekcja historii kina

Jeśli wstrzymywałeś się z zakupem abonamentu na HBO Max, teraz może wreszcie nadszedł czas, by to zrobić. W zeszłym roku w serwisie odbyła się...

Xiaomi Note 3 Specyfikacja i Recenzja: Najlepszy telefon średniego segmentu od Xiaomi

Xiaomi zyskało dużą popularność i wiarygodność na rynkach smartfonów dzięki swoim unikalnym funkcjom, wytrzymałej obudowie i poręczności. Od czasu do czasu Xiaomi wprowadza na rynek nowe telefony, które współgrają z panującym trendem, zapewniając użytkownikom realistyczne funkcje. Tutaj mówimy o nowo wprowadzonym Xiaomi Note 3 z jego odnowionym wyglądem i specyfikacją.Xiaomi uruchomił dwie wersje Note 3

Z czym ściśle związany jest cykl węglowy?

Z czym ściśle związany jest cykl węglowy?Cykl węglowy jest ściśle związany z obiegiem tlenu w środowisku i jest związany z procesem fotosyntezy. Fotosynteza przeprowadzana przez rośliny i rozpuszczanie dwutlenku węgla w oceanach usuwają dwutlenek węgla z atmosfery.Jakie dwa procesy są głównie odpowiedzialne za cykl węglowy?Fotosynteza przeprowadzana przez rośliny lądowe, bakterie i algi przekształca dwutlenek węgla

Kontemplacja wszechświata z Sissy Spacek

Dziesięć minut przed rozpoczęciem mojego wywiadu z legendarną aktorką Sissy Spacek dzieje się coś strasznego. To mój głupi pies. Wyje w drugim pokoju....

Jaka jest prawidłowa kolejność powstawania impulsu nerwowego?

Jaka jest prawidłowa kolejność impulsu nerwowego?Impulsy nerwowe zaczynają się w dendrycie, przesuwają się w kierunku ciała komórki, a następnie przemieszczają się w dół aksonu. Impuls nerwowy podróżuje wzdłuż neuronu w postaci sygnałów elektrycznych i chemicznych. Końcówka aksonu kończy się w synapsie. Synapsa to połączenie pomiędzy każdą końcówką aksonu a następną strukturą.Jaka jest prawidłowa kolejność organizacyjna

Najbardziej oczekiwane horrory 2023 roku

Pozwól nam być pierwszymi, którzy wpuszczą cię w ściśle tajny gorący trend: oglądanie horrorów. Wszyscy najfajniejsi, najseksowniejsi ludzie, jakich znasz, robią to. Jeśli naprawdę...

Jak można wyodrębnić kolor wody?

Jak rozdzielić barwniki w wodzie?Rozdzielanie barwników w wodzie. Czasami ludzie chcą wiedzieć, co znajduje się w jakiejś mieszaninie. Naukowcy używają procesu zwanego chromatografią (kroh-muh-tog-ruh-fee) do oddzielenia różnych części mieszaniny. Kropki mieszaniny - różne kolory zmywalnych markerów - umieszczane są na kawałku papieru filtracyjnego do kawy.Jak rozdzielić barwnik?Chromatografia to metoda wydzielania materiałów z mieszaniny. Atrament jest

Pozostałe newsy

  Czy koty mogą wyzdrowieć po żółtaczce?

Kiedy wilki polują na wydry na tej alaskańskiej wyspie, cierpią jelenie

Ten artykuł pierwotnie pojawił się naHakai Magazine,internetowa publikacja o nauce i społeczeństwie w ekosystemach przybrzeżnych. Przeczytaj...

Przyjęcie EV nie zmniejszy kosztów energii dla wszystkich amerykańskich rodzin

Elektryfikacja pojazdów to ważny krok w kierunku dekarbonizacji sektora transportu, największego źródła emisji gazów cieplarnianych (GHG)...

Hive ransomeware wyłudził od ofiar 100 mln dolarów. DOJ właśnie się odegrał.

Urzędnicy federalni ogłosili w czwartek wyniki wielomiesięcznej kampanii infiltracyjnej przeciwko dużej międzynarodowej grupie ransomware o nazwie...

Najlepsze rady dotyczące bezpieczeństwa dla każdego początkującego stolarza

Obróbka drewna jest zabawą, spełniającym hobby dla wielu ludzi, ale może być również niebezpieczna. Zawsze, gdy...