Strona główna Show Biznes Apartamenty marzeń: 10 ulubionych hoteli z 2022 roku

Apartamenty marzeń: 10 ulubionych hoteli z 2022 roku

Pałac Vidago

Dzięki uprzejmości hotelu

Większość grudnia, biorę bez skrępowania samolubne spojrzenie wstecz na moje ulubione nowe i nowe dla mnie hotele roku. Pod koniec kolejnego trudnego roku dla hotelarstwa, mój kapelusz jest zdany na miejsca, które zdołały się otworzyć lub po prostu utrzymać i dostarczyć swoim gościom niezapomnianych wrażeń.

Moje ulubione hotele (niektóre nowe, inne tylko nowe dla mnie, wszystkie wymienione tutaj w porządku alfabetycznym) to nie tylko miłe miejsca dla gości na pobyt – chociaż są tym na pewno – ale także projekty pasji dla ich twórców i dobre miejsca pracy dla ich pracowników. To miejsca, gdzie żyła historia, gdzie liczy się zrównoważony rozwój, gdzie wyobraźnia bierze górę.

Aethos Ericeira

Francisco Nogueira

Aethos Ericeira, Portugalia

Na szczycie 130-stopowego klifu w rezerwacie przyrody, nowy Aethos Ericeira ma spektakularne światło i piękne widoki na Atlantyk. 50 apartamentów i pokoi łączy naturalne odcienie, materiały i tekstury z czystymi liniami i delikatną prostotą modernistycznego designu. Pokoje premium mają wspaniałe widoki na ocean, czasami z prywatnymi tarasami. Jest to część większej grupy klubów członkowskich i hoteli butikowych w Europie, które stawiają na pierwszym miejscu świadomość, naturę, społeczność, wellness i design. A ponieważ Aethos jest jednym z niewielu pięciogwiazdkowych hoteli w mieście znanym z surfingu, ma swoje własne luksusowe podejście do tego sportu: prywatne lekcje surfingu z Joaną Andrade, pierwszą w Portugalii kobietą surfującą na wielkiej fali, wielokrotną mistrzynią i założycielką pierwszej w kraju szkoły surfingu dla kobiet.

COMO Castello del Nero

Dzięki uprzejmości hotelu

COMO Castello del Nero, Toskania

Pierwsza placówka COMO w Europie spełniła ważną ambicję założycielki COMO, Christiny Ong, która ma silne przywiązanie do Włoch i która zatrzymała się w poprzednim wcieleniu Castello del Nero na początku lat 2000. Teraz w historycznej posiadłości o powierzchni 740 akrów znajduje się hotel z 50 pokojami i apartamentami, z których wiele ma widoki na otaczającą wieś Chianti. Zabytkowe freskowe ściany i sklepienia zamku pozostały nietknięte, natomiast mediolańska projektantka wnętrz Paola Navone wprowadziła lekką i nowoczesną „estetykę COMO” Wynik, powiedział jeden z moich towarzyszy podróży, jest jak wizyta w „fantazyjnym domu ciotki”

Gra Gasen

Dzięki uprzejmości hotelu

Grå Gåsen, Gotlandia, Szwecja

Nadbałtycka wyspa Gotlandia od dawna jest ważnym letnim odpoczynkiem dla Szwedów (wystarczy zapytać miejscowych o „tydzień 29”), a teraz również mocno promuje swój zrównoważony rozwój, a także doskonałe jedzenie i zwycięski design. Na wyspie małych, niezależnych hoteli, Grå Gåsen wyróżnia się 12 indywidualnie zaprojektowanymi pokojami i uroczą jadalnią w stodole z 1750 roku, gdzie każdego lata zatrudnia się innego, najlepszego szefa kuchni, który przygotowuje nowe menu z daniami na najwyższym poziomie.

Hotel Neri

Dzięki uprzejmości hotelu

Hotel Neri, Barcelona

Z hotelem Neri związanych jest wiele „pierwszych” i „jedynych”: pierwszy hotel butikowy w Dzielnicy Gotyckiej i jedyny w mieście członek Relais & Châteaux. Jego oryginalny projektant był pionierem hotelowego maksymalizmu. To wiele do spełnienia, ale ten rodzinny, 22-pokojowy hotel jest bardziej niż udany. Projekt – wypełniający ściany 12-wiecznego pałacu i stosunkowo nowoczesnej struktury z 18 wieku – jest oszałamiający, obsługa jest zrelaksowana, ale na miejscu, śniadanie jest smaczne, a atmosfera jest czarującą mieszanką starożytności i współczesności. Bonusowe punkty za pokoje deluxe, które mają tarasy z zewnętrznymi wannami lub prysznicami – w samym sercu miasta.

The Oberoi Marrakech

Alan Keohane

The Oberoi Marrakech

Jeśli chodzi o luksusowe hotele, jestem zdecydowanym zwolennikiem zasady, że więcej znaczy więcej. The Oberoi Marrakech jest doskonałym tego przykładem. Ośrodek na pustynnych obrzeżach Czerwonego Miasta (około 30 minut od centrum) jest wspaniałym testamentem marokańskiego rzemiosła i arabskiego wzornictwa, z głównym budynkiem, który opiera się na XIV-wiecznej Médersa Ben Youssef – wszystkie kolorowe płytki i misterne rzeźby na 28 akrach sadów z pachnącymi drzewami cytrusowymi i wiekowymi gajami oliwnymi. 84 pokoje i apartamenty są ogromne – najmniejszy ma ponad 750 stóp kwadratowych – i luksusowe, wszystkie z prywatnymi tarasami i wiele z prywatnymi basenami.

Omnia Zermatt

Bruno Augsburger

Omnia, Zermatt, Szwajcaria

Po przyjeździe do Zermatt trudno nie zauważyć Omnii. Hotel znajduje się wysoko ponad wszystkim, na szczycie skały, a wejście do niego prowadzi przez tunel w głąb góry, a podróż kończy winda. Właściciele znają się na projektowaniu, ponieważ są założycielami firmy meblowej USM Haller. Meble te są używane w całym hotelu, wraz z elementami pochodzącymi od wybitnych projektantów urodzonych w Europie, którzy mieli duży wpływ na scenę w Stanach Zjednoczonych. Mies van der Rohe, Vladimir Kagan i Eero Saarinen są wśród nich. Pomysł był taki, aby stworzyć „amerykański górski domek połączony z europejskimi elementami”, według słów dyrektora zarządzającego Christiana Eckerta, który chciał podkreślić ducha wspólnoty w hotelu. W hotelu znajdują się salony z kominkami, które zachęcają gości do gromadzenia się, jak również długie stoły w restauracji, gdzie – co mam nadzieję będzie przykładem dla innych hoteli – każdy talerz w menu jest w pełni zrealizowaną kompozycją wegetariańską, z białkiem zwierzęcym jako opcjonalnym dodatkiem.

Pollicastro

Dzięki uprzejmości hotelu

Pollicastro, Lecce, Włochy

W sercu najseksowniejszego miasta południowej Puglii, stosunkowo nowy (biorąc pod uwagę, że 2020 i 2021 tak naprawdę się nie liczyły) Pollicastro jest jednym z tych unikalnie włoskich hoteli, które stylowo ożywiają historię. Rodzinny biznes z rodziny artystów i rzemieślników, 12-pokojowy hotel zajmuje 16-wieczny pałac, resplendent z oryginalnym kamieniem i żelazną konstrukcją, współczesną sztuką i umeblowaniem, i glamourous taras na dachu z doskonałym widokiem na stare miasto. Ponieważ miejsce to jest bardziej B & B niż hotel, idzie na całość na śniadanie, z wyborem menu degustacyjnego, które prowadzi gości przez pikantne i słodkie dania regionu.

Sextantio

Dzięki uprzejmości hotelu

Sextantio Grotte della Civita, Matera, Włochy

Jednym z moich ulubionych typów zakwaterowania we Włoszech jest albergo diffuso, w którym niedoszła opuszczona wioska dostaje nowe życie jako wiejski hotel. Kiedy przestajesz brać wygody za pewnik i zakładać, że wszystkie przyjemności zawsze były tam po prostu, wyczyny gościnności stają się widoczne. W projekcie Sextantio w Materii, wiosce w południowym regionie Włoch Basilicata, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO ze względu na setki jaskiń, z których część była używana jako domy aż do XX wieku, osiągnięto kolejny poziom. Jest to nieładna historia, ale po części piękne odrodzenie w postaci tego 18-pokojowego hotelu, w którym jaskinie są romantyczne i nastrojowe, ale mają takie udogodnienia jak gorące prysznice, pluszowe łóżka i ogrzewanie podłogowe.

Vidago Palace

Bruno Barbosa

Pałac Vidago, Portugalia

Sto lat temu ten kurort źródeł termalnych na północy Portugalii był magnesem dla europejskich wyższych sfer, wielkim hotelem znanym z hucznych przyjęć, wspaniałych akcentów i otaczających go ogrodów. Popadł w ruinę, gdy ludzie odkryli, że chodzenie na plażę i kurorty termalne wyszły z mody, ale potem powrócił w wielkim stylu w 2010 roku, po spektakularnej, czteroletniej renowacji. Wewnątrz panuje przepych Belle Époque, z wieloma detalami zachowanymi z oryginalnego wcielenia, w tym szlachetnymi materiałami i meblami na zamówienie, a także nową gamą wspaniałych tkanin, jedwabnych tapet z dramatycznymi motywami ogrodowymi i współczesnym oświetleniem. W dawnej wielkiej sali balowej znajduje się restauracja, której szefem jest Vitor Matos, odznaczony gwiazdką Michelin.

Villa Rene Lalique

Reto Guntli

Villa René Lalique, Alzacja, Francja

Od 100 lat Lalique jest podziwiany za swoją wykwintną biżuterię, perfumy i kolekcje kryształów i szkła. Mniej znany jest fakt, że Maison Lalique posiada również umiejętności w zakresie szczególnego rodzaju gościnności. Jest to najbardziej widoczne w jej flagowym hotelu, Villa René Lalique, który został zbudowany przez założyciela w 1920 roku jako dom rodzinny w pobliżu fabryki. Po niedawnej gruntownej renowacji został otwarty jako hotel z sześcioma apartamentami i szybko został przyjęty do Relais & Château oraz nagrodzony jedną, a następnie dwiema gwiazdkami Michelin. Nie da się zapomnieć, że jest się w domu Lalique. Projekt został wykonany z absolutnym zaangażowaniem – wszędzie jest stylizowane szkło i kryształ. W rękach mniej wykwalifikowanego projektanta mogłoby to być tandetne, zbyt przesadzone, ale tutaj działa pięknie. To doskonały wyraz słynnej maksymy René Lalique’a: „Lepiej szukać piękna niż afiszować się z luksusem”

Read More

Najchętniej czytane

Coinbase NFT Pauses Creator Drops na swoim rynku

Coinbase NFT niedawno podjęło decyzję o wstrzymaniu zrzutów twórców, powodując zamieszanie i spekulacje wśród społeczności NFT. Pomimo pauzy, Coinbase podkreślił, że jego rynek NFT...

Jaka jest różnica między zarządzaniem zapasami typu P i Q?

Jaka jest różnica między typem P i Q zarządzania zapasami?ii) Poziomy zapasów dla wielu pozycji magazynowych przeglądane w tym samym czasie- mogą być ponownie zamówione razem. Systemy Q: Zamówienie jest uruchamiane, gdy poziom zapasów osiągnie punkt ponownego zamówienia. ii) Każda pozycja magazynowa jest zmieniana w różnym czasie.Czym jest system P w zapasach?Przegląd okresowy (zwany również

Jakie dwa czynniki wpływają na spontaniczność reakcji?

Jakie dwa czynniki wpływają na spontaniczność reakcji?Reakcje spontaniczne uwalniają energię swobodną w trakcie ich przebiegu. Przypomnijmy, że czynnikami decydującymi o spontaniczności reakcji są zmiany entalpii i entropii zachodzące w układzie. Zmiana energii swobodnej reakcji jest matematyczną kombinacją zmiany entalpii i zmiany entropii.Jak temperatura wpływa na spontaniczność reakcji odpowiada com?Tak więc, odpowiedź na twoje pytanie brzmi:

Jakie dwa czynniki wpływają na wytrzymałość wiązania metalicznego?

Jakie dwa czynniki wpływają na siłę wiązania metalicznego?Trzy główne czynniki, które wpływają na siłę wiązania metalicznego to: liczba protonów (im więcej protonów tym silniejsze wiązanie); liczba zdelokalizowanych elektronów na atom ( im więcej tym silniejsze wiązanie); rozmiar jonu (im MNIEJSZY jon tym silniejsze wiązanie).Co wpływa na siłę wiązania metalicznego?Siła wiązania metalicznego zależy od trzech rzeczy:

Co to znaczy, że coś się należy przez?

Co to znaczy, że coś jest wymagalne do? "Due by" oznacza, że istnieje ustalony czas, kiedy coś jest do zrobienia. "Raport sprzedaży jest wymagalny do godziny 12 w piątek" Dzień, w którym coś jest należne, następuje po czasie, któremu przypisuje się większe znaczenie. "Twoja składka członkowska jest wymagalna w piątek" Można dodać konkretną godzinę, ale

21 filmów o przetrwaniu, które przyprawią Cię o szybsze bicie serca

Zanim stworzymy ranking "najlepszych" filmów o przetrwaniu, powinniśmy zająć się definicją. "Survival" może być tak szerokim lub tak wąskim gatunkiem filmowym, jak...

Czym jest propozycja Google value ads?

Czym jest propozycja Google value ads?Silnik kontekstowy: Kluczowym czynnikiem sukcesu jest zdolność Google do wykorzystania mocy najlepszego silnika kontekstowego na planecie, aby umieścić reklamy przeciwko najbardziej odpowiednim treściom. Dzięki temu można znaleźć i połączyć się z najbardziej zaangażowanymi odbiorcami.Czym są kampanie Google?Kampania Google Ads to zestaw jednej lub więcej grup reklam (reklam, słów kluczowych i

30 najzabawniejszych strasznych filmów, jakie kiedykolwiek nakręcono

Horrory komediowe naprawdę dają widzom to, co najlepsze z obu światów. Mają w sobie wszystko, poruszają całą gamę surowych ludzkich emocji w sposób, który...

Pozostałe newsy

Coinbase NFT Pauses Creator Drops na swoim rynku

Coinbase NFT niedawno podjęło decyzję o wstrzymaniu zrzutów twórców, powodując zamieszanie i spekulacje wśród społeczności NFT. Pomimo pauzy, Coinbase podkreślił, że jego rynek NFT...

Steve Aoki x Stoopid Buddy zapowiadają Web3 Stop-Motion Series

Steve Aoki i Seth Green łączą się z platformą treści web3/NFT ShibuyaXYZ, aby ogłosić interaktywny, tworzony przez społeczność serial poklatkowy zatytułowany "Dominion X: Level...

Firmy kryptowalutowe kontynuują zwolnienia i redukcję zatrudnienia do stycznia 2023 r

W morzu zwolnień tech, firmy Crypto również odczuwają ciepło tak daleko w styczniu 2023 roku. Co najmniej 14 firm kryptowalutowych ogłosiło zwolnienia, z ponad...

PROOF of Conference: Wszystko, co musisz wiedzieć

Top Blue-Chip NFT marka PROOF ogłasza "Proof Of Conference" - wielodniowe wydarzenie celebrujące wszystko co związane z web3. Wydarzenie łączy sztukę, kulturę, społeczność i...

Rug Radio PFP NFTs z Cory Van Lew Mint w poniedziałek 6

Fani Rug Radio, przygotujcie swoje cyfrowe portfele na drop PFP NFT projektu we współpracy z Cory Van Lew! Nowe przedmioty kolekcjonerskie pojawią się 6...