Strona główna Show Biznes Ben Barnes i Jessie Mei Li omawiają szokujące zakończenie 2. sezonu "Shadow...

Ben Barnes i Jessie Mei Li omawiają szokujące zakończenie 2. sezonu „Shadow and Bone”

Shadow and Bone. Jessie Mei Li jako Alina Starkov w odcinku 203 serialu Shadow and Bone. Cr. Dzięki uprzejmości Netflix © 2023

Źródło obrazu: Netflix

Jeśli zakończenie drugiego sezonu „Cienia i kości” was zaskoczyło, nie jesteście sami. Po dwóch sezonach dramatycznego budowania, sezon drugi doprowadza centralną linię fabularną opowieści do nagłego zakończenia – choć oczywiście dodaje więcej niż wystarczająco intryg do samego końca serialu, aby doprowadzić do trzeciego sezonu. (Poniższe informacje zawierają spoilery, więc nie czytaj dalej, jeśli nie oglądałeś drugiego sezonu „Cienia i kości”)

Pod koniec drugiego sezonu „Cienia i kości” wydaje się, że sprawy ułożyły się pomyślnie dla tych dobrych. Po długiej i krwawej walce światło zatriumfowało nad cieniem, Fałda zniknęła, a Alina zabiła generała Kirigana. Dla Jessie Mei Li, która gra Alinę, finał sezonu drugiego był niesamowitym momentem dla jej postaci. „Byłam tak podekscytowana. Byłam naprawdę podekscytowana, bo to jest inne niż w książkach”, mówi Li o zakończeniu serialu. „Byłam podekscytowana, szczególnie, aby zobaczyć, co stanie się z Aliną. Pomyślałam, że to było naprawdę fajne.” Tymczasem Ben Barnes, który gra generała Kirigana, mówi, że on „[expects] każdy, by uronić jedną, piękną łzę”

Alina nie niszczy Fałdy sama, oczywiście. Wiele z „Shadow and Bone” sezon drugi obraca się wokół Alina pościg wzmacniaczy, które są zwykle kości, zęby, lub łuski z niektórych magicznych stworzeń, które mogą być wykorzystane do zwiększenia mocy Grisza, choć mogą być używane tylko przez osobę, która zabiła je. Zazwyczaj Grisza może używać tylko jednego wzmacniacza w swoim życiu, choć oczywiście Alina nie jest byle jakim Griszą.

W pierwszym sezonie generał Kirigan daje jej pierwszy z trzech wzmacniaczy stworzonych przez pierwszego i najpotężniejszego Grishę, Ilyę Morozova – obrożę wykonaną ze starożytnego, zaklętego jelenia. Na początku sezonu drugiego Malowi (Archie Renaux) udaje się wytropić drugi wzmacniacz – węża morskiego. Pomimo nadziei Aliny na zdobycie jego mocy podczas utrzymywania go przy życiu, ona kończy się koniecznością zabicia go, choć nawet z dwoma wzmacniaczami, ona nadal nie jest wystarczająco silna, aby zniszczyć Fold.

„Oczekuję, że wszyscy uronią jedną, piękną łzę”

Mal i Alina wkrótce wyruszają na poszukiwanie trzeciego wzmacniacza, zwanego Firebirdem. Towarzyszy im matka Kirigana, Baghra (Zoë Wanamaker), która postanowiła odwrócić się od syna po tym, jak zobaczyła prawdę o jego złośliwych sposobach. Podczas podróży, Baghra ujawnia, że jest córką Morozova. Trio udać się do warsztatu Morozova, gdzie Baghra odkrywa, że Mal, Alina wierny przyjaciel i kochanek, jest w rzeczywistości wskrzeszony wersja jej młodszej siostry, który Morozova miał wykonane w trzecim wzmacniaczu dawno temu. Krótko mówiąc, Mal to firebird.

  Najlepsze książki już w sprzedaży z okazji Prime Day

Co się stanie z Mal na końcu „Shadow and Bone” Season 2?

Zdesperowana, by uniknąć zabicia Mala, Alina obmyśla plan zatrzymania serca Mala na dwie minuty z pomocą Heartrendera, by mogła wykorzystać jego moc do zniszczenia Fałdy. Ale kiedy rzeczy idą źle podczas krwawej bitwy końcowej, Alina jest zmuszony do ukłucia Mal przez serce, a ona jest wtedy w stanie wykorzystać swoje wzmocnione uprawnienia do zniszczenia Fold i zabić General Kirigan.

Ona następnie biegnie z powrotem nad Malem, który Heartrender Nina (Danielle Galligan) jest rozpaczliwie próbuje uzdrowić. Klęcząc nad ciałem Mala, Alina przypomina sobie coś, co Baghra powiedział, gdy odwiedzali warsztat Morozova. „Musiałbyś użyć merzostu”, mówi Baghra w retrospekcji. „Przysięgnij mi, że nigdy go nie użyjesz. Nie będziesz wiedział, jakiej ceny żąda, dopóki nie będzie za późno”

Czym jest Merzost i czy Alina go używa?

Merzost, co w języku Ravkan oznacza „ohydę” lub „magię”, jest sposobem na stworzenie czegoś z niczego, choć zawsze wymaga poświęcenia ze strony osoby próbującej go użyć. Wkrótce po tym, jak pamięć o tym, co Baghra powiedział o merzost przekracza umysł Aliny, Mal wraca do życia. Później w odcinku, Nina zasadniczo potwierdza to, co było mocno podpowiedziane w tej scenie: Alina była tą, która przywróciła Mala do życia. Możemy więc wnioskować, że użyła merzostu – i jeśli będzie sezon trzeci, koszt tego wyboru będzie w centrum narracji.

  Jakie słowa można utworzyć z literami kariera?

Po zmartwychwstaniu sprawy mają się już inaczej dla nowo odrodzonego Mala, który stwierdza, że nie czuje już magnetycznego przyciągania, które początkowo prowadziło go do Aliny i pozwalało mu znaleźć ją w dowolnym miejscu na świecie. „Nie czuję już tego. To mnie opuściło, gdy umarłem”, mówi, mówiąc, że nie jest pewien, czy kiedykolwiek będzie wiedział „czy moja linia krwi i twoje moce są jedynym powodem, dla którego kiedykolwiek się spotkaliśmy i jedynym powodem, dla którego się zakochaliśmy.” Alina początkowo się temu sprzeciwia, ale w końcu pozwala mu odejść, zachęcając go do wyruszenia w świat jako prywatny marynarz.

Ogólnie rzecz biorąc, pomimo pokonania głównego złoczyńcy, sprawy nie kończą się rewelacyjnie dla żadnego z kochanków serialu. Później widzimy, jak Kaz (Freddy Carter) próbuje powiedzieć Inej (Amita Suman) o swoich uczuciach do niej, ale ona opiera się mu, mówiąc, że „będzie miała cię bez zbroi, Kaz Brekker, albo wcale” Widzimy również, jak Nina próbuje uratować swojego kochanka, Matthiasa (Calahan Skogman), z więzienia, choć idzie to fatalnie i kończy się na tym, że zostaje on wciągnięty z powrotem za kratki.

  Jakie kwiaty dobrze radzą sobie w miejscach zacienionych?

Co wydarzy się na koronacji księcia Nikolaja i Aliny w „Shadow and Bone” Season 2?

Pod koniec odcinka książę Nikolai (Patrick Gibson) przygotowuje się do koronacji swojej i Aliny, gdy pojawia się królewski doradca i zachęca przyszłego króla, by nie organizował koronacji podczas święta Fjerdan w Hringkälla. Argumentuje, że to pogorszy trwający rozdźwięk między otkazat’sya (aka nonmagical) i Grisza, choć książę odmawia poruszyć. Po odejściu doradcy, książę bada paskudnie wyglądającą ranę na swojej klatce piersiowej; w międzyczasie kamera przesuwa się do innej rany na plecach, która rozszerza się na naszych oczach. Nagle, w lustrze, książę Mikołaj widzi jednego z potworów Kirigan’s nichevo’ya shadow w miejscu, gdzie powinno być jego odbicie.

Podczas koronacji, wściekle wyglądająca kobieta siedząca na widowni wstaje, wyglądając na gotową do pstryknięcia. Gdy to robi, słyszymy Kaza, który opowiada Wronom o niebezpiecznej nowej broni – silnie uzależniającym narkotyku zwanym jurda parem, który najwyraźniej tysiąckrotnie zwiększa moc Griszy. Kobieta, przypuszczalnie zły Fjerdan, następnie wydaje się używać jej wyraźnie jurda-parem-zwiększone uprawnienia do próby zabicia wszystkich w pokoju.

Alina rusza, by zaatakować kobietę, ale ta zamiast zwykłego promienia światła strzela z rąk cieniem – cieniem, który przypomina ciemne chmury, z którymi zawsze walczył Kirigan. To sugeruje, że w jakiś sposób, albo przez zabicie Kirigana lub przy użyciu merzost, niektóre z jego mocy przywoływania cieni zostały przekazane jej, a być może także księciu Nikolaiowi.

Tak więc na koniec „Shadow and Bone” sezon drugi, podczas gdy Kirigan i Fałda rzeczywiście odeszli, Ravka zdecydowanie nie jest wolna od cieni. Rozłączenie między Griszą a otkazat’sya wciąż pozostaje, a pozostałości The Darkling najwyraźniej znalazły drogę zarówno do księcia Nikolaja, jak i Aliny. Związek Mala i Aliny również wisi na włosku, podobnie jak status tego, co wydaje się być rodzącymi się uczuciami pomiędzy księciem Nikolaiem i Aliną, nie wspominając o Kazie i Inej. Przynajmniej Jesper (Kit Young) i Wylan (Jack Wolfe) wydają się mieć szansę na szczęśliwe zakończenie.

„Czuję, że kończy się na dość ekscytującej nucie” – podsumowuje Li. „To naprawdę trochę cliffhanger”

„Shadow and Bone” sezon drugi miał premierę na Netflixie 16 marca.

Najchętniej czytane

Za kulisami wielkiego tygodnia Kal Penna w The Daily Show

W e-mailu do agenta FBI podczas sprawdzania jego przeszłości, kiedy Kal Penn po raz pierwszy dołączył do Białego Domu Obamy jako dyrektor stowarzyszony Biura...

Jak działa alarm laserowy?

Jak działa alarm laserowy?Laser based Security System to rodzaj systemu bezpieczeństwa i alarmowego, który wykorzystuje światło laserowe i czujnik światła. W tym projekcie zaprojektowaliśmy prosty system bezpieczeństwa DIY oparty na laserze, który działa jak drut bezpieczeństwa i uruchamia alarm, gdy laser zostanie przerwany.Jak działa system bezpieczeństwa oparty na świetle laserowym?Funkcja. Podstawowym elementem detekcyjnym nowoczesnego laserowego

Elon Musk mówi, że Twitter nadal będzie oferował darmowy dostęp do API dla kont dobrych botów

Szczerze mówiąc, trudno jest dokonać jakiejkolwiek oceny czasu Elona Muska na czele Twittera, jak dotąd, bo choć podjął kilka złych decyzji, to również odwrócił...

10 porad dotyczących ruchu drogowego, które musisz znać

Niech to będzie czyste: ruch na Twojej stronie nie jest tak wysoki, jak byś chciał. Nie miałbyś nic przeciwko temu, aby uzyskać więcej odwiedzających, ale to nie jest takie proste. Nie jest to dziwne, ponieważ 90% całego ruchu trafia do 2% stron. Ta niewielka część, która pozostaje, jest dzielona między wszystkich pozostałych.Dzisiaj otrzymasz rozwiązanie tego

Przyszły album Beyoncé prawdopodobnie zapoczątkuje renesans i będzie zawierał piosenki country

Czy możemy prosić o uwagę? Królowa ma powrócić na swój tron. Tak, wygląda na to, że Beyoncé Knowles-Carter wyda swój pierwszy solowy projekt od...

Skąd się biorą pieniądze na drzewach?

Gdzie pieniądze pochodzą z drzew?Waluta amerykańska jest wykonana z papieru z włókien bawełnianych, który nie zawiera drewna. Bawełna nie pochodzi z drzew, ale z krzewów. Niektóre waluty przechodzą obecnie na banknoty polimerowe, które byłyby wykonane również z całkowicie syntetycznych związków. Ale odpowiadając na twoje pytanie, ani jedno drzewo nie jest ścinane, aby zrobić amerykańską walutę[1].Co

Które stwierdzenie najlepiej definiuje etykę biznesu?

Które stwierdzenie najlepiej definiuje etykę biznesu?Etyka biznesu to badanie odpowiednich polityk i praktyk biznesowych dotyczących potencjalnie kontrowersyjnych tematów, w tym ładu korporacyjnego, wykorzystywania informacji poufnych, przekupstwa, dyskryminacji, społecznej odpowiedzialności biznesu i odpowiedzialności powierniczej.Co jest prawdą o etyce i odpowiedzialności społecznej w biznesie?Które z poniższych stwierdzeń jest prawdziwe w odniesieniu do etyki biznesu i odpowiedzialności społecznej?

Ariana Grande wyda nowy album dopiero po „Wicked”

Uspokójcie się, fani popu, ponieważ oczekiwanie na siódmy album Ariany Grande może być długie. W nowym filmie dla kanału YouTube R.E.M. Beauty, piosenkarka "Positions"...

Co powoduje, że organizm reaguje? , Co powoduje, że organizm reaguje?

Co powoduje reakcję organizmu?Zmiana w otoczeniu organizmu, która powoduje jego reakcję, nazywana jest bodźcem (liczba mnoga bodźców). Organizm reaguje na bodziec odpowiedzią - działaniem lub zmianą zachowania. Innym przykładem jest to, że jeśli jest ci zimno, to drżysz. Zimno jest bodźcem, a drżenie jest reakcją.Jak organizmy reagują na bodźce?Organizm zareaguje na bodziec modyfikując swoje zachowanie

Czy amerykańskie klawiatury mają znak funta? , Czy amerykańskie klawiatury mają znak funta?

Czy amerykańskie klawiatury mają znak funta?W systemach Windows i Linux należy używać układu klawiatury "U.S. International", czyli amerykańskiej z dodatkowymi modyfikatorami i znakami używanymi za granicą. Ł znajduje się na RightAlt+Shift+4 . Możesz również uzyskać £ w systemie Windows, wpisując Alt+0163 lub Alt+156 .Jak wpisać znak funta?Naciśnij i przytrzymaj klawisz ALT i wpisz liczbę 0163

Pozostałe newsy

  Czy cytrynian magnezu zmienia stolec na płynny?

Za kulisami wielkiego tygodnia Kal Penna w The Daily Show

W e-mailu do agenta FBI podczas sprawdzania jego przeszłości, kiedy Kal Penn po raz pierwszy dołączył do Białego Domu Obamy jako dyrektor stowarzyszony Biura...

Nowe słuchawki Sony z redukcją szumów są warte wydania pieniędzy

Znalezienie wysokiej jakości pary słuchawek z redukcją szumów, które naprawdę redukcja hałasu to wyzwanie. Od dłuższego czasu polowałam na parę, zwłaszcza że moja tolerancja...