Show Biznes

Bowen Yang opowiada o „Fire Island” i „kosmicznej” przyjaźni z Joel Kim Booster

Actors Bowen Yang (left) and Joel Kim Booster (right) pose on the red carpet

Źródło obrazu: Getty / Rich Fury i Getty / Todd Williamson

Siła gwiazdy Bowen Yang nieustannie rośnie. Od czasu stworzenia historii jako pierwszego chińsko-amerykańskiego członka obsady, który dołączył do „Saturday Night Live” w 2019 roku, komik zdobył role w kilku programach i filmach, w tym „Girls5eva”, „Awkwafina Is Nora From Queens” i „The Lost City”, oprócz skryptowanego serialu podcastowego „Hot White Heist” Jego najnowszy projekt kształtuje się jednak na szczyt kariery.

W czerwcu tego roku, nominowany do nagrody Emmy, uświetni ekrany jako Howie w filmie Hulu „Fire Island”, gejowskim rom-comie, który stawia nowoczesny spin na „Dumę i uprzedzenie” Jane Austen Film nie tylko zapewnia niezbędną reprezentację queer na ekranie, szczycąc się całkowicie LGBTQ+ główną obsadą, ale także zapewnił Yang możliwość pracy z długoletnim najlepszym przyjacielem Joelem Kim Boosterem, który zarówno napisał scenariusz, jak i wystąpił w filmie. To doświadczenie można określić jako surrealistyczne, mówi Yang w wywiadzie dla POPSUGAR o kampanii Absolut’s Out & Open. Inicjatywa ma na celu ochronę barów LBGTQ+ jako bezpiecznych przestrzeni dla społeczności w obliczu wzrostu liczby zamykanych lokali – jest to sprawa bliska sercu Yang.

Źródło obrazu: Dzięki uprzejmości Absolut

„Ten projekt to jego małe dziecko, a ja jestem po prostu naprawdę szczęśliwy, że mogę być przy nim” – mówi Yang o pracy z Boosterem nad „Fire Island” „Fakt, że w ogóle pomyślał o tym, żeby mnie w to włączyć, jest po prostu tak surrealistyczny. To znaczy, wpadaliśmy na siebie w piwnicach barów, albo nie widzieliśmy się tygodniami, ale potem widzieliśmy się na koncercie i zameldowaliśmy się. Czuję, że miałem tyle szczęścia mając go przy sobie.”

Jak się okazuje, ich przyjaźń jest bardziej prawdopodobna dzięki losowi niż zwykłemu łutowi szczęścia. Prawie dekadę temu pewien komik z Chicago, gdzie mieszkał wówczas Booster, wirtualnie połączył ich w dość cringey sposób. „Ten komik, który nie był Azjatą, umieścił nas razem na tym czacie na Facebooku i powiedział: 'Musicie się spotkać, bo obaj jesteście azjatyckimi komikami’ I to jakby od razu poczuło się jak, 'OK, to jest niezręczne. Nie wiem, jak się za to zabrać”, wspomina Yang. „Oboje byliśmy na początku trochę nieufni wobec siebie, właśnie ze względu na ten kontekst” Około rok później spotkali się osobiście, kiedy Yang zarezerwował Boostera na jeden ze swoich występów komediowych w Nowym Jorku, a ich połączenie czuło się „kosmicznie” przeznaczone.

„Było coś tak fatalnego w spotkaniu z nim.”

„Czuję się, jakbym widziała deszcz gwiazd, kiedy spotkaliśmy się po raz pierwszy”, mówi Yang. „Było po prostu coś tak fatalnego w spotkaniu z nim w końcu, że wszystko to jakby się rozpłynęło. Byliśmy jak, 'Och, OK. Nie ma nawet znaczenia, jaka jest historia pochodzenia; znaleźliśmy się. To będzie coś znaczyło.’ Byliśmy w stanie przekroczyć ten moment dla siebie nawzajem.”

Dla Yang, występowanie u boku Boostera w „Fire Island” było równoznaczne z posiadaniem wbudowanej deski dźwiękowej i cheerleaderki pod ręką przez cały czas. „Byliśmy w stanie być ze sobą bezbronni, jak 'Hej, czy robię to dobrze?'” mówi. „Myślę, że w wielu z tych sytuacji jesteś jakby brodzący we własnym zwątpieniu w siebie nieustannie. To ilustruje całą naszą przyjaźń przez lata, która polega na tym, że mamy w pobliżu drugą osobę, która może powiedzieć: 'Hej, nie powiedziałbym tego nikomu innemu, ale czy czujesz się z tym dziwnie?'”

Bowen Yang and Joel Kim Booster star in Hulu's
Źródło obrazu: Fox Searchlight

Booster to tylko jedno z wielu źródeł ukojenia Yang. Urodzona w Australii gwiazda wymienia również „Awkwafina Is Nora From Queens” costar BD Wong i „Las Culturistas” cohost podcastu Matt Rogers jako długoletnich powierników. „Szczególną rzeczą w społeczności queer jest to, że istnieje bardzo specjalny rodzaj hybrydowego związku, który masz z tymi ludźmi, gdzie oczywiście patrzysz na nich, oczywiście wielbiłeś ich tak długo, jak byłeś świadomy, ale kiedy poznasz ich na autentycznym poziomie, zdajesz sobie sprawę, że jest to o wiele bardziej zniuansowane niż to”, mówi. „Są ci wszyscy ludzie, którzy po prostu naprawdę wyryli jakieś małe wgłębienie w formie tego, jak ludzie postrzegają osoby queer.”

Wong w szczególności raz rozdał kilka słów mądrości, które utknęły z Yang – mądrość o powolnym postępie przemysłu rozrywkowego w podkreślaniu talentu LGBTQ+ i historii na ekranie. Z ponad 30-letnim doświadczeniem aktorskim pod pasem, Wong miał miejsce w pierwszym rzędzie, aby zobaczyć ulepszenia dokonane w ostatnich dekadach i rozumie, że nie przychodzi to łatwo.

„BD zawsze mówi, że powodem, dla którego zmiany były tak powolne, jest to, że nie były nieuniknione”, Yang mówi POPSUGAR. „Zmiana nie zawsze jest nieuchronna; to coś, do czego trzeba budować ścieżki rozwoju. Aby więcej osób LGBTQ skończyło w rozrywce, musisz upewnić się, że ludzie mogą dotknąć słupów namiotowych po drodze, abyś mógł zapewnić ich sukces w miarę upływu czasu. Czuję, że [Wong] był kimś, kto zasadził tak wiele z tych słupów namiotowych.”

Pomimo wznoszącej się trajektorii swojej kariery, Yang żartuje, że to się zmieni po tym jak „Fire Island” trafi na Hulu 3 czerwca. „To jedno z moich pierwszych doświadczeń z filmem fabularnym i czuję, że od tej pory wszystko idzie z górki” – mówi POPSUGAR. „Nie z górki, ale cenię sobie ten moment w kontekście tego, że daje mi to kontekst tego, czym może być plan filmowy, więc mam nadzieję, że jeśli dostanę to w przyszłości, bez względu na to, jaki jest skład obsady lub ekipy, wiem, jak przewidzieć najlepszy scenariusz i zbliżyć się do niego tak bardzo, jak to możliwe.”

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button