Show Biznes

Camila Cabello uruchamia fundusz na rzecz ochrony dzieci i rodzin przed florydzką ustawą „Nie mów do mnie „gej””

NEW YORK, NEW YORK - MAY 05: Camila Cabello attends Variety's 2022 Power Of Women at The Glasshouse on May 05, 2022 in New York City. (Photo by Dia Dipasupil/Getty Images)

W odpowiedzi na kontrowersyjne prawo Florydy „Don’t Say Gay”, Camila Cabello walczy o stworzenie bezpiecznej przestrzeni dla dzieci LGBTQ+ i ich rodzin. Według Variety, Cabello planuje zorganizować koncert charytatywny w Los Angeles w niedzielę, 8 maja, na którym omówi uruchomienie swojego nowego funduszu „Protect Our Kids”, który ma na celu zapewnienie niezbędnych funduszy dla nauczycieli, uczniów i rodzin dotkniętych przez nowe przepisy.

„Jako osoba, która dorastała i nadal mieszka na Florydzie, jestem przerażona, że mój rodzinny stan naraża zdrowie i życie młodych Florydczyków, uchwalając to prawo i zapraszając dyskryminację do naszych szkół” – powiedziała Cabello. „Jestem bardzo wdzięczna wszystkim naszym partnerom założycielom, którzy solidaryzują się z młodzieżą i rodzinami LGBTQ i zbierają pieniądze na fundusz Protect All Kids Fund, aby pomóc Lambda Legal i Equality Florida w powstrzymaniu tego nienawistnego prawa”

Podobno w wydarzeniu w West Hollywood weźmie udział wielu specjalnych wykonawców, w tym Valentina z „RuPaul’s Drag Race”, lokalny chór i piosenkarka Shea Diamond. Fundusz awaryjny Cabello został utworzony z pomocą organizacji Equality Florida i Lambda Legal, które uruchomiły również gorące linie – 833-I-SAY-GAY, 833-SAY-TGNC i 833-LGBTQLAW – które w każdej chwili zapewnią dodatkowe środki i wsparcie dla wszystkich, których dotknęła ustawa „Don’t Say Gay”.

W marcu gubernator Florydy Ron DeSantis podpisał ustawę „Nie mów do mnie „gej””, której celem jest stłumienie dyskusji na temat orientacji seksualnej w klasie. Obejmuje to wszelkie formy nauczania w klasie, od przedszkola do trzeciej klasy, na temat płci i tożsamości płciowej. Jak zauważa wielu krytyków, niejasny charakter prawa ułatwia wymazywanie, unieważnianie i szkalowanie społeczności LGBTQ+ jako czegoś „innego” i niewypowiedzianego – czegoś, przed czym należy chronić dzieci.

„Ta ustawa ośmiela małą, wściekłą grupę dorosłych przeciwników LGBTQ do zastraszania okręgów szkolnych”, powiedziała w wywiadzie dla Variety Nadine Smith, dyrektor wykonawczy organizacji Equality Florida. Fundusz Cabello ma na celu uświadomienie dzieciom, że nie są same i że są ludzie, którzy akceptują i wspierają je takimi, jakimi są. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o funduszu Protect Our Kids i dowiedzieć się, jak możesz zaoferować wsparcie.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button