Show Biznes

Candy Montgomery była zwykłą gospodynią domową. Dopóki nie okazało się, że jej przyjaciel nie żyje

Gdy na Hulu pojawi się serial kryminalny Candy z Jessicą Biel w roli głównej, spodziewajcie się niesamowitego koszmaru na przedmieściach. Candy, gospodyni domowa z lat 80-tych, która została oskarżona o zabicie żony swojego przyjaciela i kochanka za pomocą siekiery o długości trzech stóp, jest oparta na prawdziwych wydarzeniach, które wstrząsnęły narodem w 1980 roku.

Candy Montgomery i Betty Gore spotkały się po raz pierwszy podczas nabożeństwa w kościele metodystów w Wylie, TX. Obie gospodynie domowe, ich rodziny stały się sobie bliskie. Ich córki zaprzyjaźniły się, często nocowały u siebie. W pewnym momencie granice zostały przekroczone, ponieważ Candy zaczęła romansować z mężem Betty, Allenem Gore.

Related Articles

Przez wiele miesięcy Candy rozważała zdradę swojego męża, Pata Montgomery’ego, inżyniera elektryka. Candy była niezadowolona ze swojego życia seksualnego i postanowiła coś z tym zrobić – a tym kimś był Allen. Betty była wtedy w ciąży, a kiedy najmłodszy Gore urodził się w 1979 roku, zakończył romans, pozostawiając Candy zrozpaczoną.

Jak na ironię, w piątek, 13 czerwca, Candy poszła do domu Betty po strój kąpielowy. Betty nie owijała w bawełnę, pytając Candy, czy nie ma romansu z mężem. Po próbie zaprzeczenia, Candy w końcu przyznała się do tego. Betty zniknęła w jednym z pomieszczeń domu, niby po to, by odebrać strój kąpielowy. Pojawiła się jednak z siekierą. Doszło do sprzeczki, ale to nie Candy wytrzymała uderzenie ostrzem. Wszystko skończyło się na tym, że Betty Gore została uderzona 41 razy. Candy posprzątała po sobie i wróciła do normalnego trybu życia, zostawiając Betty martwą na podłodze, a jej noworodka śpiącego na górze.

Subskrybuj Hulu

Ponieważ była ostatnią osobą, która widziała Betty żywą, policja od razu podejrzewała Candy. Nie sądzili jednak, że mają na nią zbyt wiele dowodów. Dopiero gdy Allen przyznaje, że on i Candy zakończyli romans zaledwie siedem miesięcy wcześniej, cała historia się wyjaśnia.

Sprawa nie tylko całkowicie wstrząsnęła małym miasteczkiem Wylie, ale także podzieliła opinię publiczną. Czy była to obrona własna, czy nie? Czy Candy była morderczynią z siekierą czy kochającą chrześcijańską matką? Czy była jednym i drugim? Po procesie, w którym uczestniczył hipnotyzer i kilku przychylnych mu przysięgłych, w 1980 roku Candy została uniewinniona z zarzutu popełnienia zbrodni w obronie własnej. Wkrótce potem wyjechała z Teksasu i nie oglądała się za siebie.

Z pewnością istnieje wiele plotek i raportów, które próbują dać nam odpowiedzi. Z wielu z nich, w tym z raportu The Daily Mail, wynika, że Candy i Pat opuścili Teksas i udali się do jej rodzinnego stanu Georgia, gdzie się rozwiedli. Po powrocie do panieńskiego nazwiska „Wheeler” Candy została terapeutką zdrowia psychicznego. Dziś miałaby około 70 lat.

Candy, w którym występują również Melanie Lynskey, Pablo Schreiber i inni, zostanie wyemitowany w poniedziałek 9 maja na Hulu, a finał sezonu zakończy się 13 maja. Obejrzyj zwiastun nadchodzącego dramatu opartego na prawdziwej historii poniżej.

Ta zawartość została zaimportowana z serwisu YouTube. Możesz być w stanie znaleźć tę samą zawartość w innym formacie lub uzyskać więcej informacji na ich stronie internetowej.

Ta zawartość jest tworzona i utrzymywana przez osobę trzecią, a następnie importowana na tę stronę, aby ułatwić użytkownikom podawanie adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnej zawartości można znaleźć na stronie piano.io

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button