PytaniaShow Biznes

Chcesz mieć najlepszy plan taryfowy? Oto wszystko, co musisz wiedzieć – GdanskTown.pl

Kiedy już jesteśmy na planie telefonii komórkowej, może być kuszące, aby trzymać się go – życie jest tak gorączkowe, że badanie możliwych lepszych opcji może zostać zepchnięte na bok, a my kończymy z tym samym pakietem, płacąc te same opłaty, przez lata, bez względu na to, czy istnieje lepsza oferta tam, lub plan, który pasowałby nam lepiej.

Znalezienie najlepszego dla siebie planu telefonii komórkowej i sprawdzenie, czy jest to nadal ten sam plan, który obecnie posiadasz, jest łatwiejsze niż myślisz. Skorzystaj z poniższego przewodnika, aby upewnić się, że uzyskasz najlepszy stosunek jakości do ceny, a także wszystkie funkcje, których potrzebujesz, i przygotuj się do zmiany planu.

Bądź realistą w kwestii swojego wykorzystania

Zanim zaczniesz porównywać i rozważać różne plany telefoniczne, ważne jest, aby pomyśleć o tym, jak obecnie używasz swojego urządzenia mobilnego. Czy jesteś lekkim użytkownikiem, logując się codziennie, aby sprawdzić pocztę, przeglądać swoje witryny społeczne, a od czasu do czasu streaming, lub używasz telefonu często przez cały dzień do strumieniowych pokazów, zakupy, a może nawet gry online? Czy używasz telefonu do celów biznesowych? Oceń dokładnie swoje przyzwyczajenia, aby móc zdecydować, na które funkcje planu warto wydać pieniądze – a których niekoniecznie potrzebujesz.

Network Coverage

Jest to pierwsza rzecz, którą należy sprawdzić przy porównywaniu przewoźników: najbardziej opłacalny plan na świecie będzie mało przydatny, jeśli ledwo można uzyskać jakikolwiek sygnał do korzystania z telefonu. Spójrz na informacje o zasięgu podane na stronie internetowej przewoźnika, ale również sprawdzić wiele opinii online, zbyt, aby uzyskać niektóre rzeczywiste doświadczenia tylko jak niezawodne i silne zasięg w ofercie jest.

Data Included

Będzie to jeden z głównych punktów, o których należy pomyśleć, decydując się na najlepszy plan mobilny dla swoich potrzeb. Spójrz na swój aktualny plan telefoniczny, aby uzyskać pomysł na ilość danych, które zużywasz miesięcznie – jest to naprawdę interesujące ćwiczenie, ponieważ wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, ile danych zjadamy regularnie.

Jeśli jesteś w pobliżu górnej części swojego zasiłku, to może być najlepiej wybrać plan komórkowy z wyższym przydziałem danych, a jeśli jesteś szczególnie ciężki użytkownik, to nieograniczony może być sposób, aby przejść. Spójrz na ten Ultra Mobile recenzję, aby uzyskać więcej informacji na temat przewoźnika oferującego tę ostatnią opcję. Jeśli, jednak, co miesiąc masz dane do stracenia, a następnie można dostać się na planie budżetu z stosunkowo niskim limitem danych. Bądź świadomy, choć, że jeśli wybierzesz plan z limitem danych miesięcznych, a następnie przekroczyć swój zasiłek, można spodziewać się spowolnione prędkości – jak również dodatkowe opłaty – aż do następnego miesiąca pakiet danych uderza.

Lifestyle Plans

Istnieją plany telefoniczne teraz szeroko dostępne, które są skierowane do konkretnych grup ludzi: na przykład, niektórzy przewoźnicy oferują plany studenckie, które zawierają dziewięć miesięcy umów, a nie standardowe dwanaście, tak, że nie ma potrzeby płacić za plan w okresach wakacyjnych.

Plany rodzinne są coraz bardziej popularne, zbyt: te pozwalają użytkownikowi połączyć kilka różnych linii na jednym planie, a wykorzystanie danych może być również ustawiony (lub ograniczone) dla każdej linii. Dla tych, którzy mają starsze dzieci, możliwość posiadania rachunków wysyłanych do każdego użytkownika jest często przydatne, podczas gdy dla rodziców z małymi dziećmi, kontrola rodzicielska i funkcje monitorowania są zaletą.

Umowa czy płacenie w miarę możliwości?

Kolejną kluczową kwestią jest to, czy wybrać umowę, czy korzystać z telefonu na zasadzie pay-as-you-go (PAYG). Główne zalety umowy są takie, że dostaniesz słuchawkę w zestawie, jak również pakiet minut, tekstów i danych, oraz fakt, że wszelkie rutynowe naprawy wymagane do słuchawki są zwykle objęte przez przewoźnika bez dodatkowych kosztów. Dla umiarkowanych lub ciężkich użytkowników telefonu, plany umowy mogą być opłacalnym sposobem na pozostanie w kontakcie.

PAYG, z drugiej strony, jest dokładnie tak, jak brzmi: ta opcja często sprawdza się znacznie taniej, jak koszt słuchawki nie jest wliczony, więc jeśli nie masz nic przeciwko kontynuowaniu korzystania z modelu masz obecnie, można zrobić duże oszczędności. Tak długo, jak słuchawka jest odblokowany, nie są związane z każdej sieci, albo, co oznacza, że można przełączyć bez płacenia żadnych opłat pesky.

Read the Small Print

I wreszcie, jak w przypadku każdej umowy, którą rozważasz podpisać, bardzo ważne jest, aby sprawdzić wszystkie drobne druki przed zobowiązaniem. Przykłady rzeczy, na które należy uważać to pakiety, które oferują free-roaming, niektórzy przewoźnicy, którzy reklamują to nie sprawiają, że tak jasne, jak mogą, że podczas roamingu jest wolny, będzie to oznaczać, że masz dostęp tylko do powolnych prędkości bezprzewodowych, a będziesz musiał zapłacić dodatkową opłatę, aby uaktualnić do szybszego połączenia.

Sprawdź również dokładnie, co oznacza „nieograniczona ilość danych” dla przewoźnika, który rozważasz – wszystkie plany mają limit danych, nawet jeśli są sprzedawane jako nieograniczone, więc dowiedzieć się, co to jest, też, przed podpisaniem.

Related Articles

Back to top button