PytaniaShow Biznes

Chcesz zacząć handlować? Oto kilka przydatnych strategii dla początkujących – GdanskTown.pl

Jeśli chcesz rozpocząć handel, to jest kilka ważnych wskazówek, które powinieneś znać. Trading nie jest dla każdego. Wymaga czasu i wysiłku, zanim ktoś może odnieść w nim sukces. Poniższa lista zawiera niektóre z najważniejszych wskazówek i strategii dla początkujących, którzy chcą handlować.

Make a plan

Jedną z podstawowych rzeczy, które musisz wiedzieć jest to, że handel może być pracą w pełnym wymiarze godzin. Musisz zrobić plan zanim zaczniesz handlować. Nie należy po prostu wskoczyć do niego, nie wiedząc, co trzeba zrobić i ile czasu potrzeba, aby ktoś odniósł sukces w tym przedsięwzięciu biznesowym. Oznacza to, że dobrym pomysłem jest dołączenie do forum handlowego, gdzie będziesz mógł dowiedzieć się więcej o handlu, a nawet uzyskać profesjonalne porady od weteranów handlu. Stamtąd będziesz mógł mieć realny plan, z którym możesz pracować.

Poznaj swoje wykresy

Kolejną rzeczą, którą musisz zrobić, jest przyzwyczajenie się do wykresów. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić tutaj jest obserwowanie innych ludzi, którzy już robią ten biznes, więc będziesz w stanie dowiedzieć się, jak handlują i jakie techniki używają do wykresów swoich transakcji. W ten sposób nie minie wiele czasu zanim twoje umiejętności handlowe znacznie się poprawią.

Niektóre z rzeczy, które musisz znać, jeśli chodzi o wykresy to: wsparcie, opór i linie trendu. Wsparcie i opór to ceny, na których spotykają się kupujący i sprzedający, natomiast linie trendu pokazują, w którym kierunku zmierza cena. Są to ważne aspekty handlu, z którymi należy się zapoznać już teraz, aby później mieć lepsze pojęcie o tym, jak handlować.

Zacznij od małego i podejmuj ryzyko tylko wtedy, gdy czujesz się pewnie

W miarę możliwości najlepiej jest zacząć od małego. W ten sposób możesz mieć pewność, że jeśli coś pójdzie nie tak w Twoim handlu, ilość pieniędzy, które stracisz będzie znacznie mniejsza i nie będzie to tak bardzo bolało, jak w przypadku handlu dużymi kwotami. Jednakże, nawet jeśli lepiej jest zacząć od małych kwot, nie oznacza to, że należy podejmować ryzyko zbyt łatwo, nie wiedząc w co się pakują. Upewnij się, że podejmujesz ryzyko tylko wtedy, gdy czujesz się pewny swoich umiejętności i strategii handlowych.

Avoid using bad habits

Jedną z najważniejszych rzeczy, o których muszą wiedzieć traderzy jest to, by nie polegać ani na swoich emocjach, ani na radach innych ludzi, jeśli chodzi o zawieranie transakcji. Jednym z najczęstszych błędów, że przedsiębiorcy zrobić jest użycie martingale, który odnosi się do dodawania więcej pieniędzy za każdym razem tracą handlu, więc ostatecznie wyrównałby swoje wygrane i straty. Ten sposób handlu może być bardzo ryzykowny, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy uderzy w swój limit.

Zamiast tego, co musisz zrobić tutaj jest zminimalizowanie kwoty, którą tracisz w przypadku, gdy coś pójdzie nie tak. Możesz również użyć zleceń stop-loss, które automatycznie zamkną Twoją pozycję, gdy osiągnie ona określony punkt straty, więc bez względu na to, ile pieniędzy jest na szali, masz pewność, że zmniejszysz swoje ryzyko poprzez ograniczenie maksymalnego poziomu strat. Innym złym nawykiem, który ma większość traderów jest uśrednianie w dół, co oznacza dodawanie więcej pieniędzy do pozycji, gdy cena spada. Jest to bardzo ryzykowne posunięcie, ponieważ nigdy nie wiesz, co stanie się dalej, więc lepiej będzie, jeśli unikniesz tej strategii i zamiast tego skupisz się na ograniczaniu ryzyka.

Nie handluj, jeśli nie ma wyraźnych sygnałów kupna lub sprzedaży

Bez względu na to, jak pewny siebie czujesz się w handlu, upewnij się, że handlujesz tylko wtedy, gdy istnieją wyraźne sygnały kupna lub sprzedaży. Jednym z częstych błędów popełnianych przez traderów jest handel losowy, który może mieć duży wpływ na stan Twojego konta i ogólnie na Twój dobrobyt finansowy. Oznacza to, że lepiej jest unikać podejmowania ryzyka, jeśli nie wie się, co robić dalej, ponieważ nawet najlepsze strategie mogą zawieść bez odpowiednich sygnałów, które Cię poprowadzą.

W końcu wszystko zależy od twojego nastawienia. Jeśli czujesz się pewny siebie i podekscytowany, aby podjąć ryzyko, aby osiągnąć wyższy zwrot z inwestycji, to idź na to! Ale jeśli nie jesteś jeszcze gotowy lub nie masz wystarczająco dużo pieniędzy odłożonych na potencjalne straty, trzymaj się z dala od inwestycji wysokiego ryzyka. Kluczem jest wiedza, kiedy zagłębić się w rynek, jak również kiedy przestać handlować.

Related Articles

Back to top button