Show Biznes

Christina Ricci chwali występ Jenny Ortegi w serialu Netflixa „Wednesday”

Wednesday Addams z lat 90. jest bardziej niż szczęśliwa, że może przekazać pochodnię Jennie Ortegi. 11 czerwca Christina Ricci zdradziła Variety, że z przyjemnością obserwowała, jak gwiazda „Krzyku” wkracza w rolę ikonicznej postaci na planie „Wednesday.”

„Jenna jest niesamowita,” powiedziała Ricci. „Widziałam niektóre zdjęcia garderoby przed wyjazdem [to set], więc wiedziałam [what she looked like in character] i byłam jak, to takie wspaniałe nowoczesne ujęcie Wednesday. Jest tak prawdziwy tonalnie do serca i duszy [the original], ale potem jest niesamowicie nowoczesny i jest świetny.”

Chociaż nie gra już Wednesday, Ricci pojawi się w nadchodzącym serialu Netflixa, a gwiazda powiedziała Variety, że to była przyjemność wkroczyć z powrotem do gotyckiego świata „Rodziny Addamsów” „To super zabawa”, powiedziała publikacja gwiazda „Yellowjackets”. „Uwielbiałam pracować z Timem [Burton]. Pracowałam z Gwendoline Christie, to było niesamowite.”

Jeszcze w 2021 roku Netflix zamówił ośmioodcinkowy serial zatytułowany po prostu „Wednesday” oparty na najstarszym dziecku Addamsów, który przedstawia ją tak, jak nigdy wcześniej jej nie widzieliśmy. Ortega wystąpi w roli tytułowej bohaterki. 6 czerwca Netflix wypuścił pierwszy teaser nowego serialu, pokazujący Ortegę w pełnym stroju Wednesday, obok Thing.

Ortega podzieliła się również selfie w pełnej stylizacji Wednesday na Instagramie.

Jeszcze w styczniu Ortega otworzyła się na temat pracy nad projektem i współpracy z reżyserem Timem Burtonem. Powiedziała The Hollywood Reporter, „To było dość szalone doświadczenie. Miałam szczęście, że dostałam możliwość pracy z ikonicznym reżyserem, który tak się składa, że jest jednym z najsłodszych reżyserów, z jakimi pracowałam, a także najbardziej zorientowanym na szczegóły.”

Wyjaśniła: „Wejście w buty kogoś, kto jest nieco bardziej ekscentryczny i przerażający, było dla mnie naprawdę ekscytujące i zdecydowanie stanowiło wyzwanie – zwłaszcza z tak ukochaną postacią, naprawdę chcę się nią zająć i oddać jej sprawiedliwość.”

Ortega mówiła o presji związanej z graniem postaci, która jest już tak uwielbiana, wyjaśniając: „Rzecz w tym, że jest kilka różnych ścieżek, które każdy mógł obrać dla tej postaci. Nigdy nie widzieliśmy Wednesday Addams jako nastolatki, więc niektóre z jej ostrych manier mogą wydawać się zabawne, gdy jest młodsza, ale gdy się starzejesz, ile z tego może ci ujść na sucho? Albo jak utrzymać to na pierwszym planie jej osobowości bez tego, że ludzie zaczynają jej nie lubić lub uważać za irytującą? Więc próbuję to zrównoważyć… Nigdy nie czułam tak dużej presji w pracy i staram się zachować spokój.”

Drażniła się również z tym jak inaczej wygląda jako Wednesday w porównaniu do jej zwykłego, bąbelkowego „ja”, mówiąc: „Myślę, że to prawdopodobnie najbardziej fizyczna transformacja jaką kiedykolwiek zrobiłam; obcięłam włosy, są czarne, i manierycznie, mówiąc kadencję, wyrażając się, próbuję wyciągnąć z innego zestawu narzędzi tym razem wokół. Myślę, że jest to niespodzianka dla publiczności, ale także dla mnie samego.”

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co wiemy o „Środzie”.

– Dodatkowy raport Sabienna Bowman

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button