Show Biznes

Chwila, czy picie nasienia może poprawić problemy z płodnością?

NEW YORK, NEW YORK - MAY 02: (Exclusive Coverage) Travis Barker and Kourtney Kardashian arrive at The 2022 Met Gala Celebrating

Jeśli myślicie, że widzieliście „nasienie” w nagłówkach gazet częściej niż kiedykolwiek wcześniej, to prawdopodobnie dlatego, że tak było. Na początku maja ukazał się film dokumentalny „Nasz ojciec”, w którym ujawniono, jak jeden z lekarzy używał własnego nasienia do zapłodnienia swoich pacjentów bez ich zgody. Następnie w nowym badaniu wykazano, że „trwałe zmniejszenie masy ciała” może poprawić jakość nasienia u mężczyzn z otyłością. Podsumowując, można powiedzieć, że nasienie przeżywa teraz swój wielki czas.

I ten moment jeszcze się nie … . jeszcze się nie skończyła. Come znów pojawił się dziś w wiadomościach. Tło: w czwartkowym odcinku „The Kardashians„, Kourtney Kardashian ujawniła, że lekarz doradził jej picie nasienia przez cztery dni w tygodniu, aby poprawić jej płodność. (Tak, dobrze przeczytaliście)

W tym odcinku Kardashian i jej mąż, Travis Barker, spotkali się z ekspertem od wellness, aby omówić jej problemy z płodnością. Tam wyjaśniła, że lekarz poradził jej picie nasienia Barkera cztery razy w tygodniu.

„Nie pamiętam, co powiedział, czy [my fertility count] był niski czy wysoki. Ale powiedział nam, a właściwie mnie, że pomoże picie nasienia cztery razy w tygodniu.”

Barker odpowiedział z uśmiechem, „Kocham tego lekarza.”

Najstarsza siostra Kardashian, która otwarcie zmagała się z problemami z płodnością, nie sprecyzowała, kim jest lekarz ani w czym się specjalizuje. Jednak szybko wyjaśniła, że ona i Barker nie wypróbowali tej, ahem, „techniki” – zamiast tego zdecydowali się na coś, co nazywa się oczyszczaniem Panchakarma.

To, czy Kardashian rzeczywiście popijała wytrysk swojego męża, czy też nie, to naprawdę nie nasza sprawa. Ale w świecie, w którym krąży wiele błędnych informacji na temat problemów z płodnością, wiedzieliśmy, że musimy to sprawdzić u prawdziwego ginekologa – zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak wielu widzów ogląda te odcinki. Oto, co miała do powiedzenia.

Czy picie nasienia poprawia problemy z płodnością?

Nadszedł czas, aby dodać to do stosu „Bzdurnych rzeczy, które mówią Kardashianki”. Ginekolog Daisy Ayim, MD, mówi POPSUGAR, że ta teoria nie ma nic wspólnego z prawdą. „To niedorzeczne” – mówi. „Rób to, co musisz zrobić, aby się dobrze bawić, ale spożywanie nasienia nie ma nic wspólnego z płodnością”

Ponieważ najstarsza Kardashianka nie wymieniła nazwiska lekarza, który to zalecił – a bądźmy szczerzy, kiedy Kardashianowie nie wymieniają nazwisk? – Dr Ayim uważa, że mógł to być chwyt reklamowy mający na celu wzbudzenie zainteresowania w sieci. Na pytanie, dlaczego lekarz miałby coś takiego doradzać, dr Ayim odpowiada: „Myślę, że ma to związek z celami rozrywkowymi. Rozrywka jest bardzo ambitna, jeśli chodzi o sposób załatwiania spraw. Chciałbym wierzyć, że to nie lekarz kazał jej pić nasienie, aby zwiększyć swoją płodność.”

Oczywiście, płodność może być bardzo skomplikowana. Dr Ayim mówi, że generalnie radzi pacjentom, aby cieszyli się czasem spędzonym na staraniach o poczęcie dziecka. „Chcesz, aby pacjenci zrelaksowali się i dobrze się bawili, a nie robili z tego przykrego obowiązku” Jeśli więc picie nasienia partnera brzmi jak zabawny sposób na dodanie pikanterii swojemu życiu seksualnemu, to jak najbardziej się w to angażuj. Wiedz tylko, że nie robi to nic szczególnego, aby bezpośrednio poprawić problemy z płodnością. „Istnieją leki i rzeczy, które możemy zrobić, aby poprawić płodność, a picie spermy nie jest jedną z nich” – mówi dr Ayim.

Jeśli chodzi o sposoby na naturalne zwiększenie płodności, można spróbować akupunktury, rzucić nałogi takie jak palenie papierosów i dostarczyć sobie witaminy D. Ale co ważniejsze, należy porozmawiać ze specjalistą od płodności, który może udzielić porady medycznej na temat tego, jak podejść do ciąży, biorąc pod uwagę konkretne potrzeby.

Podsumowanie: „W telewizji brzmi to bardzo słodko i śmiesznie, ale w prawdziwym życiu są ludzie, którzy patrzą na to, co robią celebryci i myślą, że też powinni to robić. Nikt nie powinien czerpać porad medycznych z programów telewizyjnych” – radzi dr Ayim.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button