Co jest prawdą dla reakcji chemicznej w stanie równowagi?
Równowaga chemiczna to stan równowagi w reakcji, w której szybkość reakcji postępowej i odwrotnej jest równa, a stężenia produktów i reagentów pozostają niezmienione.
Które stwierdzenie najlepiej opisuje reakcję w stanie równowagi?
Odpowiedź: Szybkość powstawania produktów musi być równa szybkości powstawania reaktantów. Wyjaśnienie: Aby jakakolwiek reakcja chemiczna była w równowadze, szybkość powstawania produktów musi być równa szybkości powstawania reagentów, tak że w stanie równowagi ich masa pozostaje stała.
Co jest wymagane, aby reakcja osiągnęła stan równowagi?
Reakcja musi być (a) odwracalna i (b) musi istnieć układ zamknięty. Reakcja chemiczna nie zatrzymuje się po osiągnięciu równowagi. Zamiast tego, szybkość reakcji postępowej równa się szybkości reakcji odwrotnej. Równowaga dynamiczna istnieje, gdy stężenia reagentów i produktów stają się stałe.
Które stwierdzenie jest prawdziwe o systemie w stanie równowagi?
Co jest prawdą o układzie w stanie równowagi? Stężenie reagentów jest stałe w czasie.
Która zmiana nie wpłynie na stężenia równowagowe?
Zmiana stężeń Stałe równowagi nie ulegają zmianie, jeśli zmieniamy stężenia rzeczy obecnych w równowadze. Jedyną rzeczą, która zmienia stałą równowagi jest zmiana temperatury. Położenie równowagi zmienia się, jeśli zmieniasz stężenie czegoś obecnego w mieszaninie.
Jak obliczyć stężenie równowagowe?
Po wypełnieniu naszej tabeli możemy wyznaczyć stężenia równowagowe, sumując kolumny wykresu ICE. Stężenia równowagowe dla każdego gatunku wynoszą zatem: [N2]=0,1 – x; [O2]=0,1 – x; [NO]=2x.
Jaki jest wzór na reakcję pierwszego rzędu?
Reakcja pierwszego rzędu zależy od stężenia jednego reagenta, a prawo szybkości wynosi: r=-dAdt=k[A] r=- dA dt=k [ A ] .
Jakie są etapy wyznaczania prawa szybkości?
Wolny krok, po którym następuje szybki krok Ponieważ pierwszy krok jest krokiem determinującym szybkość, całkowita szybkość tej reakcji jest dana przez ten krok: rate=k[H2][ICl] rate=k [ H 2 ] [ ICl ] . Jak się okazuje, to prawo szybkości zostało zweryfikowane doświadczalnie.