Show Biznes

Co należy wiedzieć przed laserowym usuwaniem owłosienia pod pachami?

Image Source: Getty

Mimo że depilacja laserowa jest już znana od tak dawna, nadal wiele osób nie wie o tym procesie. Kiedy zapisałam się na kurs zabiegów laserowych na pachy w brytyjskiej klinice skóry sk:n, wyrzuciłam maszynki, kremy do golenia i domowe zestawy do woskowania, bo wiedziałam, że to wybawienie, na które czekałam. Chociaż jestem zachwycona efektami końcowymi, jest kilka rzeczy, o których chciałabym wiedzieć przed pierwszą wizytą. Jeśli zastanawiasz się nad laserowym usuwaniem owłosienia pod pachami, przeczytaj, czego chciałabym się dowiedzieć przed rozpoczęciem zabiegu.

Czy laserowe usuwanie owłosienia pod pachami jest trwałe?

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zwykle zaleca się przeprowadzenie serii od sześciu do ośmiu zabiegów, a w razie potrzeby zaleca się sesje uzupełniające. Po sześciu zabiegach zauważyłam, że moje grubsze włoski pod pachami odrastają i coraz częściej wymagały golenia, więc o ile mieszki włosowe przyczepione do delikatniejszych włosków pod pachami wydają się być trwale zlikwidowane, o tyle te przyczepione do grubszych włosków nie wydają się być w ogóle naruszone. W związku z tym, obecnie golę je tylko co 7-10 dni, co jest lepszym wynikiem niż golenie dwa razy w tygodniu, które musiałem znosić wcześniej.

Czy laserowe usuwanie włosów boli?

Jak mówi przysłowie, piękno to ból, a jeśli uważasz, że bycie pozbawionym włosów jest piękne, to lepiej przygotuj się na ból związany z depilacją laserową. Pomimo tego, jak szybkie i nieskomplikowane są sesje, depilacja laserowa nie jest całkowicie bezbolesna. Uderzenie lasera można porównać do ciągłego wciskania gumek w skórę pod pachami przez około 10 minut, a po zakończeniu zabiegu można oczekiwać, że skóra będzie obolała nawet przez 24 godziny. Zawsze zaleca się golenie się na noc przed sesją laserową, aby uniknąć spalenia włosów przez laser w trakcie jego działania na leczonym obszarze.

Kiedy zaczną być widoczne rezultaty?

Chociaż wyniki różnią się w zależności od osoby, już po drugiej sesji zaczęłam dostrzegać różnicę w delikatnej strukturze odrostu. Odrost był na tyle delikatny, że nie czułem potrzeby golenia się w ciągu sześciu tygodni między tą sesją a następną. Po pierwszej sesji możesz jednak zauważyć, że włoski rosną jak zwykle, a następnie szybko wypadają, ponieważ mieszki włosowe powoli obumierają. Jest to całkowicie normalne.

Jak długo to trwa?

W przypadku zabiegów pod pachami należy wykonać od sześciu do ośmiu zabiegów z sześciotygodniową przerwą między kolejnymi sesjami, aby każdy mieszek włosowy mógł być poddany odpowiedniej fazie cyklu wzrostu. Same sesje trwają od pięciu do 10 minut rzeczywistego działania lasera. Jeśli więc, tak jak ja, myślałaś, że to będzie jednorazowy scenariusz, to bardzo się mylisz, ponieważ będziesz poddawać się zabiegom przez okres do ośmiu miesięcy. Należy pamiętać, że w przypadku bezpośredniej ekspozycji na słońce na leczonym obszarze należy odczekać dwa tygodnie, aby laser nie spowodował dalszych uszkodzeń.

Jakie są skutki uboczne laserowego usuwania owłosienia pod pachami?

Po pierwszym zabiegu depilacji laserowej pach może wystąpić opuchlizna, podrażnienie lub zaczerwienienie. Mogą również pojawić się pęcherze lub blizny, choć te efekty uboczne występują rzadziej. Depilacja laserowa może także spowodować, że skóra będzie bardziej wrażliwa na słońce. Pigmentacja skóry jest również możliwym skutkiem ubocznym, choć zwykle dotyka ona częściej osoby o ciemniejszych odcieniach skóry.

Jak wygląda pielęgnacja po zabiegu laserowego usuwania owłosienia pod pachami?

Jeśli po zabiegu wystąpi zaczerwienienie, opuchlizna lub podrażnienie, można przyłożyć lód do dotkniętego obszaru, aby złagodzić wrażliwość.

Po zabiegu można wziąć chłodny prysznic i umyć okolice pach, jednak przez pierwszy dzień należy unikać stosowania silnie pachnących mydeł i płynów do mycia ciała. Należy również unikać stosowania dezodorantów.

Bezpośrednio po depilacji laserowej nie należy się woskować, golić, złuszczać skóry ani brać gorącego prysznica lub kąpieli. Należy również starać się unikać ekspozycji na słońce.

Ile kosztuje laserowe usuwanie owłosienia pod pachami?

Chociaż dokładny koszt depilacji laserowej pod pachami zależy od regionu, w którym mieszkasz, a także od firmy, którą wybierzesz do przeprowadzenia zabiegu, możesz spodziewać się, że zapłacisz od 300 do 500 dolarów za sesję. Ponieważ konieczne będzie przeprowadzenie wielu sesji, depilacja laserowa może być dość kosztowna. Laserowe usuwanie włosów jest zabiegiem kosmetycznym, który nie jest objęty ubezpieczeniem.

Czy laserowe usuwanie włosów jest tego warte?

W zależności od tego, jakie są oczekiwania pacjenta, depilacja laserowa może znaleźć się po jednej lub drugiej stronie płotu, jeśli chodzi o to, czy jest tego warta. Jako osoba o grubych włosach, bardziej podatna na wrastanie włosków, dorobiłem się wrażliwej, skłonnej do wyprysków skóry pod pachami z powodu ciągłego ścierania podczas golenia i złuszczania, więc przerwa w normalnej pielęgnacji była więcej niż warta, z obolałymi pachami i w ogóle.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button