Show Biznes

Co warto wiedzieć o tatuażach z „różem do ust”?

O ile nie robisz sobie tatuażu efemerycznego – który ma wyblaknąć po roku lub więcej – jest całkiem zrozumiałe, że tatuaże mają być na zawsze. Jedynym innym wyjątkiem jest półtrwały tatuaż kosmetyczny, coraz bardziej popularna opcja, która zastępuje jeden z etapów makijażu. Najpopularniejszym z nich jest microblading brwi, ale jest też inny, który pojawia się w mediach społecznościowych: „rumieniec” na ustach

Tatuaże z różem do ust zmieniają wygląd ust, podkreślając ich naturalny kolor i nadając im lepszy kształt i definicję. Wystarczy kilka kliknięć na Instagramie, aby zobaczyć zdjęcia #LipBlushing, a przekonasz się, że ta forma półtrwałego makijażu jest po prostu ulepszoną wersją Twoich naturalnych ust. Oznacza to, że budząc się rano, możesz zrezygnować ze szminki, balsamu, bejcy czy konturówki, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które polegają na produktach do makijażu ust, aby uzyskać kolorowy pocałunek.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat procesu powstawania różu do ust, rozmawialiśmy z mistrzynią Savannah Kondratyev z First Class Cosmetics w Nowym Jorku. Przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć przed pierwszą wizytą.

Co to jest Lip Blushing?

Lip blushing to półtrwały tatuaż do makijażu ust, który pozwala podkreślić ich naturalny kolor i kształt lub zakamuflować drobne zmiany, takie jak asymetria, blizny lub przebarwienia. „W miarę jak tracimy kolagen i elastyczność skóry, tracimy kształt, a kolor zaczyna się rozpadać w skórze” – mówi Kondratjew.

Być może zauważyłaś, że zabieg ten pojawił się na Instagramie, ale tak naprawdę jest on znany od lat. Kondratjewa, która jest dyplomowanym kosmetologiem, wykonuje tatuaże z różem do ust od prawie trzech lat, ucząc się i szkoląc u rosyjskich artystów. pigment „Lip blush” różni się od tradycyjnego tuszu do tatuażu. Jest o wiele mniej kryjący, a wykończenie jest zawsze naturalne. Przy pierwszym tatuażu wygląda on bardzo jasno – wręcz zbyt jasno – ale gdy się zagoi, jest o 50 procent jaśniejszy”. Tatuaż kosmetyczny różni się od tradycyjnego tatuażu tym, że jest on wykonywany tylko na powierzchownych warstwach skóry. Używam pigmentu Evenflo, który jest przyjazny dla wegan i nietoksyczny.”

Jak powinnam się przygotować do zabiegu różowienia ust?

Twoja opieka przed wykonaniem tatuażu jest bardzo ważna. Upewnij się, że jesteś odpowiednio nawodniona – im bardziej będziesz nawodniona, tym lepsze efekty uzyskasz. Na noc przed wizytą spróbuj lekko złuszczyć usta i nałożyć maseczkę na usta. Co najmniej 24 godziny wcześniej powinnaś też zrezygnować z lampki wina wypitej po pracy. Jeśli cierpisz na zimne owrzodzenia, musisz zażyć lek przeciwwirusowy co najmniej trzy dni przed i co najmniej trzy dni po zabiegu rumieńcem do ust.

„W przypadku tego zabiegu, ze względu na uraz, jaki powoduje on na wargach, może on spowodować ujawnienie się uśpionego wirusa” – mówi Kondratjew. „Bardzo łatwo tego uniknąć – wystarczy przed zabiegiem zażyć lek przeciwwirusowy” Na koniec warto również wstrzymać się z zabiegami regenerującymi skórę i serum na kilka tygodni przed zabiegiem: „Ponieważ tatuaż znajduje się na powierzchniowej warstwie skóry, wszystkie te wspaniałe zabiegi, które zapewniają nam młodość, spowodują usunięcie tatuażu. Dlatego ważne jest, aby dwa tygodnie wcześniej dać jej odpocząć”

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button