PytaniaShow Biznes

Częste niewłaściwe zastosowania infrastruktury hiperkonwergentnej (HCI) – GdanskTown.pl

Być może słyszałeś o starym powiedzeniu, że powinieneś używać właściwego narzędzia do wykonania właściwej pracy. Oznacza to, że jeśli urządzenie jest używane zgodnie z jego przeznaczeniem, to prowadzi do lepszej wydajności, zwiększonej efektywności, zmniejszenia wydatków, itp. To zdanie jest prawdziwe dla większości dziedzin. Niestety, wraz z rozkwitem nowych technologii w świecie IT, takich jak wirtualizacja, infrastruktura konwergentna i hiperkonwergentna, itp. firmy mają tendencję do zapominania tego zdania.

Hyperconverged Infrastructure (HCI)

W ciągu ostatnich kilku lat infrastruktura hiperkonwergentna stała się niezwykle popularna dzięki swoim niezliczonym zaletom, elastycznemu charakterowi i skalowalnej architekturze. HCI łączy moc oprogramowania, sprzętu i infrastruktury sieciowej w podstawową potęgę pamięci masowej, której wzrostem można łatwo zarządzać. Gartner szacuje, że do 2020 roku 20% aplikacji wdrożonych na infrastrukturze trójwarstwowej, które mają charakter krytyczny dla biznesu, zostanie przeniesionych na infrastrukturę hiperkonwergentną. Główne korzyści związane z tą technologią, takie jak możliwość uproszczenia środowiska i większa wydajność zasobów, nie pozostały niezauważone przez organizacje. Będą one kontynuować wdrażanie jej jako podstawowej pamięci masowej i próbować zastosować ją w innych scenariuszach.

Niewłaściwe wykorzystanie Hyperconverged Infrastructure (HCI)

Zawsze, gdy na rynku pojawia się coś nowego, ludzie szaleją na jego punkcie. Tak samo jest w przypadku infrastruktury hiperkonwergentnej. Firmy są oczarowane zaletami HCI do tego stopnia, że zaczęły używać jej do innych celów, takich jak ochrona danych, odzyskiwanie i tworzenie kopii zapasowych. Poniżej wymieniono trzy główne powody, dla których infrastruktura hiperkonwergentna nie powinna być wykorzystywana do odzyskiwania i tworzenia kopii zapasowych.

  1. Kosztowne wykorzystanie podstawowej pamięci masowej: HCI nie jest tanią pamięcią masową i wykorzystanie jej do przechowywania kopii zapasowych nie jest ani wykonalne, ani opłacalne. Zasada kciuka dotycząca przechowywania danych mówi, że wartość danych powinna być równa cenie używanej pamięci masowej.
  2. Ryzykowny ruch dla organizacji: Największym błędem, jaki może popełnić organizacja, jest zapisywanie kopii zapasowych i danych pierwotnych w jednym systemie. Trzymając wszystkie swoje kopie zapasowe na jednym systemie, narażasz swoją organizację na ryzyko, ponieważ nawet pojedyncza awaria systemu lub atak na niego może zniszczyć wszystkie dane i ich możliwe ścieżki odzyskiwania.
  3. Dłuższy czas odzyskiwania danych: Nie można wykorzystać podstawowej pamięci masowej do ochrony danych, ponieważ nie posiada ona pełnego zestawu narzędzi do realizacji tej funkcji. W organizacjach ochrona danych wymaga odpowiednich rozwiązań klasy korporacyjnej zarówno do odzyskiwania, jak i tworzenia kopii zapasowych. HCI posiada tylko jedno lub dwa narzędzia, takie jak migawki, które nie zapewniają szybkiego odzyskiwania danych w przypadku jakiejkolwiek awarii.

Jeśli nawet po przeczytaniu tej listy myślisz, że nic złego nie może Ci się przytrafić, pamiętaj, że nawet z szansą 0,01% cała Twoja infrastruktura może zostać zniszczona, jeśli dojdzie do nieprzewidzianego zdarzenia, dlatego należy wdrożyć odpowiednie rozwiązanie do odzyskiwania i tworzenia kopii zapasowych, aby chronić HCI.

Charakterystyka rozwiązania do odzyskiwania danych i tworzenia kopii zapasowych dla przedsiębiorstw

Nowoczesne rozwiązanie zarówno do odzyskiwania jak i tworzenia kopii zapasowych powinno posiadać następujące cechy:

  1. Zmniejszone wydatki: Powinno być w stanie ograniczyć wydatki kapitałowe i operacyjne dzięki zaawansowanym funkcjom, takim jak automatyzacja, deduplikacja po stronie źródłowej i polityki umożliwiające skrócenie czasu zarządzania.
  2. Minimalizacja ryzyka: Odporne rozwiązanie do odzyskiwania i tworzenia kopii zapasowych, które zapewnia wysoką dostępność, jest idealne dla organizacji każdej wielkości. Takie rozwiązania chronią dane przed utratą poprzez przechowywanie kopii zapasowych w różnych lokalizacjach i warstwach pamięci masowej.
  3. Wydajność: Nowoczesne rozwiązania do odzyskiwania i tworzenia kopii zapasowych są wyposażone we wszystkie narzędzia niezbędne do tworzenia kopii zapasowych, przechowywania ich i wykorzystywania w razie potrzeby do odzyskiwania danych, co prowadzi do zwiększenia ogólnej wydajności procesu.

Related Articles

Back to top button