Strona główna Show Biznes Czuję się jak literacki oszust, czyli jak przypadkowo zostałem autorem

Czuję się jak literacki oszust, czyli jak przypadkowo zostałem autorem

To jest jak jeden z tych momentów w filmie – kadr się zamraża i rozbrzmiewa scratch płyty. Potem wchodzi głos narratora: „To ja i chyba jestem tu, żeby wyjaśnić, jak się tu znalazłem, jak ta historia się wydarzyła” Cóż, to ja i chyba jestem tu, by wyjaśnić, jak dostałem się tu, jak ta historia zdarzyła się.

Przypadkowo zostałem piosenkarzem. Oczywiście było to coś, co robiłem i co mi się podobało, ale gdybym powiedział mojemu oficerowi zawodowemu w szkole, że będę pracował zawodowo jako wokalista przez ponad 30 lat, to nie jestem pewien, czy powitałaby mnie głucha cisza czy gromki śmiech.

Być może jedyną rzeczą, która wywołałaby większą reakcję, byłaby rozmowa z moim starym dyrektorem szkoły przedstawiająca fakt, że wyrzeźbiłem również karierę jako autor, z pięcioma opublikowanymi książkami i kolejną w drodze – w tym przypadku nie jestem pewien, kto byłby bardziej zaskoczony tą myślą, on czy ja.

e

„Przypadkowo zostałam piosenkarką” – pisze Burgess

Cat Stevens

Kiedy dorastałem, piosenkarze rozświetlali ekrany naszych telewizorów jak piękne motyle – nasza rodzina zbierała się wokół telewizora i podziwiała Bowiego, Bolana, Dusty’ego i Elvisa – byli z innego świata; nie była to kariera, do której aspirowałby dzieciak z niewyróżniającej się wioski Moulton w Cheshire. Ale moje oczy zostały otwarte na magiczny świat. Punk pojawił się, gdy miałem 10 lat, a te odległe planety zostały przybliżone do ziemi. Muzyka nagle stała się w jakiś sposób bardziej zdemokratyzowana, była realną możliwością. I wtedy pojawił się zespół, który zmienił dla mnie wszystko – dwóch członków pochodziło z Salford, gdzie się urodziłem, a dwóch z Macclesfield, nieco mniej sennego miasteczka, na tyle blisko Moulton, że zacząłem marzyć. Tym zespołem był New Order i studiowałam każdy ich ruch, mając nadzieję, że uda mi się opracować sekretną formułę, która przeniesie mnie, niczym Alicję, do Krainy Czarów.

Założyłem zespół, potem kolejny, zapuściłem bokobrody, pozbyłem się ich, nosiłem quiff, próbowałem pisać piosenki, próbowałem nagrywać piosenki, kręciłem się po sklepach płytowych, zagrałem kilka koncertów. Potem mój zespół supportował początkującą grupę The Charlatans w małym lokalu. Ich wokalista miał wątpliwości i reszta, jak to się mówi, jest historią. Byliśmy świadkami sukcesów i tragedii, podróżowaliśmy po świecie, a nasze przygody stały się mityczne – głównie dzięki naszym własnym opowieściom.

Ten kawałek nie jest o tym wszystkim. Ten utwór jest o tym, jak wyszedłem z tego świata i wszedłem w inny. W moim romantycznym światopoglądzie zaczęło się to od tego, jak wyobrażam sobie proces rekrutacji w świecie międzynarodowych szpiegów. Zajmowałem się swoimi sprawami podczas DJ-owania i byłem świadomy istnienia pewnej cienistej postaci, nazwiemy ją 'Red Squirrel’ – nie dla anonimowości czy ochrony jego tożsamości, po prostu dla potrzeb tego artykułu

e

Fronting The Charlatans, „widzieliśmy sukces i tragedię, podróżowaliśmy po świecie i nasze przygody stały się mityczne – głównie przez nasze własne opowiadanie o nich”, wspomina Burgess przed zaoferowaniem przestrogi: „Ten kawałek nie jest o tym wszystkim”

Cat Stevens

„Witaj Tim” – powiedziała Czerwona Wiewiórka. „Nie znasz mnie, ale pracuję dla Pingwina”

Jak na razie, więc MI5.

Ale Penguin nie był kryptonimem – nie było żadnej zawoalowanej tajemnicy. Był dosłownie z Penguina, gigantycznego wydawnictwa książkowego. Byłem zaskoczony, kiedy powiedział, że chciałby porozmawiać ze mną o zostaniu autorem i napisaniu pamiętnika. To było tak, jakby w supermarkecie zatrzymał cię ktoś z działu kadr NASA, mówiąc ci, że chcieliby, abyś rozważył zostanie astronautą.

To byli ludzie, którzy opublikowali The Catcher In The Rye oraz To Kill A Mockingbird. Czy nadawałem się do dodania do ich listy absolwentów? Wątpliwe. Czy zamierzałem dać z siebie wszystko? Zdecydowanie.

Spędziłem ponad 25 lat, nagrywając płyty i uczestnicząc w wielu rozrywkach z listy rzeczy do zrobienia przez gwiazdy rocka. Moim światem było nagrywanie albumów dla wytwórni, więc musiałem zmienić ten pogląd – wytwórnia to teraz Penguin, a album to historia mojego życia, bez muzyki, tylko słowa. To trudne zadanie, zanim jeszcze pomyślisz o tym, czy ludzie chcieliby, abym włączył ich do opowieści z pełnego morza świata muzyki – albo czy moja pamięć sprosta temu zadaniu

e

Rozgryzienie, jak pisać, oznaczało rozgryzienie zupełnie nowego sposobu pracy i tworzenia. „Zniechęcające zadanie” – przyznaje

Cat Stevens

Po pierwsze, potrzebowałem systemu. Z zespołem pisaliśmy razem, dzieliliśmy się pomysłami i mieliśmy producenta, który wszystko łączył. Tym razem byłem zdany na siebie. W moich wyobrażeniach, tacy jak Hemingway wstawali po południu, pili kilka koktajli, szli na podwórko strzelać do butelek ze słupka ogrodzeniowego, pili więcej koktajli, a potem spędzali wieczór na zabytkowej maszynie do pisania, podczas gdy inspiracja wirowała wokół nich jak rój komarów. Ja byłem raczej wczesnym rankiem; niedawno rzuciłem picie i mój dostęp do broni palnej był ograniczony.

Czas mijał, zaliczka została wypłacona, a inspiracja i motywacja były odległymi krainami, z którymi nie do końca mogłem się zapoznać. Pisałem piosenki, koncertowaliśmy, życie przychodziło i odchodziło, a kartki pozostawały puste. Chodziliśmy na spotkania, Red Squirrel umawiał się na spotkanie w kawiarni, a ja z podnieceniem opowiadałem mu o moich wysiłkach związanych ze słowem pisanym. Ale oszukiwałam samą siebie i nie jestem pewna, czy on był równie łatwy do przekonania.

Ludzie w zespołach często mówią o uczuciu syndromu impostera – rozumiemy, jak inni ludzie doszli tam, gdzie doszli, ale my po prostu nucimy melodie, piszemy słowa, które pasują i nagrywamy je. Tak, generalnie uwielbiamy ten proces i rezultaty, ale czasem trudno nam sobie wyobrazić, że ktoś inny mógłby to zrobić. To jednak coś, do czego można się przyzwyczaić, kiedy publiczność kupuje bilety i płyty. To nie był syndrom impostera – ja byłem dosłownie imposterem. Zaliczka na książkę została wysłana, ale książki nie było. Nie tylko nigdy wcześniej nie żeglowałem po tych morzach, ale nawet nie opuszczałem lądu. A ja, żeby wyolbrzymić analogię, musiałem zarzucić kotwicę i wypłynąć

  J Lo mówi, że chciała opuścić Hollywood po żartach na temat jej zielonej sukienki od Versace

e

„To nie był syndrom impostera – ja byłem dosłownie imposterem” – pisze Burgess o początkach pisania wspomnień. „Zaliczka na książkę została wysłana, ale książki nie było”

Cat Stevens

Piosenka ma formę kompletności i parametry, których należy się trzymać. Cztery minuty, refreny, wersy i środkowa ósemka. Może jeszcze kawałek ze słowem mówionym. Znałem się na tym, ale moje umiejętności przetrwania w prozie były niesprawdzone

Ale nikt nie wiedział o tej książce poza kilkoma wybranymi osobami i to dawało mi nadzieję. Jeśli była straszna i niewydana, to mieliśmy umowę, że nigdy nie istniała; nie będziemy o niej więcej mówić. Zaliczka zostałaby zwrócona, a moje życie jako autora skończyłoby się, zanim się zaczęło. (Postanowiłem nie dzielić się tą umową z wydawcą, ponieważ zaufanie mogłoby spaść, ale dało mi to punkt wyjścia. Może tylko tego potrzebowałem)

Spędziłem kilka dni na rozmowach o tym, co, miejmy nadzieję, stanie się początkiem mojego magnum opus – miałem na myśli dwa filmy, które miały nadać ton, by dać sobie wskazówkę w kwestii atmosfery Stand By Me za to, że kiedy opisywałem dorastanie, dosłownie stałem się Richardem Dreyfussem własnej historii, a potem za wysokooktanowy element kaperski życia w zespole, wersja z 1969 r The Italian Job był moim punktem odniesienia.

  Keanu Reeves przyjeżdża do bliskiego zamku w filmie "Devil in the White City"

Miałem kilka stron notatek, wszystko wielkimi literami, bez interpunkcji. Czytanie tego było jak krzyczenie na kogoś, kto nie spał całą noc. Miałem pomysł, żeby po prostu zacząć, zwrócić się do czytelnika, a nawet wspomnieć, że to nie jest książka, dopóki nie trzymają jej w rękach. Jeśli tak było i po stronie, którą czytali, znajdowało się wiele stron, to się udało, jeśli nie, to nie było problemu, bo i tak nie mieliby jej w rękach. To była książka Shrödingera – istniała, ale jednocześnie nie istniała. Jak dotąd, tak meta.

e

Od czego zacząć? I jak opowiedzieć życie? Coś nowego, dla Burgessa, musiało zostać odblokowane.

Cat Stevens

Znalazłem drogę do środka i wkrótce miałem ustalić swoją metodę. Studia nagraniowe są takie, że pomimo najlepszych wysiłków prokrastynacji, kiedy natchnienie już uderzy, nie ma zbyt wiele inercji, by zatrzymać je w połowie drogi; i mieliśmy takie studio, w Cheshire, niedaleko miejsca, gdzie zaczęła się moja historia. Impuls był tam; brak okien oznacza, że czas może stać się nieistotny, wystarczająco dużo samotności, aby utrzymać rozproszenie uwagi i stale rosnącą częstotliwość e-maili od Pingwina, zastanawiającego się, czy ziarno ich zaliczki kiedykolwiek zaowocuje.

Zaczynałem wcześnie rano, robiłem przerwę na spacer i pracowałem do późnej nocy, czasem do następnego ranka. Niczym sekwencja montażowa w filmie, pisałem na maszynie leżąc na podłodze, wpatrując się z namysłem w środkową odległość, wyrzucając zakręcone kartki A4 w stylu koszykówki do kosza na śmieci. Google było moim towarzyszem, sprawdzałem daty, oglądałem plakaty z tras koncertowych, składałem do kupy 30 lat historii jak detektyw z filmu noir, nigdy nie wiedząc, czy moje wysiłki ujrzą światło dzienne. Przychodziłem do studia w czwartkowy wieczór, ze świeżą paczką kawy w ręku, pracowałem do poniedziałkowego poranka, przesyłając swoje wysiłki na adres e-mail Pingwina, po czym wracałem do normalnego życia. To było jak wysyłanie wiadomości w butelce z bezludnej wyspy – nie wiedząc do końca, czy ta wiadomość kiedykolwiek dotrze za ocean. Nie otrzymałem żadnej odpowiedzi i uznałem to jedynie za ponurą wiadomość, ale mniej więcej rok później, podczas wieczoru premierowego mojej autobiografii, dowiedziałem się niezwykłej rzeczy. *Spoiler Alert*: Rzeczywiście ją skończyłem i stała się prawdziwą książką, bestsellerem nawet.

W każdym razie, w noc premiery, w pięknym kościele niedaleko Piccadilly w Londynie, szef Penguin Books wstał i wygłosił przemówienie, które nawiązywało do faktu, że po miesiącach, a może nawet roku czy dwóch nic nie robienia, przychodziły ode mnie maile, często w poniedziałkowy poranek. I stały się one atrakcją dla ludzi, którzy tam pracowali. Nawet zapewnienie, że normalnie chaotyczna punktualność była strzepywana na bok na wypadek, gdyby wylądowało kolejne kilka rozdziałów. To był pierwszy, którego znałem, a decyzja została podjęta, zamiast dawać jakiekolwiek wskazówki, po prostu czekać na kolejny projekt w każdy poniedziałek, bez żadnej ingerencji z ich strony. Byłam zdumiona, odczuwałam ulgę i byłam dumna, że podjęłam się czegoś, co było tak daleko poza moją strefą komfortu, pewna, że w końcu te wysiłki mogą spełznąć na niczym. Recenzje nadeszły, cytaty zostały z nich wyrwane i umieszczone na billboardach, sprzedaż wzrosła i ten rozdział mojej historii dosłownie się zakończył.

e

W muzyce mówi się o „trudnej drugiej płycie”, ale to nic w porównaniu z „trudną drugą autobiografią” Dzięki Telling Stories, Napisałbym o 45 latach mojego życia, prawdopodobnie najbardziej ekscytujących latach. Jeśli drugi tom miałby się ukazać, gdy miałem 90 lat, to przypuszczam, że tempo byłoby nieco wolniejsze.

Ale zostałem ugryziony przez bakcyla pisania.

Potem przyszła wiadomość, że ludzie z Faber & Faber byli fanami pierwszej książki i byli zainteresowani wysłuchaniem wszelkich pomysłów na drugą. Miałem jeden pomysł, że będzie się ona nazywać Tim Book Two. Samo to rozpaliło media społecznościowe na jakiś dzień, bo dostałem swój plan razem.

  Keanu Reeves przyjeżdża do bliskiego zamku w filmie "Devil in the White City"

Jedną z pierwszych zasad, o których się wspomina jest „pisz o tym, co wiesz”, więc to nieco zawęziło pole. Postanowiłem zrobić listę:

Zapisy
Sklepy z płytami

Miałem wkrótce wyruszyć w europejską trasę z The Charlatans i plan zaczął się formować. Moja propozycja była następująca: „Stan narodu” – spojrzenie na sklepy płytowe na całym świecie – płyty winylowe powracały i sklepy zaczęły się otwierać, a nie zamykać. Poprosiłbym ludzi, których znałem ze świata muzyki i nie tylko, o wybranie albumu, a ja wytropiłbym go na winylu i dodał do swojej kolekcji.

e

Pisanie Burgessa trwało nadal. Tu sfotografowany na imprezie poświęconej jego dziełu z 2021 roku, The Listening Party

Dzięki uprzejmości

Wróciła błyskawiczna odpowiedź: Uwielbiamy to! Tim Księga druga: Winylowe przygody od Stambułu do San Francisco brzmiał tytuł mojej kolejnej pracy. Moja pewność siebie rosła wraz z recenzjami Telling Stories wszedł. Pisanie to dosłownie komunikacja i nie ma znaczenia, czy tą formą jest piosenka, poezja, czy eseje. Tak więc, Johnny Marr, Iggy Pop, Sharon Horgan, Ian Rankin i cała rzesza przyjaciół wybrali jedną płytę, a ja zdołałem znaleźć je wszystkie w różnych sklepach z płytami winylowymi na całym świecie; podróżując tylko podczas tras koncertowych. (Książka stała się trasą koncertową, targiem płyt, gramofonem, a nawet podwójnym albumem. Odłożyłem moje metaforyczne pióro i pomyślałem, że to by było na tyle.

Miał powstać trzeci tom, Raz Dwa Kolejne-Wiem! Presja związana z tymi tytułami była teraz duża, nie mówiąc już o samej treści. Trzymając się mantry „pisz o tym, co wiesz”, był to zbiór tekstów i próba analizy mojego procesu pisania. To było bardziej emocjonalne doświadczenie niż myślałem, a w końcu zbliżała się już dekada od czasu, kiedy Telling Stories i miały miejsce jedne z największych wydarzeń w moim życiu-Jon Brookes, perkusista The Charlatans zmarł, a mój syn się urodził. Zaczęły się czuć jak seria albumów; temat każdego z nich, ale nic nie ograniczało żadnych pomysłów. A kiedy ludzie odkrywali każdy z nich, przeskakiwali do innych w nieszczególnej kolejności

Ja autentycznie zamierzałem skończyć na trzech książkach. Odegrałem swoją rolę jako autor i byłem gotów zostawić ten świat za sobą. Wtedy nadeszło globalne wydarzenie, które zmieniło wszystko. Prawie 10 lat przed pandemią wpadłem na pomysł, który wykorzystałby moje rodzące się konto na Twitterze. Podczas oglądania filmu Cztery Lwy w telewizji, zobaczyłem tweeta od Riza Ahmeda, jednej z gwiazd filmu. Wyjaśnił on tło pewnej sceny, która dodała kolejny wymiar oglądania. To uderzyło mnie jak grom z jasnego nieba: A gdybyśmy zastosowali takie podejście z albumem?

e

Burgess wskazujący na plakat wydarzenia Listening Party

Dzięki uprzejmości

Komentarz track-by-track za pośrednictwem Twittera, gdy publiczność słuchała danego albumu. To było przed pojawieniem się streamingu, więc każdy, kto brał udział musiał mieć dostęp do płyty, ale to było w porządku, ponieważ nasze Listening Parties zawierały moje solowe albumy i te z The Charlatans.

Szybko do przodu do 23 marca 2020 roku i przyszło ogłoszenie, że wszyscy muszą zostać w domu. Wszystko zostało odwołane. Świat stanął w miejscu – każdy szukał czegoś do zrobienia. Napisałem na Twitterze, że możemy ponownie rozpocząć The Listening Parties, domyślając się, że mamy kilka tygodni do wypełnienia. Zaczęliśmy od debiutanckiego albumu The Charlatans, Some Friendly, tej samej nocy, a Alex Kapranos, z Franz Ferdinand, wskazał, że kupił kopię Some Friendly z jego urodzinowych pieniędzy w tym roku. Szybka wiadomość do Alexa z pytaniem, czy chciałby zorganizować Listening Party, i już nas nie było.

  J Lo mówi, że chciała opuścić Hollywood po żartach na temat jej zielonej sukienki od Versace

Zrobiliśmy teraz 1,211 albumów – z gospodarzami, w tym Sir Paul McCartney, Run The Jewels, Kylie Minogue, Iron Maiden i Duran Duran. Nabrały one własnego życia i moja czwarta wycieczka jako autora nastąpiła dzięki wiadomości od Dorling Kindersley, oferującej zrobienie z The Listening Party książki. Tom I ukazał się w zeszłym roku, a tom II jest teraz, a tantiemy wspierają The Music Venue Trust. (W tym roku ukazały się również Typical Music, mój szósty solowy album)

Tak więc to jest moja historia przejścia od przypadkowej piosenkarki do fortunnego autora, ale jak wiele z tych filmów z momentem zdrapywania płyty, jest twist.

e

Burgess na zdjęciu z Mattem Johnsonem z The, jednym z najbardziej niesamowitych orędowników Partii Słuchu.

Dzięki uprzejmości

W lipcu 2020 roku napisałem dość niewinnego tweeta:

Pomysł na książkę.
Bliżej.
Studium utworów końcowych na albumach.
Ja bym to deffo przeczytał, może powinienem napisać ; )

I w ciągu kilku dni wydawca przysłał ofertę na to, co będzie moją szóstą książką. Podobnie jak w przypadku pierwszej próby, piszę to na laptopie. Czy to kiedykolwiek stanie się felietonem w Esquire, czy też mieli zastrzeżenia do swojej oferty? Jeśli to czytasz, to możemy śmiało powiedzieć, że tak. A jeśli dotarłeś aż tak daleko, to czy mogę być tak odważny i zasugerować, że może spodobać ci się któraś z pięciu książek, które są obecnie na świecie.

Ta treść jest importowana z OpenWeb. Możesz być w stanie znaleźć tę samą treść w innym formacie, lub możesz być w stanie znaleźć więcej informacji, na ich stronie internetowej.

Najchętniej czytane

Zbiorowe licencje mechaniczne 'Unmatched Royalties’ zbliżyły się do 562 milionów dolarów w 2021 roku, jak wynika z dokumentu

Mechanical Licensing Collective (MLC) zgromadził co najmniej 561 milionów dolarów w niedopasowanych tantiemach na koniec 2021 roku, według dokumentu podatkowego udostępnionego Digital Music News.Przemysł...

Co oznacza czasowe zwolnienie z pracy z odwołaniem?

Co oznacza tymczasowe zwolnienie z odwołaniem?Co to jest recall. Wycofanie jest procesem przywracania pracowników do pracy po umieszczeniu ich na tymczasowym zwolnieniu. Jak przedstawiono poniżej, proces wycofania regulują odpowiednie przepisy dotyczące standardów zatrudnienia, wszelkie obowiązujące polityki firmy oraz postanowienia układu zbiorowego w środowiskach związkowych.Co to znaczy być odwołanym przez pracodawcę?Odwołanie to przywrócenie zwolnionego pracownika do

Jaka jest nieparametryczna alternatywa dla 2 próbnego testu t dla średnich?

Jaka jest nieparametryczna alternatywa dla dwupróbkowego testu t dla średnich?Test sumy rang Wilcoxona (znany również jako test U Manna-Whitneya) jest możliwą alternatywą dla dwupróbkowego testu t w przypadku dwóch niezależnych prób. Test Kruskala-Wallisa jest możliwą alternatywą dla jednokierunkowej ANOVA w przypadku więcej niż dwóch niezależnych prób.Kiedy należy użyć testu t dla dwóch próbek?Dwupróbkowy test t

Moen rozpoczyna budowę nowego centrum dystrybucyjnego w Las Vegas

NORTH OLMSTED, OH - Firma Moen przerwała budowę centrum dystrybucyjnego Prologis Speedway North Distribution Center 1 we wtorek, 31 stycznia 2023 roku. Centrum dystrybucyjne...

Jak daleko może podróżować ślimak w ciągu jednej godziny? , Jak daleko może podróżować ślimak w ciągu jednej godziny?

Jaką odległość może przebyć ślimak w ciągu godziny?jeden metrJak szybko może poruszać się ślimak ogrodowy?0,03 mphMaksymalnie, dorosłyJak szybko może poruszać się ślimak w ciągu dnia?jeden metr na godzinęJaką odległość może przebyć ślimak w ciągu tygodnia?Ślimaki lądowe mogą podróżować około 1 metra na godzinę, więc około 24-25 m w ciągu 24 godzin. Jednak ślimaki są generalnie

Co się dzieje z promieniem Kiedy atom traci elektrony, aby stać się jonem dodatnim?

Co się dzieje z promieniem, kiedy atom traci elektrony, aby stać się jonem dodatnim?Kiedy atom traci elektron tworząc kation, utracony elektron nie przyczynia się już do osłaniania innych elektronów przed ładunkiem jądra; w konsekwencji inne elektrony są silniej przyciągane do jądra i promień atomu zmniejsza się.Jakie zmiany zachodzą, gdy atom staje się dodatnio naładowanym jonem?Jony

Skąd bierze się energia uwalniana w reakcjach jądrowych?

Skąd pochodzi energia uwalniana w reakcjach jądrowych?Energia jądrowa pochodzi z niewielkich zmian masy jąder w trakcie zachodzenia procesów radioaktywnych. W rozszczepieniu duże jądra rozpadają się i uwalniają energię; w fuzji małe jądra łączą się ze sobą i uwalniają energię.Co jest wynikiem reakcji jądrowej?W typowej reakcji jądrowej biorą udział dwie reagujące cząstki - ciężkie jądro docelowe

Lisa Taddeo głośno mówi o cichych częściach

Twórczość Lisy Taddeo jest uzależniająca. Kiedy zaczniesz czytać, nie możesz (legalnie) przestać. Znajdziesz się przerzucając przez chrupiące strony jej książek do późnej nocy, pożerając...

Dlaczego kosmetyki Milani zostały wymienione w procesie Amber Heard vs. Johnny Depp

Milani Cosmetics nagle znalazł się w centrum procesu Amber Heard vs. Johnny Depp. Depp jest obecnie pozwany Heard o 50 milionów dolarów w procesie...

Pozostałe newsy

Zbiorowe licencje mechaniczne 'Unmatched Royalties’ zbliżyły się do 562 milionów dolarów w 2021 roku, jak wynika z dokumentu

Mechanical Licensing Collective (MLC) zgromadził co najmniej 561 milionów dolarów w niedopasowanych tantiemach na koniec 2021 roku, według dokumentu podatkowego udostępnionego Digital Music News.Przemysł...

Stevie Van Zandt partnerem Primary Wave Music

Photo Credit: Primary Wave MusicStevie Van Zandt współpracuje z czołowym niezależnym wydawcą Primary Wave Music w celu uzyskania udziału w tantiemach producenckich ze współpracy...

Drake proponuje, by Spotify oferowało artystom bonusy za progi streamingowe

Photo Credit: Felipe PelaquimDrake jest pierwszym artystą, który osiągnął 75 miliardów streamów na Spotify. Teraz raper twierdzi, że platforma powinna oferować bonusy dla artystów,...

Trippie Redd twierdzi, że hakerzy wyłudzili od niego 1 milion dolarów okupu

Photo Credit: Frank Schwichtenberg / CC by 4.0W rozmowie z Apple Music 1's Zane Lowe, raper Trippie Redd ujawnił, że jego najnowszy album,Mansion Musik,...

Beyonce ogłasza pierwsze przedłużenie swojej trasy koncertowej Renaissance World Tour z powodu ogromnego zapotrzebowania fanów

Photo Credit: Live NationBeyonce ogłasza pierwsze przedłużenie swojej trasy Renaissance World Tour ze względu na niesamowity popyt, z siedmioma dodatkowymi koncertami stadionowymi w Ameryce...