PytaniaShow Biznes

czy algorytmy i oprogramowanie geolokalizacyjne mogą pomóc w znalezieniu miłości online? – GdanskTown.pl

Jednym z powodów sukcesu randek online jest sposób, w jaki strony internetowe i aplikacje objęły technologię. Pierwsza usługa matchmaking została uruchomiona kilka dekad temu, ale te strony teraz przyciągają miliony na całym świecie, a przemysł obraca miliardami dolarów. Spośród wszystkich innowacji pomagających singlom łączyć się, dwie z najsilniejszych to algorytmy i oprogramowanie geolokalizacyjne. Czy programy komputerowe mogą sprawić, że skontaktujesz się z bratnią duszą? Oto jak w 21stymwieku dołączenie do portalu randkowego stało się niezawodną metodą znalezienia miłości – za pomocą technologii.

Podstawowe algorytmy dopasowania

Na najbardziej podstawowym poziomie algorytmy oceniają informacje, które podałeś podczas składania wniosku o dołączenie do serwisu randkowego, a także Twoje zachowanie po zostaniu pełnoprawnym członkiem. Oprogramowanie może analizować aspekty Twojego tła, takie jak lokalizacja lub typ partnera, którego szukasz, a następnie porównać to z informacjami dostarczonymi przez innych użytkowników strony. Wspólne podstawy mogą być oznaczone znacznie bardziej efektywnie niż gdybyś miał spędzić trochę czasu przesiewając profil po profilu, szukając ludzi dzielących się swoimi upodobaniami. Technologia ta okazała się być szczególnie przydatna dla starszych demografów, gdzie każdy może cieszyć się interakcją z podobnie myślącymi osobami. Z coraz więcej usług matchmaking dla singli ponad 40 jest uruchomiony, tendencja wzrostowa członkostwa dla tych stron rosła w ostatniej dekadzie. Istnieje wszelkie wskazania, którzy korzystają, starsze platformy randkowe dla jego aspekt społeczny będzie nadal poszerzać swój krąg przyjaciół poprzez wykorzystanie wygody iść online.

Personality tests

Innym typowym zastosowaniem algorytmów obejmuje podjęcie tego sensu poszukiwania zgodnych osób do bardziej dogłębnego poziomu. Niektóre strony pójdą znacznie dalej niż bazowanie na tym, jak ktoś może być odpowiedni na podstawie krótkiej listy kryteriów. Będą one przygotować wyczerpujące kwestionariusze online, a kiedy te dane są ingathered, może stworzyć jeszcze bardziej wszechstronny profil osobowości być tworzone.

Dating roulette

W największym uproszczeniu, algorytmy mogą skupić się na jednym czynniku. Nieważne, że nie ma listy kleszczy o hobby, które można podzielić, lub czy wolisz pewien kolor włosów. Oprogramowanie związane z „swiping” może pozwolić ci na natychmiastowe znalezienie miłości online. Zostaniesz przedstawiony ze zdjęciami profilowymi innych użytkowników strony. Wszystko, co musisz teraz zrobić, to zdecydować, które z nich lubisz, co wskażesz, przesuwając palcem w prawo, a te, które nie są szczególnie atrakcyjne, przesuwając w przeciwnym kierunku. Jak tylko Twoje wybory „prawych machnięć” odzwierciedlą wybory innego członka, możecie zacząć wysyłać sobie wiadomości.

Advances in algorithms

Ponieważ algorytmy stają się coraz bardziej wyrafinowane, pozwalają stronom internetowym stać się proaktywnymi. Oprogramowanie będzie zwracać uwagę na Twoje działania, gdy jesteś online, a także na to, jak wchodzisz w interakcje z innymi użytkownikami witryny. Na przykład, powiedzmy, że masz zwyczaj częstego wyszukiwania osób o upodobaniach do teatru muzycznego, a następnie wdawania się w internetowe pogawędki o swoich ulubionych przedstawieniach. Odpowiedni algorytm mógłby wysyłać wiadomości sugerujące miejsce na nocne wyjście, być może sugerując kilka restauracji rozsianych w pobliżu tej lokalizacji, gdzie mógłbyś się zrelaksować, jeśli masz ochotę kontynuować nocne wyjście.

Randki w pobliżu – moc geolokalizacji

Pomyśl o geolokalizacji jak o dopasowanej wersji nawigacji satelitarnej, która siedzi na desce rozdzielczej i kieruje Cię do wcześniej ustalonego celu, wskazując interesujące miejsca po drodze. Wykorzystując tę samą technologię, która umożliwia śledzenie urządzeń mobilnych w czasie rzeczywistym, oprogramowanie przenosi przygodne randki na nowe poziomy. Na stronach internetowych nastawionych na niezobowiązujący koniec spektrum związków, w przeciwieństwie do długoterminowych romansów, użytkownicy mogą otrzymywać natychmiastowe powiadomienia o innych członkach, którzy znajdują się w pobliżu. Jeśli znasz popularne wśród Millenialsów media społecznościowe, Snapchat, docenisz jak nazwy użytkowników mogą pojawiać się na mapie, zgodnie z ich aktualną lokalizacją.

Related Articles

Back to top button