Show Biznes

Czy BTS idzie na hiatus, zrywa, czy robi sobie przerwę?

Po bardzo konsekwentnej, niepowstrzymanej i pełnej sukcesów dziewięcioletniej działalności, dla BTS nadchodzą zmiany. W tym tygodniu siedmioosobowy boy band ogłosił przerwę w działalności. Kilka godzin po ogłoszeniu tej informacji w sieci pojawiło się oświadczenie, z którego wynika, że „hiatus” nie jest najlepszym określeniem tego, co czeka światowe gwiazdy.

Wraz z rozmowami na temat projektów solowych, czasu wolnego i ponownego dostosowania się, fani BTS próbują dowiedzieć się, co dzieje się z grupą. Rozpakujmy to wszystko tutaj.

We wtorek, dzień po dziewięcioletniej rocznicy debiutu grupy, BTS poinformowali fanów o „hiatusie” podczas corocznej kolacji FESTA. Przemawiając po koreańsku, Suga rozpoczął rozmowę od ujawnienia nowych planów grupy.

„Rozpoczynamy teraz przerwę”, powiedział, „Musimy porozmawiać o kierunku, w którym zmierzamy.”

Lider grupy, RM, dodał, że nie jest pewien historii, którą próbują teraz opowiedzieć w swojej muzyce.

„Zrobiliśmy „Dynamite”, „Butter”, „Permission to Dance”, „Life Goes On” i zdałem sobie sprawę, że grupa zdecydowanie się zmieniła. Musimy zaakceptować to, że się zmieniliśmy” Powiedział RM. „Dla mnie było tak, jakby grupa BTS była w zasięgu mojej ręki do czasu 'On’ i 'Dynamite’, ale po 'Butter’ i 'Permission to Dance’ nie wiedziałam już, jaką grupą jesteśmy.”

Przerwa w działalności grupy następuje po intensywnym, dziesięcioletnim okresie bycia główną grupą. Oprócz ponownego odkrywania swojej drogi, członkowie mogą odpocząć i poznać nowe cele.

Podczas wywiadu dla magazynu Weverse, J-Hope opowiedział o tym, jak trudne były to chwile dla zespołu, szczególnie w czasie występu na Grammys.

„To była duża presja, z psychologicznego punktu widzenia, ponieważ byliśmy teraz na Grammys i robiliśmy występ podobny do tego, który zrobiliśmy krótko po naszym debiucie” powiedział. „Pozostali członkowie byli na skraju wyczerpania psychicznego w tym momencie, szczerze mówiąc.”

Podczas kolacji FESTA, członkowie ze łzami w oczach rozmawiali o ich nadchodzącej przerwie, a RM dodał nawet, że to będzie ostatni raz na jakiś czas, kiedy grupa zbierze się tak przed kamerami. Jednak zarówno chłopcy z BTS, jak i HYBE, ich firma, zapewnili fanów, że ten czas przerwy nie oznacza rozpadu zespołu. Będzie to raczej czas, w którym członkowie skupią się na swoich solowych karierach i na nowo odkryją przesłanie, które chcą przekazać swoim fanom.

„Myślę, że powinniśmy spędzić trochę czasu osobno, aby nauczyć się, jak być znowu jednością”, powiedział J-Hope, „Mam nadzieję, że nie postrzegacie tego jako coś negatywnego i widzicie to jako zdrowy plan. Myślę, że w ten sposób BTS stanie się silniejsze.”

Jimin również dodał: „Nie możemy pomóc, ale myślimy o naszych fanach bez względu na wszystko, chcemy być takimi artystami, którzy są pamiętani przez naszych fanów. Myślę, że teraz zaczynamy myśleć o tym, jakimi artystami chcemy zostać zapamiętani [as].”

„Każdy z nas zamierza poświęcić trochę czasu na zabawę i doświadczanie wielu rzeczy. Obiecujemy, że pewnego dnia wrócimy jeszcze bardziej dojrzali niż teraz” – obiecał Jungkook.

Po pojawieniu się informacji o rozstaniu, fani w sieci byli zasmuceni. Chociaż solowe albumy są w drodze, a grupa zapewniła fanów, że nie rozpada się, zamieszanie związane z utratą BTS jako jednostki było trudne do strawienia. Słowo „hiatus” zostało przetłumaczone przez to, co Suga mówił po koreańsku i to właśnie to słowo było szczególnie trudne do przełknięcia dla fanów (nie dziwię się im, wciąż mam dreszcze na myśl o „hiatusie” One Direction). Jednakże, później HYBE wydało oświadczenie za pośrednictwem The Associated Press uspokajając fanów, że BTS nadal będą istnieć.

„BTS nie biorą przerwy” powiedzieli, „Członkowie będą bardziej skupiać się na solowych projektach w tym czasie.”

Podczas kolacji FESTA członkowie grupy mówili o swoich solowych podróżach, szczegółowo opisując, że J-Hope ma rozpocząć solowe rollouty dla członków grupy. Odnosi się to do jego nadchodzącego, historycznego występu jako headlinera na Lollapalooza i jak ogłosiła firma, 28-letnia gwiazda zaznaczy „początek swoim nadchodzącym solowym albumem.”

Mając to wszystko na uwadze, dobrze wiedzieć, że zespół nie rozpadnie się, a jego członkowie zrobią sobie zasłużoną przerwę. Ale dzięki temu możemy zacząć dostawać siedmiokrotnie więcej regularnej zawartości. Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie to brzmi jak wielka wygrana.

Obejrzyjcie poniżej, jak członkowie zespołu dyskutują na temat ich przerwy, nadchodzących karier solowych i refleksji na temat ostatnich 9 lat.

Ta zawartość została zaimportowana z serwisu YouTube. Być może będziesz w stanie znaleźć tę samą treść w innym formacie lub uzyskać więcej informacji na ich stronie internetowej.

Ta zawartość jest tworzona i utrzymywana przez osobę trzecią, a następnie importowana na tę stronę, aby ułatwić użytkownikom podawanie adresów e-mail. Więcej informacji na temat tej i podobnej zawartości można znaleźć na stronie piano.io

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button