Strona główna Show Biznes Czy burzliwy ratusz Donalda Trumpa w NH nada ton wyścigowi w 2024...

Czy burzliwy ratusz Donalda Trumpa w NH nada ton wyścigowi w 2024 roku?

Podczas kontrowersyjnego ratusza CNN w środę wieczorem, były prezydent Donald Trump okopał się na swoich kłamstwach dotyczących wyborów w 2020 roku, bagatelizował przemoc 6 stycznia 2021 roku i wielokrotnie obrażał kobietę, którą cywilna ława przysięgłych w tym tygodniu uznała za odpowiedzialną za seksualne wykorzystanie i zniesławienie.

Pan Trump, powracający do sieci po latach zajadłości, odmówił również powiedzenia, czy chce, aby Ukraina wygrała wojnę z rosyjską agresją i powiedział, że Stany Zjednoczone „mogą równie dobrze” zalegać ze swoim zobowiązaniem do spłaty długu, pomimo potencjalnie niszczących konsekwencji gospodarczych.

Żywe, transmitowane przez telewizję wydarzenie – odbywające się we wczesnym głosowaniu w New Hampshire – podkreśliło wyzwania związane ze sprawdzaniem faktów pana Trumpa w czasie rzeczywistym. Były prezydent był dopingowany i oklaskiwany przez publiczność republikańskich i niezrzeszonych wyborców, którzy planują głosować w prawyborach GOP, jako moderator Kaitlan Collins czasami zmagał się z poprawianiem rekordu, jak pan Trump parał się nieprawdziwymi stwierdzeniami. „Jesteś paskudną osobą”, pstryknął w pewnym momencie.

Wydarzenie podkreśliło również to, co jest być może najbardziej podstawowym wyzwaniem pana Trumpa, ponieważ wyłonił się jako niekwestionowany frontrunner dla nominacji republikańskiej, aby ponownie podjąć prezydenta Joe Bidena. Podczas gdy ton i podzielne oświadczenia pana Trumpa często porywają republikańskie tłumy w prawyborach, do tej pory zrobił niewiele, aby rozszerzyć swoje odwołanie wśród umiarkowanych i niezależnych, którzy uśpili się na nim w 2020 roku i będą mieli kluczowe znaczenie dla wygrania wyborów powszechnych.

Rzeczywiście, pan Trump w środę wielokrotnie podwoił się na swoich kłamstwach, że wybory w 2020 roku zostały „sfałszowane”, mimo że urzędnicy państwowi i federalni urzędnicy wyborczy, jego własna kampania i doradcy Białego Domu, a także dziesiątki sądów, w tym republikańscy sędziowie, powiedzieli, że nie ma dowodów na poparcie jego twierdzeń.

Nie wykazał również żadnych wyrzutów sumienia z powodu tego, co stało się 6 stycznia, kiedy tłum jego zwolenników gwałtownie szturmował Kapitol w celu powstrzymania certyfikacji zwycięstwa pana Bidena. Usprawiedliwiał swoją opóźnioną reakcję tamtego dnia – milczał przez ponad trzy godziny, gdy rozwijała się masakra – wyciągając wydruk swojej osi czasu na Twitterze jako formę obrony.

Zamiast tego rzucił się na czarnoskórego policjanta, który zastrzelił i zabił zamieszkiwaną Ashli Babbitt, nazywając go „bandytą”, pomimo ustalenia przez Departament Sprawiedliwości, że strzelanina była uzasadniona. I powiedział, że jest skłonny ułaskawić „dużą część” uczestników zamieszek oskarżonych w ataku. Ponad 670 osób zostało skazanych za przestępstwa związane z tamtym dniem, w tym niektórzy uznani za winnych konspiracji podburzającej lub napaści na policjantów.

Pan Trump odrzucił również sugestię, że przeprosił swojego byłego wiceprezydenta, Mike’a Pence’a, który był celem tłumu po tym, jak pan Trump niesłusznie nalegał, że pan Pence miał moc obalenia wyników wyborów.

„Nie czuję, że był w jakimkolwiek niebezpieczeństwie”, powiedział. W rzeczywistości, powiedział pan Trump, pan Pence był tym, który „zrobił coś złego”

  Czym jest narzędzie Gradient w programie Illustrator?

Nie zobowiązałby się również do zaakceptowania wyników następnych wyborów, mówiąc, że zrobi to tylko wtedy, gdy poczuje, że „to uczciwe wybory” – jak powiedział przed wyborami w 2020 roku.

Forum w primetime – pierwsze duże wydarzenie telewizyjne kampanii prezydenckiej w 2024 roku i pierwszy występ pana Trumpa w wywiadzie dla CNN od czasu, zanim został wybrany na prezydenta w 2016 roku – przyciągnął podejrzenia z obu stron podziału politycznego, gdy tylko został ogłoszony.

Demokraci kwestionowali, czy człowiek, który nadal rozpowszechnia kłamstwa o swojej przegranej w wyborach w 2020 roku, powinien otrzymać czas antenowy. Konserwatyści zastanawiali się, dlaczego pan Trump pojawiłby się na – i potencjalnie dałby wzrost ratingów – sieć, którą nieustannie dyskredytował.

Stawka została znacznie podniesiona we wtorek po tym, jak ławnicy w Nowym Jorku stwierdzili, że pan Trump wykorzystał seksualnie i zniesławił felietonistę doradczego E. Jean Carroll prawie trzy dekady temu, choć odrzucili jej twierdzenie, że ją zgwałcił. Ława przysięgłych przyznała jej 5 milionów dolarów odszkodowania.

Pan Trump, podczas środowego wydarzenia, nazwał sprawę „fake news” i nalegał, że nie znał pani Carroll, nawet jeśli zaatakował ją w głęboko osobistych kategoriach. „Ona jest wack job”, powiedział, przyciągając śmiech z tłumu.

Pan Trump generalnie nie reagował dobrze, gdy był naciskany na scenie na temat swojego zachowania wobec kobiet, przede wszystkim podczas pierwszej republikańskiej debaty prezydenckiej w 2015 roku, kiedy to sparował z ówczesnym gospodarzem Fox News Megyn Kelly, a później oskarżył ją o to, że „krew wypływa z jej gdziekolwiek” Pani Carroll jest jedną z kilkunastu kobiet, które oskarżyły pana Trumpa o napaść seksualną lub molestowanie na przestrzeni lat; pan Trump zaprzeczył zarzutom.

  Zaskakujące odkrycia na tydzień 8 maja: dopasowanie znoszone dla króla, rekordowe leki na wątrobę, koale z STI

Podczas gdy werdykt w procesie cywilnym nie niósł ze sobą żadnych sankcji karnych, jest to tylko jedna z niezliczonych kwestii prawnych stojących przed panem Trumpem, który został oskarżony w Nowym Jorku w marcu w sprawie cichych płatności pieniężnych dokonanych na rzecz kobiet, które zarzucały mu pozamałżeńskie sprawy. Pan Trump stoi również w obliczu dochodzeń w Georgii i Waszyngtonie w sprawie jego domniemanej ingerencji w wybory w 2020 roku i jego postępowania z tajnymi dokumentami, a także jego potencjalnego utrudniania działania wymiaru sprawiedliwości.

Trudności związane z przeprowadzeniem wywiadu z panem Trumpem na żywo na antenie stały się natychmiast widoczne, gdy ratusz rozpoczął się od pytań dotyczących wyborów w 2020 roku. W miarę upływu wieczoru pani Collins stawała się coraz bardziej agresywna w próbach przypięcia pana Trumpa do konkretów, próbując pół tuzina razy skłonić go do powiedzenia, co by zrobił, gdyby federalny zakaz aborcji trafił na jego biurko.

Powiedział, że będzie „negocjował”, więc „ludzie są szczęśliwi”

Podczas wymiany, pan Trump powtórzył twierdzenie, że zwolennicy praw do aborcji chcą „zabić dziecko” w dziewiątym miesiącu ciąży lub nawet po urodzeniu – komentarze, które przeszły bez echa u pani Collins.

  Czy jądro pakuje białka?

Odmówił również powiedzenia, czy chce, aby Ukraina wygrała swoją wojnę z Rosją. „Nie myślę w kategoriach wygranej i przegranej”, odpowiedział. I odmówił powiedzenia, czy uważa, że prezydent Rosji Władimir Putin jest zbrodniarzem wojennym, co zarzuca mu Międzynarodowy Trybunał Karny.

„To coś do omówienia w późniejszym terminie”, powiedział pan Trump, argumentując, że nazwanie pana Putina zbrodniarzem wojennym skomplikowałoby wysiłki na rzecz zawarcia porozumienia w celu zakończenia konfliktu. Pan Trump był szeroko krytykowany podczas swojego urzędowania za zaakceptowanie nalegań pana Putina, że Rosja nie ingerowała w wybory w 2016 roku, aby mu pomóc, mimo że agencje wywiadowcze USA ustaliły inaczej.

Jeśli chodzi o zbliżające się ryzyko bezprecedensowej niewypłacalności rządu, pan Trump brzmiał blasé.

„Cóż, możesz równie dobrze zrobić to teraz, ponieważ zrobisz to później, ponieważ musimy uratować ten kraj” – powiedział.

Szczególnie kontrowersyjna była dyskusja na temat odmowy pana Trumpa, aby zwrócić tajne dokumenty przechowywane w jego klubie Mar-a-Lago. Kiedy pani Collins przerwała mu w pewnym momencie, pan Trump powiedział: „Czy mogę skończyć?”

„Tak, jaka jest odpowiedź?”, powiedziała.

„Jesteś paskudną osobą” – zażartował pan Trump.

Pan Biden odpowiedział na ratusz na Twitterze, pisząc: „To proste, ludzie. Czy chcecie jeszcze czterech lat tego? Jeśli nie, wesprzyjcie naszą kampanię”

Pan Trump od dawna nazwał CNN „fake news” i sparował z panią Collins. Niemniej jednak, zespół pana Trumpa postrzegał zaproszenie od sieci jako okazję do połączenia się z szerszym spektrum wyborców niż ci, którzy zwykle dostrajają się do konserwatywnych punktów sprzedaży, które on preferuje. Jeden z doradców zauważył, że pan Trump odniósł sukces w 2016 roku, wykraczając poza tradycyjną strefę komfortu Republikanów.

Wygląd służył jako kolejny kontrast z Florida Gov. Ron DeSantis, który jest postrzegany jako główny rywal pana Trumpa o nominację prezydencką GOP w 2024 roku i oczekuje się, że rozpocznie kampanię w nadchodzących tygodniach. Pan DeSantis przyjął osłonięte podejście do mediów, w dużej mierze unikając pytań z głównego nurtu prasy, podczas gdy obejmuje Fox News, który był kiedyś lojalny Trump cheerleader, ale teraz jest często oczerniany przez byłego prezydenta.

Kampania pana Trumpa zwróciła się do nowych kanałów, w tym popularnych konserwatywnych podcastów i filmów wideo made for social-media, które często gromadzą setki tysięcy wyświetleń. Jego zespół zaprasza również reporterów z różnych placówek na pokład samolotu i organizuje niereklamowane przystanki w lokalnych restauracjach i innych miejscach, aby pokazać go w interakcji z sympatykami, w przeciwieństwie do mniej charyzmatycznego pana DeSantisa.

Ta historia została zgłoszona przez The Associated Press. Pisarz AP David Bauder w Nowym Jorku przyczynił się do tego raportu.

Read More

Najchętniej czytane

Sudańskie zawieszenie broni załamuje się, przeciągając negocjacje

Sudańczycy lojalni wobec armii narodowej uczestniczą w demonstracji poparcia dla szefa armii Abdela Fattaha al-Burhana w mieście Al-Kadarif w Sudanie, 20 kwietnia. Armia wycofała...

Jak rozpuścić kredki na płótnie za pomocą suszarki do włosów?

Jak roztopić kredki na płótnie za pomocą suszarki do włosów?Użyj suszarki na najniższym ustawieniu prędkości (nie chcesz, aby dmuchała gorącym powietrzem zbyt mocno). Skieruj suszarkę w dół na środek każdej kredki. Jak gorące powietrze wieje nad nim, końcówka zacznie się topić i wosk zacznie spływać. Zrób to na wszystkich kredkach.Czy można zrobić szminkę z wazeliny?Oprócz

Trzy sposoby, w jakie chatboty AI są katastrofą bezpieczeństwa

Duże modele językowe są pełne luk bezpieczeństwa, a mimo to są wbudowywane w produkty tech na ogromną skalę. Modele językowe AI to obecnie najbardziej...

Chris Pine mówi, że seria Star Trek czuje się „przeklęta”

Trekkies, mamy do przekazania złe wieści: Sam kapitan Kirk nie wie, kiedy (i czy w ogóle) pojawi się kolejna Star Trek film nadchodzi. W...

Jakie są rodzaje rynku pierwotnego?

Jakie są rodzaje rynku pierwotnego?Inwestor może kupować i sprzedawać papiery wartościowe po wprowadzeniu ich do obrotu na rynku wtórnym. Inne rodzaje działalności na rynku pierwotnym to: dalsza oferta publiczna lub oferta uzupełniająca lub FPO, oferta prywatna, emisja preferencyjna, kwalifikowane lokowanie instytucjonalne, emisja praw poboru i emisja premii.Czym są instrumenty rynku pierwotnego?Instrument pierwotny to inwestycja finansowa

Jaki był cel Wielkiego Społeczeństwa quizlet?

Jaki był cel Great Society quizlet?Zestaw programów krajowych zaproponowanych lub uchwalonych w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy prezydenta Lyndona B. Johnsona. Dwa główne cele reform społecznych Great Society to eliminacja ubóstwa i niesprawiedliwości rasowej.Jaki był rezultat reform Wielkiego Społeczeństwa quizlet?Dwa główne cele reform społecznych Great Society to eliminacja ubóstwa i niesprawiedliwości rasowej. zniósł National Origins Formula

Dlaczego USA dokonały aneksji Teksasu?

Dlaczego USA zaanektowały Teksas?W tym czasie zdecydowana większość mieszkańców Teksasu sprzyjała aneksji Republiki przez Stany Zjednoczone. Jego oficjalną motywacją było przechytrzenie podejrzanych wysiłków dyplomatycznych rządu brytyjskiego na rzecz emancypacji niewolników w Teksasie, co osłabiłoby niewolnictwo w Stanach Zjednoczonych.Jakie były konsekwencje aneksji Teksasu przez USA w 1845 roku quizlet?Kończy się wojna amerykańsko-meksykańska i spór graniczny zostaje

Zrozumienie wpływu big data na SEO

Świat SEO huczy od terminów takich jak eksploracja danych, big data i big data mining. Jako właściciel marki, być może słyszałeś te terminy wielokrotnie od swojej lokalnej agencji SEO i dlaczego uważają, że jest to krytyczne dla Twojej firmy. Chociaż może się wydawać, że jest to strategia sprzedaży, prawda jest taka, że big data wyznaczyła

Oto 9 najlepszych biustonoszy sportowych Lululemon, według recenzji

Jako redaktorzy POPSUGAR, niezależnie wybieramy i piszemy o rzeczach, które kochamy i myślimy, że Tobie też się spodobają. Jeśli kupisz polecony przez nas produkt,...

Pozostałe newsy

  Czym jest narzędzie Gradient w programie Illustrator?

Sudańskie zawieszenie broni załamuje się, przeciągając negocjacje

Sudańczycy lojalni wobec armii narodowej uczestniczą w demonstracji poparcia dla szefa armii Abdela Fattaha al-Burhana w mieście Al-Kadarif w Sudanie, 20 kwietnia. Armia wycofała...

Alabama ogranicza sportowców transpłciowych w sporcie uniwersyteckim

Gubernator Alabamy Kay Ivey podpisała we wtorek ustawę zakazującą osobom transpłciowym udziału w sporcie uniwersyteckim. Zdjęcie wykonane przez Biuro Gubernatora Alabamy/UPI | Zdjęcie licencyjne31...

French Open w tenisie: Garcia wśród porażek kobiet; Alcaraz, Tsitsipas awansują

Najwyżej rozstawiony Carlos Alcatraz z Hiszpanii gra przeciwko Taro Danielowi z Japonii podczas meczu drugiej rundy Roland Garros French Tennis Open w Paryżu w...

Stany Zjednoczone domagają się milionów niezapłaconych grzywien od syna gubernatora Wirginii Zachodniej

Departament Sprawiedliwości składa pozew przeciwko 13 spółkom węglowym należącym do Jamesa Justice'a III, syna gubernatora Wirginii Zachodniej, w celu ściągnięcia niezapłaconych kar i opłat....

Fed stoi w obliczu trudnej bitwy, ponieważ liczba wolnych miejsc pracy rośnie

W kwietniu powstało ponad 10 milionów nowych miejsc pracy, co pokazuje, że wysiłki zmierzające do schłodzenia gospodarki poprzez kolejne podwyżki stóp procentowych nie przyniosły...