Show Biznes

Czy Cousins Beach z „The Summer I Turned Pretty” jest prawdziwa? Here’s the Deal

THE SUMMER I TURNED PRETTY, from left: Gavin Casalegno, Lola Tung, 'Summer House', (Season 1, ep. 101, aired June 17, 2022). photo: Dana Hawley /Amazon / Courtesy Everett Collection

Bestsellerowa trylogia letnia Jenny Han jest najnowszą, która doczekała się telewizyjnej obróbki, a nasze lato już wygląda jaśniej. „The Summer I Turned Pretty” to romantyczny dramat coming-of-age, który śledzi Isabel „Belly” Conklin (Lola Tung) podczas corocznych wakacji jej rodziny w idyllicznym Cousins Beach. Kiedy prawie 16-letnia Belly wraca na miejsce, znajduje się w centrum skomplikowanego trójkąta miłosnego z udziałem jej przyjaciół z dzieciństwa, braci Jeremiah (Gavin Casalegno) i Conrada (Christopher Briney). Serial Amazon Prime ma wszelkie zadatki na dobrą letnią ofertę – chwytająca za serce opowieść o pierwszej miłości, przyjaźnie definiujące życie, marzycielska letnia ścieżka dźwiękowa i malownicza plażowa sceneria.

Zarówno ekranizacja, jak i książka z 2009 roku, rozgrywają się na Cousins Beach, plaży w Massachusetts. Zapierające dech w piersiach widoki na idealne miejsce są wystarczające, aby przekonać widzów do spakowania swoich toreb i uderzenia w to osobliwe miejsce tego lata. Jednakże, być może zabłądziłeś w ślepy zaułek, próbując zlokalizować nadmorskie miasteczko w Internecie; oto dlaczego!

Czy Cousins Beach w „The Summer I Turned Pretty” jest prawdziwa?

Nie chcemy być nosicielem złych wieści, ale nie ma żadnej Cousins Beach w Massachusetts. To obłędne nadmorskie miasteczko pochodzi z wyobraźni Hana. Dobra wiadomość jest taka, że możesz odwiedzić plażę, na której kręcony jest serial. Główne zdjęcia do „The Summer I Turned Pretty” odbywały się w mieście Wilmington, NC i jego okolicach. Jak donosi Star News Online, wybrane miejsca to Fort Fisher, Cape Fear Country Club oraz okolice Porters Neck.

Czy plaża Cousins z „The Summer I Turned Pretty” jest inspirowana prawdziwym miejscem?

Autorka serii książek To All the Boys – która jest również showrunnerem „The Summer I Turned Pretty” – podzieliła się wcześniej prawdziwymi miejscami, które zainspirowały fikcyjną Cousins Beach. Według Han, połączyła ona różne plaże na Wschodnim Wybrzeżu, które odwiedzała przez lata, aby stworzyć Cousins Beach.

Jej czas spędzony w Massachusetts na Cape Cod, gdzie pracowała jako niania podczas studiów, w szczególności ukształtował jej wizję. Han wypowiedziała się również na ten temat, kiedy zaciekawieni czytelnicy jej powieści zalali media społecznościowe w poszukiwaniu odpowiedzi na temat tajemniczej Cousins Beach. Autorka zauważyła, że poza Cape Cod, Hamptons i odrobiną „Outer Banks”, jej wyobraźnia była bardzo bogata. Powiedziała również Today, że Martha’s Vineyard w Massachusetts i Nags Head w Północnej Karolinie również zainspirowały Cousins Beach. „Zapożyczyłam coś ze wszystkich tych plaż” – powiedziała Han.

Wszystkie siedem odcinków pierwszego sezonu „The Summer I Turned Pretty” jest już dostępne w serwisie Prime, a drugi sezon dramatu jest już w przygotowaniu, prawdopodobnie będzie on zawierał fabułę drugiej książki z tej serii, „It’s Not Summer Without You” z 2010 roku.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button